Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 20 от общо 20
    Напреднал Аватара на Zayo-Bayo
    Post Thanks / Like

По подразбиране За малко пари на ръка

Приспивам във мен таралежа.
    Ще трябва да бъда добра,
    оплетена в жалката мрежа
    за малко пари на ръка.

Заспива бодливата същност,
    сънливо прекланя глава.
    Защо унижавам се,всъщност?
    За малко пари на ръка.

Люлея се в мрежата вяло.
    И после,когато умра,
    ще зная защо съм живяла-
    за малко пари на ръка.

аз Снежанка!!!! Аватара на Mudkip
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За малко пари на ръка

супер е браво!!!!! /ти ли си автора ?

Post Thanks / Like

Благодаря,мое е.Не се ли чувстваме всички така?

На почивка Аватара на Aлександър Левиев
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zayo-Bayo
    Ще трябва да бъда добра,
    оплетена в жалката мрежа
    за малко пари на ръка.

сънливо прекланя глава.
    За малко пари на ръка.

Люлея се в мрежата вяло.
    И после,когато умра,
    ще зная защо съм живяла-
    за малко пари на ръка.
    А в каква стилистика и философия е издържано и повлияяно това произведение При множеството съперничества и противоречия историята показва, че неможе да бъде намерен компромисния, помирителния модел за осмисляне и интерпретация на дадено произведение. Литературните школи, изми и прочее утвърждават смисъла си чрез съперничество, като оглеждат недъзите си , което дава повод на скептиците, примерно като мен, да отричат литературознанието. Съперничещите си сили на 'отворен' и 'затворен' анализ дотакава степен са се себеобезличили, че вече успяват да предизвикат единствено ирония в наблюдателния читател. Основната идеологема 'текста е това, което е смислово и текстово' е толква безумно, че в словестните си блудства е готово да отрече най-същественото значение на изкуството-неговата универсалност т.е възможността във всички епохи да бъде преоткрито. Отвореният тип анализ пък не е склонен да премълчи дори най-незначителната слабост-емоционална, социална, идеологическа, естетическа и да отхвърли и бичува поета(автора), а всеки е рожба на епохата си т.е в една или друга степен споделя общите идеини, емоционални и прочее нейни проявления , което означава,ч е тя също отрича универсалността на изкуствто , тъй като не е в състояние да ги премълчи, а с постоянното им изтъкване тя ги праща в точно определен исторически период и те трябва там да умрат покрити с тонове пепел. Модернистичните движения през 20 век пък достигат да олигофренична психоза утвърждавайки свръх индивидуалния прочит-че каква е гаранцията , че при символистичната или фрагментарната асоциация четящият няма да стигне до крайно радикални и дори инкриминирани идеи и възприятия. Безброните безмислени мислители поставили си за цел изграждането на обществените науки върху логиката никога не са се замисляли, че изграждат творението си върху въздушните кули на вулгарната манипулация. Проблемите в това отношение идват в догматиката и заслепението или просто в откровенно незнание, в заслепението, че логиката е равнозначна на истинност и че доказва истинност, като самата логика никога не е имала друг стремеж освен строежа на правилни съждения.

Post Thanks / Like

Три пъти го четах и не можах да разбера,плюеш ли ме или хвалиш.(Щото съм проста ли, що ли?).Литературознанието това,...онази школа-онова...Ей,голям майстор си ,бе момче,то бива увъртане,ама ти си директно за литературен критик.
    Мойта пуезия гусине е "право куме ,та в очи.." и ни мой да има никъкви претензии.Хади със здрави,чи ни съм запряла кукошкити.
    Ни съм виновнъ.Акълъ мий толкуз.

Не модерирам този форум Аватара на Мила
    Post Thanks / Like

Мойта пуезия гусине е "право куме ,та в очи.." и ни мой да има никъкви претензии.Хади със здрави,чи ни съм запряла кукошкити.
    И подписът ти съм го откраднала за един друг форум, саму дъ знайш дъ съ ни кусиш, 'ку гу видиш

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Post Thanks / Like

Влачи,маце,то Господ дал,дал,чи са забравил!Хич няа да са апстрахираш...

Post Thanks / Like

Три пъти го четах и не можах да разбера,плюеш ли ме или хвалиш.(Щото съм проста ли, що ли?).Литературознанието това,...онази школа-онова...Ей,голям майстор си ,бе момче,то бива увъртане,ама ти си директно за литературен критик.
    Скъпи Зайо Байо, разбира се, че ми харесва стихотворението ти, друго изках да питам, но иронията ти недвусмислено показва, че нямаш желание да отговориш.

Не модерирам този форум Аватара на Мила
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от aлександър Левиев
    Скъпи Зайо Байо, разбира се, че ми харесва стихотворението ти, друго изках да питам, но иронията ти недвусмислено показва, че нямаш желание да отговориш.
    Амчи дъ беши питъл, бре???

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Пичкаджия Аватара на Don_Toni
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Aлександър Левиев
    Бате, е тва ти е абсолютен пример как лошия маркетинг смачква добрия продукт.
    Все някой трябва да върши и мръсната работа!

Post Thanks / Like

Честна дума,Левиев,не те разбрах.Моля те,питай ме с думи прости.Онова завъртяното не го разбрах,въпреки образованито си,въпреки целия си интелект(то пък един..),въпреки че се напрегнах да го разбера-не можах.
    Хайде ,сега да започнем отначало.КАКВО ИСКАШЕ ДА КАЖЕШ?

Post Thanks / Like

Човека се опитва по по-заобиколен начин да ти каже ,че си събрала една торба с нищонеказващи думи - щото според моето чисто профанско мнение - на теб ти звучи неговия коментар така, както стихчето ти на мен.

Post Thanks / Like

Сърдечно благодаря за разясненията Дон Тони!Добре,че ми обясни как во е искал да каже Левиев.Чувствам се особено поласкана от една страна от вниманието ти , а от друга от литературната критика на такъв корифей,като Левиев.Това го мисля в действителност(е,с известна доза тъга) и моля думите ми да не бъдат смятани за сарказъм,преиначавани или изваждани от контекста.

Post Thanks / Like

... майтапа на страна, умееш да сглобяваш думите - аз като литературен инвалид, но пък за сметка на това перфектен критик - ще те посъветвам да внимаваш как чифтосваш думичките, защото границата между добре сглобените слова и извратеното тъпчене на думи в едно изречение е много малка.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Don_Toni
    Бате, е тва ти е абсолютен пример как лошия маркетинг смачква добрия продукт.
    Дон Тони здравей. , здравейте приятели. Днес прочетох и друго произведение на Зайо Байо, което беше за теб , мнооооооо хубаво.
    Последно редактирано от Aлександър Левиев : 11-07-2006 на 21:46

Старо куче
    Град
    У нас
    Post Thanks / Like

Ще трябва да бъда добра,
    оплетена в жалката мрежа
    за малко пари на ръка.

сънливо прекланя глава.
    За малко пари на ръка.

Люлея се в мрежата вяло.
    И после,когато умра,
    ще зная защо съм живяла-
    за малко пари на ръка.
    толкова добре е казано, приятно е

аз Снежанка!!!! Аватара на Mudkip
    Post Thanks / Like

Дон Тони здравей. , здравейте приятели. Днес прочетох и друго произведение на Зайо Байо, което беше за теб , мнооооооо хубаво.
    хайде сега Zayo-Bayo сътвори едно стихотворение за А. Левиев, смятам че е негов ред

Post Thanks / Like

Кис-кис,изсмя се Зайо зад храстите!
    Ми то от толкуз пуензия ще се оака форума!

Post Thanks / Like

А къде мога да прочета творението, направо съм шашнат, че съм влязъл в нечии творчески планове.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Don_Toni
    А къде мога да прочета творението, направо съм шашнат, че съм влязъл в нечии творчески планове.
    Ориснице (на Дон Тони)

http://www.bghelp.co.uk/forums/showp...27&postcount=1

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. За студентите в UK-как да изкарате малко допълнитени пари
    От Toni91 във форум Работа в UK, докато учите
    Отговори: 49
    Последно мнение: 13-09-2013, 11:32
  2. Емигрантите изпращат все по-малко пари
    От Suzanne във форум Новини от и за България
    Отговори: 5
    Последно мнение: 03-07-2010, 06:56
  3. Съвет за пътуване, подаръци и пари на ръка.
    От Sarah във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 5
    Последно мнение: 18-03-2006, 15:31

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker