Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 38
    Нов потребител Аватара на POP-FOLK
    Post Thanks / Like

По подразбиране Религия и Морал

Вярата ми в Бог и възпитанието ми попречиха на кариерата във Визаж.Аз не съжалявам за това.Морала и религията са водещи в моя живот.Възпитаниято ми не ми позволява да продавам тялото си.
    Обичам красотата и вярвам ,че женската красота е дело божие. за мен Бог стои над всичко.

Религията учи на Морал,макар понякога самият живот да налага неморални постъпки.Господ е този,който прожава на своите чеда греховете.

Щом душата го иска-не е грях
    Кой сега е Номер едно?

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Религия и Морал

Няма ли някакъв начин да го спрете тоя да влиза тук че като гледам и религията е подхванал? Ти ако имаше морал нямаше да стигнеш до тук,да се буташ в друг форум и да блещиш глупости.Може да си добре дошъл,ама без простотиите които всяваш
    Never approach a bull from the front, a horse from the rear or a fool from any direction!

Great Warriors Never Die Аватара на CYPER
    Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

Мислил ли си за самоубийство? Ако не си, не е зле да помислиш.
    BGHelp Търсачка

Благословен да бъде този, който няма какво да каже, но въпреки това мълчи

There are those that read the small print and learn through knowledge, while others ignore the small print and learn through expеrience

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Mystic
    Няма ли някакъв начин да го спрете тоя да влиза тук че като гледам и религията е подхванал? Ти ако имаше морал нямаше да стигнеш до тук,да се буташ в друг форум и да блещиш глупости.Може да си добре дошъл,ама без простотиите които всяваш
    Няма ли кой да се обади на дежурния психиатър?

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

super-super Аватара на Karatiska_ta
    Град
    Bulgaria - Plovdiv
    Post Thanks / Like

бог ли ти сложи силиконовите гърди и бялото течение знаем ги тези като теб дето бог е всичко за тях
    Аз никога няма да бягам от врага
    Аз никога няма да отстъпвам от болката
    Аз никога няма да се отказвам от боя
    Това е моят спортен киокушин дух

Тониовата Майка Аватара на edin balgarin
    Град
    London Гето UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от POP-FOLK
    Вярата ми в Бог и възпитанието ми попречиха на кариерата във Визаж.Аз не съжалявам за това.Морала и религията са водещи в моя живот.Възпитаниято ми не ми позволява да продавам тялото си.
    Обичам красотата и вярвам ,че женската красота е дело божие. за мен Бог стои над всичко.

Религията учи на Морал,макар понякога самият живот да налага неморални постъпки.Господ е този,който прожава на своите чеда греховете.

Щом душата го иска-не е грях
    Религията и морала са лъжовни. Религията мами а морала се пренебрегва когато е угодно на "моралния" индивид.
    Когато някои заговори за религия веднага разбирам колко далеко е той от морала камо ли Вярата в Бог.
    ...га пили пеяли - га плащали плакали!
    "Чисти като децата" но не наивни като тях!
    Не може - курец у дупе и душа у 'Рая'!

Град
    London Гето UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от cyper
    Мислил ли си за самоубийство? Ако не си, не е зле да помислиш.
    А кой ще прибере спестяванията - ти ли гяволе?

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от edin balgarin
    Религията и морала са лъжовни. Религията мами а морала се пренебрегва когато е угодно на "моралния" индивид.
    Когато някои заговори за религия веднага разбирам колко далеко е той от морала камо ли Вярата в Бог.
    Надявам се да пишеш това само защото темата е несериозна,а не защото мислиш че наистина е така
    Последно редактирано от Mystic : 02-05-2006 на 00:46
    Never approach a bull from the front, a horse from the rear or a fool from any direction!

Град
    London Гето UK
    Post Thanks / Like

Надявам се да пишеш това само защото темата е несерьозна,а не защото мислиш че наистина е така
    Напротив, сериозно съм срещу "религията" днес! Всякаква религия! Ислиям, католоцизъм, евангелизъм, кабала (като практика), православно христянство, теософия, будизъм (англо-азятски тип с много приказки и малко дела) и тн. За мен Бог е нещо съвършенно - това което за съжаление не можем да открием в традиционната религия! Високите върхове се катерят "сами" а ............се сбират в града!
    Но съм за чистата вяра в Христа, състраданието и любовта!

Старо куче
    Post Thanks / Like

Напротив, сериозно съм срещу "религията" днес! Всякаква религия! Ислиям, католоцизъм, евангелизъм, кабала (като практика), православно христянство, теософия, будизъм (англо-азятски тип с много приказки и малко дела) и тн. За мен Бог е нещо съвършенно - това което за съжаление не можем да открием в традиционната религия! Високите върхове се катерят "сами" а ............се сбират в града!
    Но съм за чистата вяра в Христа, състраданието и любовта!
    Съгласна А как си с морала днес?

Град
    London Гето UK
    Post Thanks / Like

Съгласна А как си с морала днес?
    Старая се! Но съм човек разбира се!

Старо куче
    Post Thanks / Like

Старая се! Но съм човек разбира се!
    Значи все пак религия и морал могат да вървят ръка за ръка в един човек?Зависи от човека де нали? А да и от религията

Град
    London Гето UK
    Post Thanks / Like

Значи все пак религия и морал могат да вървят ръка за ръка в един човек?Зависи от човека де нали? А да и от религията
    Нека и викаме вяра защото религия звучи много комерсиално! Аман от "духовна" индустриализация.

Нов човек Аватара на violinivo
    Град
    Лондон
    Post Thanks / Like

Нека и викаме вяра защото религия звучи много комерсиално! Аман от "духовна" индустриализация.
    Ей сега съм абсолиутно съгласен с теб за това, никога не съм приемал 4е съм религиозен (и избягвам това определение и по други при4ини също), а вярващ, наистина има разлика според мен, макар 4е в тълковния ре4ник едното го обясняват с другото.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Винаги съм се дразнела тук като питата за религиозна пренадлежност.И напълно съм съгласна с вас ,аз също казвам че съм вярваща89^%d ,защото изобщо не съм религиозна89^%d

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от violinivo
    Ей сега съм абсолиутно съгласен с теб за това, никога не съм приемал 4е съм религиозен (и избягвам това определение и по други при4ини също), а вярващ, наистина има разлика според мен, макар 4е в тълковния ре4ник едното го обясняват с другото.
    Вярата я носиш в себе си,а религиозен се става Поне това е моето мнение.

Град
    Лондон
    Post Thanks / Like

Вярата я носиш в себе си,а религиозен се става Поне това е моето мнение.
    Зна4и според мен, не бъркай носенето или притежаването на вяра за достатъ4ен факт за спасение (ако това е , което търсиш, подпис4ето ти ме кара да мислия 4е е така). И в друга тема го споменах но трябва да го кажа тука пак- трябва да знаеш то4но в кого вярваш, а за да знаеш трябва да се нау4иш, за да се нау4иш трябва да 4етеш и накрая трябва да знаеш откаде да 4етеш....

Така 4е вярата се развива, за мен не е достатъ4но просто да си носиш някакъв вид вяра и да си вярваш, те и демоните си вярват (както пише в Библията), а освен това 4рез изпитването (в ежедневието) тая вяра расте и дава "духовни" плодове....
    Последно редактирано от violinivo : 02-05-2006 на 01:20

Старо куче
    Post Thanks / Like

Зна4и според мен, не бъркай носенето или притежаването на вяра за достатъ4ен факт за спасение (ако това е , което търсиш, подпис4ето ти ме кара да мислия 4е е така). И в друга тема го споменах но трябва да го кажа тука пак- трябва да знаеш то4но в кого вярваш, а за да знаеш трябва да се нау4иш, за да се нау4иш трябва да 4етеш и накрая трябва да знаеш откаде да 4етеш....

Така 4е вярата се развива, за мен не е достатъ4но просто да си носиш някакъв вид вяра и да си вярваш, те и демоните си вярват (както пише в Библията), а освен това 4рез изпитването (в ежедневието) тая вяра расте и дава "духовни" плодове....
    Мисля че говориш за второто подписче.Ами то поради друга причина е там И мисля, че в почти всички постинги относно вярата ми показах, че не е нещо което само нося,а и развивам в същото време.Пак казвам-вярвам в Бог,но не ми се обяснява наново всичко.Пределно ми е ясно че колкото повече учиш и четеш,толкова повече виждаш че има още много за учене и четене.А откъде чета,честно казано избирам си источниците по интуиция

Град
    London Гето UK
    Post Thanks / Like

Не ми се убиждай ама пак почна да говориш на изуст. Демоните не вярват в Христос а се страхуват от него. Те ако повярват значи да се спасят, така ли?
    Спасението е много спорен въпрос които на практика не е работа за пикльоовци като мен и теб. Кой ще и кой не ще е само Божа работа. И пак ще вкарам името "Буш" за пример които "вярва" в Христа, ама делата, ах делата!
    Гроздето май от трън се не береше!

Град
    Лондон
    Post Thanks / Like

Не ми се убиждай ама пак почна да говориш на изуст. Демоните не вярват в Христос а се страхуват от него. Те ако повярват значи да се спасят, така ли?
    Спасението е много спорен въпрос които на практика не е работа за пикльоовци като мен и теб. Кой ще и кой не ще е само Божа работа. И пак ще вкарам името "Буш" за пример които "вярва" в Христа, ама делата, ах делата!
    Гроздето май от трън се не береше!
    Ама много е ясно това, естествено 4е имах предвид за демоните не вярване в тоя смисъл а вяра в съществуването на Бог (и страх от него, да).
    Аз не мисля 4е има какво толкова да се спори за спасението. Ако приемаш Библията там е описано как 4овек се спасява и е много прости4ко (така 4е и децата да го разберат). Ако не приемаш спасението така както е описано там, това е друг въпрос. Спасението не е работа на теб и мен, нашата работа е или да повярваме за да се спасим, или да го пренебрегнем, тоест да вземем отношение към акта на спасение, да направим избор. А делата не спасяват, те са последствие от спасението.
    Не може да направиш 4овешки заклиу4ениа или обвинения за това кои е спасен-кои не, защото влизаш в ролята на съдия (а само Бог е такъв), спасените не са предпазени от грешки, там кадето е по-спорен въпроса е - дали спасението се изгубва заради делата или не, аз ли4но мисля 4е не, но това е друга и доста сложна тема.
    Последно редактирано от violinivo : 02-05-2006 на 08:56

Град
    London Гето UK
    Post Thanks / Like

Ама много е ясно това, естествено 4е имах предвид за демоните не вярване в тоя смисъл а вяра в съществуването на Бог (и страх от него, да).
    Аз не мисля 4е има какво толкова да се спори за спасението. Ако приемаш Библията там е описано как 4овек се спасява и е много прости4ко (така 4е и децата да го разберат). Ако не приемаш спасението така както е описано там, това е друг въпрос. Спасението не е работа на теб и мен, нашата работа е или да повярваме за да се спасим, или да го пренебрегнем, тоест да вземем отношение към акта на спасение, да направим избор. А делата не спасяват, те са последствие от спасението.
    Не може да направиш 4овешки заклиу4ениа или обвинения за това кои е спасен-кои не, защото влизаш в ролята на съдия (а само Бог е такъв), спасените не са предпазени от грешки, там кадето е по-спорен въпроса е - дали спасението се изгубва заради делата или не, аз ли4но мисля 4е не, но това е друга и доста сложна тема.
    "А делата не спасяват, те са последствие от спасението."
    По тази логика Буш е вече спасен!? Аиде стига глупости! Ти чуваш ли се какви щуротий пишеш. Кой се опитваш да заблуждиш?
    "Не този който ми вика Господи Господи ще влезе в царството небесно а този който изпалнявя делата".
    Вие "евангелистите" наистина ли сте толкова лумпени за колкото се представяте?
    Ега ти лицемерното общество - никаква отговорност! И имаш наглоста да се наречеш Евангелист?
    А приказката за самарянина?

Старо куче
    Post Thanks / Like

Е с това немога да се съглася!Защо толкова ти се иска Бог да ни съди за делата ни?Не е така ,не ни съди за нищо.Сами сътворяваме живота си тук,и сами сътворяваме живота си там в ''отвъдното''Няма дявол,няма Сатана,но това не означава че неможеш да сътвориш и изживееш Ад.И Ад-а ще е такъв,какъвто е в представите ти,нали ти си твореца

Град
    Лондон
    Post Thanks / Like

"А делата не спасяват, те са последствие от спасението."
    По тази логика Буш е вече спасен!? Аиде стига глупости! Ти чуваш ли се какви щуротий пишеш. Кой се опитваш да заблуждиш?
    "Не този който ми вика Господи Господи ще влезе в царството небесно а този който изпалнявя делата".
    Ега ти лицемерното общество - никаква отговорност! И имаш наглоста да се наречеш Евангелист?
    А приказката за самарянина?
    Като цитираш Библията бъди то4ен, и не си прави "свободни съ4инения", никаде не пише 4е [/QUOTE]"Не този който ми вика Господи Господи ще влезе в царството небесно а този който изпалнявя делата"[/QUOTE]. То4ния текст е Матей 7:22- "Не всеки, който Ми казва: Господи, Господи! ще влезе в царството небесно, а оня, който изпълнява волята на Моя Отец Небесен",тоест никои не ти бяга от важността на делата - Йоан е казал 4е "вяра без дела е мъртва", а говоря за това 4е те сами по себе си не спасяват, а пък ако ше си цитираме текстове що не погледнеш Посланието към Галатяните - 2:16 " като знаем все пак, че човек не се оправдава чрез дела по закона, а само чрез вяра в Исуса Христа, и ние повярвахме в Христа Исуса, за да се оправдаем чрез вяра в Христа, а не чрез дела по закона; защото чрез дела по закона няма да се оправдае никоя твар." Според какво се оправдаваш, според делата ли?
    Не знам кой е лумпен в слу4ая
    Ега ти лицемерното общество - никаква отговорност!
    4е то4но това "лумпенско" общество вярва 4е носи отговорност пред Ве4ния съдия, даже не и пред Old Bailey!!!Toва трябва да ти е достатъ4ен отоговор и наи-накрая да се успокоиш 4е отоговорност ще бъде носена от всеки един (и от Буш, да -дишай спокойно).
    Последно редактирано от violinivo : 02-05-2006 на 22:58

Град
    Лондон
    Post Thanks / Like

Е с това немога да се съглася!Защо толкова ти се иска Бог да ни съди за делата ни?Не е така ,не ни съди за нищо.Сами сътворяваме живота си тук,и сами сътворяваме живота си там в ''отвъдното''Няма дявол,няма Сатана,но това не означава че неможеш да сътвориш и изживееш Ад.И Ад-а ще е такъв,какъвто е в представите ти,нали ти си твореца
    Мистик аз ти казах 4е приемам Библеиската истина за авторитет, това е каквото казва тя по въпроса, ти си направи извода (ве4е разбрах 4е не го вярваш но въпреки вси4ко):
    Посланието към Римляните 2: 1- 6:

"Затова и ти си без извинение, о човече, който и да си, когато съдиш другиго; защото в каквото съдиш другия, себе си осъждаш; понеже ти, който съдиш, вършиш същото,
    А знам, че Божията съдба против тия, които вършат такива работи, е според истината.
    И ти, човече, който съдиш ония, които вършат такива работи, мислиш ли, че ще избегнеш съдбата на Бога, като вършиш и ти същото?
    Или презираш Неговата богата благост, търпеливост и дълготърпение, без да знаеш, че Божията благост е назначена да те води към покаяние?
    а с упорството си и непокаяното си сърце трупаш на себе си гняв за деня на гнева, когато ще се открие праведната съдба от Бога,
    Който ще въздаде на всеки според делата му

Както виждаш ше бъдем съдени, но хубавата новина е в Божията или "Неговата богата благост, търпеливост и дълготърпение", което ни дава време да се покаяме и Го потърсим с 4исто сърце.
    Последно редактирано от violinivo : 02-05-2006 на 22:47

Старо куче
    Post Thanks / Like

Мистик аз ти казах 4е приемам Библеиската истина за авторитет, това е каквото казва тя по въпроса, ти си направи извода (ве4е разбрах 4е не го вярваш но въпреки вси4ко):
    Посланието към Римляните 2: 1- 6:

"Затова и ти си без извинение, о човече, който и да си, когато съдиш другиго; защото в каквото съдиш другия, себе си осъждаш; понеже ти, който съдиш, вършиш същото,
    А знам, че Божията съдба против тия, които вършат такива работи, е според истината.
    И ти, човече, който съдиш ония, които вършат такива работи, мислиш ли, че ще избегнеш съдбата на Бога, като вършиш и ти същото?
    Или презираш Неговата богата благост, търпеливост и дълготърпение, без да знаеш, че Божията благост е назначена да те води към покаяние?
    а с упорството си и непокаяното си сърце трупаш на себе си гняв за деня на гнева, когато ще се открие праведната съдба от Бога,
    Който ще въздаде на всеки според делата му

Както виждаш ше бъдем съдени, но хубавата новина е в Божията или "Неговата богата благост, търпеливост и дълготърпение", което ни дава време да се покаяме и Го потърсим с 4исто сърце.
    Добре,така да е!Но не си ли се замислял поне за миг, че може и да не е точно така както е написано?

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Наука и религия
    От Anet във форум Религии и Мистицизъм
    Отговори: 0
    Последно мнение: 12-10-2011, 09:00
  2. Дайте адреси на морги за коли в Лондон
    От katiogi във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 18
    Последно мнение: 16-10-2010, 09:56
  3. Двоен депозит за купувачите на първо жилище с моргич
    От benasi във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 5