Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 52
    Старо куче Аватара на lady
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране захранване на бебета от 6м

АВТОР:
    Mel
    High Level

Бебчо стана вече на 5 м.Той е хубаво засмяно момченце.
    Много е силен. До преди месец и половина беше само на карма но започна постоянно да плаче и ние решихме че е гладно и мина вече на адаптирано мляко. И наистина той се успокои. Сега трябва да му давам пюрета и други храни, но незнам кои точно са добри. Днес бяхме на консултация и той не качил много.Преди качваше повече. Много е труден с пюретата една лъжичка глътна друга плювне. Незнам как да му подсиля млякото и с какво, какви каши да му правя?
    Помогнете ми
    Please..........................

ladyDi
    High Level

Като си била на консултация, би трябвало да ти дадат едни лифлети за захранване. Ако утре успея да стигна до нашата midwife, мога да взема и да ти постна информацията. Не си спомням точната схема и не искам да те подвеждам, но знам, че започнах първо с пасирани плодове, редувани с кърмене. Когато детето свикна, на втората седмица прибавих и зеленчуци към диетата. А втората ми дъщеря я захранвах в продължение на два месеца и избягнахме запека, който обикновено се получава при адаптирането на организма към храните. Или от опитност, или детето си беше такова, но при второто нямаше и колики дори.
    Няма какво да те мотам, ами ще взема лифлетка и ще ти пиша точно как става. Ако не успея утре, в Сряда със сигурност ще излизам. Засега чао от мен. Не се тревожи за бебока, да ти е жив и здрав!

Mel
    High Level

Благодаря ти много. Днеска бях и нищо не ми дадоха питах и те казаха да давам пюрета и брaшната на ХЕНЗ. Аз мисля и да my готвя .За резил?Имам син на 8 години .Но нали бабите помагаха и нищо не си спомням а тук сам сама няма баби

ladyDi
    High Level

Аз и двете ги родих тук в рамките на две години - две бебета и пак не си спомням
    Да не ти пука, съобразявай се с детето, наблюдавай го... със сигурност ще се справиш и без бабите

Mimka
    High Level

Здравей Мел!
    Аз имам дъщеря на 8 месеца. Захранването с пурета го почнах когато беше на 3 месеца и една седмица някъде. Преди млякото в 9 и в 18 (или след млякото,зависи от бебето, нашето се приспиваше с млякото) и дажах плодово пюре. Взимах й на HIPP. Двах й в началото по 1-2 лъжички и постепенно увеличавах,докато не стигнах 1/4 от бурканче 125 гр. Всеки ден и давах една лъжичка повече от предния.
    Аз ползвам на д-р Лиляна Трифонова книгите: "Хранене на бебето" е първа, а втората е "Хранене на детето". Ако могат да ти ги пратят от БГ.

Mimka
    High Level

Сетих се че може вече бебока да е на 5-дневно хранене, тогава плодовото пюре го давай в 10 и 17.Аз в началото на 5-тия започнах и зеленчуковите пюрета. Като през ден и слагах по 1/4 желтък.
    Местните ги почнах 6-тиа.

Mel
    High Level

Благодаря ти Мимка за съвета.Ние сега сме на 5 хранения на ден .Но сътрин ми е тръдно да му давам пюре .Защото тогава не иска да обядва.

Mimka
    High Level

Другото което можеш да пробваш например ако в 10 му даваш плодово пюре и някаква каша, намали малко количеството на кашата за да си изяде и плодовото пюре. Така направи и при следващото ядене с подово пюре.
    Пресни плодове ли му пасираш?

Mel
    High Level

СЪщО ИCКАМ ДА ПОПИТАМ КОЛКО МЛ.МЛЯКО ИЛИ ПЮРЕ ТРЯБВА НА ХРАНЕНЕ ДА СЕ ДАВА .чЕТА В чЕТЕРИ КНИГИ И В ВСИчКИ ПИшЕ РАЗЛИчНО.
    В БГ-КНИГАТА ПИшЕ чЕ ПО 210МЛ. НА 6М. ВЪЗРАСТ. А ENGLISH ПО МАЛКО ОКОЛО 180МЛ.КОЕ Е ВЯрно
    понякога мой сладър пие по 200 но по някога и по 150мл.

ladyDi
    High Level

Извинявай, Мел, днес не успях да отида до helth центъра.
    За количеството храна, зависи от бебето. Според мен в никакъв случай не трябва да го тъпчеш,. когато вече е нахранено, или да го ограничаваш, ако е все още гладно. За готови пюрета не знам, аз за моите сама си приготвях храните. Пасирах банани, праскови, варени морковчета, авокадо...

Mimka
    High Level

Съгласна съм с ladyDi за количеството. Съобразявай се с бебчо.
    Не се притеснавай. И нашата сладурка всеки път поема различно количество храна.

Mel
    High Level

Аз така правя .Опитах да му давам повече но той плюва.Нали се гледаме по книга........

ladyDi
    High Level

Както обещах, днес ходих до Helth центъра и до Sure Старт да взема лифлети за захранване.
    Доколкото разбирам, вече си започнала. От колко седмици?
    Не можах да открия схема за захранване, но ще ти дам примерно меню за 6 месечно бебе.

ПРИ СЪБУЖДАНЕ:
    Кърмене, или адаптирано мляко

ЗАКУСКА:
    "Baby rice", или бебешка каша (от смлени житни растения) с адаптирано мляко

ПРЕДИОБЕДНА И СЛЕДОБЕДНА ЗАКУСКА:
    Кърмене или формула milk

ОБЯД И ВЕЧЕРЯ:
    Пасирани зеленчуци (картофи, моркови, попарен и пасиран спанак), пасирани плодове, кисело мляко или млечен пудинг. Когато вече започне да приема месна храна, непременно трябва да има поне едно месно хранене на ден. Захранването с месо обикновено е от пиле. Риба и яйца се дават по-късно, когато детето вече е захранено с плодове, зеленчуци и месо.
    Захранването се прави с един зеленчук, без да се смесва с други.Например само морков, само картоф и т.н.

Преди лягане и през нощта (ако не сте го отучили от нощно хранене):
    Кърмене или формула milk

Такова е примерното меню. Аз много не съм се водила по книгите, защото често си противоречат. Захранвах ги както ги чувствах за ужас на helth визитора ми То детето донякъде те води в това начинание. Успех!

Mel
    High Level

Blagodaria ti LEDYDI,
    az ve4e opitax i my davam zelen4ykovo pure .zapo4nax to4no kakto ti kazva6 parvo my davax samo morkov ili kartof.sega ve4e smesvam zelen4yzite i dobaviam i novi kato zelen fasyl i spanak .
    Neznam samo da my davam li desert sled kato my dam zelen4ykivoto pure na obed .az mislia 4e e o6te malak .neznam ot koj mesez se dava desert.za sletobet my davam plodovo .Za sega polzvam gotovi plodovi .A zelen4ykovite az gi gotvia.dano da go xrania pravilno.

Mimka
    High Level

Не давай за сега десерт след зеленчуковотo. Само ако видиш че е още гладен тогава.
    И не се притеснявай за готвенето. За тях е лесно, няма никакви подправки, само малко масло аз слагам малко сол, но много малко. Между другото ми казаха да избягвам бобовите храни,че се получавало подуване на коремчето.
    Ако слагаш мляко, го слагай преди да му дадеш пюрето. С млчко стават също много вкусни. Използвай адаптирано.
    Пюре със спанак не оставяй за другия ден, променя си вкуса и не го харесват, е твоя син мойе и да го хареса
    Друго ако се сетя пак ще пиша

Mel
    High Level

Здр Мимка, аз не оставям нищо за следващия ден ако сам направила малко в повече го хварлям.Днеска сам малко притеснена защото сътринта закуси много малко.едва 80г. мляко е пил. и неиска повече .незнам дали няма проблем със зъбите защото всичко слага в устата и се опитва да хапе от една седмица насам.много е кисел днеска .

Mimka
    High Level

Може да го сърбят венците. Вземи Calgel и го мажи. Много успокоява. И не се опитвай да го спираш да слага всичко в устата. Няма да успееш Остави го, в последствие ще спре да го прави.

Mel
    High Level

Имам го този "CALGEL" много трудно го мажа той си върти главата непрекъснато като искам да го намажа.много е лошичък. Каквото не му понася се дърпа докато стане на неговата .А aз го оставям не се боря с него.

Mel
    High Level

Днес сме много зле не ядем само хленчим ще ме побърка.
    Незнам какво да му дам за ядене какво ли не пробвах...................

От кой месец може да се дава на бебето кисело млеко или плодовите кисели млечица.

Mimka
    High Level

Киселото мляко може след навършени 6 месеца, а за плодовите кисели млекца има за над 4 месеца. На самите млекца си пише възрастта.

Върнете се в началото

Mel
    High Level

Zdr Mimka blagodaria ti mnogo.Zastoto az tarsix no nikade nemojax da otkria kade pi6e na mlekzata .V Tesko vidiax mnogo vidove s bebe6ki kartinki varxy tiax no ne pi6e vazrasta.No pak pi6e 4e e dobre za rasteja na zabite i sa bogati na calcium.Predpolagam 4e tezi 6te sa za 6m. bebeta.Zastoto moj beb4o drugata sedmiza (na 29) stava na 6meseza.
    V Buts pak vaob6te ne prodavat mleka.

Mimka
    High Level

На някой от млеката наистина не пише възраст. Недей да му взимаш от тях поне докато не навърши 8 месеца. Има на които пише възрастта. Някой са при пюретата, където са и другите бебешки стоки, но има и в хладилниците при другите подобни млекца. На Данон има от 4 м., имаше и още едни но не си спомням кой е производителя точно. Ще проверя и ще ти пиша точно.

Днес от Boots взех едни кисели млекца на ledina, има и от 4м възраст има и от 7м.
    The greatest mistake you can make in life is to be continually fearing you will make one.
    http://www.youtube.com/watch?v=fXF_l...eature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=Ai5u5...eature=related

2. БЛАГОДАРЯ lordm, Kremena_1, Arthur's Sword EXCALIBUR thanked for this post
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Бебешки храни

АВТОР:
    Mel
    High Level

Някой не знае ли рецепти за бебешки храни или пюрета ,каши и .....
    такива подобни?

Mimka
    High Level

http://www.bghelp.co.uk/phorum/viewtopic.php?t=250

Mel
    High Level

Мимка този уебсайт за какво е ?
    За бебешки ли храни?

Mel
    High Level

Мимка вече бях в този уебсайт .но рецепти за бебешки манджи много ,много няма.

choc
    Low Level

Аз имам две деца - момчета. Първото го храних изцяло с готови храни, на второто готвих. Аз не готвя в къщи (мъжа ми е по тая част) и това малко ме плашеше, но ползвах книгите на Annabel Carmel и това ме спаси. Манджите са невероятни (стават и за възрастни) и са описани по такъв начин, че дори и нищо да не разбираш от готвене - няма как да сбъркаш. Книгите ги има почти във всяка по-голяма книжарница.

ladyDi

А аз с първата нямах проблеми. Измислях си какви ли не манджички и тя все ги ядеше. Дори не харесваше готовите храни, с изключение на някои видове на "HiPP". А сега втората пък предпочита готови храни пред моите "изкусни" ястия Е, с ръка на сърцето не мога да отрека, че някои й харесват, но като цяло е по-капризна, макар да не страда от липса на апетит
    Както и да е, ще се завъртя около някоя книжарница да проверя за тази книга. Благодаря ти!

rosi
    High Level

агнешко със спанак

сваряваре агнешкото месо много добре, нарежете го на дребни парчета
    прибавете спанак, моркови, доматки,
    оставете го да ври и прибавете фиде(или ориз) и гузом(джоджан)
    намачкайте морковчетата и сервирайте на детенце със салатка

rosi
    High Level

ей, вие всичкки ли не готвите????????????????????????????

я дайте малко рецепти да обменим кухнята, за да има по голямо разнобразие за дечицата

пилешка супа

Пилето го одерете от кожата за предпочитане е да е бяло месо
    Сварявате го много добре да се разпада
    изваждате го, накълцвате го и привбавяте зеленчуците
    Домат, моркови, броколи, карфиол, ряпа, лук или праз, грах, пипер
    След като се свари прибавете фиде и магданоз или копър, смачкайте го и сервирайте.
    Моята дъщеричка много го обича
    (всъщност и тя е като мама си всичко обича )

ladyDi
    High Level

Ние много обичаме кюфтета с кус кус. Много е лесно приготвянето.
    Омесва се каймата с ориз, чубрица, магданоз, кимион, щипка сол (но съвсем мъничко)
    Оформят се кюфтенца и се пускат във врящата вода.
    По-късно се прибавя нaстърган морков,наситно нарязан лук, масло и малко доматена паста. Накрая се прибавя кус кус-а. Като го описвам, голям буламач е, но децата го харесват

Mimka
    High Level

Здравейте!
    Съвсем наскоро ми казаха за този форум и все още го разглеждам.
    Тези рецети звучат примамливо. Ще ги пробвам.
    Искам да попитам агнешкото подходящо ли е за 7 месечно дете?

dran-drum
    High Level

Подходящо е. Трябва да е на пюре-нали знаеш.

Mimka
    High Level

Това го знам.
    Благодаря

Ginka
    Low Level

Моя Пухчо има вече 6 зуба и вече е почти на обща храна, т.е. често готвя за него и за нас заедно. така взаимно сме си полезни - той се подготвя за това което го чака от сега нататък, а пък ние вече ядем по здравословно приготвена храна. Много обичам плодови сокчета.
    А добрата стара попара я преоткрихме с него. нали я помните-

чайче + сухар + масълце + сиренце + малко захар = м-м-мм, вкусно-о-о..

rosi
    High Level

Като каза попара се замислих от колко отдавна не съм правила

Никога не съм я хапвала с чай?
    Ще опитам утре може да е по вкусно!!!

Mimka
    High Level

По-вкусна е с чайче.
    Аз на моята щерка гледам все с чай да й я правя. С вода нещо не мога да я приема. Звучи ми странно попара с вода.

iva
    High Level

Интересно...На мен като малка винаги с прясно мляко+захар са ми я правили...или с сирене и вода+сол.Другите съставки са същите.

rosi
    High Level

Пилешко суфле (над 8 месеца)

Продукти
    пиле
    1 бр. яйца
    200 гр хляб
    600 мл мляко краве прясно

Приготвяне
    1.Пилето се измива и месото се отделя от костите
    2.Месото се залива с хладка вода и се вари до готовност без сол
    3.Свареното месо се смила в месомелачка със ситна решетка
    4.Хлябът се накисва в половината от подгрято мляко и се смесва с месото
    5.Получената смес отново се смила в месомелачката
    6.Жълтъкът се добавя към сместа
    7.Сипва се останалото мляко и се смесва в блендер. Добавя се разбитият на сняг белтък
    8.Получената смес се поставя в леко намазнена тавичка
    9.Пече се във фурната до 200 градуса.
    Суфлето може да се сервира с картофено или зеленчуково пюре

Mimka
    High Level

И аз попарата с мляко, захар и хляб я харесвам.Даже пробвах малката госпожичка, хареса я, та сега ще и ги сменям да не й омръзват

rosi
    High Level

Мимка,
    Ако детенце няма годинка само със сухо мляко прави попарата.

Ох как ми се прияде и на мен

Mimka
    High Level

Аз я пробвах един път само и я правих с нейното си мляко, което и давам. Иначе малката навърши 7 месеца.
    Днес й правих зеленчуково пюре и и сложих една чаша сжарено преди това прясно мляко от това със зеления етикет.
    Преди 2 дни като и правих пак зеленчуково й сложих пак мляко, но от нейното, хареса й повече пюрето, ама с нейното мляко.....няма да смогна да й купувам.
    Реших, че е достатъчно голяма за по-обвезмасленото мляко, а и една приятелка ми каза че дава на нейния син и няма проблем.
    Какво да правя?
    Като след като добавих млякото днес цялата смес жря още около 5 минути.
    Малка ли е още?

rosi
    High Level

За мен е малка за нормалното мляко, тук казват че след като навърши годинка може да се дава нормалното до тогава само адаптиращо мляко.
    Все пак има повече витамини, които в нормалното ги няма.
    Можеш да продължиш с адаптираштото имайки предвид зимният период ,организма се нуждае от повече витамини.

Колко пъти на ден и даваш мляко?

Mimka
    High Level

В момента ми е на 5-дневно хранене, като млякото е 2 пъти, жечер преди лягане и сутринта. Това й е само млякото.

dobromiracle
    Low Level

Ох, момичета, като чета за детското хранене и манджи и ме хваща страх! На мен този период терпърва ми предстои, защото моята дъщеричка я е само на 2 месеца и все още е само на кърма. Как ли ще се справя???

Mimka
    High Level

Ще се оправиш
    Почна ли да й даваш сокче по малко?
    Ако можеш да я свикнеш на готовите ще ти е много по-лесно. Ние като си бяхме в BG бабите като видяха как се мръщи на готовите, а аз тъкмо бях почнала да й ги давам и нормално да не е свикнала, и я подкараха на готвенко, щото не можели да я гледат как се мръщи и ела да видиш сега за какво лудване става въпрос. Сутрин готвя на нея, след обед на нас.
    Ама...........

rosi
    High Level

Мимка нормално и е млякото но давай само адаптиращо до годинката.

dobromiracle написа:
    Ох, момичета, като чета за детското хранене и манджи и ме хваща страх! На мен този период терпърва ми предстои, защото моята дъщеричка я е само на 2 месеца и все още е само на кърма. Как ли ще се справя???

Добромиракле, (как се пише на БГ?)
    така бързо ше свикнеш че сама ще се учудиш на скороста си,
    А за сокчета е рано след като навърши 3 месеца, не е много хубаво да избързваш има много странични действия.

Целувки на малките принцеси

dobromiracle
    Low Level

Ами аз се казвам Добромира (накратко Мира), но e-mail адресьт ми е dobromiracle - един вид аз сам малко чудо на чудесата - та сега използвам това словсьчетание (ако може така да се нарече) за щяло и нещяло.

А колкото до манджите съм сигурна, че ще свикна, къде ще ходя!!! Може би че пробвам първо да готвя, но ще и давам от време на време готови, за да не свикне само с единя тип. По-добре да е по-гъвкава в това отношение.

Сокчета още не сам започнала да давам. Чудя се. От БГ ми казват, че там препоръчвли да се започнат втория месец; по интернета чета, че препорьчват по-касно, та дори след 4-я месец... не знам. Много е объркващо, защото почти всичко се различава - преди няколко дена и за капките за рахит ми споменаха, които в БГ се дават задьлжително, питах лекарката, каза ми, че тук не давали, понеже тази болест не била разпространена. Вие как сте го решили този проблем?

Mimka
    High Level

За тези капки за рахита е жярно че тук не дават.
    Днес ме направиха луда калинка за тях.
    Една приателка в БГ дажа по 2 капки на ден, докато се затвори фунтанелката.Така й казала лекарката.
    Една друга приятелка,която роди тук, но доста време си беше в БГ ми каза да ги спирам, да оставя фунтанелата сама да се затвори,да не пришпорвам нещата. На нея това също и го казали 2 лекарки в БГ. Тя на нейния син му ги е давала докато навърши 5 месеца.Също ми каза че след отваряне на шишенцето с капки трайността била 20 дни.Това й го казала сжекърва й, която работи в аптека.
    Моята дъщеря е на 7 месеца. Мисля да ги спра капките.
    Ако някои знае нещо друго нека каже.

rosi
    High Level

И мен ме направиха на луда калинка от Бг за витамин Д...

Е аз давах но не често все забравях
    Не смятам че е чак толкова вреден а и бяхме зимно бебе слънцето ни липсваше основно заради това го давах.
    Тук не го дават но и не забраняват
    Такаче ако фонтанелата на детенце е много голяма и не се затваря бързо препоръчвам ви да го давате, но ако всичко е нормално както вие си решите

rosi
    High Level

Хм
    Знам че не му е тук мястото на това съобщение но искам да ми помогнете ако можете
    Ще имаме гости на Коледа решила съм да направя пуйка (през живота си не съм се се сблъсквала с по-ужасно нещо от готвенето на големи месища )
    Та .............
    имате ли идея как се готви пуйка
    Трябва ли да я варя? и след това пека???
    кога да сложа плънката?? и каква плънка се слага на пуйка???

iva
    High Level

Аз за миналата Коледа се пробвах за сефте.Не я обработвах предварително,просто и сложих подправките,масло и я завих в фолио.Сложих я в тава с вода и я пекох на слаба фурна около 6-7 часа(Като следях водата да не изври през това време и я обръщах.#0 мин преди да е готова сложих в тавичката зеленчуци да се задушат.Даже бях сложила и кестени за да ги опитам...Стана вкусно...и гостите го харесаха.
    Само, ей това печене и постоянно наглеждане е отчайващо...

rosi
    High Level

Кестени???
    Как ги приготви тези кестени и от къде ги купи???
    Звучи вкусно нищо че никога не съм яла кестени

BGet
    High Level

Не си яла кестени !?

Аз много ги обичам. Продават се в супермаркетите и ,.. а бе навсякъде където се продават зеленчуци. Малко са скъпички понякога, но се намират и не чак толкова.
    Готвят се много лесно - варени или печени. Но не мога да ти кажа колко дълго, аз карам на око. Може би 20-30 мин. Ако са печени трябва обвивката да се цепне, за да не се пукат.

Тъй, аз нямам дете за да споделям опит, но...

Сетили ли сте се да си правите кисело мляко в къщи? Става много по-вкусно и около 4 пъти по-евтино от готовото.
    The greatest mistake you can make in life is to be continually fearing you will make one.

Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране

rosi
    High Level

Никога не съм ги яла
    Ще опитам нещо специално слага ли им се???
    или само вода и ги варя????
    Сега се сетих че в турските магазини съм виждала''

А за киселото мляко ladyDi прави разкошно, аз предпочитам по лесното ( в магазина)

Но ако кажеш рецептата ще опитам

Mimka
    High Level

Аз си заквасвам. А закваската едни познати си ходят до БГ и носят домашна. Става готино. По-хубаво е от това в магазина.
    А ако има и друг начин да се прави, кажете.
    Аз поне не знам.

BGet
    High Level

Аз не слагам нищо освен вода за кестените. Предполагам, че може да се сложи сол, ако човек обича солено.

Киселото мляко го правя така: Варя млякото в тенджера Цептер (подарък от свекърва ми). Особеността е, че се вари на много слаб огън и бавно, понякога даже го забравям за по 2 часа на печката. Но в тази тенджера не загаря и не изкипява.
    След това го оставям да изстине до необходимата температура (която не знам колко е, ама като пъхнеш пръст трябва да го чувстваш топло, но не горещо) и го сипвам в буркани със 1-2 лъжици кисело. Винаги го прецеждам с цедка, както и подквасата, защото мразя да имам парчета каймак в киселото.
    После го затварям в микровълновата (без да я пускам ), защото там температурата се запазва достатъчно дълго за да се хване.

Това си класически начин на приготвяне, няма нищо особено. Отначало си купувам за подквса някое английско live yoghourt. Не знам с каква култура ги правят, но първото подквасване не ми харесва. Става едно такова разтегливо, влачещо се, но след това се оправя при следващите подквасвания.

dran-drum
    High Level

ами ако вземеш от синьото мляко и само го загрееш за да стигне необходимата температура и го подквасиш,няма ли да стане по-маслено?

BGet
    High Level

какво е това "sinioto mlqko" ?

rosi
    High Level

На мен ми звучи лесно ще взема да опитам другата седмица може и да стане

dran-drum
    High Level

млякото с по-голяма масленост,което за да се различава е със син етикет и синия капачка.
    ...що,ти млякото в кофи ли го купуваш

BGet
    High Level

А- а имаш пред вид wholemilk. Винаги купувам такова. По принцип не купувам lowfat rubbish.
    Разбира се ще стане по-гъсто. Ама само да го загрееш, без да го свариш...нямам представа какво ще стане. Опасявам се, че няма да е кисело мляко. Между другото сиренето се прави от сурово мляко, но там не се добавя бактерия, а ензим.

dran-drum
    High Level

в къщи купуваме зелено,аз понякога пя синьо,ама синьото ме загаря за вода.също както и обикновенната цола,затова и пием диет-има по-малко захар.

BGet
    High Level

Май много отклонихме темата от бебешките манджи

Аз като казвам lowfat rubbish си изразявам протеста срещу хранителната индустрия, чиято политика е да налага такива храни като здравословни или пък диетични, за поддържане и сваляне на тегло. За повечето храни такова схващане е напълно погрешно.
    Иначе човек може да си има други причини да ги предпочита.

dran-drum
    High Level

e vse pak ima raznoobrazie i imash pravo na li4en izbor.ili gi kupuvash ili...

BGet
    High Level

Точно това нямаш, не и в UK. В локалния Sainsbury наблизо можеш да купиш само virtualy fat free кисело мляко, всички видове млечни десерти и cottage cheese. Преди година и половина, когато дойдохме тук бях щастлива да намеря в Tesco един френски продукт fromage frais. Няколко месеца по-късно този с нормална масленост изчезна и така и не се появи повече. Има само virtualy fat free.

Mimka
    High Level

Аз го правя в също от млякото със син етикет. По го остажям да си поври до кипване. След тожа като изстине до необходимата температура, слагам една лъжица от киселото мляко и разбърквам добре. След тожа в буркани, след което ги завивам в одеало и ги оставям така до сутринта, заквасвам вечер, защото през деня не ми остава време за това. На сутринта изваждам бурканите и ги оставям на стайна температура до вечерта и чак тогава ги прибирам в хладилника.
    Роси ако искаш с неделя мога да ти донеса кисело мляко и ако ти хареса може да го ползваш за закваска.

rosi
    High Level

Да да искам
    Тъкмо ще ми обясниш по подробно как става

Mimka
    High Level

ОК. Много ми е трудно обяснение с писане. Ужас.

Jasminka
    Low Level

искам да попитам за рибата. готвите ли на бебенце често и каква риба му давате? тук за разлика от Бг не съм виждала пюрета с риба, и понеже е капризна храна все ме е страх. а от каква възраст може да се дава на детето риба от консерва, тип тюна например.

rosi
    High Level

Аз давам риба или по-точно рибена супа А от консерва никога не съм давала.
    Обикновено и купувам пъстърва, сварявам я много внимателно я почиствам и слагам зеленчуци и целина(или нещо от рода не съм много сигурна за името)
    Онзи ден и правих печена риба със варени зеленчуци като гарнитура мисля че и хареса.

За възраст- след 6,7 месец може ако си захранила детенце с месо няма проблеми .

Mimka
    High Level

В момента в който започнеш да даваш месо, може да даваш и риба. На Hains ( не знам дали точно така се пише ) има рибено пюре. Пробвай.
    Иначе аз бях правила скумрия, но така и не можах да убиа миризмата на риба, но иначе я яде коконата. Взела съм и сега Cod, тази седмица ще я пробвам.

Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Mel
    High Level

маслено-брашнена каша

продукти:две чаени лъжички масло се разтопяват докато се зачерви. Сипва се 2 чаени лъжички бяло брашно пържи се на слаб огън, докато брашното се зачерви(4-5м). Вниматално се налива 1/2 чаша (около 100) г. вода оставя се да кипне като се бърка постойнно и се добавя 1/2 чаша мляко.Подслажда се с 2 кафени лъжички захар или захарен сироп.Вари се 10-15 мин.

Много е вкусно. Наистина опитайте. Но е за по големи деца около годинка и нагоре .

Jules
    High Level

Отивате в най близкия magazin кyпyвате по един стек пюрета от всички видове и сте готови за месеца. :
    Опитайте тази рецепта ще ви хареса.

marina
    Low Level

напълно те подрепям, аз правя точно така пюретата на хипп са супер.сегха сме на тези след 7 месеца просто нямам думи колко са вкусни и колко време ми спестяват с чудене какво да направя на бебчо да яде. пробвайте.

Jules
    High Level

В Теско в момента има оферта на Hipp: 8 за 3 паунда, аз съм взел от всички, но на тези с доматен сос бебчо се мръщи. За десерт съм му взел - Variety pack на Heinz.

iva
    High Level

ти си имаш бебе?

Jules
    High Level

Е и какво проблем ли е?

Mel
    High Level

Jules написа: "Отивате в най близкия magazin кyпyвате по един стек пюрета от всички видове и сте готови за месеца. :
    Опитайте тази рецепта ще ви хареса. "

Прав си че готовото е по-лесно.Но не е ли по добре домашно сготвено и най-вече пресно.

iva
    High Level

Jules написа:"Е и какво проблем ли е?"

стана ми интересно...

ladyDi
    High Level

Mel написа: "Това изглежда че е много вкусно. Скоро ще го пробвам. Само като го четях и огладнях.Но трябва да се държа....."

Дръж се, Мел, ти си наша гордост. Не всеки може да се похвали с такава воля.

Mel
    High Level

Kakva gordost .Otslabnala sam samo 2 kg.^te napravia 1 m. kak se tormozia .V4era edna priatelka mi be6e na gosti i napravixme s nej edna belia .Tia donese edna torta smetanova i stana stra6no.
    Dnes zial den sam na koremni presi ivoda (izliza mi prez nosa).
    No 6te si govorim na dryga tema za dietat mi.ne tyk pri detskite xrani.

Малката Кибритопродавачка Аватара на Mel
    Град
    NW(NORTH-WEST) LONDON
    Post Thanks / Like

Wink

Privet na vsi4ki Mamita

Най после и аз намерих време да седна на PC-то.Ние бяхме леко болни (хрема).
    И с бебчо не спяхме по цяла нощ .Но сега сме по добре,
    Да ви се похваля :
    Когато седим на масата бебчо все ни гледа жално когато ядем. И ние пробвахме и my дадохме бисквитка. За наше учудване бебчо бавничко я изяде .Много копира батко си.Днес го пробвах със сирене и то много my хареса.
    на 6 м. станахме и още нямаме зъбки ,но се лигавим много яко.
    Shop, shop, till I drop!!!

:tonqe:

Град
    NW(NORTH-WEST) LONDON
    Post Thanks / Like

Cool

Мимка, не мога да ги намеря тези млека от чм. и опитах и my дадох пак на Данон но без да пише възраста .бяха с една детска картинка.
    Абе чудя се като на мой първия син( в БГ когато живеех ме) my давахме кисело обикновенно мляко(майка ме подсети) вътре с бисквита натрошена .
    Сега е на 8 гд. И до ден днешен обича кисело мляко.
    А пък нашите баби са си гледали децата само с кисело млеко не е имало адаптирано.

User
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Мел не се притеснявай за зъбките, ще излезнат :d Лигавенето не е голям признак че скоро може да се покаже зъбче, и ние много се лигавихме, но по времето когато й избиваха зъбчетата изобщо не се лигавеше. Сега имаме 2, но не дава да се пипнат. алпазанка, не иска и да ги покаже на някои, само като се смее може да се видят иначе не става номера

User
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Аз си заквасвам, но коконкова нещо не му е фенка. Един път яде, един път не иска. Не мога да я разбера дали го харесва или не.
    Пак се поразгледай за другите млекца и при бебесхките продукти и в хладилниците с другите плодожи лмекца. Ако не питаи някой дали зареждат такива и къде ги слагат.

Град
    NW(NORTH-WEST) LONDON
    Post Thanks / Like

Smile

Mimka kaji kak podkvasva6 mleko?
    Vinagi majka go epravila i neznam kak.
    No tia go podkvasva6e s doma6no presno mleko.
    Tyka kakvo mleko kypyba6. :rolleyes:

Град
    NW(NORTH-WEST) LONDON
    Post Thanks / Like

Unhappy

Kakvi sa simptonite za zabkite?Deteto se ligavi
    poniakoga go boli.
    vazmojno e da zagybi apetiti.
    Dypeto se za4erviava.
    Ima jelanie da xape.

Ima li drygi?
    Zastoto edna priatelka mi kaza 4e nejnite (ima tri detza)
    vinagi imali sopolki)
    Viarno li e tova?

User
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Една приателка ми даде закваска от домашно правено кисело млако и ползжам нея. Иначе купувм мляко, това със синия етикет, 2 литра и малко бутилката, слагам го да на котлона и като го видя че почва да кипи го изклучвам. Оставям го да истине до необходимо, т.е. като си потопиш кутрето да можеш да траеш,но да не го забравиш и да изстине съвсем, и разбърквам една супена лъжица от закваската. След това го разсипвам в буркани, завивам ги в едно одеало и под радиатора цяла нощ. На другия ден ги отвивам и оставям на стайна температура до късния следобед и след това в хладилника.
    Мога да ти дам закваска, но трябва да се видим, а ако измислиш друг начин кажи. Не знам дали с тяхното кисело мляко ще стане. Може да опиташ.

User
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Ами при нас нямаше нито един от казаните от теб симтоми. Може да е имала малко температура, но не съм разбрала. Само търсеше нещо да захапи, всичко друго си беше същото.
    Когато тръгнаха да пробиват зъбчетата на самия венец се бяха образували нещо като дупчици, поне така изглеждаха и след ден или два започна да драска едното зъбче, а на по-следващиа ден и другото. Това беше.

Град
    NW(NORTH-WEST) LONDON
    Post Thanks / Like

Cool

Absolutno sa6toto be6e i parvia mi sin .Toj gleda6e da zaxapi niakoj igra4ka.
    No pak tozi malkia postojnno gi xape tezi igra4ki i nie ne mojem da razberem ot zabkite li e ili prosto taka si igrae.nemoga da my proveria v ystata vse j stiska.
    Mnogo nervni4i naposledak.

Град
    NW(NORTH-WEST) LONDON
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Ти къде живееш.Аз съм на North Лондон
    Горе .Близо сам до Golders green Station
    Последно редактирано от edin balgarin : 07-02-2005 на 23:46

User
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Нищо чудно и да са на път

User
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Аз съм в Croydon.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране

opitai s RUSKS na heinz,bebeshki biskvitki za 4 mes i na gore.mojesh da mu nasturjesh v mliakoto ili mu davai v ruchichkata da ruba i da si trie venzite.

мамче Аватара на Роси
    Град
    Лондон
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от Mel
    Абе чудя се като на мой първия син( в БГ когато живеех ме) my давахме кисело обикновенно мляко(майка ме подсети) вътре с бисквита натрошена .
    Сега е на 8 гд. И до ден днешен обича кисело мляко.
    А пък нашите баби са си гледали децата само с кисело млеко не е имало адаптирано.
    Имаше някакво проучване което доказваше, че при даването на кисело мляко на деца под 1,5 годинки имат по голям риск от рак, :confused:

А тези кисели млекца са на рафта заедно с другите млечни продукти

Град
    NW(NORTH-WEST) LONDON
    Post Thanks / Like

По подразбиране

V4era biax na konsyltazia i mi kazaxa da my davam ve4e par4enza v mangata.
    Kak da stane neznam kato toj se davi.(toj e na 7m.)
    Kogato my davame biskvita niama problemi smy4a j i niakaksi stava ,no poniakoga kogato v ka6ata ima malki bu4izi i toj se zadavia.
    Posavetvajte kak da go nay4a.

User
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Здрасти Мел.
    Докато свикне да поглъща по-големи парченца ще се позадавя. Не му слагай изведнъж много големи парчета, направи го постепенно. Аз след пасирането, започнах първо да й намачквам яденето с този ръчния пасатор, не знам как точно го водят. Когато я видях че свикна с така намачканото ядене, почнах да го намачквам само с вилица, е месото е трудничко и там намесвам ножче.
    Тия дни имам голям проблем с яденето на обяд и няколко дни ще и давам само от плодовите каши. После ще видим какво ще стане. :d

Град
    NW(NORTH-WEST) LONDON
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Mimka mersi za saveta
    6te opitam sega na obiad da my dam malko .Kartofa 6te go ostavia na po edri par4enza .No ako vidim zor 6te pasiram vsi4ko.V4era helth vizitor-kata kakvi glyposti govori:
    da my davame par4enza riba, meso, zelen4yzi (da my gi sloga v edna 4inia i toj da izbira).A pak i toj kato6te izbere... :o
    I tia sa6to kaza kato se zadavil da sme go naveli nadoly s glavata i par4enzeto 6tialo da izleze.
    Vie zasto imate problem na obiad???

User
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Здрасти Мел.
    Аз тия тук съм ги признала. Ако конкретно не ги питаш за нищо, те не питат и не съветват. Аз поне това съм забелязала.
    Това за парченцата можеш да го пробваш,но не да му ги слагаш в чиния той да си ги взима, а ти да му ги слагаш в устата.
    Не знам какво и става на коконата. Май ще маха сутрешното мляко,но не е съвсем готова, и не иска на обяд да яде нито готвено, нито готово ( аз и взимам от кашите зеленчуковите и местните ) до преди това нямаше проблем с тях. Изведнъж какво и стана не знам. Не иска да ги яде. Или ако хапне 2-3 лъжички най-много и това е. И така кара до следобедното ядене. През ноща си спи както обикновенно. Не мога да разбера.

Град
    NW(NORTH-WEST) LONDON
    Post Thanks / Like

Question

Zdr Mimka

Нещо и с нас става с яденето .Преди ядеше по 200-220 каша или готвено .Сега едвам 100-120.неиска .нещо се мръщи и на млекото.Само нощно време сега пие.Още нямаме зъбчета.Атолкова много се лигавим.
    Направо сам полъдяла какво ли не пробвахмеда го залишем :confused: и нестава. :confused:

Град
    NW(NORTH-WEST) LONDON
    Post Thanks / Like

Question

Zdr
    Az sam pak tyk.
    Izkam da me posavetvate ot koj mesez moga da dam na beb4o Voda -(Mineral water).Ili triabva da 4akam kogato stane na godinka. Toj sega e na 7m.A dali moje i na godinka ????? :confused:

Град
    NW(NORTH-WEST) LONDON
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Ot Koj mesez beb4o moje da mine na trapezna voda ?
    Ili sled godinka.
    [SIZE=4] :confused:

Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Захранване на бебе
    От the light във форум Рецепти, хранене
    Отговори: 27
    Последно мнение: 02-12-2010, 00:48
  2. 2.5" SATA HDD захранване
    От cibik във форум Интернет и компютри
    Отговори: 8
    Последно мнение: 30-09-2010, 22:36
  3. МАМА И БЕБЕ,ЗАХРАНВАНЕ,ПАМПЕРСИ И ДР.
    От presi08 във форум Полезни съвети за майки
    Отговори: 2
    Последно мнение: 09-05-2009, 02:20
  4. захранване на бебета от 6м
    От Mel във форум Рецепти, хранене
    Отговори: 24
    Последно мнение: 23-01-2005, 18:26

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове