Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 11 от общо 11

Тема: Алергиите

Старо куче Аватара на lady
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Алергиите

Понякога децата получават обриви, които не мога да си обясня. Казвам си: явно алергия. Но как да разбера дали и към какво са алергични децата ми?
    The greatest mistake you can make in life is to be continually fearing you will make one.
    http://www.youtube.com/watch?v=fXF_l...eature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=Ai5u5...eature=related

Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Алергиите

Цитирай Първоначално написано от lady
    Понякога децата получават обриви, които не мога да си обясня. Казвам си: явно алергия. Но как да разбера дали и към какво са алергични децата ми?
    Ние ходихме на алерголог и си правихме изследвания. Скрач тест вьрху рьката и крьвен тест т.н. След това ти дават един списьк кьм какво сте алергични. Алергологьт ми каза че продуктите от краве мляко били вредни за децата. И да ги заменям сьс соево мляко, и навсякьде кьдето има продукти от крава да ги заменям сьс соевите и другите заместители.Незнам до колко е верно това. Ние сме всичките много алергични. Добре е да се знае кьм кой антибиотик сте алергични, защото и аз и детето сме ставали "двойни" буквално от антибиотици.

Град
    London
    Post Thanks / Like

Gp-то ли трябва да ни насочи, или само на частно?
    The greatest mistake you can make in life is to be continually fearing you will make one.

Fly high touch the sky... Аватара на bulboy
    Град
    N=51.924208 E=-0.656691
    Post Thanks / Like

в б-я теста ми струва 10 лева при 4астно посещение, стана за около 45 минути

Град
    London
    Post Thanks / Like

Значи там най-бързо и евтино ще стане.

Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

Ние сме всичките много алергични
    просто не ми харесва начина по който е казано
    ако имате установена алергия към някаква храна или лекарство или домашен прах например - когато отидете на лекар избройте това, към което имате алергия. не е възможно да имате свръхчувствителност към всичко.

а иначе - консултация с алерголог би била най-разумна.
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

Напреднал Аватара на ysmivkata
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Алергиите

Здравейте!Имам нужда от съвет...за пореден път Синът ми е на адаптирано мляко от 3 месеца,използваме една и съща марка от началото(Аптамил) и никога не сме имали проблеми.Преди една седмица както си пиеше млякото изведнъж за секунди стана целият на червени петна...по лицето,по вратлето и по коремчето.Изплаших се супер много и звъннах на мъжа ми да се прибира за да го заведем в спешното.10 минути по-късно петната бяха изчезнали напълно и реших да поизчакам малко.На следващото му ядене пак се случи същото...целият на червени петна.На другият ден рано сутринта го заведох на доктор.Тя го прегледа най-обстойно и ми каза,че нищо му няма...и да съм направила снимки следващият път,общо взето ми намекна,че съм и загубила времето!Веднага след това реших да купя друга марка мляко и да видя дали ще има разлика...е разлика нямаше,детето ми пак стана на червени петна,които след 5-10 минути напълно изчезват.Целият ден му правих снимки с телефона и на другият ден звъннах да запазя нов час като директно им казах,че неискам пак със същата лекарка.Предложиха ми час с шефа на клиниката и няколко часа по-късно вече бях при него.Той погледна снимките на две на три,погледна
    малкия и общо взето ми каза същото като предишната лекарка-няма му нищо!Каза,че някои бебета имат непоносимост към млякото,но в случая било най-добре да продължавам да му давам,защото няма с какво друго да се замени!Предложи да започна да го захранвам с каша за да не е толкова зависим от млякото и ме изпрати да си вървя!Постоянно се ровя в интернет и чета...Пише,че един от симптомите на алергия са екземите...ние се борим с екзема на бузките вече 4-та седмица,дори го мажа с някаква антибиотична
    паста,други симптоми няма.Гледам снимки на деца с алергия от млякото и някои са едно към едно с тези,които аз снимах.Незнам как се качват снимки тук,иначе бих ги показала.Всеки път,когато го храня тези петна се появяват,някой път са много малко,друг път повече(днес бяха малко)Много съм объркана...и дъщеря ми беше на адаптирано мляко,но никога не сме имали проблеми.Четох,че ако има алергия към кравето мляко то най-вероятно ще има алергия и към соевото Не съм някоя параноичка,незнам дали е алергия,но при всички положения не ми се струва нормално да става целият на такива петна...страх ме е да се доверя на лекарите и да продължа с млякото,но имам ли избор..?!?

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

не съм педиатър и не мога да дам мнение, което да е по-адекватно от това на лекарите, които вече са го видяли и работят в тази област, но екзема не се получава за секунди и не изчезва за секунди + момента в които обрива е изчезнал бързо и не е имало други оплаквания - няма какво друго да се направи.

виж ако покрай петната започне да се подуват устните, да не може да диша и т.н. /т.е. тръгне да развива алергичен шок/ - тогава без да се чудиш веднага в спешния!!

избор имаш - предложили са ти да пробвате захранване с каша.
    защо реши че ако има алергия към това мляко, ще има и към краве? проблема с "алергията" към мляко е обикновено лактоzен-интолеранс. щом сина ти няма дuaрии след хранене с мляко, очевидно няма лактоzен-интолеранс.
    не забравяй че в изкуствените млека има камара други добавени съставки, които могат да действат като алергени...
    т.е. няма причина да мислиш че ще реагира така и към краве или соево мляко.
    предлагам да опитате с кашичките и с по 1-2 лъжички краве мляко / соево и да наблюдаваш как ще реагира на тях.
    Последно редактирано от RNOH : 07-09-2012 на 11:27

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

9. БЛАГОДАРЯ ysmivkata thanked for this post
    Напреднал Аватара на ysmivkata
    Post Thanks / Like

Благодаря за бързият отговор.Знам,че си права(както винаги),но страшно много ме е страх тази непоносимост към млякото да не се задълбочи и да се превърне в истинска алергия към млечните продукти.Определено има нещо,което го дразни,но както ми казаха той е твърде малък и е задължително да пие поне по 5 шишета на ден.От няколко дни започнахме с каши за закуска,ще му купя и за обяд и вечеря и всеки ден ще ги редувам.Надявам се скоро да го израсте и да нямаме такива проблеми...

разбирач Аватара на ned888
    Post Thanks / Like

APTAMIL PEPTI=ние имахме непоносимост към аптамила и ни препоръчаха това..С него няма проблеми.

12. БЛАГОДАРЯ ysmivkata thanked for this post
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

затова е важно и количеството - започни по малко да му даваш от кравето мляко и кашите и постепенно увеличaвай количеството + го наблюдавай как реагира.
    изкуствените млека са натъпкани с всякакви боклуци като консерванти, пълнители и каквото се сетиш...

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker