Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати от 26 до 36 от общо 36
    Мама Аватара на ElinaT
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Supernanny- тв предаването

Цитирай Първоначално написано от lady Виж мнението
    Съгласна съм със Зара, че майката има инстинкт и усеща как да подходи към детето си, но при мен понякога инстинкта се размиваше с емоцията и умората. Това предаване ми показваше как въпреки това трябва да остана твърда и без емоционална реакция да покажа на детето докъде се простират границите. Вярно е също така, че продължават да ме учат на търпение и помагат да изляза от стереотипите, да балансирам. Това е опитност която нямах преди.
    Аз на теб, на Мадлена и на Зара винаги съм ви се възхищавала на подхода ви към децата ви. Имам ви за нещо, като модели, които може би трябва да следвам, макар че сте толкова различни и сте вдигнали летвата доста нагоре.
    Зара сурова, понякога леко жестока и непоклатима, доста екстремна във всичко, но пък справедлива. Такива впечатления имам поне, понеже не съм я виждала на живо.
    Мадленка мила, грижовна, но не прекалено добра. Знае къде да постави границите и правилата трябва да се спазват от всички.
    А ти толкова мила и търпелива с децата си, просто ти се възхищавам как търпеливо им обясняваш всичко на подходящ език, за да го разберат. Такива топли и добри впечатления сте оставили в мен, нищо че сме се виждали само веднъж и аз още бях бременна. Просто бях очарована от твоето и на Мадленка отношение към дечицата ви.
    Последно редактирано от ElinaT : 14-05-2010 на 10:41

If there is one lesson to be learned from history it is that those who believe they have the final truth and they know what is good and right for the rest of us are almost certain to be mistaken.
    The only constant thing in life is change.

Though this be madness, yet there is method in it.William Shakespeare, "Hamlet"
    Politics is war without bloodshed while war is politics with bloodshed. Mao Tse-Tung

2. БЛАГОДАРЯ lady thanked for this post
    Старо куче Аватара на lady
    Град
    London
    Post Thanks / Like

И аз мислех за осиноняване преди години.иНе можех да приема, че ей тъй ще родя дете заради самото раждане. И ако не бях срещнала човека, от който да поискам да забременея, щях да се ориентирам към SOS селищата. И сега бих осиновила дете, но нямам финансова възможност да го направя. Ако го отгледам от бебе, сигурно бих го обикнала като свое. Такова усещане умам, но не съм го изпитвала, за да знам какво е.
    The greatest mistake you can make in life is to be continually fearing you will make one.
    http://www.youtube.com/watch?v=fXF_l...eature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=Ai5u5...eature=related

4. БЛАГОДАРЯ ElinaT, gonzo99, няма, elicka thanked for this post

Post Thanks / Like

Аз съм щастлива майка на момче (сега тинейджър вече). За съжаление не можах да имам повече деца , макар винаги да съм искала повече деца (така се развиха нещата в живота ми ). Както и да , никога не ме е тревожил факта ,че ще си развалям фигурата, най-малкото защото не държа да ме харесват точно пък заради тяло ( хич не ми е за изхвърляне телцето , ма това е толкова преходно хм) ..Ние много често със сина ми си обсъждаме такива теми и един път си говорихме за младостта и старостта ,за красотата,,,И моето момче ми каза едни думички ,заради които за мен си струваше всичко ,, каза ми : "че дори и на 100 г да стана и дори да изглеждам стара ,сбръчкана , аз за него ще си бъда неговата красива и добра майка и си имам специално място в сърцето му , което е завинаги " , ,,, Честно, беше трудно да го раждам и гледам сама , и всички тия безсънни нощи ,,,,и как го написа Елина също,,,, НО всичко това да го чуя от порасналото си дете , няма как да не ме изпълни с радост и гордост , че не съм дала само живот , а съм създала и човек,,,Чуствам се щастлива и заради това ,че за някой аз ще продължавам да съществувам (духовно) , дори когато физически няма да ме има , и споменът за мен няма да свърши само с наследяването на апартаменти и къщи,,,
    Последно редактирано от Calypso : 14-05-2010 на 11:28

6. БЛАГОДАРЯ ElinaT, gonzo99, lady thanked for this post
    Мама Аватара на ElinaT
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от daniela2008 Виж мнението
    Аз съм щастлива майка на момче (сега тинейджър вече). За съжаление не можах да имам повече деца , макар винаги да съм искала повече деца (така се развиха нещата в живота ми ). Както и да , никога не ме е тревожил факта ,че ще си развалям фигурата, най-малкото защото не държа да ме харесват точно пък заради тяло ( хич не ми е за изхвърляне телцето , ма това е толкова преходно хм) ..Ние много често със сина ми си обсъждаме такива теми и един път си говорихме за младостта и старостта ,за красотата,,,И моето момче ми каза едни думички ,заради които за мен си струваше всичко ,, каза ми : "че дори и на 100 г да стана и дори да изглеждам стара ,сбръчкана , аз за него ще си бъда неговата красива и добра майка и си имам специално място в сърцето му , което е завинаги " , ,,, Честно, беше трудно да го раждам и гледам сама , и всички тия безсънни нощи ,,,,и как го написа Елина също,,,, НО всичко това да го чуя от порасналото си дете , няма как да не ме изпълни с радост и гордост , че не съм дала само живот , а съм създала и човек,,,Чуствам се щастлива и заради това ,че за някой аз ще продължавам да съществувам (духовно) , дори когато физически няма да ме има , и споменът за мен няма да свърши само с наследяването на апартаменти и къщи,,,
    Ох, толкова хубаво си го казала, направо ме разчувства. И ми напомни да спомена ето това: Пени, нали в темата за жените казваше, че външният вид на даден човек никога не е бил от значение за теб, а важното е какво имало от вътре? Тогава ти с тезата си: Не искам деца, защото съм егоист и искам да си запазя хубавото тяло и младостта, колкото е възможно по дълго не противоречиш ли напълно на предните си изказвания?

Имаш някаква лична причина да е така и всички тези приказки за пренаселена планета, тяло, глобално затопляне, егоизъм и т.н. са си чиста замаска. Не искам да се ровя в личните ти чувства затова спирам и ще гледам да избягвам постовете ти за деца и бъдещи поколения, просто защото прекалено много ме разочароваш с тях, а иначе те ценя високо заради много други твои качества.

Още нещо защо пък малоумници и мангали да раждат по хиляди деца, които ние им изглеждаме, а пък ние да осиновяваме от тяхните и от такива безумници, като тях за да създаваме баланс? Само защото сме по-разумни не ни кара да се жертваме и да поправяме грешките на другите, за да можем да създадем някаква правота в този грешен свят. Това е, като те да серат на ред и ние да ходим да метем след тях само защото трябвало да е чисто наоколо. Да ги скопяват след 3-тото, не да им поемаме ние отговорностите за грешките, само защото искаме справедливост и сме по възпитани, образовани и милостиви. Нямам милост към търтеи и изроди!

П.С. Пени, дано не го приемеш лично, не искам по никакъв начин да те засегна просто се опитвам да погледна от твоята гледна точка и някак си не успявам. Съжалявам, ако е прозвучало грубо или натрапчиво. Не искам по никакъв начин да навлизам в личното ти пространство или да засягам личната ти свобода и право на избор. Приемам мнението ти, но не го разбирам, може би защото съм майка и не мога да съм безприкористна. А и в случая вече съм взела своята страна.
    Последно редактирано от ElinaT : 14-05-2010 на 11:44

If there is one lesson to be learned from history it is that those who believe they have the final truth and they know what is good and right for the rest of us are almost certain to be mistaken.

Politics is war without bloodshed while war is politics with bloodshed. Mao Tse-Tung

penelopa
    Guest

Ако искаш ми вярвай, но това за пресалеността на Земята, абсолютно го вярвам!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Бих искала и тест да има , ама няма.
    Аз бях писала и наистина го мисля-външния вид на един мъж , никога не ме е интересувал.
    Тъсела съм-да имам духовна връзка.
    Но-аз си обичам моето тяло!!!!!!!!!!!!!!
    Грижа се и си го пазя.
    Но и това бих прежалила, ако вярвах , че всички трябва да оставаме деца след нас.
    Не го вярвам и мъжът ми не го вярва и може би затова сме се намерили!
    А за циганите трябва да има пълна кастрация.
    Те не допринасят нищо................
    Само товарят Земята и данакоплатците като мен и теб.
    Аз вярвам , че духът е вечен и не се безпокоя, дали ще има телесни придатъци оставени от мен по Земята.
    Това си е моя избор, на мъжа ми и така мисля нещата!

Старо куче Аватара на elicka
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Supernanny- тв предаването

Цитирай Първоначално написано от ElinaT Виж мнението
    Ох, толкова хубаво си го казала, направо ме разчувства. И ми напомни да спомена ето това: Пени, нали в темата за жените казваше, че външният вид на даден човек никога не е бил от значение за теб, а важното е какво имало от вътре? Тогава ти с тезата си: Не искам деца, защото съм егоист и искам да си запазя хубавото тяло и младостта, колкото е възможно по дълго не противоречиш ли напълно на предните си изказвания?

Имаш някаква лична причина да е така и всички тези приказки за пренаселена планета, тяло, глобално затопляне, егоизъм и т.н. са си чиста замаска. Не искам да се ровя в личните ти чувства затова спирам и ще гледам да избягвам постовете ти за деца и бъдещи поколения, просто защото прекалено много ме разочароваш с тях, а иначе те ценя високо заради много други твои качества.

Още нещо защо пък малоумници и мангали да раждат по хиляди деца, които ние им изглеждаме, а пък ние да осиновяваме от тяхните и от такива безумници, като тях за да създаваме баланс? Само защото сме по-разумни не ни кара да се жертваме и да поправяме грешките на другите, за да можем да създадем някаква правота в този грешен свят. Това е, като те да серат на ред и ние да ходим да метем след тях само защото трябвало да е чисто наоколо. Да ги скопяват след 3-тото, не да им поемаме ние отговорностите за грешките, само защото искаме справедливост и сме по възпитани, образовани и милостиви. Нямам милост към търтеи и изроди!

П.С. Пени, дано не го приемеш лично, не искам по никакъв начин да те засегна просто се опитвам да погледна от твоята гледна точка и някак си не успявам. Съжалявам, ако е прозвучало грубо или натрапчиво. Не искам по никакъв начин да навлизам в личното ти пространство или да засягам личната ти свобода и право на избор. Приемам мнението ти, но не го разбирам, може би защото съм майка и не мога да съм безприкористна. А и в случая вече съм взела своята страна.
    Вероятно вече много хора мислят като Penelopa,затова е и доста актуален въпроса със т.н."сурогатни майки".Тепърва ще бъде голямото хапане по въпроса,намесва се и църквата...Но това ме кара да мисля,че света около нас се променя и все повече хора мислят различно от нас-мен,теб...

Мама Аватара на ElinaT
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Относно: Supernanny- тв предаването

Цитирай Първоначално написано от TONIO Виж мнението
    Вероятно вече много хора мислят като Penelopa,затова е и доста актуален въпроса със т.н."сурогатни майки".Тепърва ще бъде голямото хапане по въпроса,намесва се и църквата...Но това ме кара да мисля,че света около нас се променя и все повече хора мислят различно от нас-мен,теб...
    Права си, но това не означава, че всички промени са за добро Тони!

11. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    penelopa
    Guest

Във Философията се учи, че няма добро или само зло и или абсолютната истина,та важно е всеки да си намери неговото щастие, което може да е под най-различна форма!
    Но по-добре ако наистина си пазехме Земята.
    Всеки може да направи малка крачка, за по-добро бъдеще на вашите, моите деца.

13. БЛАГОДАРЯ ElinaT, няма, gonzo99, elicka, lady thanked for this post
    Старо куче Аватара на elicka
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Re: Относно: Supernanny- тв предаването

Цитирай Първоначално написано от ElinaT Виж мнението
    Права си, но това не означава, че всички промени са за добро Тони!
    А кой определя кое е добро,и кое зло?
    Ма хайде да не навлизаме в спор-уикенд идва!!!

15. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Да предаването е много яко.Noughty bench-a наистина работи.Винаги е интересно да се наблюдава научния й подход.

Напреднал Аватара на dundy
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от lady Виж мнението
    Съгласна съм със Зара, че майката има инстинкт и усеща как да подходи към детето си, но при мен понякога инстинкта се размиваше с емоцията и умората. Това предаване ми показваше как въпреки това трябва да остана твърда и без емоционална реакция да покажа на детето докъде се простират границите. Вярно е също така, че продължават да ме учат на търпение и помагат да изляза от стереотипите, да балансирам. Това е опитност която нямах преди.
    То предаването е именно за това, да даде идей и мотивация да се справиш в някаква ситуация. Аз го възприемам като всеки друг съвет. Преценявам го през собствената си призма и решавам дали е приложимо или не. Мисля че има някой доста добри моменти. Все пак не мисля че е необходимо да откривам топлата вода тепърва. Щом някой има опит и го споделя то би било от полза поне да го чуем и видим пък дали ще го прилагаме е личен избор.

18. БЛАГОДАРЯ dianaiv83 thanked for this post
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 4
    Последно мнение: 07-03-2013, 22:06
  2. Гледате ли предаването One Born Every Minute по Channel 4?
    От merci във форум Бъдещи майки
    Отговори: 0
    Последно мнение: 14-03-2012, 10:29

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker