Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 91
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

По подразбиране Какво ни очаква по всяка вероятност след влизането в ЕС

Ако за нас важат същите правила, каквито важат за присъединилите се през май 2004, най вероятно е да е така, ако не и по-зле, кратко резюме на това какво ни очаква.
    The Accession Treaty gave nationals from the ten new Member States the right to travel freely across the European Union allowing them to visit, live and study in any Member State. Nationals from all ten new Member States are able to pursue activities as selfemployed persons in any Member State and nationals from Malta and Cyprus are able to work in any Member State.

Nationals of A8 Member States who wish to exercise their treaty rights in the UK, have a right of
    residence here under the Immigration (European Economic Area) Regulations 2006 provided
    that they are:
    • Self-employed
    • Self-sufficient
    • Students
    • Self-employed persons who have ceased activity

A8 national workers may be required to register in the UK with the Worker Registration Scheme.

A8 nationals only have a right
    to reside in the UK as workers if they are registered and working in accordance
    with the scheme,
    • A8 nationals do not have a right of residence as work seekers or as unemployed
    workers (although if they become involuntarily unemployed during the first month
    of work they will retain a right of residence for the remainder of the month),
    • A8 nationals may, however, reside in the UK as self-sufficient persons while they
    are seeking work.
    Note: Self-employed persons are not required to register.
    4.1 A8 nationals required to register
    Unless exempt from the scheme (see below), the following categories are required to register:
    • Those who started a new job on or after 1 May 2004,
    • Those who had been working in the UK before 1 May 2004 without permission/in
    breach of their immigration conditions.
    Key points
    • Those persons required to register should do so as soon as they start work,
    However, provided that they apply within one month of starting work, they will be
    considered as working legally for their employer,
    • Failure to apply within one month will mean that, after the end of the month, that
    employer does not legally employ the person,
    • Should an A8 national, who has not completed 12 months of uninterrupted legal
    employment in the UK, change employers, s/he will need to re-register with
    his/her new employer.

A8 nationals who are exempt from registration and those who have completed 12 months
    uninterrupted legal employment in the UK (gaps totalling less than 30 days will not be deducted
    from this) can apply for a registration certificate. They must be treated like nationals of the preenlargement
    Member States.

дотук добре. ако искаме ще работим, регистрираме се, правим 12 месеца работа и получаваме registration certificate.
    A8 nationals who have completed 12 months uninterrupted legal employment under the WRS
    are eligible for a Registration Certificate. On completion of their registered employment, A8
    Nationals can apply for a confirmation of their status in the United Kingdom as they will have the
    same rights as the pre-enlargement Member States.

sled tezi 12 meseca ни третират като всеки останал от ЕУ.

това, което сте правили преди 1-ви януари няма да ги интересува, броят се 12 месеца откакто сте се регисрирали и работили или сте били селф емплойд без да се регистрирате.

NB Work carried out prior to 1 May would be considered as legal and counting towards the 12
    month qualifying time if the person had been granted leave and this leave permitted them to
    take employment in the UK. This would include people who were in the UK as students but
    would not include asylum seekers who had been granted permission to work pending a decision
    on their application or people who were in the UK under the ECAA Association agreements as
    self employed persons.
    .

накратко всички, които са тук, започват всичко отначало.

All conditions attached to leave to enter/remain granted prior to 1 May 2004 ceased to have
    effect as of that date.

каквато и виза да имате преди това, освен ако не е ИЛР, става невалидна както и всички условия по нея.

най-голямото дръвце, ако искате да кандидатствате за перманент ресиденцъ (ИЛР)

A8 Nationals and their family members are eligible for permanent residence once they have
    exercised their Treaty Rights in the United Kingdom for 5 years.
    The time spent in the United Kingdom prior to 1 May 2004 does not count towards the qualifying
    period for permanent residence
    . However time spent as a registered worker on the Workers
    Registration Scheme will count towards the qualifying period.

тоест, тези които са били примерно тук като селф емплойд 4 год и сега са с 1 год виза надявайки се да вземат ИЛР след тази една година ще трябва да пият една студена вода и да започнат нови 5 години за да могат да вземат ИЛР

всичко това е ако правилата са като на предишните присъединени, което е много вероятно, ако не ги направят и още по-гадни. но по-добри не ми се вярва.
    Последно редактирано от madlena : 03-10-2006 на 16:35
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

Напреднал Аватара на diorella13
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Какво ни очаква по всяка вероятност след влизането в ЕС

Ами какво става с децата родени тук?
    Как е сайта на Бургас - ВъйВъйВъй.Бургас.БйеГйе

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от diorella13
    Ами какво става с децата родени тук?
    същото като и с родителите, освен ако родителите не са имали ИЛР в момента на раждането.

абрибърдабърче Аватара на Mona
    Post Thanks / Like

На мен пък така и не ми е ясно какво напр. се случва с dependant към WP, Self employed или ILR holder....Ако напр. единият от семейството е с ИЛР, а другия е в 2 годишния процес на dependancy по времето, когато БГ влиза в EU, как ще го третират? Дали ще има право след тези две години да кандидатства за ИЛР както е досега или ще трябва да изчака да минат 5, броено от 1.01 или пък ще трябва да се бори и той за този registration certificate?
    ако някой срещне някого в цъфналата ръж...

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Mona
    На мен пък така и не ми е ясно какво напр. се случва с dependant към WP, Self employed или ILR holder....Ако напр. единият от семейството е с ИЛР, а другия е в 2 годишния процес на dependancy по времето, когато БГ влиза в EU, как ще го третират? Дали ще има право след тези две години да кандидатства за ИЛР както е досега или ще трябва да изчака да минат 5, броено от 1.01 или пък ще трябва да се бори и той за този registration certificate?
    ами според мен логичмо е ако си депендант на такъв който го засягат тези правила съответно и теб ще те засегнат, но ако си депендант на такъв с ИЛР или на британец (имаш 2-те години пробейшън), то този закон не засяга въпросният човек съответно и депенданта му. и той все така ще може да си кандидатства по същият закон по който е получил и двегодишната си виза.
    с други думи ако тези правила не засегят този към който си депендант, то няма причина да засегнат самият депендант.

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Решението,което се очаква да се вземе е дали да ни допуснат до трудовия пазар или УК да се възползва от правото си на отлагане,което е до 7 г.
    Радвам,че Мадлена избута тази тема напред и маи е момента да ви припомня,че малко по отдавна същия спор се дискутираше с активното участие на т.нар. Петров. На моите писания(които са каквото и Мадлена писа днес) тои казваше,че са глупости и че за нас ще се брои всичко.Да,ама не......
    За децата е същото - ако родителите не са имали ИЛР в момента на раждането и нямат право да бъдат регистрирани като британски поданик е същото. 12 м + 5 г + британско поданство.

Wannabe Аватара на Anaid88876
    Град
    Лондон
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от madlena
    тоест, тези които са били примерно тук като селф емплойд 4 год и сега са с 1 год виза надявайки се да вземат ИЛР след тази една година ще трябва да пият една студена вода и да започнат нови 5 години за да могат да вземат ИЛР
    Значи аз съм била тука 8 години легално и след 01/01/2007 ще трябва да започна нови 5 години и тези 8 години ВСЕ ЕДНО ГИ Е НЯМАЛО???????
    Последно редактирано от Anaid88876 : 03-10-2006 на 19:25
    May the bridges I burn light my way!

If you keep doing what you have always done,
    you will keep getting what you have always got !

аз Снежанка!!!! Аватара на Mudkip
    Post Thanks / Like

за тези които са с ЕСАА в този случай е по- добре България да не беше влизала в ЕС!! То много неприятно да започваш всичко отначало!!!Пфу лоши новини.Не съм и предполагала че ще стане толкова сложно.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Anaid88876
    Значи аз съм била тука 8 години легално и след 01/01/2007 ще трябва да започна нови 5 години и тези 8 години ВСЕ ЕДНО ГИ Е НЯМАЛО???????
    ти би трябвало да можеш да кандидатстваш на основане на лонг резидънси след 2 год. знам ли. има и специална точка за тези които имат пендинг обжалвания в момента на влизането в ЕУ.
    но да не забравяме че това все пак са правила за предишните приети. все още не се знае какво ще е за нас. но не вярвам да сме по-облекчени.
    цялата логика трябва да се търси втова, че веднъж станеш ли член на ЕУ, това е, действа се само по Immigration EEA Regulations. Immigration rules не важат.

double trouble Аватара на redhead
    Post Thanks / Like

аз нещо недоразбирам. може ли някой да ми обясни? това, което мадлена е цитирала се отнася за правилата на първите 8 приети. така, тия правила покривaт всички висови категории, преди присъединяването. влизането в EU обаче осигури безвизов режим за всички (вече в uk или желаещи да дойдат в eu) граждани на новопретите страни. логично, според мен, всички дотогавашни условия на визите, отпадат, независимо на какъв етап е била визата.
    това, че периодът прекаран преди приемането в EU престава да се брои, при условие, че се придобива право на безвизово пътуване и на работа, ми се струва маловажно.

може би аз греша, но е объркващо да се взимат 1 към 1 тия условия и да се приемат за вариант, ако на нас не ни махнат визите и не ни разрешат право на работа. никъде това не е било споменато като вариант досега, дори в пресата имаше варианти, че на self-employed в заварено положение може да им дадат веднага ИЛР.

моля поправете ме ако не съм права.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от redhead
    аз нещо недоразбирам. може ли някой да ми обясни? това, което мадлена е цитирала се отнася за правилата на първите 8 приети. така, тия правила покривaт всички висови категории, преди присъединяването. влизането в EU обаче осигури безвизов режим за всички (вече в uk или желаещи да дойдат в eu) граждани на новопретите страни. логично, според мен, всички дотогавашни условия на визите, отпадат, независимо на какъв етап е била визата.
    това, че периодът прекаран преди приемането в EU престава да се брои, при условие, че се придобива право на безвизово пътуване и на работа, ми се струва маловажно.

може би аз греша, но е объркващо да се взимат 1 към 1 тия условия и да се приемат за вариант, ако на нас не ни махнат визите и не ни разрешат право на работа. никъде това не е било споменато като вариант досега, дори в пресата имаше варианти, че на self-employed в заварено положение може да им дадат веднага ИЛР.

моля поправете ме ако не съм права.
    така е, абсолютно си права. аз просто казвам какво е положението на тези които са приети 2004 и правя аналогия ако и за нас ще важат тези правила.
    естетвено, ако на нас не ни махнат визите и не ни разрешат работа да има съвсем други правила за тези в заварено положение, защото както каза и мудкип е невъзможно тези които са рук в момента изведнъж да изгубят правото си да правят това което правят.

Напреднал Аватара на diorella13
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara
    Решението,което се очаква да се вземе е дали да ни допуснат до трудовия пазар или УК да се възползва от правото си на отлагане,което е до 7 г.
    Радвам,че Мадлена избута тази тема напред и маи е момента да ви припомня,че малко по отдавна същия спор се дискутираше с активното участие на т.нар. Петров. На моите писания(които са каквото и Мадлена писа днес) тои казваше,че са глупости и че за нас ще се брои всичко.Да,ама не......
    За децата е същото - ако родителите не са имали ИЛР в момента на раждането и нямат право да бъдат регистрирани като британски поданик е същото. 12 м + 5 г + британско поданство.
    Zara ти и с адвокатите ли спориш?Човека с това се занимава и най-некомпетентният да е пак знае закона 1000 пъти по-добре.Нека не си даваме личното мнение толкова крайно,и нещо друго Те като решът дали да ни допуснат на трудовия пазар,ще има и решение за тези които са вече тук.
    Как е сайта на Бургас - ВъйВъйВъй.Бургас.БйеГйе

Samson CH700 Аватара на Samson
    Post Thanks / Like

Не е въобще толкова страшно за тия които с били в UK, Това с ИРЛ едва ли е от значение тъй като им се полага residence permit и права като на нормални EU граждани тоест - достъп до бенефиц, housing и тнт да не говорим че никoй няма да ги остави на улицата. Тка че не е загуба а по скоро замяна с по малко зло за UK от гледна точка на ХО тя които злоупотребяват лесно сте бъдат изгонрни отколкото тя с паспорт придобит след ИРЛ и са си прави. За тия които са тука въобще не може да става дума за тревоги.

http://www.iasuk.org/C2B/document_tr...?ID=43&CatID=1

Worker Registration Scheme
    http://www.workingintheuk.gov.uk/wor...n/wrs_faq.html
    European Casework Instructions
    http://www.ind.homeoffice.gov.uk/documents/ecis/
    http://www.ind.homeoffice.gov.uk/doc...s/chapter7.pdf
    --------------------
    Spouse -> IRL Holder
    To qualify for indefinite leave to remain (ILR), the holder of a spouse visa has, among other things, to complete a qualifying period of 2 years in that category in the UK. The period starts on the date of admission to the UK.
    Последно редактирано от Samson : 04-10-2006 на 08:16

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от diorella13
    Zara ти и с адвокатите ли спориш?Човека с това се занимава и най-некомпетентният да е пак знае закона 1000 пъти по-добре.Нека не си даваме личното мнение толкова крайно,и нещо друго Те като решът дали да ни допуснат на трудовия пазар,ще има и решение за тези които са вече тук.

Не...това е свободен форум и всеки има право да изкаже мнението си. Това,което аз мисля,не е задължително да се хареса на всички и на които не му изнася да не чете. Ти ако смяташ Петров за адвокат,явно не си в час.....случаино да ти прави впечатление,че тои изчезна точно след тази тема и неговите свободни съчинения....Петров е адвокат ,колкото аз съм доктор...ама хаиде...

Post Thanks / Like

Не знам откъде ви хрумна че тя които вече си използват Treaty права of establishment започват всичко отначало. Въобще не е така, тя които са селф- емплоъед и продължат да са селф-емплоъед използвайки right of estblishment просто сте трябва да докажат че са били селф-емплоъед 5-Години in total и си получават ИРЛ - то. Ако ХО откаже ИРЛ на Self-employed Established Citizen отрича fundamental права и лесно ще бъде накаран да си промени мнението чрез ECJ.

"All conditions attached to leave to enter/remain granted prior to 1 May 2004 ceased to have effect as of that date."
    В тоя параграф става въпрос за Transitional Arrangements:
    http://www.ind.homeoffice.gov.uk/doc...df?view=Binary
    ili 2000 Regulations 4 years vs. 2006 Regulations 5 years.

Демек ако имаш 5 години престой в UK като селф емплоъед и го докажеш с документи, никoй не може да ти откаже ИРЛ, На базата на това че си използва правото си на establishment или си бил селф емплоъед или в provide services(Company/Partnership).

Ограниченията са за тия които сте идват тепърва за да търсят работа. Тя които са селф емплоъед ->доказвайки че са селф Емплоъед or provide services имат право да кандидатстват за Residence Permit и след предобиването на Residence Permit ->могат свободно да заменят с Employment които се брои към 5 years Период. Въобще чудно е къде и кой сте яде дръвцето. http://www.ind.homeoffice.gov.uk/doc...df?view=Binary

Би трябвало да е допустимо за хора били в селф-employment или provide services преди членството на страната от която идват след придобиването на Residence Permit на базата на селф-employment свободно да огат да свитчват между селф-employment и employment. Друг е въпроса ако директно се възползват от правото си на работа, понеже има Registration Scheme и Legality of Residence, просто се минава през requirement за Residence permit нищо повече но това си е по принцип задължително и за EU Цитизенс.
    Последно редактирано от Samson : 04-10-2006 на 09:05

Напреднал Аватара на smooth operator
    Град
    UK
    Post Thanks / Like

Хей Самсон ти си върхът. Направо ми олекна. Хората са уредили нещата които се дисутират тук от два дни в едно изречение!!!

'' 6 Periods of residence under the 2000 Regulations

Any period during which a person carried out an activity or was resident in the United
    Kingdom in accordance with the 2000 Regulations shall be treated as a period during
    which the person carried out that activity or was resident in the United Kingdom inaccordance with the new Regulations for the purpose of calculating periods of activity
    and residence under the new Regulations.

Example 3 - An EEA national applies for a document certifying permanent residence
    in April 2007 (having been in the UK for 5 years in accordance with the 2000
    Regulations and the 2006 Regulations). He qualifies under the 2006 Regulations.
    This would be based on 4 years under the 2000 Regulations and 1 year under the
    2006 Regulations.''

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Redhead,вариант за оставане на визите не съществува.всички граждани автоматично придобиват права на свободно движение в евро зоната.под въпрос е само правото ни на работа тъй като всяка държава решава по отделно.дано решението на UK да бъде положително.

не много нов user
    Post Thanks / Like

Unhappy Re: Какво ни очаква по всяка вероятност след влизането в ЕС

[QUOTE=madlena]тоест, тези които са били примерно тук като селф емплойд 4 год и сега са с 1 год виза надявайки се да вземат ИЛР след тази една година ще трябва да пият една студена вода и да започнат нови 5 години за да могат да вземат ИЛР

всичко това е ако правилата са като на предишните присъединени, което е много вероятно, ако не ги направят и още по-гадни. но по-добри не ми се вярва.[/QUOTE

Мадлена ние нищо не направихме да протестираме за ретроспективното решение на Home Office от 3ти Април 2006 да се промени qualifying period-a от 4 на 5 години. Всички си подадоха за 1 година, попълнихме си формулярчетата че вече не желаем ИЛР и си премълчахме.... типично по български!

За справка ето ти един сайт да погледнеш:

http://www.vbsi.org.uk/

Затова сега ще "гризнем дръвцето", както се изразяваш!
    Признавам си аз също съм виновен, заедно с всички останали българи...

не много нов user
    Post Thanks / Like

Angry Re: Какво ни очаква по всяка вероятност след влизането в ЕС

Цитирай Първоначално написано от Anaid88876

Не си само ти - много сме като теб!
    аз съм също от 8 години легално!

Напреднал Аватара на blank
    Post Thanks / Like

е добре де но нали samson и smooth operator изкарват че няма да стане това...

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от smooth operator
    Хей Самсон ти си върхът. Направо ми олекна. Хората са уредили нещата които се дисутират тук от два дни в едно изречение!!!

'' 6 Periods of residence under the 2000 Regulations

Any period during which a person carried out an activity or was resident in the United
    Kingdom in accordance with the 2000 Regulations shall be treated as a period during
    which the person carried out that activity or was resident in the United Kingdom inaccordance with the new Regulations for the purpose of calculating periods of activity
    and residence under the new Regulations.

Example 3 - An EEA national applies for a document certifying permanent residence
    in April 2007 (having been in the UK for 5 years in accordance with the 2000
    Regulations and the 2006 Regulations). He qualifies under the 2006 Regulations.
    This would be based on 4 years under the 2000 Regulations and 1 year under the
    2006 Regulations.''
    само че има една малка подробност в тези цитати.
    тези 4 или 5 години които ние сме ги живели тук като селф емплойд за които става въпрос че няма да се признаят НЕ са живени under EEA Regulations 2000, a under Immigration rules Chapter 6.
    това за което вие говорите е за тези които са си били ЕУ мемберс и са живели тук ундер 2000 Regulations и когато са влезли в сила 2006 Regulations се казва че ще им признаят и годините по 2000 Regulations.
    с други думи тези Transitional arrangments са за Regulations 2000 i Regulations 2006.
    Ние не сме живели по Regulations 2000 по простата причина че не сме били ЕУ мемберс

Post Thanks / Like

Никъде не пише,че 2000 Regulations се отнасят и за БГ.Те третират EU гражданите преди новите да влязат в сила . А 2006 Regulations заменят първите.

Post Thanks / Like

ECAA-> - RIGHT OF ESTABLISHMENT -> SELF- EMPLOYMENT, PROVIDING SERVICES(PARTNERSHIP, COMPANY , ETC...)

ECAA-> RIGHT OF ESTABLISHMENT -> 5 YEARS ->IRL

"It is a requirement of the rules that a European Economic Area national should have been issued a Residence Permit before they can qualify for permanent residence ."

Permanent Residence
    A8 Nationals and their family members are eligible for permanent residence once they have
    exercised their Treaty Rights in the United Kingdom for 5 years.
    The time spent in the United Kingdom prior to 1 May 2004 does not count towards the qualifying
    period for permanent residence.
    However time spent as a registered worker on the Workers
    Registration Scheme will count towards the qualifying period.
    If we receive a request for permanent residence the applicant should be informed that /she does
    not qualify for permanent residence and will only be entitled to a document certifying permanent
    residence when s/he has exercised Treaty Rights for 5 years in the United Kingdom. S/he
    should also be told that his/her application will be treated as withdrawn after 28 days unless
    s/he indicates in writing, that s/he wishes to continue with his/her application.
    A letter informing the applicant of the above can be found at Annex F of this chapter.

NB: Employment prior to 1 May 2004 does not count towards the qualifying period. This would
    also include people in self-employment under the ECAA association agreement
    or those who
    were granted leave to enter or remain under the Immigration Rules in categories leading to
    settlement. Should the applicant choose to continue with the application, s/he should be refused
    on the basis that s/he has not exercised Treaty Rights for 5 years in the UK.

Някъде се губи principle of non-discrimination и freedom of establishment ECAA , силно ме съмнява че ХО сте губи здраво по тая точка. Може би си права Зара, може би...аз все още се съмнявам че Exercised freedom of establishment under ECAA си е transitional и non-discrimination здраво влиза в употреба. ECAA Nationals - Exercised freedom of establishment = principle of non-discrimination = EU Citizen - Exercised freedom of establishment sled 01/01/2007 Едното би трябвало да е продължение на другото. Би трябвало ама кой да каже. Може би трябва да се извиня и за прибързаността си.
    Transitional Arrangements Quote me obarka, sorry

EU Enlargement: Bulgaria and Romania – migration implications for the UK
    http://www.ippr.org.uk/members/downl...ile.pdf&a=skip
    "Bulgarians and Romanians have a relatively small but socio-economically diverse
    population living in the UK. Bulgarian-born appear to be younger, more economically
    active, flexible in terms of the hours they work and mostly situated in and around
    London. Romanian-born are more evenly distributed across both the age spectrum
    and the country and have strong community organisations
    . Compared to Bulgarianborn,
    they tend to work longer, full-time hours in just a few predominant industry
    sectors.

"Romanian-born are more likely to enter the UK in the higher skilled routes of work
    permits, au pair and student visas than the Bulgarian-born community in the UK,
    who tend to be younger and favour lower-skilled and self-employed work across a
    wider variety of sectors. Importantly, however, both nationalities are working in
    sectors that are either unskilled or hard to fill and in which many A8 nationals are
    currently employed
    . The arrival of additional Bulgarians and Romanians is likely to
    have the effect of further boosting this part of the workforce."
    Последно редактирано от Samson : 04-10-2006 на 13:27

Post Thanks / Like

цялата тема е объркана има доста цитати които са не само не на място но и грешно се тълкуват. за всички които са били тук през последните години, включително и последната година няма да вази ВРС, те могат спокойно да продължат пребиваването си в UK като са третирани като цитизенс на EU от членове на EU от преди разширяването. Единственото задължение ако смятат да стоят в UK - 01/01/07 за повече от 6 месеца е да кандидатстват за Residence Permit които на базата на пребиваването им в UK отпреди ще е просто формалност а не Основно препятствие. Придобиването на Residence permit е изискване което прави наемането на работа на EU цитизенс възможно, като премахва притесненията за работодателя че е извън закона. Всички които притежават Residence permit могат спокойно да менят работодатели, да започват или прекъсват Селф-employment или Business, както и не са задължени да спазват някакви условия за Селф-employment ако са били С ЕCАА ФЛР. Residence Permit Вази за 5 години и дава на притежателя и семейството му същите права каквито има всеки един EU Citizen пребиваващ в страната издаваща Residence Permitа като съществува условие за Не дискриминация , което се отнася не само за Основните органи на властта а и за работодатели, employment агенци и тнт.
    Губещите годините натрупани за ИРЛ губят единствено годините за ИРЛ но печелят от това че статута им се променя на такъв като на EU Citizen с всичките му Привилегии. За всички които са били в страната легално било с Employment или Селф-Employment минават през следната схема на легализиране на статуса си.# ###
    пребивавали ли са легално в UK през последната година -> Кандидатстване за Residence permit -> Residence permit Важещ за 5 Години , Семейството на Residence Холдер придобива същите права като на Resident Permit придобива притежателя.->След 5 години пребиваване в страната Притежателя на Residence permit може да кандидатства за постоянно прибиваване ИЛР което не е задължително условие за да продължи престоя си в страната. Така че Benefits са 1000 пъти повече в сравнение с загубения период за ИЛР от преди присъединяването на страната ни към EU.

"A8 nationals who are exempt from registration and those who have completed 12 months
    uninterrupted legal employment in the UK (gaps totalling less than 30 days will not be deducted
    from this) can apply for a registration certificate. They must be treated like nationals of the preenlargement
    Member States."

"If you are an EEA national and wish to be issued with confirmation of your right of residence in the United Kingdom you can apply for a Registration Certificate, using form EEA1. If your family members are EEA nationals they have the same rights to live and work in the United Kingdom as you and can also apply for a Registration Certificate. They should be included on the EEA 1 application form. However, there is no requirement for EEA nationals living in the United Kingdom to apply."

Documentation issued to successful applicants As part of IND's ongoing commitment to improve the quality of our documents, and in line with the requirement for a new suite of documentation envisaged by the FMOP Directive, it has been decided to enhance the security of documents issued under the FMOP Directive. IND will shortly be introducing a vignette - with inherent security features - for EEA nationals and their family members which will replace the current use of wet-ink stamps. The new documents are at an advanced stage of development and when ready will be issued to new applicants who have successfully applied for a Registration Certificate, Residence Card or Permanent Residence. In the meantime, to avoid delay to applicants we are continuing to issue the existing documents:

Residence Permit (in place of a Registration Certificate),
    the existing Residence Document to be endorsed in the applicant's passport( in place of a Residence Card
    the existing No Time Limit stamp to be endorsed in the applicant's passport to confirm Permanent Residence (in place of a document certifying Permanent Residence and a permanent Residence Card).
    http://www.ind.homeoffice.gov.uk/app...eeaeunationals
    Последно редактирано от Samson : 05-10-2006 на 10:35

Fly high touch the sky... Аватара на bulboy
    Град
    N=51.924208 E=-0.656691
    Post Thanks / Like

Леко допълнение за Residence permit:

Guidance - EEA & Swiss nationals (INF 18) (14/09/06)

What is this guidance about?
    This guidance explains how European Economic Area (EEA) and Swiss nationals, and members of their family, can enter, live and work in the UK. It is only a guide but it aims to answer some common questions.

Although the UK is also a member of the EEA, the information in this guidance does not, in general, relate to British citizens and members of their family.

Am I a national of the EEA?
    Do I have a right of residence in the UK?
    What is the Worker Registration Scheme?
    Do I need to show my passport or national identity card when I enter the UK?
    What rights do I have if I want to work in the UK?
    Can I live in the UK if I am not working?
    Can I work in the UK if I am studying?
    Do I need to apply for a registration certificate or register with the police?
    How long are registration certificates valid for?
    Your family’s rights
    Can my family join me in the UK?
    Can my other relatives join me in the UK?
    How can my family come to live with me in the UK?
    What is an EEA family permit?
    Do my family members need an EEA family permit if they are coming to visit me in the UK?
    Do my family members need to register with the police?
    Do my family members need a residence card?
    Can you refuse to give my family an EEA family permit or residence card?
    Can my family members work in the UK?
    Can my family lose their right to stay in the UK?
    How much does it cost to get an EEA family permit, residence permit or residence document?
    Do I need a visa?
    Do my family members need a visa?
    How do my family members apply for a family permit?
    What will my non-EEA family members need to make an application?
    What supporting documents should my family members include with their application?
    What will happen when they make an application?
    Do I have to be present when my family members apply for a family permit?
    What are public funds?
    What rights do I have as a Swiss national?
    More advice and information

Am I a national of the EEA?
    The following countries are members of the European Economic Area (EEA).

Austria Hungary (see * below) Netherlands
    Belgium Iceland Norway
    Cyprus Ireland Poland (see * below)
    Czech Republic (see * below) Italy Portugal
    Denmark Latvia (see * below) Slovakia (see * below)
    Estonia (see * below) Liechtenstein Slovenia (see * below)
    Finland Lithuania (see * below) Spain
    France Luxembourg Sweden
    Germany Malta United Kingdom
    Greece

*Nationals of these countries who come to the UK to work need to register under the Worker Registration Scheme.

Although the UK is also a member of the EEA, the information in this guidance does not, in general, relate to British citizens and members of their family.
    Back to questions

Do I have a right of residence in the UK?
    European Community law gives EEA nationals a right to live and work in the UK. This is called a right of residence.

You have an initial right of residence in the UK for three months if you are an EEA national and:

you are working in the UK (see ** below), or
    you do not work in the UK but you have enough money to support yourself for the whole period of your stay without needing any help from public funds.

** Nationals who need to register under the Worker Registration Scheme must complete 12 months of employment before getting a residence permit.
    Back to questions

What is the Worker Registration Scheme?
    You must register under the Worker Registration Scheme if you are working in the UK and you are a national of the Czech Republic, Estonia, Hungary, Latvia, Lithuania, Poland, Slovakia, or Slovenia. You will need to register if you plan to work for more than one month for an employer in the UK.

Once you have been working legally in the UK for 12 months without a break, you will have full rights of free movement. You can then apply for a residence permit to confirm your status.

You can find more information about the Worker Registration Scheme on the Working in the UK website.
    Back to questions

Do I need to show my passport or national identity card when I enter the UK?
    Yes. When you arrive at major UK ports and airports you should use the separate channel marked ‘EEA/EU’ where it is available. Immigration Officers will check your passport or national identity card to make sure that it is valid and that it belongs to you.
    Back to questions

What rights do I have if I want to work in the UK?
    You can:

accept offers for work
    work (in employment or self-employment)
    set up in business
    manage a company, or
    set up a local branch of a company.

You do not need a work permit, but you may need to register as a worker under the Worker Registration Scheme.
    Back to questions

Can I live in the UK if I am not working?
    You can live in the UK without working, for example as a student or a retired person.

You must have enough money to support yourself through the whole period of your stay so that you do not need any help from public funds.
    Back to questions

Can I work in the UK if I am studying?
    Yes. You can work in the UK during or after finishing your studies although you may need to register as a worker under the Worker Registration Scheme.
    Back to questions

Do I need to apply for a registration certificate or register with the police?
    No. If you have the right to live in the UK, you can stay here for as long as you want without getting a registration certificate, or registering with the police.

You can apply to the Immigration and Nationality Directorate (IND) for a Registration certificate. A registration certificate simply confirms that you have the right to live in the UK under European Community law.
    Back to questions

How long are residence permits valid for?
    Registration certificates are valid indefinitely.

We will not normally give you a registration certificate if you:

are in the UK for a short visit
    are looking for work
    will work and live in the UK for less than three months
    do not work in the UK and you cannot support yourself without help from public funds, or
    have been registered on the Worker Registration Scheme for less than 12 months.
    Back to questions

Your family’s rights
    If your family members are EEA nationals they will have the same rights as you to live and work in the UK. The information in this section applies to those of your family members who are not EEA nationals (non-EEA family members).
    Back to questions

Can my family join me in the UK?
    Yes. If you have the right to live in the UK your family can join you.

Under European Community law, your family includes:

your husband, wife or civil partner
    your husband's, wife's or civil partner’s children or grandchildren (if they are under 21 years of age or if they are over 21 and are dependent on you), and
    dependent relatives, for example your husband's, wife's or civil partner’s parents or grandparents.

If you are a student, only your husband, wife or civil partner and your dependent children can join you. This is limited to a period of three months unless you are the child of the EEA national, their spouse or their civil partner, or the EEA student is exercising Treaty Rights in another capacity, for example, they are also working or are self sufficient.

An unmarried partner can apply for an EEA family permit, but not as a family member. You would need to meet the relevant requirements of the Immigration Rules for Unmarried Partners. You do not have a right to join the EEA national in the UK like a family member, but your application can be considered. For advice on visas for unmarried partners, see our Husbands, wives and partners (INF 4) guidance.
    Back to questions

Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 1
    Последно мнение: 13-07-2007, 15:08
  2. Отговори: 0
    Последно мнение: 05-11-2006, 13:05
  3. Отговори: 0
    Последно мнение: 09-10-2006, 13:14
  4. 80% от фирмите у нас се опасяват от фалит след влизането ни в ЕС
    От Charlotte във форум Новини от и за България
    Отговори: 0
    Последно мнение: 01-02-2006, 15:32

Отметки