Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати от 26 до 32 от общо 32
    Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Здравно осигуряване на българските ...

Цитирай Първоначално написано от smartybonita Виж мнението
    На мен в НАП ми казаха, че не е задължително да подавам молба за спиране на здр. осигуровки при напускане на страната, а здр. осигурителните ми права ще бъдат спрени автоматично след като не си плащам. Задълженията ми ще се натрупват, но някой ден, ако се върна за постоянно пак, с документ Е104 щели да ми се опростят, а ако няма да живея повече в България, те ще се натрупват, ама аз няма да ги плащам. Това разбрах аз...
    Хм, не е много разумно да им вярваш на тея от НАП, те ги правят тези врътки само за да обират на хората парите с лихвите. Щото ако не пуснеш декларация - тo хем ти спират правата, хем ти се трупат сметки. А тази форма E104 се издава само ако напуснеш UK окончателно.
    Не поглеждай с гняв назад.

2. БЛАГОДАРЯ smartybonita thanked for this post
    Старо куче Аватара на евелина
    Град
    Lincoln
    Post Thanks / Like

Преди 2 седмици ходих до НАП,за да видя дали трябва да пускам нова декларация по чл.40 за удължаване на срока който бях посочила преди четири год.,че ще отсъствам от страната до 2010г.Оказа се ,че след като си изключен веднъж от системата си оставаш така независимо каква година си посочил в декларацията до момента,в който не заявиш,че се връщаш окончателно в страната.Така,че не се наложи да подавам нова декларация...
    Последно редактирано от евелина : 07-11-2010 на 02:32

Нов потребител
    Post Thanks / Like

И все пак, някой минал през цялата ситуация може ли да обясни как стоят нещата? Как се доказва че си живял в УК и просто какво искат в НАП. Пак усещам бюрокрация до дупка..

Bulgarian Beauty Аватара на smartybonita
    Град
    Birmingham
    Post Thanks / Like

[QUOTE=doriano;393154]И все пак, някой минал през цялата ситуация може ли да обясни как стоят нещата? Как се доказва че си живял в УК и просто какво искат в НАП. Пак усещам бюрокрация до дупка..[/QUOT

Преди да напуснеш страната подаваш декларация, че искаш да ти бъдат спрени здравно- осигурителните права, защото ще отсъстваш повече от 183 дни през календарната еди коя си година. Като изтече тази година, обаче няма нужда да подаваш нова декларация. Веднъж спрени, правата ти се възстановяват, само след като занесеш в НАП документ Е104 (сега се нарича по друг начин, но не знам как точно) . Ако не занесеш този документ трябва да платиш 12 вноски наведнъж, за да се водиш здравно осигурен отново. Ако не подадеш декларация за спиране, след 3 месеца на не плащане пак ще се водиш неосигурен, но ще имаш задължения за времето, през което си отсъствал плюс лихви. Но и в този случай като им покажеш Е104, те ще ти бъдат опростени. Ако не го покажеш трябва да ги платиш. Ако не подадеш декларация за спиране, но заминеш за чужбина за постоянно, тоест ще живееш там, задължения ще ти се трупат, но ти няма да ги платиш, защото няма да живееш вече в България и никой няма да ти търси тези задължения. Те просто ще си се трупат в пространството. Това важи за всички страни от ЕС. Информацията е от преди 3 дни. Лично ходих да разпитам подробно. Това е- нищо сложно .

6. БЛАГОДАРЯ emory, shopska salata, doriano thanked for this post
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от doriano Виж мнението
    И все пак, някой минал през цялата ситуация може ли да обясни как стоят нещата? Как се доказва че си живял в УК и просто какво искат в НАП. Пак усещам бюрокрация до дупка..
    За съжаление вече не може да се доказва нищо. Единствено ако напускаш УК окончателно преди да я напуснеш ще си вземеш Е104 или ако учиш редовно - да вземеш бележка в края на учебната година от учебното заведение, в което да пише от кога до кога си учил там.
    От януари 2010 не приемат никакви удостоверения от гранична полиция. Обаче това не пречи на граничната полиция да издава такива удостоверения и да събира пари...
    П.П. Освен това доста трябва да ги врънкаш за декларация, че напускаш БГ за да не ти трупат задължения. Изтъкват, че сме били в ЕУ и не искат да дават тази декларация. Само ако им се заинатиш и тропнеш с крак клекват. Трябва много да си настойчива с доводите си.

8. БЛАГОДАРЯ shopska salata, doriano thanked for this post
    Старо куче Аватара на emory
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Arthur's Sword EXCALIBUR Виж мнението
    От януари 2010 не приемат никакви удостоверения от гранична полиция. Обаче това не пречи на граничната полиция да издава такива удостоверения и да събира пари....
    Пусни някакакъв линк за тва да прочетем

като не ви харесва -- мнението
    заповядайте в буум-буум рууум !
    http://www.bghelp.co.uk/forums/%CA%E...tml#post440997
    лесно и удобно за всички

Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от emory Виж мнението
    Пусни някакакъв линк за тва да прочетем
    Аз ти говоря от личен опит, а иначе линк съм пуснал по-горе.

Ето ТУК отново може да прочетете по въпроса
    Последно редактирано от Arthur's Sword EXCALIBUR : 18-11-2010 на 18:20

Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Здравно осигуряване
    От olymp във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 0
    Последно мнение: 24-03-2015, 10:03
  2. Здравно осигуряване
    От albatros във форум Здраве, Kрасота и Мода
    Отговори: 1
    Последно мнение: 06-01-2014, 21:59
  3. Здравно осигуряване
    От albatros във форум Общ форум
    Отговори: 1