Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 5 от общо 5
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Question споделете за Mba

Здравейте.
    имам нужда от вашто съдействие и се надявам да споделите опита си с мен. захванала съм се да кандидатствам за MBA в някой лондонски колеж. нямам финансови възможности за топ колежите от сорта на London business school, Oxford, City или подобни. в интернет открих ужасно много други колежи и различни варианти, които обаче нищо не ми говорят. аз съм в БГ в момента и няма никакви познати в Лондон, които да ми помогнат с инфо. затова реших, че най-добрия начин е да попитам дали сред вас има някой, който да учи или да е учил ве4е тази специалност, и да сподели впечатленията си, евентуално да препоръча някой конкретен колеж. много ще съм ви признателна. наистина ми е трудно да се ориентирам в тоновете информация.

Напреднал Аватара на pisanka81
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: spodelete za MBA

Ами погледни Birkbeck College, www.bbk.ac.uk. Всички програми които имат са парт-тайм и цените за international студенти са около Ј3000 на година, което смятам че е доста добро.

Мама Аватара на ElinaT
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Погледни Birkbeck College на www.bbk.ac.uk както те съветва ПИсанка.

Но за MBA зависи каква специалност искаш да запишеш цените не са 3000 лири на година, това са цените за part time на BА и BSc бакалавърските degree-та, за MBA обаче са към 7000 лири на година за part time и от 9000 до 13000 на година за full time MBA postgraduate education v Birkbeck.

Погледни и LSЕ Лондон School of Economics na www.lse.ac.uk

Syshto vij i University Of London at www.lon.аc.uk

Погледни и University College Лондон на www.ucl.ac.uk

Въпроса е че всички университети имат различни специалности MBA и МSc и в зависимост от каква точно специалност искаш да запишеш ще видиш кой от изброените по горе я имат въобще, колко струва като за нас Overseas students и имат ли part time, тъй като part time е малко по дълго но винаги е по ефтино. Също така това са едни от доста добрите университети в Лондон и малко са по скъпи, но си заслужава тъй като са престижни и после много лесно би могъл да се наложи човек на пазара с една такава диплома.

P.S. Също така забравих да кажа, че ако идваш тук сyc Student Visa няма да имаш избор ще трябва да си FULL TIME задължително, ако обаче си с друг вид виза - Work Permit или пък Business visa за self-employed тогава имаш избор и може да запишеш и part time обучение.

Успех!
    Последно редактирано от ElinaT : 22-05-2006 на 10:23

If there is one lesson to be learned from history it is that those who believe they have the final truth and they know what is good and right for the rest of us are almost certain to be mistaken.
    The only constant thing in life is change.

Though this be madness, yet there is method in it.William Shakespeare, "Hamlet"
    Politics is war without bloodshed while war is politics with bloodshed. Mao Tse-Tung

Напреднал Аватара на Божидар
    Post Thanks / Like

Добре е да започнеш да планираш обучението си една година по рано от началото на курса. Ако имаш добър успех и някакви значими постижения (участие в състезание, публикации и др.) шансовете ти за успех се увеличават. Всички университети има нужда от качествени студенти и често са склонни да спонсорират изцяло определен брой от тях. Само остава да успееш да ги обедиш, че си такъв.

Ето един пример:

The Brunel International Scholarship Scheme for 2006 has now been launched and application forms will be available from November 2005.

Students are only eligible to apply for a scholarship if they are holding an offer for a taught Masters programme at Brunel University.

There are 2 categories of scholarship:
    The Brunel International Ambassador Scholarship
    5 scholarships of full tuition fees for students undertaking a 1-year Masters programme.

The Brunel International Bursary
    10 bursaries of 50% of full tuition fees for students undertaking a 1-year Masters programme.

The closing date for scholarship applications will be Friday 28 April 2006.

For further information on these scholarships please contact Brunel International

Each year Brunel University has a number of ORSAS awards for postgraduate research students. Details of how to apply for ORSAS scholarships are available at:

www.brunel.ac.uk/courses/pg/graduateschool/orsas

:D :D :D "Vincit qui se vincit"

абрибърдабърче Аватара на Mona
    Post Thanks / Like

Когато си избираш MBA programme към някои университет бих те посъветвала да се насочиш към такава с някакъв специфичен major path (subject) като напр. finance, marketing, hr, operations management, etc, което ще ти даде възможността да се специализираш по-тясно, а оттам и се отварят повече врати за добра работа и по-нататъчна квалификация...

И аз също подкрепям тезата, че си заслужава инвестицията да бъде за по-престижен университет, особено за естеството на тази специалност...Ако нямаш финансовата възможност или пък не успееш да намериш/спечелиш стипендия, то избери си друга специалност. Би имало повече смисъл после на трудовия пазар, ако той е в UK, разбира се...
    ако някой срещне някого в цъфналата ръж...

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 13
    Последно мнение: 06-06-2014, 10:27
  2. Споделете своето настроение
    От ekaterina_troyanova във форум Общ форум
    Отговори: 52
    Последно мнение: 28-08-2011, 14:44
  3. Споделете мнение
    От Kykypyko във форум Общ форум
    Отговори: 3
    Последно мнение: 20-08-2011, 09:23
  4. Комуникация с университетите, споделете тук :)
    От tfxx във форум Образование в UK
    Отговори: 8
    Последно мнение: 09-11-2009, 17:25
  5. ще работя във фабрика- споделете
    От serman1 във форум Accession Worker Cards & Work Permits
    Отговори: 0
    Последно мнение: 15-01-2009, 16:57

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове