Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси

Виж резултатите на анкетата: За или Против влизането на България в Европейския съюз сте?

Гласували
262. Вие не можете да гласувате в тази анкета
  • За

177 67,56%
  • Против

62 23,66%
  • Нямам точно мнение по въпроса

20 7,63%
  • Не се интересувам от това

3 1,15%
Резултати от 1 до 13 от общо 13
    charming Аватара на Suzanne
    Post Thanks / Like

По подразбиране За или Против влизането на България в Европейския съюз сте?

Интересно ми е да видя какво е вашето мнение по въпроса - За или Против влизането на България в Европейския съюз сте?

Нов потребител Аватара на paradox
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За или Против влизането на България в Европейския съюз сте?

Аз съм абсолютно за приемането на Бьлгария в ЕС,мисля,че това ще помогне на страната да се развие във всяко едно отношение.Преполагам,че ще има известни проблеми особено отностно адаптивността на българския бизнес към новите,много по-конкурентни условия,но като цяло смятам,че това е за добро.

Great Warrior's Killer Аватара на DARK WARRIOR
    Град
    London's Jungle
    Post Thanks / Like

Cool Re: За или Против влизането на България в Европейския съюз сте?

Със сигурност повечето от българите,живеещи в чужбина, ще гласуват ''за''.Защото,си мисля аз,повечето от облагите ''България в ЕС'' ще са за Еми/Имигрантите:безвизово пътуване,по-лесна адаптация,по-добра конкурентноспособност,по-евтино образование,някои социални облаги и т.н. Колкото за повечето ''средностатистически'' българи(ако не звучи грубо),особенно по-възрастните,ги боли фара дали Родината е в ЕС,НАТО,ООН,Лунния Съюз, Галактическия Съюз или където и да е...Те едва ли ще усетят някакви положителни промени в най-близкото бъдеще.По-скоро неприятни впечатления ще останат от членството ни,поне в първите 2-3 години...
    Stand and fight
    Live by your heart
    Always one more try
    I'm not afraid to die
    Stand and fight
    Say what you feel
    Born with a heart of steel
    .

Старо куче Аватара на Red Baron
    Град
    Chiang Mai-Thailand/UK
    Post Thanks / Like

Абсолютно съм ПРОТИВ влизането на БГ в евреиския съюз
    Казвал съм го многократно и не смятам да се повтарям.
    Тежко и горко на БГ и хората в нея, не разбират че идва ново робство и дискриминация. Ще си спомнят с носталгия тези промеждутъчни години между края на комунизма89 и началото на тоталния фашизъм07
    Последно редактирано от Red Baron : 24-04-2006 на 20:30
    "Особено ни вълнува поправянето на неправдата извършена срещу България" Адолф Хитлер 1941г.

Напреднал Аватара на GERO_
    Post Thanks / Like

абсолютно ЗА
    за какво ново робство става въпрос
    то сега не е ли същото
    самоче се робува на разни тъпи политици
    и на още по тъпи мутри
    ако влезем поне има някакъв шанс за оправяне
    след 5-10 а може и доста повече
    но все някога ще стане
    а иначе шанса е под нулата

Старо куче
    Post Thanks / Like

ЕС е институция основана на идеята за общ пазар, свободно движение на стоки, услуги и работна ръка. Като съюз от държави с различни традиции и богатство е наложително създаването на норми и стандарти за да може основната идея да работи. Ако някои от членовете не поддържа нивото на стандарт, той не е конкурентноспособен и идеята за свободен пазар се обезсмисля. Именно затова са създадени субсидиите - за подпомагане на бизнесите в нужда.
    Не виждам къде точно е робството - всяка свобода се основава на спазване на някакви правила, звучи парадоксално но е така - ако БГ избере да не спазва тези правила под предлог, че са "заробващи" то пак може да се твърди че не сме свободни, тъй като тогава пък сме роби на собствените си предразсъдъци.

Идеята на съюза е да създава благоприятна среда за развитие на икономиките на членовете си, и засега се справя достатъчно добре. Какво би станало, ако Европа не бе обединена? Пазарът нямаше да е толкова конкурентноспособен и монополът на сили като САЩ и Япония би бил тотален. Само от гледна точка на създаването на благоприятни условия за международен бизнес това вече е невероятен плюс. Липса на мита, единна система за ДДС таксуване, единна валута (като търгуваш не се притесняваш, че курса на валутата ще се смени и ще си на загуба). Да не говорим за създаването на единна информационна среда, където всеки ползва общите интелектуални ресурси свободно.

И накрая - не трябва да гледаме на ЕС като на финансова инжекция, а като идеалната възможност за разширяване на пазарите си. Идеята е не да ползваме благата на Брюксел, а да започнем най-накрая да създаваме собствени такива ... точно това ще вдигне стандарта ни на живот.
    Последно редактирано от munchkin : 05-05-2006 на 11:33

.
    Post Thanks / Like

Мен по ме притеснява факта че масата от българите като че ли виждат в присъединяването нова възможност да полегнем на нечий гръб, било той америка, дядо Иван или ЕС. А докато сами не почнем да си помагаме където и да се присъединим пак ще е тая.
    Имам чувството че много хора очакват че като влезем оп и хайде, заплатите и пенсиите сами ще скочат, пари ще се наливат в икономиката изобщо ще цъфнем и вържем за нула време, а това до никъде не води.
    Сигурно ще ни стимулират със всякъкви фондове, но въпроса е къде ще отидат тези фондове и ще се използват ли по предназначение, или по-точно каква част ще се, защото сигурно никой не си прави илюзии че значителна част ще потънат в нечии джобове. С този ни манталитет да правим тайничко евала на престъпниците и да ги търпим ще минат доста години докато се осъзнаем че престъпника се плаши от наказание и докато няма обществено настроение и нагласа за радикални промени...хмм дано не съм твърде черноглед.

Старо куче
    Post Thanks / Like

да, това е толкова характерно ... и глупаво! Да смяташ, че наливането на пари от само себе си ще вдигне стандарта на живот!!! Защо САЩ след 2та световна е създал плана Маршал? За да помогне на съсипана Европа да се съвземе, защото това за тях е един много солиден търговски партньор. Да не си мислите, че чичко Сам е наливал пари в Европа по сантиментални причини? Е, по същата причина Европа сега налива пари в 10те нови членки, по същата причина навремето едната Германия наля милиарди марки в другата ... когато си заобиколен от проспериращи държави и твоят просперитет нараства още повече ...

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ilko
    ...
    Сигурно ще ни стимулират със всякъкви фондове, но въпроса е къде ще отидат тези фондове и ще се използват ли по предназначение, или по-точно каква част ще се, защото сигурно никой не си прави илюзии че значителна част ще потънат в нечии джобове. С този ни манталитет да правим тайничко евала на престъпниците и да ги търпим ще минат доста години докато се осъзнаем че престъпника се плаши от наказание и докато няма обществено настроение и нагласа за радикални промени...хмм дано не съм твърде черноглед.
    Малко е вероятно българският модел на разпределяне на финансови средства да проработи след влизането ни в ЕС. Затова са създадени всякакъв вид комисии, осъществяващи контрол върху фондовете. При липса на резултати са предвидени санкции. Мисля, че стана нещо подобно преди време с някакъв фонд за оправяне на пътната ни мрежа и тогавашният министър на транспорта бая критика отнесе! Ако бяхме вече членове, можеше и доста по-сериозно да е..

.
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от munchkin
    Малко е вероятно българският модел на разпределяне на финансови средства да проработи след влизането ни в ЕС. Затова са създадени всякакъв вид комисии, осъществяващи контрол върху фондовете. При липса на резултати са предвидени санкции. Мисля, че стана нещо подобно преди време с някакъв фонд за оправяне на пътната ни мрежа и тогавашният министър на транспорта бая критика отнесе! Ако бяхме вече членове, можеше и доста по-сериозно да е..
    Ами дано да е така, но аз съм малко скептично настроен, поне последните години хората по върховете на администрацията многократно показаха и доказаха какви ловки акробати могат да са. Дърпаш бързо и ни лук ял ни лук мирисал. Една сериозна стъкмистика на финансовоте показатели и така до следващия заем. Верно е и че тези, които дават парите ще очакват и следят какви са резултатите, но там и е мястото нашите да покажат какво могат, сигурно ще е голямо предизвикателство.

Точно за този фонд за пътната настилка мой познат, който вкарваше много сериозно тежкотоварни автомобили и пътни машини от Германия псуваше как е възможно за 3 или 4 години отпуснатия заем да е усвоен само 40% примерно??? А той човека си чакаше да се завърти колелото в този сектор и да си продава стоката.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Не ми се вярва богатите страни от ЕС да оставят някакви си балкански бабаити да си строят 5-етажни вили с парите на европейският данъкоплатец.

разбирач Аватара на ned888
    Post Thanks / Like

Аз съм против ,защото ще се довлече куцо и сакато тука и в Бг ще останат само цигани...Да видим Волен Сидеров какво ще ги прави тогава:-)))

Мод. едит: Използването на кирилица е задължително
    Последно редактирано от ilko : 14-05-2006 на 15:01

войвода Аватара на p-m-p
    Град
    West Midlands
    Post Thanks / Like

като нашето правителство не може да се оправи с мафията , остава да се надяваме Eu да го стори
    аз сам за

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Кой дирижира Европейския съюз?
    От Qgelo във форум Общ форум
    Отговори: 3
    Последно мнение: 08-12-2013, 12:23
  2. Отговори: 13
    Последно мнение: 02-07-2013, 07:25
  3. България: Кукловодите се готвят за Европейския съюз
    От lordm във форум Новини от и за България
    Отговори: 1
    Последно мнение: 20-08-2006, 08:03
  4. Отговори: 0