Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 19 от общо 19
    Нов потребител Аватара на shrek
    Post Thanks / Like

По подразбиране Дайте съвет какво да направя!

Предстои ми да взема съпругата и сина си при мен. Обаче имам няколко въпроса и ще се радвам, ако споделите и вашето мнение.
    1. Ако вземат БГ в Евросъюза на 01.01.2007 г., ще се изисква ли тогава присъеденителна виза или не? Питам, защото времето до януари е съвсем малко, а не искам вече да плащам такси в посолството без смисъл.
    Да обаче идва и вторият въпрос:
    2. Ако тя не е с присъеденителна виза и евентуално англичаните не отворят пазара на труда, това означава че тя няма да може да работи, а детето да ходи на училище тук. Така ли е или се заблуждавам?
    И от там идва и третия ми въпрос:
    3. В момента съм с FLR, но за съжаление само за 2 години. Това е по заслугите на адвоката, но в момента не искам изобщо да коментирам този казус. Предстои ми ноември месец да си подам пак документите и незнам каква виза ще ми дадат - за оставащата 1 година от трите на FLR-то или за две, или за....В неизвестност съм. Ако бързам да взема жената и детето преди да подам документите, трябва да ги пресъединя, да ама идва 01.01.2007 и ето че пак попадам в омагьосания кръг от въпроси.
    Посъветвайте ме, какво да направя! Ще съм ви много благодарен, ако всеки сподели своето мнение. Мисля, че много сънародници като мен си задават подобен род въпроси и не знаят отговора. Благодаря ви предварително!

Старо куче Аватара на merry
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Дайте съвет какво да направя!

Ако можеш вземи си ги още от сега. Визите не са чак толкова скъпи, за какви ли не други глупсоти харчим пари.

Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

Thumbs up Re: Дайте съвет какво да направя!

Побързаи защото ще се окаже,че си закъснял .
    Ако в наи-добрят случаи ги присъединиш-малко време ти остава-ноември ето го,тя-съпругата ти ще има виза до изтичането на твоята и ще подавате за новите визи от тук-т.е.ще сте заедно-Нова година идва-празници.... Тя има право на работа с визата на депендант дори докато чака да и се издаде новата виза.
    След като си тук знаеш настроението на UK за нашето членство в EU .ще ни приемат-това са политически игрички,ама може да ни отложат или бла-бла.Приемането обаче по всяка вероятност ще е свързано с рестрикции по отношение на трудовят пазар-т.е.WP ще се искат .
    А за другото-да не се минеш-не е чак толкова скъпа визата,ама пусто българското си говори в теб -''да си на далавера'',''и агнето цяло и вyлкът сит-агнето у теб'' Ха-ха-ха.
    Е успех и на теб и на семеиството ти

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от musi
    Побързаи защото ще се окаже,че си закъснял .
    Ако в наи-добрят случаи ги присъединиш-малко време ти остава-ноември ето го,тя-съпругата ти ще има виза до изтичането на твоята и ще подавате за новите визи от тук-т.е.ще сте заедно-Нова година идва-празници.... Тя има право на работа с визата на депендант дори докато чака да и се издаде новата виза.
    След като си тук знаеш настроението на UK за нашето членство в EU .ще ни приемат-това са политически игрички,ама може да ни отложат или бла-бла.Приемането обаче по всяка вероятност ще е свързано с рестрикции по отношение на трудовят пазар-т.е.WP ще се искат .
    А за другото-да не се минеш-не е чак толкова скъпа визата,ама пусто българското си говори в теб -''да си на далавера'',''и агнето цяло и вyлкът сит-агнето у теб'' Ха-ха-ха.
    Е успех и на теб и на семеиството ти
    Благодаря ви merry и musi за бързия отговор!
    Това за плащането на "излишна такса" го казах просто ей така, но не това е нaй-големият ни проблем. Всъщност, споменах го защото нещата са малко пооплетени.
    Моята виза е валидна до ноември месец '06 /благодарение на адвокат и счетоводител, ама нейсе/, което означава че октомври месец '06 трябва да подам документи за ново удължаване /незнам с колко/ и да чакам какво ще покаже "гилотината" при мен. Понеже при предното удължаване чаках за резултата 1,6 година, веднага щом си взех визата заминах за БГ. Не бях виждал семейството си 2,6 години и немога да ви опиша колко нерви изхабих докато дойде решението. Имаше вероятност да обжалвам, но това щеше да забави нещата още с незнам колко си месеци. Знаете колко "бързо" върви всичко тук, особенно ако е свързано с Home office. А и бях бесен на всичко и най-много на хората, които уж трябваше да са ми от помощ. От месец май до края на август си бях в България, защото имах нужда най-напред да си почина след толкова дългото чакане, а и да прекарам повечко време със семейството си след дългата раздяла. Може и да съм сбъркал тогава като отказах обжалване, но бях на ръба на нервна криза, а и адвоката вече не ми вдъхваше никакво доверие за да продължа.
    Престоя ми в БГ е свързан със средства естествено. Моята съпруга работи, но едва ли 250 лв. които получава тя като възнаграждение можеха да покрият нуждите ни, без да помагам и аз. А и исках това лято да бъде най-хубавото за семейството ни, затова си позволихме почивка в Турция, планина, българското Черноморие - с една дума глезотийки. Затова подмятането за такси изобщо не е сериозен довод, защото когато става въпрос за семейството ми, никога не го смятам в пари! Проблема е, че престоя "стопи" наполовина банковите ми сметки тук, а за да ги взема трябва да гарантирам с доходи за издръжка. Квартира вече намерих, с което реших поне един от проблемите. Да ама най-важния /стейтмъните/ остава. За да наваксам, ми трябва време /поне месец/, а аз октомври подавам пак за ново удължаване и отново влизам в порочния кръг на голямото чакане. Ако на сегашното положение ги изпратя да кандидатстват за виза, отказа ще им е сигурен /особенно след отзивите и настроението към българите последно време/. Така таксите наистина отиват на вятъра, защото предварително знам какъв ще е изхода. А времето лети! Затова попитах какво евентуално трябва да се направи и немога да си отговоря даже сам. Предположих, че все някой от вас е мислил в тази насока, затова и отворих темата.
    След 01.01.2007г. те могат да дойдат спокойно като туристи, но на мен целта ми е хем да могат да идват, хем като решим че остават, да стане и това без да се притеснявам или да се чудя как. Ако отворят пазара на труда - добре. Ама ако нещо се "закучи", тогава какво? И изобщо - ще има ли визи 2007 за такива като нас self- /все пак ще чакам някакво решение 2 месеца/ и какво ще е за семействата ни?
    Не ми се иска вече да контактувам с адвокати /загубих доверие/, затова задавам въпросите си тук. Старите хора казват: "Не питай учило, а питай патило!". И без това документите си ги подготвям и подавам сам, а пък каквото стане. Ще споделям на по-късен етап какъв е резултата!
    Ей такава е моята "историйка" и дано да е с хубав край "Три дни яли, пили и се веселили. И аз бях там..."
    Ако имате идеи как да действам, казвайте!

Post Thanks / Like

Стига бе хора, наистина ли ще ме оставите да си блъскам главата какво да направя? Мислех, че може да ми помогнете поне със съвет! Все пак повече мнения е по-добре от едно - поне мога да помисля върху варианти. Наистина съм пред "торба" с въпроси и без отговори. Помогнете поне мъничко. Неможе да не сте мислили по въпроса, с какъв статут ще сме след 01.01.2006 г., особенно за тези които са в момента с Flr, а от там и присъединените членове. Идеалния вариант е БГ в Евросъюза, а ние с отворен трудов пазар, но ако не......тогава какво? Явно ще си разсъждавам сам, а се надявах и на вашата помощ. Винаги сте изразявали толкова компетентни мнения.
    Може и темата ми да не е на подходящо място, но аз се интересувам как да присъеденя жена си, затова мисля че трябва да е тук!
    Благодаря че ме изслушайте.

Не модерирам този форум Аватара на Мила
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от shrek
    Стига бе хора, наистина ли ще ме оставите да си блъскам главата какво да направя? Мислех, че може да ми помогнете поне със съвет! Все пак повече мнения е по-добре от едно - поне мога да помисля върху варианти. Наистина съм пред "торба" с въпроси и без отговори. Помогнете поне мъничко. Неможе да не сте мислили по въпроса, с какъв статут ще сме след 01.01.2006 г., особенно за тези които са в момента с Flr, а от там и присъединените членове. Идеалния вариант е БГ в Евросъюза, а ние с отворен трудов пазар, но ако не......тогава какво? Явно ще си разсъждавам сам, а се надявах и на вашата помощ. Винаги сте изразявали толкова компетентни мнения.
    Може и темата ми да не е на подходящо място, но аз се интересувам как да присъеденя жена си, затова мисля че трябва да е тук!
    Благодаря че ме изслушайте.
    Мисля, че не получаваш много отговори, защото никой от нас не знае със сигурност какво ще стане след 01.01.2007, и хората се страхуват да не те подведат. Решенията, които ще взимаш, са сериозни и какво ние сме мислили по бъдещия статут на българите, не би трябвало да ти влияе много. Разбирам, че много сте се намъчили и ви пожелавам успех! Рядко пиша отговор, без да имам какво точно да отговоря, този път го правя с надеждата да вдигна темата по-нагоре и някой от тези, които са минали по подобен път, да ти отговори - може да имат идеи хората.

Консултации с Help4Bg Услуги за българи в UK от Help4Bg
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Гугъл търсачка на форума

Напреднал Аватара на frost
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Знам как се чувстваш.Когато дойдох тука и бях още с едногодишната виза,нямах достатъчно пари в сметката си и непосмях да прикрепя сина си,а и тогава никoй не подозираше ,че нещата с визите ще се закучат.Счетоводителите ме съветваха да получа 3-годишната и тогава.После знаеш ,чаках,чаках,докато синът ми навърши 18 г и вече беше невъзможно.Стоях в една ужасна квартира с поляци,чехи и кви ли не други и не смеех да я напусна защото вече имах всички заветни документи нужни за присъединяването.Непрекъснато ме крадяха,издевателстваха и каво ли още не,но стисках зъби ,само и само да си дочакам визата и да го прикрепя.Така и не стана.100 пъти съжалявах ,че не потърсих пари на заем да надуя сметката си още по времето на първата си виза.Мой съвет ако можеш намери от някъде колкото да изкараш извлеченията и действай.Толкова са непредвидими и непредсказуеми,че не бих рискувала на твое място.успех и ни дръж в течение.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от frost
    Знам как се чувстваш.Когато дойдох тука и бях още с едногодишната виза,нямах достатъчно пари в сметката си и непосмях да прикрепя сина си,а и тогава никoй не подозираше ,че нещата с визите ще се закучат.Счетоводителите ме съветваха да получа 3-годишната и тогава.После знаеш ,чаках,чаках,докато синът ми навърши 18 г и вече беше невъзможно.Стоях в една ужасна квартира с поляци,чехи и кви ли не други и не смеех да я напусна защото вече имах всички заветни документи нужни за присъединяването.Непрекъснато ме крадяха,издевателстваха и каво ли още не,но стисках зъби ,само и само да си дочакам визата и да го прикрепя.Така и не стана.100 пъти съжалявах ,че не потърсих пари на заем да надуя сметката си още по времето на първата си виза.Мой съвет ако можеш намери от някъде колкото да изкараш извлеченията и действай.Толкова са непредвидими и непредсказуеми,че не бих рискувала на твое място.успех и ни дръж в течение.
    Благодаря ти frost за съвета, но мисля че не е много удачно, след няколко месеца отсъствие от Англия изведнъж в банковата ми сметка да се появят пари накуп. Може да са мудни в Home-то, ама не са прости. Винаги гледат да се докопат до нещо, за да ти откажат.
    А като чета какво си преживяла, все едно си спомням всеки миг от живота ми тук. И като си помисля, че не само аз и ти сме така...
    Няма да се жалвам повече. Реших да си подам документите сега, а те да дойдат януари ако все още нямам решение. А после в зависимост какво стане, ще му мисля варианти. Знам, че и вие нямате идея какво ще става, но поне исках да поговоря с някой и да чуя и други мнения. Нямам много приятели които да са семейни или с деца, затова тяхното мнение е в съвсем друга величина. Докато тук по-голямата част от форумците са като мен. Трудно е да вземаш решение освен за себе си и за другите около теб. Особенно когато искаш да е най-доброто за тях!
    Благодаря все пак че ме изслушахте и изтраяхте. Ще ви държа в течение за колко време ще излезе решението ми. Все пак моя казус е по-различен / една, после две, после...незнам колко/ и все на някого може да съм в полза.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравей Шрек, не знам дали ще съм ти полезна но поне малко кураж да ти дам. Риск печели, риск губи е твоята работа. Никой не може да се ангажира с конкретни изявления какво ще става след 1ви януари, но все пак везните клонят към приемането ни в ЕС, но най-вероятно с куп забрани. Но не това е мисълта ми. Моето мнение е да опиташ да изкараш присъединителни визи на семейството си сега - представи стейтманти от началото на годината до момента, независимо че в последните няма голямо движение на пари и по-скоро са разходни отколкото приходни. Приготви и всички останали документи необходими за присъединяване - наем, сметки и т.н. и подавай. Може и късмета да е на твоя страна. Ако не стане - така или иначе ще ти дойдат на гости след 1ви, но вярвам ще успееш да ги присъединиш. Мисли по-позитивно, ако не опиташ, няма как да знаеш какво ще се случи. Освен ако няма и други неща които те притесняват и не си ги споделил.Успех

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Стига бе хора!!!! Стига сте се страхували. Тези британци са ви взели страха и ума! Няма да има визи от 1ви януари! Тези от Uk парламента мислят да ги махат от декември месец, а вие още си ходите по старата свирка. Дори Британския посланик в Румъния заяви, че ще отпаднат най-късно на 31 Декември... вие новини не четете ли??? Ще се ограничи контрола на искащите да работят само. Някои хора просто са им взели страха.. типичните българи. От първи януари ще махнат визите!

Прочетете 'История' на Н. Вапцаров.

Старо куче Аватара на merry
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от badlo
    Стига бе хора!!!! Стига сте се страхували. Тези британци са ви взели страха и ума! Няма да има визи от 1ви януари! Тези от Uk парламента мислят да ги махат от декември месец, а вие още си ходите по старата свирка. Дори Британския посланик в Румъния заяви, че ще отпаднат най-късно на 31 Декември... вие новини не четете ли??? Ще се ограничи контрола на искащите да работят само. Някои хора просто са им взели страха.. типичните българи. От първи януари ще махнат визите!

Прочетете 'История' на Н. Вапцаров.
    shrek, иска жена му и детето му да се присъединят към него, а не да идват като туристи. Ако дойдат като туристи, тя няма да има право на работа, а детето няма да може да посещава училище. Ние четем не само новините

Samson CH700 Аватара на Samson
    Post Thanks / Like

хОРА СТИГА ПИТАЙТЕ ГЛУПОСТИ ИЛИ СЕ ЧУДЕТЕ. След 01/01/01 ти с твоя ФЛР под ЕЦАА и базиран на правото на Establishment продължавате да се възползвате от същото право на establishment само че ЕЦАА вече не вази а Договора за присъединяване на БЪЛГАРИЯ 2005 и с него EU Treaty или последно никoй не може да ви отнеме правото да стоите тук като селф емплоъед - people. Всички ваши роднини няма да имат нужда от абсолютно някакви визи, и абсолютно никакви документи за да дойдат В UK освен паспорта си, като имат право на достъп до работния пазар като ваши депендант и съответните документи които са по скоро формалност а не пречка или препятствие. Близките на Селф- емплоъед са astiteny в тоя EU treaty и се третират като граждани на Съюза като има право на абсолютно всичко каквото има и всеки един UK или EU зитизен което е идентично спрямо EU Лъв. От тук нататъка от 01/01/01 няма никакви ограничения за пътуването на Български граждани които са семейство или близки на такива които работят в UK да не говорим че те въобще не трябва да дават отчет на никого какви са и що са. туристи, Студенти, Селф-емплоъед, pensionery и хора които могат да се издържат мога спокойно да дойдат в UK като единствено се нуждаят от Паспорт. за Тия които смята да минават от туристи на Работници е възможно да се въведат някакви ограничея възможноста за търсене на работа или въобще в наемането им на работа но това е единственото неизвестно дали сте ни допуснат до Работния им пазар със сигурност Германия и австрия няма да го направят. Схемат анаричаща се Working registration схеме които се използва за поляците не е ограничени за достъпа до работния пазар а ограничение до достъпа до public funds като условието е една пълна година работа за да има достъп до Помощи или public Funds. Селф-емплоъед или хора които искат да развиват business продължават да имат същите права каквито им Гарантираха ЕЦАА , като спират да се нуждаят от всикакъв вид визи за да дойдат до UK и да Са Селф-Емплоъед или да развиват Business, единственото което се нуждаят ае да спазват Законите на страната за Подобни дейнодти не се нуждаят от някави регистрации или документи а единствено от паспорта си за да ористигнат в UK след 01/01/07...един основен проблем е че ням да имат достъп до никакви средства преди да са доказали че са селф-емплоъед пред властите и че са развивай бъсеиес ако са в трудно положение. Поради близките възможности и определения а също и дейности между employment и селф-employment в държавите които са забранили Employment се наблюдава нарастването на False или Богус Селф-Employment с една дума america е открита одвна от други преди нас и няма да е никак трудно да продължаваме да си показваме мурафетите , като не забравяме че даже и да има ограничения сте трябва някой да ги прилага ограниченията, което изисква средства и едв али не това е ена от основните причини лабоурс да искат отворени врати и за нас...няма кой да прилага policy, а и е скъпо, изгодите са по малко от колкото загубите за UK...Торриес единствено протестират защото знаят че Public се интересува от Immigration и това е Hot topic в политическата им игра за следващите избори. С една дума може и да има ограничения но никoй няма да може да ги прилага щото ням аоргани които следат за изпълнанието на policy, което ще бъде наложено....контрола ще е само и единствено върху Public Funds. Поляците страдат единствено от това че не могат да си намерят Работа, или нямт скилс, communication скиллс и тнт, с което попадат в затворен кръг, безработица ->ниско самочувствие->безпаричие->бездомие->депресия->Психични отколонения. Сте се опитат ако въобще могат да измислят свистна схема за органичения на работници, но едва ли могат да прилагат policy след акто в самита legal system на UK има хиляди вратички между селф-employment и employment. Стига сте ревали, на които му трябва всичко е написано и на БГ и на English. Не давайте пари за никакви Иммиграционни услуги или Виж, след 01/01/07 няма да има нужда да ги давате, всичко е на вятъра ако го правите и си е за ваша сметка......

Samson CH700 Аватара на Samson
    Post Thanks / Like

Ей ви още несшто по шибаната тем акоято никoй не чете.... Единствените членки които напълно успяха да се спаравята с Богус или false Селф-employment са Germany и Аустря щото наложиха мерки именно върху тя отрасли в които е възможно састстевуването на Това явление или начин да се прескочат официалните забрани до работния маркет ...отраслите както всички се досещат са строителство, Комерциал слеаниннг и още други на никoй обаче не му пречи да е IT цонсултант или Financial цонсултант и да се възползва от дупките или тая неясна граница между employment и селф-employment... Какво сете се получи с UK, UK Хо макар да обяви че ще има забрани до работния пазар за българи или ще наложи схема за достъпа Н абългари до работния пазар(не визи а достъп до работния пазар визи нема, нема и да има - има ограничена върху достъпа до работния пазар като само и единствено работодателя може да се държи под отговорност че е взел на практица illegal Worker и е длъжен да се съобразява с меркито които е наложило правителството за контролиране на работния пазар.) Обаче Не е обявило някакви мярки за ограничения в кой свери сте може да се развива Селф-employment или Business, напрактика и сега съществуващите пътища си остават отворени за всички, отрасли като строителство и промишлено чистене които и сега използват селф-емплоъед и се възползват от нейсната граница на employment и employment сте продължат да открити за всички които могат и отговораят на свободния пазар за търсене на Service провидерс в същите отрасли. IT, Financial и други Отрасли сте са по ограничени ако сатствуват ограничения или схема за ограничения но в известен смисъл както и в германия всички цонсултанти са свободни да заповядат в UK и да са полезни на икономиката или здраво cherry пичкинг и Brain Drain. Германия налози палана забрана за достъп до работния си пазар и до отрасли в които е възможно да има Абусе...защото има голяма безработица.# UK която се нуждае от Супплиерс или такива които могат да се оправят каккто и в Строителството както и в другите йотрасли не налози никакви забрани за развитие на Дейности.... Тоест досгашнитепътища за прекриване на employment си остават отворени...и съответно отраслите които се възползват от тях. Ако UK налози забрана то ще е чрез вътрешни забрани на работодателите да наемът Хора които не отговарят на Изискванията за EU Цитизеншип или са от новите две членки и работодателите са длъжни да се съобразяват с тях ако ли не ги очакват глоби и наказателни административни мерки. На практика прилагането на самите закони е доста трудно без наличието на сатоветните органи за проверка,,,кактосе оказва Вътрешните звена на ХО си остават Индивидуални звена и рядко успяват да усъществят взаимен контакт или взаимни действия за да се прялагт напълно административните изисквания, а и в Свери в които е възможно Съществуването на False Селф-Employment си е напълно неконтрулируемо. С други Думи ХО Или Лабоюристите които са на власт знаят че не моагт и няма начин да успеят напълно да ограничат достъпа до работния пазар косвено или пряко, тъй като е тудно за самите вътрешни органи за това и tony Блаир е за паното премахване на всякакви забрани, които напрактика без допълнителни ограничения които сте са в Ущърб за UK economy са напълно безмислени и трудно приложими е невъзможно да се наложат органичения. Торриес единствено се възползват от Immigration Проблем и тръбят че трябва да има мерки , трябва да се спрат българите като искат да накарат Лабоурс да Сложят policy каквото и да е то, макар самит ете да знаят че това е напълно безмислено тъй като болшинството Отрасли напрактика се възползва от селф-емплоъед people i састствуват схеми както ЦИС за изпозвънето на такива хора, като напрактика нищо не ги разграничава от достъпа до възможности в UK. Торриес Много ясно занаят че това е единствено тяхната игра и напрактика целят да покажат на Public че има проблем с Предното разхиряване и ето вижте ние сме заинтересовани за Public а Лабоурс не са... Лабоурс много добре знаят че могат да запушат устата на Торриес и да продължат да се възползват от дупките в вътрешните закони, разпоредби и установени практики за да извличат полза от присъединяването на БГ и Labour Capital.... Европейците от 01/01/07 сте ни смята за европейци друг е въпроса колко ние разсъждаваме като такива и съответно сте се възползваме от европейския си статус, $удно е само едно за какво са тя опашки пред посолството на UK, заради СЪН или Мирор ? Един Бог знае защо никoй не си е прочел домашното, друр е въпроса че в БГ въобще няма никави органи за изясняване на подобни колебания... Ето ви един европейски , използвайте го...

On the 1st August 2006, ECAS launched its ‘Free Movement Rights’ Hotline. Ever since, ECAS staff and legal experts have been responding to numerous questions and have been offering free and impartial advice on free movement rights. Apart from this direct service to European citizens, ECAS also gathered a considerable bulk of evidence on post-enlargement labour mobility in the EU by means of a specially developed questionnaire.

ECAS hotline has two goals: solving the problems encountered by migrants and gathering the evidence of their experiences, thus providing valuable contribution to the seminars and debates organized by ECAS and its partners in the framework of the project as well as to the final conclusions to be drawn at the end of the European Year of Workers’ Mobility.

Initially, the hotline has been foreseen to operate only for 2 months, but considering its popularity and the important evidence that it provides, ECAS decided to continue its operation.

Therefore, our experts remain available for you to contact. They are able to answer the calls in several languages: English, French, German, Lithuanian Polish and Italian.

The number and the e-mail address do not change:

+32 (0) 2512 5968

e-mail: [email protected]

http://www.ecas.org/product/91/default.aspx?id=549

Лично за Срек от 01/01/07 ното женати нито дете то ти се нуждаят on никакви визи за да се присъединят към тебе, не е задължително да кандидатстваш и ти и те за ресидене permit на базата на това че си селф-емплоъед но е добре да го направиш и ти и те Family Residence permit, разбира се след като са ваче тук а никoй не може да ги спре да се присъединят към теб, както не ни спирах ай преди Под ЕЦАА, просто налагаха усложнения които ни спираха, след 01/01/07 усложненията отпадат и семсиството ти и ти можеш спокойно да сте заедно. Жена ти придобива автоматично като прокачена към тебе възможност за пълен достъп до работния пазар, чолд бенефиц и тнт.... И пичove are stiga сте се страхували от 01/01/01 отпадат абсолютно всякакъв вид визи, единственото което остава е възможността на всяка една членка да органичи достъпа на работници до работния пазар и ли налага орграничения за наменане чрез ограничаване на достъпа до работно място или налага и Прилага policy единствено чрез мерки срещу работодателите....визи нема и нем ада има. Bye bye...за тез детоне вярват, остава надеждата че няма да се забавят достатъчно докато повярват и пристигнат тук докато не са се свършилий и така бързо намаляващите възможности заради ПОЛЯЦИ , чехи и другите членки които се присъединиха преди нас...за всички останали , разделени влюбени , разлюбени и семесиства...една голяма въздишка и възможност за нормален живот.
    Последно редактирано от Samson : 09-10-2006 на 20:35

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Евала Samson!!!!!!
    малко са хората като теб, които да просветлят невежите!
    Шапка свалям!!!!!
    Браво!!!!!!!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

'...за всички останали , разделени влюбени , разлюбени и семесиства...една голяма въздишка и възможност за нормален живот.' от Samson

Тези думи са ми скъпи...
    Почти две години сме разделени от тези визи...

Най-накрая нормален и пълноценен живот от 01.01.07...
    Дерзайте хора... свободни сме.

Напреднал Аватара на mmn
    Post Thanks / Like

шрек най голямата ти грешка е била че си се прибрал в бг ,стоял си месеци ,и в последния момент се чудиш какво да правиш.казвам го от личен опит.трябваше като си получи визата да си хванеш адвокат да си присъединиш семейството и тогава живот и наслада.аз сам депендант към мажа ми. имах 5 отказа в бг посолство, 2 години борба за виза.мажа ми като си взе 3 годишната виза,и той така адвокатката му (тогава таня и светлйо сегашните соломон)искаше повече пари, отколкото беше заявено, след като му видя стейтментите,че взима повече пари,и мажа ми се вбеси,и решихме да пробваме на своя глава. И той се прибра в бг.Всички документи бяха перфектни, нищо лъжливо,ама от посолството нарочат ли си някои... това ми беше третият опит тогава, гадините ме пратиха веднага на второ интервю след 3 месеца.Мажа ми остана в бг ,махна се от работата си,много добре платена...Всеки знае как хвърчат парите в бг,особено ако дълго време не си се прибирал.Естествено на 7 септември 2003г. ми отказаха виза на второто интервю.(причините: сменена фамилия след брака...(много ясно че приемам фамилията на мъжа ми);мажа ми няма пари да ме издържа;в същото време щом има виза може да идва по често да ме вижда (хем няма пари,хем можел да си идва когато иска,това са пари пак,разходи);брака ни е фалшив; аз съм била потенциална имигрантка,нищо че сме женени; мажа ми защо останал навремето след бригада в англия;кви ли още не смехории не бяха.този който ме интервюираше,рус,висок,слаб,англичанин,през цялото време дъвчеше дъвка,мляскаше ,гледаше някъде,нито в мен,нито в документите.Понеже не искахме пак да се разделяме с мажа ми,почнахме а търсим адвокати. Соломон изключихме. С Анн Моррис се свързахме и решихме с нея да сме,нямала откази тва онова,и тя ни взе повече пари отколкото каза първо,но защото случая ми беше се оплел много вече.4 месеца в бг мажа ми,и съответно в uk си плащаше наем и сметки и в бг парите се стопиха и теглихме заем по интернет от uk,той де.Моррис ни взе към 1500 паунда + 100 за копия(накрая даде оригиналите в посолството и така и не си ги получихме документите след много опити и молби). Мажа ми се прибра в uk, защото не можеше просто да отсъства повече от 3 месеца,а те станаха 5 в бг.На интервюто с моррис (март месец)пак ме отрязаха. И обжалвахме в бг посолството,обжалването беше към 200-300 страници. Един прекрасен ден (юни) ми звънят от софия и ме викат на интервю на 21 юли и само това. Отивам аз а онези ме гледат ,на кво интервю си без покана за интервю,дай си паспорта да видя на кво интервю си.След малко се връща моля, заповядайте седнете. Бях казала на майка ми която ме чакше отвън,че без виза аз няма да излеза,квото ще да става,ако трябва ще викам,ще направя скандал и т.н. След около 15 мин една преводачка ме викна на касата и ми каза дайте си паспорта,утре елате да си вземете пасорта с визата,направо не можех да повярвам... 2 години ми разказаха играта тея тъпанари мръсни, и за кво се питам,кво постигнаха като разделиха едно семейство толкова време,където им костваше толкова нерви,пари,стрес, кво толква има в англия ,едни бенефити, треперят си за бенефитите.....
    Шрек виж една грешка какви последици може да има. За EU се спекулира много сега, но докато не излезе черно на бяло, и специално за англия, не знам

Напреднал Аватара на mmn
    Post Thanks / Like

едни наши познати... мажа му изтичаше след месец визата, искаше да присъедини жена си и сина си,които скоро навършваше 18 години. преди това жената кандидатстваше сама, отказаха и, тя обжалва първо сама,беshе написала много хубаво писмо, тя работеше в съда в плд по онова време. решиха и с адвокат да пробват за по сигурно.не помня защо е отказа от соломон. Имаше среща с него срещу посолството, сградата отсреща точно, оказа се че един от Entry Officer -ите спи в същото време там. И те решиха с An Морис да дейстават. Дадаха им веднага vizi. На интервюто е помолили да се откаже от думите си в нейното писмо от предното и обжалване и щяли веднага да и дадат виза

Напреднал Аватара на mmn
    Post Thanks / Like

от опит знам колко е гадно семейство да е разделено. ти си с правата си.нямат право да разделят семеиства. ако ти се занимава действай. ако не почакаи и виж какво ще стане догодина.аз лично бих действала сега.поне да имаш 2-3 бона в сметката са достатачни.просто да не е голяма сума влезла изведньж в сметката ти, за да се усьмнят.естествено че след дьльг престой в бг няма как да имаш толкова пари колкото като си заминал за бг.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Дайте съвет какво да направя!

Zdraveite bih iskala da popitam ako ima vazmojnost nqkoi da mi obqsni po edin vapros, i toi e sledniq:Prestignah pri moqta priqtelka vav angliq predi 1 sedmica i veche sam si iskaral NIN i sega ne mi e qsno po kakav red trqbva da si iskaram rabotno razreshitelno .Intersuvam se kakva knijka trqbva da si iskaram ako moje nqkoi da mi obqsni shte bada mnogo blagodaren.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 9
    Последно мнение: 16-02-2014, 14:28
  2. Дайте съвет
    От valdemir във форум Студенти
    Отговори: 0
    Последно мнение: 26-05-2009, 19:37
  3. дайте ми съвет
    От veluku във форум Общ форум
    Отговори: 9
    Последно мнение: 06-11-2008, 18:47
  4. Дайте съвет...