Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 81

Тема: Въпрос???

Старо куче Аватара на iva
    Post Thanks / Like

По подразбиране Въпрос???

Какви според вас трябва да са хората вярващи в Бог???

(питам,защото преди 2-3 дни ми се изхилиха и не ми повярваха, когато казах на някои хора, че вярвам в Него)

Господи, удостой ме да съм оръдие
    на Твоя мир!
    Да нося вярата там, където се съмняват,
    Надеждата, където се отчайват,
    Радостта, където страдат,
    Любов, където ненавиждат.
    Да нося истината там, където се заблуждават,
    Светлина – в тъмнината.
    Господи, удостой ме!
    Да утешавам, а не да очаквам утешение,
    да разбирам, а не да очаквам разбиране,
    да обичам, а не да очаквам любов...

(Молитва на св. Франциск)

Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Въпрос???

Този въпрос, Ива, е най-важният, който един вярващ човек трябва да си зададе.
    Ние наричаме себе си Християни. Ходим на църква, изпълняваме традициите, но често нищо в живота ни не се променя. И е нормално да се запитаме "какъв е смисъла от ходенето на църква, от вярата изобщо". Ако Денят на Христовото Възкресение е "само един обилен обяд, ядене на козунаци и чупене на боядисани яйца, кому е нужно Исус Христос да слезе от небето, където е цар, да умре прокълнат на кръста и да възкръсне на третия ден"?
    Исус Христос - Божият син - единственият! безгрешен слезе на земята и плати цената за нашите - моя и твоя, грехове. Като се покайваме и приемем Исус за наш Господ и Спасител, ние получаваме най-великия дар - Вечния живот.
    Христос, обаче живя на земята 33 години. Това съвсем не е случайно. Със своя живот той показа, как и ние вярвайки в Него трябва да живеем нашия живот. Защото Бог ни е създал за "изобилен живот" във всяка област на живота ни. Начинът да го постигнем е да следваме Исус. Това означава - да действаме като Исус. Във всяка ситуация на живота си да си задаваме въпроса - какво би направил Исус. Това никак не е лесно - изисква ЖЕРТВИ от нас - ежедневно. Но наградата е голяма - още тук на земята - щастлив и благословен живот! Когато живеем така, че хората "да виждат в нас Исус", ще доведем и други при Него - други хора, които ще намерят щастие на земята и вечен живот. Дори и да са се присмивали преди.
    И накрая, но не по важност - откъде да научим, как е живял Исус. Отговорът е във вечната книга - Библия. Новият завет на Библията съдържа 4 Евангелия, в които е разказано всичко, което е необходимо да знаем за Исус Христос.
    Христос Възкръсна!
    Нека да направим така, че да възкръсне в нашия живот и в живота на хората, които обичаме.
    Бог да те благослови!
    Последно редактирано от aaaaaaa : 23-04-2006 на 20:24

Post Thanks / Like

Бог да благослови и теб...Бог да благослови всички мои близки,приятели,познати...и всичко/всички в тая вселена...
    Амин!

Кажи ми какво трябва/не трябва да прави един вярващ?

"...Исус Христос - Божият син - единственият! безгрешен слезе на земята и плати цената за нашите - моя и твоя, грехове. Като се покайваме и приемем Исус за наш Господ и Спасител, ние получаваме най-великия дар - Вечния живот."

Исус Христос е син на Господ, но за нас той е Господ така ли да го разбирам?

"...Христос, обаче живя на земята 33 години. Това съвсем не е случайно."

Казваш, че не е случайно...Защо е живял точно 33 години?
    Последно редактирано от iva : 23-04-2006 на 12:33

на Твоя мир!
    Светлина – в тъмнината.
    Господи, удостой ме!

Старо куче
    Post Thanks / Like

Не съм съгласна по отношение на първородния грях и че с разпъването на Христос са простени греховете ни.Вярно е че е добре да живеем като него,но той е живял преди 2000 години все пак.Така че всеки сам за себе си трябва да реши как да го направи.Това как изглеждаш няма никакво значение колко и в какво вярваш.Дори и да ти се изсмее някой правото и решението са си негови,защото неможеш да бъдеш еднакъв в представите на всеки.Пък и когато вярваш,вярваш за себе си не за околните!89^%d
    Последно редактирано от Mystic : 23-04-2006 на 13:27
    Never approach a bull from the front, a horse from the rear or a fool from any direction!

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от iva
    Кажи ми какво трябва/не трябва да прави един вярващ?
    Тук би трябвало да ти препиша голяма част от Библията. Може би дори - цялата. Защото като "Наръчник от Производителя" тя съдържа всичко онова, което трябва и не трябва да правят вярващите.
    Тук не става въпрос да се спазват традиции и ритуали, а за една цялостна промяна на човека, наречена "новорождение". Покайвайки се за греховете си пред Бог и приемайки Исус като личен Спасител, умрял на кръста за нашите грехове, човек се освобождава от проклятието на греховете, сторени до момента от него и от тези преди него и избира да живее по нови закони - Божиите. Решава да върши не своята воля, а тази на Отца си.
    "Само" остава да разберем, каква е волята на Бог...т.е. отново стигаме до Божието слово - Библията, която точно и ясно съдържа всичко, което Бог завещава на хората. Основна роля на църквата е да води хората по пътя на разбирането и тълкуването й. Църквата е тази, която е призована лично от Бог да води избраните от Него - т.е. вярващите, към все по-близко общение с Исус и към свят живот в името на Исус.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Исус Христос е син на Господ, но за нас той е Господ така ли да го разбирам?
    Библията определя Бог като Свято Триединство:
    - Бог Отец,
    - Бог Син,
    - Бог Святи Дух.

Напреднал
    Post Thanks / Like

"...Христос, обаче живя на земята 33 години. Това съвсем не е случайно."

Казваш, че не е случайно...Защо е живял точно 33 години?
    Не ми е известно защо е живял точно 33 години. Според мен обаче по-важно е как е живял. Казва се, че Исус е Божието слово в плът. Т.е. Бог веднъж казва на хората, как да живеят чрез Библията, а с идването на Христос и показва това.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Mystic
    Не съм съгласна по отношение на първородния грях и че с разпъването на Христос са простени греховете ни.
    Смъртта на Исус на кръста е платената цена за греха. От този факт не следва нищо автоматично. Всеки е свободен да направи своя избор с вяра да приеме тази жертва лично за себе си или да я отхвърли (като не я приеме съзнателно). С покаянието за греховете и приемането на Исус за личен спасител и Господ ни се прощават греховете - нашите и на поколенията преди нас.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Ива аз ще ти отговоря защо Христос е живял 33 години
    Числото 3 се асоциира с отговорноста и обвързването,но в същото време е и предаване и поверяване.Това е числото за съзнание,тяло и дух.Тъй като при Христос е двойна тройката значението и се подсилва което значи ,че Христос е трябвало напълно да отдаде съзнанието,тялото и духът си на това за което е дошъл на земята.Той е част от триединството което се обозначава с пирамида и числото 3.Когато събереш двете 3-ки се получава числото 6.То се асоциира с Дарма(Dharma)благосклонност,любов,опрощение и състрадание.
    Няма никаква случайност че е бил разпънат на 33 годишна възраст,защото така напълно осъществява житейския си път тук на земята.
    Never approach a bull from the front, a horse from the rear or a fool from any direction!

Тониовата Майка Аватара на edin balgarin
    Град
    London Гето UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от aaaaaaa
    Тук би трябвало да ти препиша голяма част от Библията. Може би дори - цялата. Защото като "Наръчник от Производителя" тя съдържа всичко онова, което трябва и не трябва да правят вярващите.
    Тук не става въпрос да се спазват традиции и ритуали, а за една цялостна промяна на човека, наречена "новорождение". Покайвайки се за греховете си пред Бог и приемайки Исус като личен Спасител, умрял на кръста за нашите грехове, човек се освобождава от проклятието на греховете, сторени до момента от него и от тези преди него и избира да живее по нови закони - Божиите. Решава да върши не своята воля, а тази на Отца си.
    "Само" остава да разберем, каква е волята на Бог...т.е. отново стигаме до Божието слово - Библията, която точно и ясно съдържа всичко, което Бог завещава на хората. Основна роля на църквата е да води хората по пътя на разбирането и тълкуването й. Църквата е тази, която е призована лично от Бог да води избраните от Него - т.е. вярващите, към все по-близко общение с Исус и към свят живот в името на Исус.
    Много ще ми е интересно някои да ни разясни мистериата около великия "евангелист" Г. Буш и неговите "светли" деяния?
    ...га пили пеяли - га плащали плакали!
    "Чисти като децата" но не наивни като тях!
    Не може - курец у дупе и душа у 'Рая'!

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от edin balgarin
    Много ще ми е интересно някои да ни разясни мистериата около великия "евангелист" Г. Буш и неговите "светли" деяния?
    Юда Искариотски беше ученик на Исус, а го предаде. Това, че някой нарича себе си евангелист не значи, че автоматично става безгрешен Както не значи, че всички българи са крадци, ако в магазина пише на български: НЕ КРАДИ!

Старо куче
    Post Thanks / Like

Незнам дали е евангелист или не ама определено не ми харесват ''свтлите'' му деяния.И защото не вярвам в ''Ад''-а,но пък вярвам в Ангели,Арахангели и т.н. съм склонна да вярвам че има ''черен'' Ангел за покровител и че е воден от отрицателни енергии.

П.С. Тони Блеър също

Старо куче
    Post Thanks / Like

Юда Искариотски беше ученик на Исус, а го предаде. Това, че някой нарича себе си евангелист не значи, че автоматично става безгрешен Както не значи, че всички българи са крадци, ако в магазина пише на български: НЕ КРАДИ!
    Съгласна съм с теб,но мислиш ли че ако Юда не беше ''предал'' Исус,предсказанието щеше да се сбъдне?Юда е можел да избира,едва ли решението му е било продиктувано от алчност.

Град
    London Гето UK
    Post Thanks / Like

Ако пише на български значи може да се краде!
    До тук добре, но много от евангелистите го подкрепят - защо?

Град
    London Гето UK
    Post Thanks / Like

Незнам дали е евангелист или не ама определено не ми харесват ''свтлите'' му деяния.И защото не вярвам в ''Ад''-а,но пък вярвам в Ангели,Арахангели и т.н. съм склонна да вярвам че има ''черен'' Ангел за покровител и че е воден от отрицателни енергии.

П.С. Тони Блеър също
    Има нещо такова - каде са евангелистите да прогонят бяса.
    А Тонио, този жалък плазмодий.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Съгласна съм с теб,но мислиш ли че ако Юда не беше ''предал'' Исус,предсказанието щеше да се сбъдне?Юда е можел да избира,едва ли решението му е било продиктувано от алчност.
    Юда е продал Исус за 30 сребърника. Да се влага геройство в постъпката му, само защото е част от Божия план за Възкресението, просто не е вярно. Това си е предателство - чиста проба. Юда не случайно се обесва.

Post Thanks / Like

Ива аз ще ти отговоря защо Христос е живял 33 години
    Числото 3 се асоциира с отговорноста и обвързването,но в същото време е и предаване и поверяване.Това е числото за съзнание,тяло и дух.Тъй като при Христос е двойна тройката значението и се подсилва което значи ,че Христос е трябвало напълно да отдаде съзнанието,тялото и духът си на това за което е дошъл на земята.Той е част от триединството което се обозначава с пирамида и числото 3.Когато събереш двете 3-ки се получава числото 6.То се асоциира с Дарма(Dharma)благосклонност,любов,опрощение и състрадание.
    Няма никаква случайност че е бил разпънат на 33 годишна възраст,защото така напълно осъществява житейския си път тук на земята.
    Ще ми бъде интересно и приятно, когато се видим да ми обясниш повече за Дармата.

на Твоя мир!
    Светлина – в тъмнината.
    Господи, удостой ме!

Напреднал
    Post Thanks / Like

Ако имаш въпрос за Исус, ще се опитам да ти отговоря.
    Не ти ли омръзна във всеки разговор за Исус Христос да намесваш Буш.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Ако пише на български значи може да се краде!
    До тук добре, но много от евангелистите го подкрепят - защо?
    Това е като да получиш отговор на това, защо Хитлер имаше толкова много последователи.Аз имам,но това вече е материал за друга тема и едва ли ще допадне на повечето хора,защото има изграден стереотип на мислене и възприемане,който е в разрез с това което мога да кажа

Град
    London Гето UK
    Post Thanks / Like

Това е като да получиш отговор на това, защо Хитлер имаше толкова много последователи.Аз имам,но това вече е материал за друга тема и едва ли ще допадне на повечето хора,защото има изграден стереотип на мислене и възприемане,който е в разрез с това което мога да кажа
    Моля те, кажи ми!

Старо куче
    Post Thanks / Like

Ще ми бъде интересно и приятно, когато се видим да ми обясниш повече за Дармата.
    С удоволствие! Мака че няма много за казване.Дарма е Христовото съзнание.Да живееш,мислиш и постъпваш като Христос,но в наше време.

Старо куче Аватара на Red Baron
    Град
    Chiang Mai-Thailand/UK
    Post Thanks / Like

.........Юда е можел да избира,едва ли решението му е било продиктувано от алчност.....
    Абе вие вярвате ли на тоя епос????
    Юда е бил бизнесмен а всички бизнесмени се интересуват от печалбата малко са тези който после се разкайват Юда явно е бил един от тях и заслужава уважение за това че се е разкаял вместо да гледа отстрани и да не прави нищо
    "Особено ни вълнува поправянето на неправдата извършена срещу България" Адолф Хитлер 1941г.

Post Thanks / Like

хей, къде беше???
    Липсваше...

на Твоя мир!
    Светлина – в тъмнината.
    Господи, удостой ме!

Старо куче
    Post Thanks / Like

Юда е продал Исус за 30 сребърника. Да се влага геройство в постъпката му, само защото е част от Божия план за Възкресението, просто не е вярно. Това си е предателство - чиста проба. Юда не случайно се обесва.
    За мен и самия Юда е част от Божия план не само възкресението на Христос.Да не е случайно че се обесва Юда като се има предвид какво е било отношението след това към него.А защо го е направил точно за 30 сребърника?Мислила ли си за това?

Град
    London Гето UK
    Post Thanks / Like

Ако имаш въпрос за Исус, ще се опитам да ти отговоря.
    Не ти ли омръзна във всеки разговор за Исус Христос да намесваш Буш.
    Аз познавам Исус и за това питам. Имам Христова "алергия" към всякяква лъжа и лицемерие което откривам. По отговора ти разбирам че предпочиташ да не коментираш една доста голямя "греда" измежду вас. Има ли лъжа и лицемерие - Христос не е там! Във вашия случаи малчанието съвсем не е злато!
    Последно редактирано от edin balgarin : 23-04-2006 на 22:30

Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Въпросче
    От goood във форум Образование в UK
    Отговори: 4
    Последно мнение: 27-09-2009, 18:54
  2. въпрос за ИЛР
    От hrisssi във форум Постоянно пребиваване (ILR)
    Отговори: 3
    Последно мнение: 14-05-2008, 22:23
  3. Въпрос
    От kieslowski във форум Интернет и компютри
    Отговори: 2
    Последно мнение: 22-01-2007, 13:11
  4. въпрос
    От tokty във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 1
    Последно мнение: 14-01-2007, 06:24
  5. Въпрос
    От atlant във форум Постоянно пребиваване (ILR)
    Отговори: 2
    Последно мнение: 22-02-2006, 13:12

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker