Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 16 от общо 16

Тема: Ielts

Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

По подразбиране Ielts

Интересно ми е има ли някой от вас, който да е взел Ielts? /нещо не ми дава да го изпиша с големи букви../
    по какви учебници се готвихте за него? има доста голям избор в сайтовете за учебници, не знам какво да избера, а ми се иска до края на годината да се явя на изпита...
    ако пък някой има учебниците и не са му нужни вече - i would really appreciate ако би ми услужил с тях
    Последно редактирано от RNOH : 01-06-2006 на 14:55
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

Мама Аватара на ElinaT
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Ielts

Аз съм държала ТOEFL а те са много подобни IELTS и ТOEFL, но според мен е най добре да ползваш учебниците издадени от Cambridge University Press. Според мен те са най добрите за тези видове изпити аз cъм държала Cambridge FCE и CPE, а също и ТОEFL и мога да кажа, че ТОЕFL беше по лесен от Cambridge CPE.
    До колкото знам разликата между TOEFL i IELTS е че IELTS е за British English а TOEFL е за American English, но са признати всички и Cambridge и TOEFL i IELTS ако ти трябват за учене тук в University.
    Успех на изпита ти желая!

If there is one lesson to be learned from history it is that those who believe they have the final truth and they know what is good and right for the rest of us are almost certain to be mistaken.
    The only constant thing in life is change.

Though this be madness, yet there is method in it.William Shakespeare, "Hamlet"
    Politics is war without bloodshed while war is politics with bloodshed. Mao Tse-Tung

Напреднал
    Post Thanks / Like

IELTS: General или Academic, зависи за какво ти трябва. Ако е за университетил или специалност Academic IELTS, а за кандидатстване по точкова система за дадена страна General IELTS.
    Разгледаи тези
    http://www.cambridgeesol.org/teach/i...ding/index.cfm
    http://esl.about.com/cs/quizzesandtests/a/blielts.htm
    http://www.selfaccess.com/sa_ver2_ke...p?page=samples
    http://www.ielts.org
    http://www.ielts.studyau.com

има и много други

Оценяваше се по 9 -точкова система, и беше валиден 2 или 3 години след явяването.След това ако трябва пак се явяваш. Вече забравих, ние сме го дьржали в София (тогава само там можеше в БГ) преди 10-тина години. Не е труден, спокойно.
    Последно редактирано от Poppy : 01-06-2006 на 20:58

Напреднал Аватара на dolphain
    Град
    East Midlands
    Post Thanks / Like

Аз държах Academic Ielts през януари.Изкарах 6.0, а ми трябваха 6.5.Оценява се по 9 балната система.Зависи за какво ти трябва този тест и дали ти трябва General or Academic.От май месец можеш да държиш този тест ако искаш всеки ден.Премахнаха условието да са минали 3 месеца от последното ти явяване.Провери тук Ще намериш интересни материали
    www.aippg.com/ielts
    Мисля че можеш да си дръпнеш и учебници на Cambrige.Ако не от тук ще видя из бумагите ми.Хаиде дерзай

Напреднал Аватара на BukuTy
    Град
    Лондон
    Post Thanks / Like

Аз ще се явявам на този изпит на 24.6. в Британския съвет. Моля ви, стискайте ми палци. Като мине ще ви дам повече информация.

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от BukuTy
    Аз ще се явявам на този изпит на 24.6. в Британския съвет. Моля ви, стискайте ми палци. Като мине ще ви дам повече информация.
    Имаш едни палци от мене
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

...думи нямам, невероятни сте!
    благодаря ви за изчерпателната информация
    Последно редактирано от RNOH : 02-06-2006 на 20:45

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

Град
    Лондон
    Post Thanks / Like

Изпитът ми мина нормално. Не е много труден, сега чакам резултата. Беше в две части - устен и писмен. Устния е като интервю - общи въпроси. Мене ме питаха как се борим в моя град за опазване на околната среда и по-специално за птиците, какво мога да готвя ималко философски въпроси, примерно от къде се учат възрастните и могат ли да научат нещо от децата. На писмения на диск слушаш три текста и отговарящ на 70 въпроса в рамките на един час, след което ни дадоха да напишем две есета върху определена тема. Аз писах за бъдещето на компютрите и влиянието им в личния живот на човека. Rnoh, подготвях се по учебниците на Кембридж. Успех!

Град
    Лондон
    Post Thanks / Like

Забравих да уточня - основните изисквания са - умения за слушане, умения за четене, говорене и писане. Най-високата оценка е когато проверяващият прецени, че разбирате езика говоримо без затруднения, четете с лекота всякакъв вид писмени текстове, вкл. и техническа литература. Можете да давате ясни и гладки описания и аргументи, да правите разработки и специализирани статии, по начин, който да помогне на читателя да обърне внимание на определени моменти ида ги запомни. C2 Mastery (CPE)

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

ходих да правя тест за определяне на нивото, минах интервю и днес отивам да се запиша в www.oxfordhousecollege.co.uk, ще започна курса от понеделник. цените ми се струват нормални, имат recognition от British Council и реших че звучи убедително... видях че разполагат с хубава библиотека, зала с интернет и т.н.
    реших че ще ми трябва курс, защото ми е нужна оценка 7,5 на всички компоненти и се съмнявам че бих могла да го постигна сама...
    та, започвам и аз по-старателно да се гърча над английския...

the Wonderful Аватара на Alice
    Град
    Fulham
    Post Thanks / Like

Моя позната изкара 7.0 без проблем ,готвила се е сама.
    Аз и обкръжение сме държали предимно Кембридж Адванс и сега от учене сме в процес на забравяне на езика(преди няколко години беше то)89^%d
    Успех!

The truth is the truth and all you can do is live with it

Нов потребител Аватара на Maia
    Post Thanks / Like

Rnoh пожелавам ти успешна подготовка за изпита! Курсовете, както и една усърдна домашна подготовка (наблегни на тестовите книжки!!!) ще дадат отлични резултати, сигурна съм!!!

съмняваща се Аватара на krasi_sot
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Ielts

При попълването на апликейшън формата за изпита IELTS попълвате ли адресите на 5 унитата за които кандидатствате или адреса на UCAS,където да бъдат изпратени резултатите? Задължително ли е това,при положение, че може да си смени желанието?
    И пак ме има ,и пак е синьо ,макар и боядисано

Нов потребител
    Град
    Sofia
    Post Thanks / Like

Rnoh, и аэ сега се готвя за ielts.Чета от едни учебници купени от British council , но смятам да изкарам и някакъв курс. Чух че фондация св.Кирил и Методи организират такива курсове.Успех

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от RNOH Виж мнението
    Интересно ми е има ли някой от вас, който да е взел Ielts? /нещо не ми дава да го изпиша с големи букви../
    по какви учебници се готвихте за него? има доста голям избор в сайтовете за учебници, не знам какво да избера, а ми се иска до края на годината да се явя на изпита...
    ако пък някой има учебниците и не са му нужни вече - i would really appreciate ако би ми услужил с тях
    Здравей, горещо ти препоръчвам IELTS Testbuilder : http://www.eflbooks.co.uk/book.php?isbn=1405014040&s=f
    Наред с учебниците и упражненията, паст пейпърз na Cambridge , които можеш да изтеглиш безплатно от ИЕЛТС форума: http://www.aippg.net/forum/viewforum.php?f=6
    А относно първата препоръка - на мен много ми помогна, беше ми препоръчан от ИЕЛТС лектор от БГ. Изгражда уменията които са ти необходими за теста, как да подхождаш към всяка една част, ако се самоподготвяш. И точно по това превъзхожда на Cambridge - защото Cambridge е за класна стая. Аз лично реших всички на Cambridge, но виския резултат се дължи в по-голяма тежест на Testbuilder -а. Дадох го наскоро на сестрата на мъжа ми, тя е в Словения, иначе бих ти го заела.
    Успех!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от krasi_sot Виж мнението
    При попълването на апликейшън формата за изпита IELTS попълвате ли адресите на 5 унитата за които кандидатствате или адреса на UCAS,където да бъдат изпратени резултатите? Задължително ли е това,при положение, че може да си смени желанието?
    Не е необходимо да се попълват адресите на университетите сега. Може след изпита да се свържеш с Бритиш Каунсил и да им дадеш адресите на желаните университети, за да им ги пратят, ако си доволна от резултата, избрала си ги и няма да повтаряш изпита
    Някои университети си имат код, който също се дава при изпращане на резултати - но не винаги.

Успех

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. IELTS
    От MarlboroM във форум Образование в UK
    Отговори: 17
    Последно мнение: 31-01-2014, 16:40
  2. IELTS or TOEFL
    От delchev във форум Образование в UK
    Отговори: 102
    Последно мнение: 09-10-2012, 11:25
  3. IELTS 7.0 , достатъчен ли е ?
    От ReeLooP във форум Образование в UK
    Отговори: 6