Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 5 ПървиПърви 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 26 до 50 от общо 109
    Напреднал Аватара на diorella13
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: спешно адвокат

Ами ситизен адвайс бюро няма ли да те насочи някъде?Ох незнам трябва ти някой който знае реда да подадете документи и всичко ще е ок според мен.
    Как е сайта на Бургас - ВъйВъйВъй.Бургас.БйеГйе

Post Thanks / Like

Обжалвай и не се отказвай!Докато ти разгледат слу4ая ще стане 2007 и тогава няма как да те върнат!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Сега ми влезна мухата да кандидатсвам за гражданство на малкия. Нвкой може ли да ми обясни как да започна и какви документи ми трябват. Има ли срок в който детето трябва да е било тук.

Ама съм шматка, защото се назландисвам още и сега не знам на къде.

Post Thanks / Like

Ами да поразгледай и форума,а и има тук хора запознати с правилата и те ще ти дадът съвет

стара дръглива кучка Аватара на musholina
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от nana_cool
    Тя моята е доста сложна. Кандидатствах за виза за партньори без брак. Докато чакахме се роди бебо и когато малкия беше на месец и половина баща му го посини. Влязохме в болница като си мислех че е болен (тъй като не съм била свидетел) и после баща му си призна пред полицията. Аз съответно не се върнах при него. Социалните ми намериха адвокат, който уж да ми оправи документите и да движи нещата в хоум офиса. На практика се оказа че нищо не е свършил и от ХМ ми изпращаха 2 пъти писма за още доказателства, че сме заедно от 2003г. Аз дойдох за първи път тук 2004. Ние писахме писмо тогава с кандидатсването, но явно никой не е чел, или и аз не знам.Тези писма ги препратих на адвоката си веднага като ги получих и той ми ги върна с отговор:" Ако имаш такива документи ги прати. Решението е на ХМ".
    И така си получавам паспорта без виза и отказ защото не съм предоставила документите които са ми искали после.
    Дано да сте ме разбрали, ако пиша объркано то е защото всичко ми е голяма каша и никак не е просто в моя случай.
    Oбади се на този номер 02085717950 Immigration Advice Bureau и обясни нещата и ще ти дадат съвет безплатно.На мен ми изглежда че имаш право на ИЛР,първо защото си живяла с него 2 години(трябва да имаш документи за го докажеш) и второ дори и да не си живяла с него 2 години в случаи на domestic violence пак имаш право на ИЛР.
    Ако детето е с английски баща автоматично получава британско поданство.

Post Thanks / Like

Сега ми влезна мухата да кандидатсвам за гражданство на малкия. Нвкой може ли да ми обясни как да започна и какви документи ми трябват. Има ли срок в който детето трябва да е било тук.

Ама съм шматка, защото се назландисвам още и сега не знам на къде.
    Ако в акта на раждане на детето пише името на бащата,ако е британски поданник направо отиди в някой от главните пост офиси и поискай апликейшън за паспорт.И в него пише какви документи да се изпратят с апликейшъна за първи паспорт.И направо подавай.

Post Thanks / Like

Някой знае ли нещо за EEA Family Permit?
    Нямаш нужда от това.Можеш да кандидатстваш за ИЛР дори и да не живееш вече с него,защото причината за разрива на семейството е домашното насилие,на което ти и децата ти са жертва.Така че закона е на твоя страна да те защити.Трябва да подадеш апликейшън към Хоум офис за ИЛР в последствие на домашно насилие.Имаш и доказателства за това.Обади се и на номера който дадох по-горе и му обясни нещата и поискай съвет какво да правиш.Той е много точен.

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от musholina
    Ако в акта на раждане на детето пише името на бащата,ако е британски поданник направо отиди в някой от главните пост офиси и поискай апликейшън за паспорт.И в него пише какви документи да се изпратят с апликейшъна за първи паспорт.И направо подавай.
    Не съм много сигурна дали така ще стане,защото маи трябва да се прати и паспорта на бащата. Не си спомням дали се пращаше или поне искаха номера на паспорта. Но доколкото съм запозната с имигреишън правилата само на основание,че детето е бритиш на нея няма да и дадат ИЛР,също и партнер виза. единствения шанс е с някоя организация против домашното насилие да се намеси в случая. пак подчертавам,аз съм наясно ,но само с правилата,не и за случаи по изключение.

Post Thanks / Like

Ето какви документи се изискват за паспорт,ако бащата е бритиш.

The child was born or adopted in the UK

In this case we need to see:

the child’s full birth or adoption certificate showing parents’ details and evidence of one parent’s nationality or immigration status at the time of the child’s birth.

That is, either:

the mother’s UK birth certificate, Home Office certificate of registration or naturalisation, or her passport that was valid at the time of the child’s birth;
    or

the father’s UK birth certificate, Home Office certificate of registration or naturalisation, or his passport that was valid at the time of the child’s birth and the parents’ marriage certificate.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

nana, съжалявам за всичко през което си преминала и искрено ти желая успех. бъди силна.
    иначе моето мнение по въпроса е идентично със зара.
    за паспорт не можеш да кандидатстваш, защото когато паспорта се получава чрез бащата трябва да сте били женени. дори и да успееш да го склониш да си даде паспорта за тази цел, все пак не сте имали брак, така че не можеш да вземеш за детето англ. паспорт.
    що се отнася за твоята виза, също не мисля че можеш да обжаваш това решение, защото ти дефакто не живееш с него. дори и да обориш мотива за допълнителните документи които не си изпратила, нямаш причина поради която да искаш да останеш тук на тази база, защото вече не живеете заедно.
    такива са правилата, но все пак си мисля че можеш да се бориш, защото адвоката който са ти назначили служебно общо взето те е подвел. освен това, както казва зара ако се намеси някоя организация за борба с домашното насилие, може би ще те смятат като exceptional circumstances и може и да ти дадат виза.
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

Post Thanks / Like

Мадлена е права. Аз не бях сигурна,но сега проверих. Трябва да имате брак,зза да може детето да стане бритиш на база факта,че бащата е бритиш.

Post Thanks / Like

Да,сега си спомням че се пращаше и акта на раждане на бащата.Но Нана,ако това ти върши работа можеш например да му кажеш на онзи,че трябва да ходиш до България за нещо и трябва да се издаде паспорт на малкия,за да пътува с теб.И понеже не е бил регистриран като български гражданин няма друг вариант освен да му изкараш английски паспорт.Поизлъжи го малко.Може да си даде акта за раждане и да изкараш паспорт на малкия.
    А доколкото за родителите дали са женени или не май нямаше значение.Но не съм напълно сигурна.Те тук местните много-много не се женят,което едва ли значи че децата им не могат да си изкарат паспорти.Ама незнам,може да е различно ако майката е чужденка,но не съм сигурна.Аз съм останала с впечатлението че няма значение женени ли са или не,щом бащата е бритиш и детето получава бритиш гражданство.Ама пак трябва да се провери.Не съм сигурна.

А за визата ти,ако съвместното ви жителство се е разпаднало по причина на домашно насилие,преди да са изтекли двете години пак имаш право да кандидатстваш за ИЛР.Стига да имаш всички необходими документи в подкрепа на апликейшъна.провери все пак на онзи номер.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от musholina
    Да,сега си спомням че се пращаше и акта на раждане на бащата.Но Нана,ако това ти върши работа можеш например да му кажеш на онзи,че трябва да ходиш до България за нещо и трябва да се издаде паспорт на малкия,за да пътува с теб.И понеже не е бил регистриран като български гражданин няма друг вариант освен да му изкараш английски паспорт.Поизлъжи го малко.Може да си даде акта за раждане и да изкараш паспорт на малкия.
    А доколкото за родителите дали са женени или не май нямаше значение.Но не съм напълно сигурна.Те тук местните много-много не се женят,което едва ли значи че децата им не могат да си изкарат паспорти.Ама незнам,може да е различно ако майката е чужденка,но не съм сигурна.Аз съм останала с впечатлението че няма значение женени ли са или не,щом бащата е бритиш и детето получава бритиш гражданство.Ама пак трябва да се провери.Не съм сигурна.

А за визата ти,ако съвместното ви жителство се е разпаднало по причина на домашно насилие,преди да са изтекли двете години пак имаш право да кандидатстваш за ИЛР.Стига да имаш всички необходими документи в подкрепа на апликейшъна.провери все пак на онзи номер.

За британското гражданство не става. трябва да си били женени и това го гарантирам 100%. С местните случая е друг,женени или не,ако маиката е бритиш и детето и е такова.За ИЛР вече се писа,че ако се следват правилата - не става. Тук става дума exeptional circumstances и то по наше мнение тук,което не означава,че ХО мислят по същия начин. Може да решат.че ще е по добре за нана и детето и да са далече от бащата и да ги изпратят в БГ...........

Post Thanks / Like

Ами може.Най-добре да се обади на immigration advisor-а и той най-добре знае правилата и също може да го попита в нейния случай какво е най-добро да се направи.Той дава много добър съвет и то безплатно.Препоръчвам го на всеки.

Post Thanks / Like

Намерих правилата от Хоум Офис.Надявам се това да е от полза.

Refusal of indefinite leave to remain in the United Kingdom as the victim of domestic violence

289A. The requirements to be met by a person who is the victim of domestic violence and who is seeking indefinite leave to remain in the United Kingdom are that the applicant:

(i) was admitted to the United Kingdom or given an extension of stay for a period of 2 years as the spouse or civil partner of a person present and settled here; or

(ii) was admitted to the United Kingdom or given an extension of stay for a period of 2 years as the unmarried or same-sex partner of a person present and settled here; and

(iii) the relationship with their spouse or civil partner or unmarried partner or same-sex partner , as appropriate, was subsisting at the beginning of the relevant period of leave or extension of stay referred to in (I) or (ii) above; and

(iv) is able to produce such evidence as may be required by the Secretary of State to establish that the relationship was caused to permanently break down before the end of that period as a result of domestic violence.

Indefinite leave to remain as the victim of domestic violence

289B. Indefinite leave to remain as the victim of domestic violence may be granted provided the Secretary of State is satisfied that each of the requirements of paragraph 289A is met.

Refusal of indefinite leave to remain as the victim of domestic violence

289C. Indefinite leave to remain as the victim of domestic violence is to be refused if the Secretary of State is not satisfied that each of the requirements of paragraph 289A is met.

Post Thanks / Like

И за паспорта:

Is my child eligible?
    First child passport
    Renewal
    First child passport
    To apply for a first 5-year child passport your child must be under 16 and either:
    a British citizen
    a British overseas territories citizen
    a British overseas citizen or
    a British subject.
    If you are not sure whether your child belongs to one of these groups you can check the rules and eligibility, contact your local Passport Office or call our Adviceline on 0870 521 0410.

Am I eligible?
    You can apply for a British passport if you belong to one of the groups listed below.

British citizens
    British dependent territories citizens (BDTCs)
    British overseas citizens (BOCs)
    British subjects
    British nationals (overseas)
    British protected persons
    Non-eligibility
    British citizens
    Anyone who is a British citizen is entitled to apply for a British passport.
    On January 1 1983, anyone who was a citizen of the United Kingdom and Colonies on December 31 1982, and had the right of abode* in the UK, became a British citizen.

* NB There may be individuals who have the right to live in the UK but will not have the right of abode in the UK as defined by the Immigration Act 1971, and will not therefore become British citizens – see below

That includes people who

were born in the United Kingdom;
    were born in a British colony and had the right of abode in the UK (Those born in a British colony and did not have the right of abode in the UK will not become British citizens)
    have been naturalised in the United Kingdom;
    had registered as a citizen of the United Kingdom and Colonies; or
    could prove legitimate descent from a father* who one of the above conditions applied to. Before the introduction of the British Nationality Act 1981, a person could not claim nationality from his or her mother.

Post Thanks / Like

По въпроса за ИЛР пак се съмнявам да стане,защото не тя ,а детето е жертва на домашно насилие.Поне доколкото разбирам от постингите.

Post Thanks / Like

И тя е жертва,индиректно,като майка на детето.Но както казах,онзи съветник най-добре ще знае.Няма смисъл ние тук да бистрим акъли,като не сме специалисти по имиграционно право.Случаят на Нана не е обичаен,за да можем да дадем 100% точен съвет за нейния случай от личен опит или познание по въпроса.Най-добре за нея е да потърси професионален съвет и онзи ги дава безплатно.

Post Thanks / Like

Именно. Аз вече няколко пъти казах,че са само хипотези,ззащото неиния случаи е извън правилата. За безплатните съветници нищо не мога да кажа - просто аз лично им нямам доверие и обикновено не са заинтересувани.

nik67
    Град
    london
    Post Thanks / Like

кокнешки истории

Старо куче Аватара на Dick Hurts
    Post Thanks / Like

Тя моята е доста сложна. Кандидатствах за виза за партньори без брак. Докато чакахме се роди бебо и когато малкия беше на месец и половина баща му го посини. Влязохме в болница като си мислех че е болен (тъй като не съм била свидетел) и после баща му си призна пред полицията. Аз съответно не се върнах при него. Социалните ми намериха адвокат, който уж да ми оправи документите и да движи нещата в хоум офиса. На практика се оказа че нищо не е свършил и от ХМ ми изпращаха 2 пъти писма за още доказателства, че сме заедно от 2003г. Аз дойдох за първи път тук 2004. .
    Нана, били обяснила нещо, моля? Къде беше ти докато тоя ненормалник беше с детето? Как не можа да разбереш, че тези синки са от бой и малтретиране и падане?!?!? Веднъж ок, може и да е паднало, но след повторението не се ли позамисли? Тоя нещастник пие ли алкохол и боцка ли се със спринцовки?
    Друго което нещо не се връзва е, как така изведнъж се появи това българче в Шотландия и след всичкото това, ти обеща светло бъдеще?!? След това ти пак се връщаш със шотландеца, и след това като БГ момъка се връща в Шотландия, ти се хващаш пак с него? Desperate Housewives са просто жалки пред вашта история!!!

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

аз доколкото мога да чета разбирам че това за ИЛР и доместик ваиълънс би важало само ако тя вече има 2 год виза, която тя дефакто няма и през този период е имало доместик вайълънс.
    а иначе за тези безплатните адвокати съм малко резервирана,тя нали вече е имала такъв и той хубава работа е свършил, като й е казал да си изпрати доказателства че живеят заедно, ако има такива. ..... ?????///

освен това в комнтара за акта за ражгане и паспорта, няма никакъв смисъл. както съм написала по-горе дори и да го склони да си даде акта за раждане, когато се кандидатства чрез бащата трябва да има брак и се иска акт за брак.
    Последно редактирано от madlena : 25-06-2006 на 22:58
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Dick Hurts
    Нана, били обяснила нещо, моля? Къде беше ти докато тоя ненормалник беше с детето? Как не можа да разбереш, че тези синки са от бой и малтретиране и падане?!?!? Веднъж ок, може и да е паднало, но след повторението не се ли позамисли? Тоя нещастник пие ли алкохол и боцка ли се със спринцовки?
    Друго което нещо не се връзва е, как така изведнъж се появи това българче в Шотландия и след всичкото това, ти обеща светло бъдеще?!? След това ти пак се връщаш със шотландеца, и след това като БГ момъка се връща в Шотландия, ти се хващаш пак с него? Desperate Housewives са просто жалки пред вашта история!!!
    Точно си мислех, ч е ще ме пропуснете с подобен постинг. Времето когато го е правил аз съм била на вън с приятели (имаше други българи там), а те си бяха в къщи като той не е бил сам с детето, а и майка му и баща му. Никой не знае нито кога, нито как го е направил. Не ми е давал никога повод да се съмнявам в поведението му и вдигна болницата на крака че докторите не могат да открият какво му е на детето. Не пие и не се дрогира, ходи на работа скоро даже го бяха повишили в супервайзер. Мисля че просто се уплаши като дойде полицията и побърза да си признае. Трудно ми е да опиша всичко с няколко изречения.
    Българчето не се появи така. Ако прочетеш малко по-добре, ще видиш че се запознахме тук в Stornoway. Не се приместих обратно при Майкъл след като разбрах че съм бременна, защото той не успя най-малкото да намери къде да живеем заедно. Аз не можех да си позволя да остана без работа връщайки се в Бъки и да му искам пари за чорапи и гащи.Тогава решихме че е по-добре да си изкарам тук докато излезя в майчинство, а той да се организира там.
    Ох, направо чета и не мога сама да повярвам на написаното, та незнам чак вие как го приемате.
    Сравнението с "Отчаяни съпруги" първо ме разсмя, но после ме обиди. И на мен ми се иска да живея тихо и спокойно, но за съжаления има и такива животи като моя - бързооборотни. Не искам нито да се оправдавам (защото в момента това правя), нито искам някой да ме съжалява (защото не се оплаквам).
    Просто търся съвет, какво мога да направя. И не, не ми се прибира в България, за да започна отново да живея във всеобщата лудница. Ако ще има такава то предпочитам да е само в дома, а не навсякъде около мен.

Много благодаря за всички отговори. Утре ще се обаждам в ХО и имигрейшъна. Ще пиша веднага като знам малко повече.

Старо куче Аватара на merry
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Нана, търси адвокат и задвижвай нещата. Както обжалването, така и британското гражданство на малкото.
    Мисля, че имаш големи шансове да спечелиш и двете. Бори се до последно и не мисли за връщане в БГ. За детето тук е определено по-добре.
    чети всички документи, които получаваш и разписваш. Търси информация в Нета. Отначало ще ти е трудно с английските термини, но постепенно ще ги научиш и ще започнеш да се оправяш по-лесно.
    Късмет!

Post Thanks / Like

Не си длъжна да даваш на никой обяснение,така си решила така си постъпила!Никой няма право да те съди,просто намери изход от ситуациата!

Страница 2 от 5 ПървиПърви 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 29
    Последно мнение: 13-11-2014, 15:07
  2. Спешно Адвокат
    От Nikolova23 във форум Право
    Отговори: 47
    Последно мнение: 23-06-2014, 00:40
  3. СПЕШНО АДВОКАТ!
    От vanniiaa във форум Правна
    Отговори: 9
    Последно мнение: 02-08-2010, 16:00
  4. Спешно търся емиграционен адвокат!