Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 13 от общо 13
    super-super Аватара на Karatiska_ta
    Град
    Bulgaria - Plovdiv
    Post Thanks / Like

Question Превръзка или тампон

Мили дами споделете според вас кое е за предпочитане и кое е по-добро дамската превръзка или тампона.Аз например мога да използвам и двете,но от известно време се чувствам по-комфортно с тампон.Дамската превръзка я използвам само за през нощта,чувала съм,че тампон не е хубавао да използваш нощно време.Вие какво използвате и от кои продукт сте по-доволни.
    Аз никога няма да бягам от врага
    Аз никога няма да отстъпвам от болката
    Аз никога няма да се отказвам от боя
    Това е моят спортен киокушин дух

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Wink Re: Превръзка или тампон

Здравейте!
    КАзват, а и по дебелите книги пише, че много честата или постоянна та употреба на тампон не е препоръчителна. Тампонът задържа всичко вътре в организма ти, докато не го извадиш за смяна, а с превръзката всичко излиза навън от теб.
    Мисля че е въпрос на личен избор.Аз лично също се чувствам по-добре с тампон. Но от време на време слагам и превръзка.Можеш да говориш с твоя гинеколог по въпроса. Поздрав! Васка
    Последно редактирано от Сашо : 20-08-2006 на 19:37

the Wonderful Аватара на Alice
    Град
    Fulham
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Превръзка или тампон

Аз определено предпочитам тампон.На превръзката и викаме памперс89^%d
    И двете са еднакво нехигиенични ако не се сменят често.Тампона повече от 3ч.не тр да се носи без да се сменя,противно на написаното по опаковките 6ч.
    Определено е и много по удобно да си с тампон ,вместо с памперс.

The truth is the truth and all you can do is live with it

Напреднал Аватара на mmn
    Post Thanks / Like

много ито добри гинеколози ми казаха че тампона е нехигиеничен много,и могат да се получат влагалищи инфекции,и да си продължавам с превръзките.защо да са памперси.е има и като памперси но има и много тънки,каси ,дълги,всякакви

super-super Аватара на Karatiska_ta
    Град
    Bulgaria - Plovdiv
    Post Thanks / Like

Здравеите,радвам се че писахте.Просто пуснах темата,защото исках да видя повече мнения.Разбирам че всеки избира сам за себе си и най-вече взима решенията си след консултация със своя гинеколог.Това е много важно за всяка жена.
    Аз никога няма да бягам от врага
    Аз никога няма да отстъпвам от болката
    Аз никога няма да се отказвам от боя
    Това е моят спортен киокушин дух

Старо куче Аватара на lady
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Vaska
    Здравейте!
    КАзват, а и по дебелите книги пише, че много честата или постоянна та употреба на тампон не е препоръчителна. Тампонът задържа всичко вътре в организма ти, докато не го извадиш за смяна, а с превръзката всичко излиза навън от теб.
    И на мен това са ми казвали. При това разнообразие на дамски превръзки, не е задължително да се избират от най-дебелите (зависи от кръвотечението). Но пък тампонът е за предпочитане, ако си на море, или си с панталон, който прозира.
    The greatest mistake you can make in life is to be continually fearing you will make one.
    http://www.youtube.com/watch?v=fXF_l...eature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=Ai5u5...eature=related

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Понеже никой не го спомена досега, аз да пусна от друг форум едно нещо, за което съм чела другаде:

Здравейте момичета,

Аз съм лекар и бих искал да Ви кажа за някои неблагопритяни последици, които би могъл да предизвика един тампон! Става на въпрос за токсичния шок синдром, познат като TSS в англо-саксонската литература. Това е едно много нетипично, застрашаващо живота състояние, което се индуцира от отровни, произведени от бактерии субстанции ( токсини ) , попаднали в кръвния ток. Може да се причини от Staphylococcus Aureus, някои видове стрептококи - STSS и т.н.
    Основен механизъм за предизвикване на това състояние е използването на суперабсорбционни тампони при менструация!!! Както сами се досещате тези бактерии са част от нормалната човешка флора, тоест ги има в милиони около половите органи при жените, респективно и мъжете, независимо от редовната хигиена! В едно състояние каквото е менструацията, голяма част от кръвоносните съдове на ендометриума ( най-вътрешния слой на матката ) са разкъсани!!! Слагайки тампон, част от тези бактерии могат да попаднат в него и да започнат своя цикъл на размножаване!!! Така се отделят и тези токсини, които навлизат в разранените съдове и предизвикват токсичния шок синдром!

Честотата му е изкючително малка - 7 на 100 000 момичета заболяват! Годишно в САЩ около - 5000, 5% от тях имат летален край!

Симптомите са следните : започва спонтанно с висока температура (38.9°C , може и по-висока); повръщане и водниста диария; силно главоболие; появяват се обриви подобни като след слънчево изгаряне; болки в мускулите и гърлото също са възможни, затова често и не се поставя точна диагноза и се изпускат пациентки!
    След тези симптоми момичетата изпадат в септичен шок и прогнозата става все по-лоша!

Тъй че, внимавайте, тампоните не са никак безобидни! По-комфортни - вероятно да!

P.S. Между другото, във всяка една листовка и на O.B., както и на Tampax предупреждават за това опасно състояние!!! Четете ги преди употреба, затова са измислени!
    Според мен са малко попресилени нещата, особено, твърдението, че това състояние основно се предизвиква от употребата на тампони. Май напоследък се смята, че половината от случаите са предизвикани от тях, но не е лошо да се знае, че съществува и такова нещо.

Още тук и тук

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

8. БЛАГОДАРЯ DanielaN thanked for this post
    double trouble Аватара на redhead
    Post Thanks / Like

Само да добавя малката подробност, че такова състояние се предизвиква при ползата на суперабсорбационни тампони. Винаги ползвайте тампони с абсорбация според силата на менструацията ви.

Пичкаджия Аватара на Don_Toni
    Post Thanks / Like

Сигурно е много кофти да идеш на басейн докато си на червено или например почивката на море да съвпадне с "месечния отчет"...
    Все някой трябва да върши и мръсната работа!

Нов потребител Аватара на Tarra_Trinity
    Post Thanks / Like

С две ръце и три крака за дамските превръзки!

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Tarra_Trinity
    С две ръце и три крака за дамските превръзки!
    No way!!!! Само през ноща иначе през деня тампон.Ама на мен нито едното вече ми трябва,нито другото. Има едни малки превръзчици тук в пластмасова кутийка, които са супер.За жалост ги има само в ''Уилкинсън''.
    Never approach a bull from the front, a horse from the rear or a fool from any direction!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Unhappy Относно: Превръзка или тампон

имам един въпрос..малко ми е неудобно но се налага да попитам..преди известно време сложих тампон за пръв път,заболяме малко,аз сам на 13 и не съм правила секс но една приателка ми каза че най-вероятно 'съм се отворила' демек съм си изгубила девствеността.незнам дали е така но със сигурност искам да разбера.Моля ви,който е достатъчно компетентен да ми каже...

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Превръзка или тампон

Не ми се вярва да е възможно да се отвориш с тампон ...

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker