Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 15 от общо 15
    Напреднал Аватара на mmn
    Post Thanks / Like

По подразбиране След годинката

какво се променя след като бебето стане на годинка? как се почистват шишетата,нали се стерилизира само до годинкта, моя син пие още от шишета с една или две капки,с другите по големите все още се дави като пие,не иска да пие от онези шишета с дръжките и дупките отгоре,с чаша му е интересно да пие ама става много бавно и го уливам постоянно,по отношение на храната какво се променя и като цяло?

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: sled godinkata

Аз стерилизирах шишетата докато стана на 1 годинка точно. Доста преди това пиеше млякото си с биберон с три дупки,и нямаше интерес към чаша. Сега вече махнах шишетата и след като пробвах всякакъв вид чаши накрая една на Авент му хареса. За храната отдавна яде почти като нас,като досега храна не е отказвал дори само да опита какво е. За закуска ми давам от трици тн закуски с мляко и през деня все дъвче нещо - кроасан,кифла,но не съм му давала още шоколад. Умира за домати и сирене,в БГ хич не отказваше луканката. Имам под ръка винаги няколко бурканчета на ХИП,но ги ползвам само като излизаме.

Напреднал Аватара на arwen
    Град
    essex
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: След годинката

Моят син е на 1 год.4 мес.и за съжаление отказва да яде дом.приготвени супи или манджи,също така не яде месо,сирене и зеленчуци.
    На закуска давам кроасан или има едни сладки,френски хлебчета(бришоле) надробени в мляко.
    на обяд месно-зеленчуково пюре(купено)+плод(мандарина,грозде,праскова).
    следобяд 100гр.плодово кисело мляко+банан.
    вечеря-Оатсо симпъл(овесена каша),или фиш фингерс+картофено пюре,или печен сандвич с кашкавал+няколко бебешки бисквити на Кау/Гейт.
    на лягане 200мл мляко.Все още давам формула,защото си мисля,че е по-добро от обикновено прясно мляко.
    ...първата на изток тръгна,втората на запад свърна
    третата,на знам защо,кукувичето гнездо
    си избра едничка тя и над него прелетя...

Старо куче Аватара на merry
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Моята е на годинка и 4. Много неща се променят и то много бързо.
    Стерилизацията я бях забравила доста преди годинка.
    Вече често хапва от нашите манджи. Започва да иска сама да се храни, предпочита finger food пред лъжицата започна да има предпочитания към сухата храна.
    От чашките се научи да пие някъде към 13 месеца. Но и до сега предпочита биберон. Денем работим с чаши, а нощем с биберон.
    Психически и физически дръпна много. Започна да се заглежда повече в детски филмчета, книжки и да търси компанията на други деца, въпреки че като я намери не знае какво да прави Започна да разбира какво и се говори и да нахитрява. От скоро се е научи да казва НЕ и злоупотребява с употребата му!
    От няколко дни пък ми се струва, че си казва като се наака, но още не съм сигурна в сигналите. Това дали означава, че скоро ще трябва да я уча на гърне?! Направо не знам как ще го направя. С баткото този процес беше много мъчителен и сега само отлагам.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

ние ве1е сме почти на две.
    когато марта стана на една, махнах шишето с мляко от раз.
    в продължение на няколко месеца като лягаше вечер и давах beaker с вода.
    дневният прием на мляко го давах със закуската и следобяд от beaker.
    до към 15-16 мес давах формула и след това пълномаслено мляко.
    храната, която ние ядем започнах да давам постепенно и винаги имах пюре за всеки случай.
    щом навърши една година, я оставях да се храни абсолютно сама. много търпение и чистене се иска, но сега още няма 2 год, яде абсолютно сама без лигавник.
    никога не съм давала храна между яденията и на крак, освен някакъв плод. винаги я поставях на столчето в едно и също време и я оставях да се храни.
    сега вече е по-голяма и като стане време за ядене, стои под мивката да си измие ръцете сама си сяда на столчето и казва yamee yamee.
    режимът ми беше доста строг, но сега ако знаете колко ми е лесно....
    общо взето съм правила това, което правят в градината. онзи ден ходих докато обядваха и ми беше толкова приятно. всички седят на масата и се хранят съвсем сами и след това си отсервират.
    общо взето мнението ми е че децата правят така както ги научим. не мисля че има такова положение - ами то не иска да заспи ако не дам биберон и мляко.детето прави така както го научиш. просо трябва да имаме много търпение.
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от madlena
    ние ве1е сме почти на две.
    когато марта стана на една, махнах шишето с мляко от раз.
    в продължение на няколко месеца като лягаше вечер и давах beaker с вода.
    дневният прием на мляко го давах със закуската и следобяд от beaker.
    до към 15-16 мес давах формула и след това пълномаслено мляко.
    храната, която ние ядем започнах да давам постепенно и винаги имах пюре за всеки случай.
    щом навърши една година, я оставях да се храни абсолютно сама. много търпение и чистене се иска, но сега още няма 2 год, яде абсолютно сама без лигавник.
    никога не съм давала храна между яденията и на крак, освен някакъв плод. винаги я поставях на столчето в едно и също време и я оставях да се храни.
    сега вече е по-голяма и като стане време за ядене, стои под мивката да си измие ръцете сама си сяда на столчето и казва yamee yamee.
    режимът ми беше доста строг, но сега ако знаете колко ми е лесно....
    общо взето съм правила това, което правят в градината. онзи ден ходих докато обядваха и ми беше толкова приятно. всички седят на масата и се хранят съвсем сами и след това си отсервират.
    общо взето мнението ми е че децата правят така както ги научим. не мисля че има такова положение - ами то не иска да заспи ако не дам биберон и мляко.детето прави така както го научиш. просо трябва да имаме много търпение.

Моя отдавна яде сам,и интересното е,че няма много за чистене около него на пода. Мисля,че това е от градината,освен това от около 13 месеца яде сам с малка желязна виличка,пластмасовите ги хвърля. Както казах и по долу маи съм голяма късметлиика с храната,нищо не отказва и не е отказвал....В парка като го водя не проявява интерес към игрите за неговата възраст,харесва голямата пързалка(катери се догоре и се пуска с главата надолу и други подобни. Отдавна проявява инат,отваря вратата на градината и излиза на улицата. Има много деца,но са все големи и нашия (на 1 г 4 м) ходи и се бута в тях и им пречи. В последно време играят на жуменка и нашия прави като тях в къщи.Всеки ден е пълен с изненади...

стара дръглива кучка Аватара на musholina
    Post Thanks / Like

Това са няколко статии,които могат да са ти от помощ относно хранене на детето след 1 година.При всеки родител е различно,разбира се едни предпочитат едно,други - друго.Аз например след като моята навърши 1 година спрях да стерилизирам шишетата и започнах да давам пъномаслено краве мляко,а доколото за храненето започнах да и давам от нашите манджи,само се надробени на ситно или намачкани с вилица и понякога бебешките плодови пюрета от купените за десерт,защото на моята много и се услаждаха.Има и храни,които трябва да се избягват,например ягоди,цитрусови плодове и още някои,които не си ги спомням,но се нядавам че в тези статии ще има достатъчно информация за храненето на детето след годинката.

Възраст: 12 - 18 месеца

Знаци за готовност за самостоятелно хранене
    • Може да започне да ползва лъжицата самостоятелно (макар че усвояването на това умение ще отнеме известно време!).

С какво да храним
    • Мляко пълномаслено.
    • Други млечни продукти (меко пастьоризирано сирене, кисело мляко, извара).
    • Храна, също като семейната, намачкана или нарязана на хапки.
    • Обогатени с желязо зърнени каши (оризова, ечемичена, пшеничена, овесена, зърнена смес).
    • Други зърнени (пълнозърнест пшеничен хляб, макаронени изделия, ориз).
    • Нови плодове: пъпеш, папая, кайсия, грейпфрут (сега цитрусите са позволени).
    • Нови зеленчуци: броколи и карфиолени цветчета.
    • Протеини (яйца; нарязано или смляно месо, пилешко месо, обезкостена риба; тофу; бобови растения; тънко намазано леко фъстъчено масло).
    • Цитрусов и не-цитрусов сок.
    • Мед е позволен.

Колко за деня
    • 2 - 3 порции млечен продукт (1 порция = ½ чаша мляко, 15 - 30 грама сирене, 1/3 до ½ чаша кисело мляко или извара).
    • 4 до 6 порции зърнени каши и други пълнозърнести (1 порция = ¼ до 1/3 чаша зърнена каша, ¼ чаша макаронени изделия или ориз, ¼ до ½ филия хляб или геврече).
    • ¼ до ½ чаша плод.
    • ¼ дo ½ чаша зеленчук.
    • 2 порции протеин (1 порция = 2 супени лъжици смляно или 2 броя дву-сантиметрови кубчета месо, пилешко, или риба; 1яйце; ¼ чаша тофу или бобови растения; 1 супена лъжица леко фъстъчено масло).
    • около 80 - 110 г сок.

Съвети за хранене
    • Въвеждайте само по една нова храна, с най-малко 3 дни интервал между новите храни, за да се уверите, че бебето Ви не проявява алергия.
    • Опасността от задавяне все още съществува.

Post Thanks / Like

ПРОЛЕТНО-ЛЕТЕН СЕЗОН
    Примерно седмично меню за деца от 1-3 год.

понеделник

Закуска

хляб 40 гр
    масло 5 г
    пушено сирене 20 г
    шипков чай 200мл
    (попара със сирене 250 гр)
    Череши 10 гр - пасирани

Обяд

Млечна супа 50 мл
    Спанак с месо 150 гр
    салата домати 30 гр
    компот кайсии 150 мл
    хляб 30 гр

Следобедна закуска

Млечен крем 250 гр
    Ягоди 80 гр

Вечеря

Яхния зрял фасул 150 гр
    Салата зеле и моркови 40 гр
    Квасено мляко 150 гр
    хляб 30 гр

Калории 1408
    Белтъци живот. 27.5
    Белтъци растит. 23.5
    Мазнини живот. 32.2
    Мазнини растит 10.5
    Въглехидрати 192.4

вторник

Закуска

обезмаслено мляко 150 гр
    мекица -1 бр
    (попара с прясно мляко 250 гр)
    Череши 100 гр

Обяд

Супа топчета 50 мл
    бъркани яйца с домати и сирене
    краставици 40 гр
    ягоди 150 гр
    хляб 30 гр

Следобедна закуска

Крем нишесте 250-300 гр

Вечеря

Зеле с ориз 150 гр
    Квасено мляко 150 гр
    хляб 30 гр

Калории 1355
    Белтъци живот. 28.2
    Белтъци растит. 14.4
    Мазнини живот. 26.3
    Мазнини растит. 26.3
    Въглехидрати 168.6

сряда

Закуска

Мляко с какао 150 гр
    вафли 30 гр
    (попара с пр.мляко)
    сок от лимони 30 мл

Обяд

Супа месо 50 гр
    Риба с дом. сос
    компот сливи 150 мл
    хляб 30гр

Следобедна закуска

Млечен кисел кайсии 250-300 гр

Вечеря

Постни пълнени чушки 150 гр
    Квасено мляко 150 гр
    хляб 30 гр

Калории 1355
    Белтъци живот. 28.6
    Белтъци растит. 15.1
    Мазнини живот. 31.3
    Мазнини растит 16
    Въглехидрати 178.5

четвъртък

Закуска

кифла 1 бр
    пр.мляко 150-200 мл
    Ябълки 80 гр

Обяд

Супа домати с ориз 50 мл
    Месо с картофи 150 гр
    Салата краставици и репички 40 гр
    компот круши 150 мл
    хляб 30 гр

Следобедна закуска

Баница със спанак
    Айран 100 мл
    Нектар 50 мл

Вечеря

Зелен фасул 150 гр
    Квасено мляко 150 гр
    хляб 30 гр

Калории 1370
    Белтъци живот. 26.5
    Белтъци растит. 21.7
    Мазнини живот. 30.2
    Мазнини растит 14.8
    Въглехидрати 186

петък

Закуска

шипков чай 200 мл
    сирене 20 гр
    черндробен пастет 10 гр
    конфитюр 10 гр
    (попара сирене)
    хляб Добруджа 50 г
    круши 80 гр

Обяд

Зеленчукова супа 50 мл
    Омлет с кашкавал 150 гр
    Салата чушки и домато 40 гр
    Диня 150 гр
    Хляб 30 гр

Следобедна закуска

Мляко с ориз 250 гр
    Ябълки 80 гр

Вечеря

Пържени тиквички 150 гр (пюре от тиквички)
    Квасено мляко 150 гр
    хляб 30 гр

Калории 1395
    Белтъци живот. 28.2
    Белтъци растит. 13.9
    Мазнини живот. 35
    Мазнини растит 17.1
    Въглехидрати 180

събота

Закуска

Мляко с какао 150 гр
    бисквити 30 гр
    краставици 60 гр.-настъргани

Обяд

Супа пиле 50 гр
    Телешко рагу 150 гр
    Салата чушки и домато 40 гр
    Диня 150 гр
    Хляб 30 гр

Следобедна закуска

Плодова пита (Мл.кисел 250 гр)
    Нектар 60 мл

Вечеря

Домати с ориз 150 гр
    Квасено мляко 150 гр
    хляб 30 гр

Калории 1413
    Белтъци живот. 31.9
    Белтъци растит. 14.2
    Мазнини живот. 36.1
    Мазнини растит 15.3
    Въглехидрати 182

неделя

Закуска

Попара със сирене 250 гр
    Диня 100 гр

Обяд

Градинарска супа 50 гр
    Мусака тиквички 150 гр
    Салата домати 40 гр
    Праскови 150 гр
    хляб 30 гр

Следобедна закуска

Каша овесени ядки и мляко 250 мл
    Ябълки 80 гр

Вечеря

Постна мусака 150 гр
    Салата чушки и домати
    Квасено мляко 150 гр
    хляб 30 гр

Калории 1363
    Белтъци живот. 35.3
    Белтъци растит. 16.2
    Мазнини живот. 10
    Мазнини растит 4
    Въглехидрати 177.5

Post Thanks / Like

Въвеждане на чашата в употреба

Не трябва да се отлага запознанството с чашката. Когато детето навърши една година може да се натъкнете на съпротива. То ще се опълчи не срещу самия начин на пиене, а по-скоро ще чувства, че чашката го лишава от бутилката или гърдата.

Научаването на детето да пие от чашка от ранна възраст има ред предимства. Преди всичко то научава, че съществуват и други начини да получи течност, освен от гърдата или от бутилката. Това облекчава раздялата както с първото, така и с второто. След това, вече имате възможност да дадете на детето да пие, ако нямате под ръка бутилка. Също така петмесечно бебе лесно привиква към всичко ново.

Ето какво можете да направите, за да облекчите привикването на детето към чашката:

Почакайте, докато детето се научи седи с опора, защото от чаша може да се пие само седнал;

Изберете безопасна чашка. Дори ако вие сами държите чашата детето може да я удари и да я изпуснете. Затова се постарайте да използвате нечуплива чаша. Също така чаша с усилено дъно е по-устойчива;

Изберете удобна чаша. Каква чаша ще е удобна за детето е въпрос на неговия личен вкус. Някои деца предпочитат чаша с една или две дръжки, други обичат чаши без дръжка. Чашата с капак с накрайник предлага плавен преход от сучене към пиене с малки глътки (това е по-подходящо за деца, които ползват бутилка, отколкото за деца които са кърмени). Но не всички деца обичат тези чашки;

Сложете детето удобно. Така, че да се чувства надеждно – сложете го на коленете си, на детското столче или на висок стол, като подложите нещо под гърба му;

Започнете с вода. По леко и безопасно е... след това можете да пробвате с мляко или сок;

Използвайте метода “една глътка”. Напълнете чашата с малко количество течност, поднесете я към устните на детето и влейте в устата му няколко капки. След това махнете чашата, дайте му възможност да преглътне и да не се задави. Може да забележите, че от устата му изтича почти същото количество течност, което вие сте налели, но в крайна сметка при достатъчно практика, търпение и настойчивост малчугана бързо ще се научи да пие;

Поощрявайте го. Ако вашето дете вземе чашката от ръцете ви, дайте му само да опита. Някои деца се справят сами в доста ранна възраст. Не се безпокойте ако се намокри – това е част от процеса на обучение. То също може да се учи взимайки частично участие, държейки чашата вместо вас;

Бъдете готови за отрицателни реакции. Ако детето упорито отказва да пие от чаша, не го заставяйте. Почакайте няколко седмици. Когато решите да опитате отново, използвайте друга чаша и внесете в обстановката малко Тържественост, за да предизвикате ответен ентусиазъм. Позволете му да си поиграе с празната чашка, а след това налейте вътре малко вода;

Напреднал Аватара на mmn
    Post Thanks / Like

благодаря много за отговорите
    моя малкия това е хубавото че гледа нас и иска да прави каквото ние с баща му правим,види ли че баща му пие от чаша и той иска веднага,яде каквото и ние ядем,само че по ситно нарязано или начупено на малки парчета,винаги гледа баща му в чинията какво има,иска всичко да опита,само в ръцете ме гледа какво правя,крием се като пием бира на масата, защото и той веднага иска,
    шоколад не съм му давала досега,домати и сирене и краставици много обича,готвени манджи,плодове,много много не харесва готвеното в бурканчета,яде го,ама не е както домашно приготвеното
    след като навърши годинката стана много любознателен за всичко,изведнъж се промени,от бебе на малко детенце,разбира като му се говори опитва да комуницира,
    спрях стерилизацията,макар че ми беше много удобна
    гладенето продължава ли или който иска само
    изобщо не знам как се ползва тоя беакер,купих на томее един,не мога да разбера има един щифт там квосе прави,мног сложно ми се видя

Напреднал Аватара на mmn
    Post Thanks / Like

голям проблем ми е че се обринва от някои храни и тосамо в англия,получава може дасе каже тежка уртикария,със сигурност от киселото мляко тук получава и от пилешкото месо,добре че имах едно лекарство перитол последния път,че трябваше да си ходжа до бг пак,беше нещо ужасно,целия беше в обриви,
    не е алергия от кравето мляко защото в бг яде много кисело мляко и пилеско месо и нищо му няма
    сега като си бяхме в бг исках да му направа тест за алергия,ама педиатъра ми каза че сега му се оформя имунната система ,теста можел да покаже нещо грешно,абе нещо такова,не помня точно,но да не го правим сега този тест

Напреднал Аватара на mmn
    Post Thanks / Like

не знам как да го накарам да ме разбере,той ме разбира де,ама се прави,в парка като лази по тревата яде листа,опитва се да яде,аз не му давам,фасове,квото е на земята,хем му казвам че не се яде това,той само ме поглежда и си прави каквото иска

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mmn
    не знам как да го накарам да ме разбере,той ме разбира де,ама се прави,в парка като лази по тревата яде листа,опитва се да яде,аз не му давам,фасове,квото е на земята,хем му казвам че не се яде това,той само ме поглежда и си прави каквото иска
    За чашите не м епитаи колко съм купила и все нещо не мога да ги направя. Накрая купих една на Авент (мисля,че струва 3.50) и няма написано за каква възраст е. Пасна му супер,има ги навсякъде из суперите.
    За разбирането какво да ти кажа,и ние сме така,всичко разбира,ама прави каквото му изнася....и като не е на неговата,ляга артистично на земята и почва да реве(ако е без сълзи е насила,ако има - е наистина) и наблюдава дали го гледаме. Като разбере,че няма интерес спира да плаче.

Напреднал Аватара на mmn
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от arwen
    Моят син е на 1 год.4 мес.и за съжаление отказва да яде дом.приготвени супи или манджи,също така не яде месо,сирене и зеленчуци.
    На закуска давам кроасан или има едни сладки,френски хлебчета(бришоле) надробени в мляко.
    на обяд месно-зеленчуково пюре(купено)+плод(мандарина,грозде,праскова).
    следобяд 100гр.плодово кисело мляко+банан.
    вечеря-Оатсо симпъл(овесена каша),или фиш фингерс+картофено пюре,или печен сандвич с кашкавал+няколко бебешки бисквити на Кау/Гейт.
    на лягане 200мл мляко.Все още давам формула,защото си мисля,че е по-добро от обикновено прясно мляко.
    и моя супи много много не харесва ,готвя му гъсти манджи със зеленчуци и месо някво илисамо постно,нарежа зеленчуците наситно сложа консерва домати ,червен пипер,там сол,олио,вода,и на бавен огън да се готви,задушавам го в дълбок тиган с капак в повечето пати,то в процеса на готвене се сгъстява,има подобна консистенция както при бурканчетата,само че е приготвено на момента

Напреднал Аватара на mmn
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara
    За чашите не м епитаи колко съм купила и все нещо не мога да ги направя. Накрая купих една на Авент (мисля,че струва 3.50) и няма написано за каква възраст е. Пасна му супер,има ги навсякъде из суперите.
    За разбирането какво да ти кажа,и ние сме така,всичко разбира,ама прави каквото му изнася....и като не е на неговата,ляга артистично на земята и почва да реве(ако е без сълзи е насила,ако има - е наистина) и наблюдава дали го гледаме. Като разбере,че няма интерес спира да плаче.
    of male,така почва да реве ако не стане нещо което го иска,или ако е в ръцете ми и го оставя на леглото примерно или в количката,мале мале,хората се обръщат да гледат кво става,и само като го вдигна пак и се е захилил в следващия момент,абе артисти са големи

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 6
    Последно мнение: 12-06-2013, 22:44
  2. след майчинство
    От oksana kirilova във форум Полезни съвети за майки
    Отговори: 3
    Последно мнение: 17-04-2009, 13:00
  3. Ученик в UK след 16 г
    От diim във форум Образование в UK
    Отговори: 0
    Последно мнение: 03-10-2008, 10:00
  4. След 14/02 No Pin - No transaction