Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 32 12311 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 780
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Пътуване до Бг с кола

Какви документи ми трябват за кола с англииска регистрациа за да патуван до бг и да е продам там. Ако ниакой е минавал праз тази болезнена процедура помощ моля!

плъшка Аватара на Beri
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: пътуване до Бг с кола

Ако колата е произведена в Европа -евро1 сертификат и log book за пред митницата в БГ.
    Преди да тръгнеш изпрати само виолетовата част на log book-a do DVLA,за да ги оповестиш,че ще изнасяш колата от страната завинаги,за да я отпишеш от регистрите.
    За пътуването ти трябва застраховка( зелена карта) за Европа,която ще ти даде твоятя застрахователна комп.
    Отделно ако минаваш през Сърбия си приготви 110 евро,защото само там зел. карта не важи и трябва да си купиш нова само за Сърбия.
    Огледай си колата за стикер,на който пише киловатите на колата.Това може да ти е от полза в БГ на митницата.

чакай Тинке аз да кажа...
    Град
    TW
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Beri
    Ако колата е произведена в Европа -евро1 сертификат и log book за пред митницата в БГ.
    Преди да тръгнеш изпрати само виолетовата част на log book-a do DVLA,за да ги оповестиш,че ще изнасяш колата от страната завинаги,за да я отпишеш от регистрите.
    За пътуването ти трябва застраховка( зелена карта) за Европа,която ще ти даде твоятя застрахователна комп.
    Отделно ако минаваш през Сърбия си приготви 110 евро,защото само там зел. карта не важи и трябва да си купиш нова само за Сърбия.
    Огледай си колата за стикер,на който пише киловатите на колата.Това може да ти е от полза в БГ на митницата.
    Не съм съгласен със 110-те еуро в Сърбия. Юни миналата година закарах кола и в Сербия никой не ми иска пари за зелена карта както много хора ми бяха казали предварително. Дори зелената ми карта беше написана на ръка и без никакви печати за което в БГ ме обвиниха че била фалшива. Патуването мина без проблеми и не ме глобиха никъде макар че на 2 пъти ме спираха сръбски ченгета. Потърси из форума има инфо от къде да си изкараш ЕУР 1 сертификат. Късмет..

плъшка Аватара на Beri
    Post Thanks / Like

Застрахов. комп. предупреждава,че зел. карта не важи за Сърбия,така че аз не си го измислям.
    А ти просто си имал късмет.

.
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Чудомир
    Не съм съгласен със 110-те еуро в Сърбия. Юни миналата година закарах кола и в Сербия никой не ми иска пари за зелена карта както много хора ми бяха казали предварително. Дори зелената ми карта беше написана на ръка и без никакви печати за което в БГ ме обвиниха че била фалшива. Патуването мина без проблеми и не ме глобиха никъде макар че на 2 пъти ме спираха сръбски ченгета. Потърси из форума има инфо от къде да си изкараш ЕУР 1 сертификат. Късмет..
    По-скоро си минал между капките. Сърбите изключително рядко признават западняшки застраховки, дори и да е написано че важи са Сърбия. Вероятно твоята като е била написана на ръка да са я помислили за сръбска или българска, знае ли човек. Освен ако не са започнали да ги признават от скоро.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Непременно от Дувар вземи Евро1. В Сърбия - 110 евро. както писаха и другите. В България ще трябва да платиш мито + ДДС, освен ако не е внесена като лично имущество - тогава не може да се продаде, докато не бъдат платени митническите вземания. Това е, което аз знам.

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Чудомир

Извадил си късмет или просто митничаря е бил нов. Последните 5-6 г всяко лято пътуваме с колата и няма отърване от сърбите. Досега не съм попадала на застраховател да издава зелена карта за Сърбия,но знам,че шведски и германски компании издават. Дори си мисля,че ако се намери някоя ще чарджи доста. По миналата година моите от Чърчил ме убедиха,че покривали и Сърбия,но го бяха написали на ръка. Естествено,но го признаха и плащахме. Ама аз после изпратих писмо и копие от разписките на Чърчил и те ми възстановиха парите. Абе то един каза веднъж - покривали Сърбия,друг като говорих - не покривали.......ама важното е,че ми върнаха парите.

За пътуването - в Австрия и Унгария да си купиш винетки.....в Сърбия са толове...

Напреднал
    Post Thanks / Like

А дали няма някакъв вариант да се пътува поне част от разстоянието с ферибот - до Гърция или Италия. От там ще е по-лесно да се стигне до България.

Старо куче
    Post Thanks / Like

е, то ако е така, можеш да прегледаш кои кораби пътуват от УК за БГ, уговаряш се с капитана (и му плащаш), товариш колата на палубата и направо я стоварваш във Варна или Бургас

.
    Post Thanks / Like

Има вариант с ферибот, скъсява с около 900км поне маршрута, отделно че почиваш на ферибота. Фериботи има от много градове в Италия - Венеция, Анкона, Бриндизи, Бари.. Не е скъпо, ако е за сам човек с кола навремето излизаше малко повече от застраховката в Сърбия. Като сложиш и липсата на нерви и по-късия път си го предпочитах този маршрут. В полезни връзки в "авто, мото транспортни" съм сложил линк към гръцките фериботи. Можеш да провериш цените и направиш резервация онлайн.
    Колкото по на юг слизаш, толкова е по-евтино.

Нов човек Аватара на violinivo
    Град
    Лондон
    Post Thanks / Like

В момента проу4вам как стои въпроса с Греен Карда за Сърбия- ето на каква инфо попаднах, но от това не става то4но ясно защо в този саит пише 247 Евро застраховка за един месец, а тука по-горе по темата 4ета 4е на границата искат 110 Евро-

http://www.serbia-tourism.org/srpski...info_e&poc=rod

Това инфо го изкарах от страницата на сръбското посолство в Лондон.

Това което Зара споменава предполагам 4е (поне за мен ) би било наи-добрата алтернатива- говорите с Иншурансе Компанито да ви пише Сърбия вътре в Греен Карда- ако не го признаят на границата там, си плащате и след това го клеимвате тук с Компанията. Аз поне това лято смятам това да направя. Ще пиша с какъв успех

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ilko
    Има вариант с ферибот, скъсява с около 900км поне маршрута, отделно че почиваш на ферибота. Фериботи има от много градове в Италия - Венеция, Анкона, Бриндизи, Бари.. Не е скъпо, ако е за сам човек с кола навремето излизаше малко повече от застраховката в Сърбия. Като сложиш и липсата на нерви и по-късия път си го предпочитах този маршрут. В полезни връзки в "авто, мото транспортни" съм сложил линк към гръцките фериботи. Можеш да провериш цените и направиш резервация онлайн.

Колко време излиза пътуването средно,тръгваики от УК,до краината точка в БГ....?

Град
    Лондон
    Post Thanks / Like

Илко сега проверих цените на ферибота Венеция- Игуменица (Гърция) излизат доста солени, за двоика стая + кола за Иули- около 300 Евро. Ако си сам предполагам и земеш Самолетни седалки както му казват (пътя с ферито е 22 4аса), ще ти излезе за сам 4овек около 100 Евро. Да те питам, този път ти минавал ли си го, скъсява путя от горе, но после след гурция, през Македония минавасх , за колко време го взема?

Старо куче
    Post Thanks / Like

А как стои въпроса с минаване през Румъния?

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от munchkin
    А как стои въпроса с минаване през Румъния?
    Аз лично не съм пътувала,но според мъжа ми(тои е минавал) ако си до Видин е ок,ама ако трябва цяла Румъния е ужас - лоши пътища,ченгета,глоби....

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara
    Аз лично не съм пътувала,но според мъжа ми(тои е минавал) ако си до Видин е ок,ама ако трябва цяла Румъния е ужас - лоши пътища,ченгета,глоби....
    Е да до Видин и оттам се шмугвам в БГ, ами застраховката дали важи в Румъния?

.
    Post Thanks / Like

Преди не правеха никакви проблеми да си вземеш дек и да ползваш седалките, не знам дали нещо не се е променило. Стая няма смисъл, ферибота е огромен и има евтин ресторант+бар+басейн и дискотека даже. Има какво да се прави през пътуването. Ако е вечерния от Венеция е невероятна красота при точно при залез. Ферито е доста високо, над сградите и е страхотна гледка при залез.
    От Венеция до Игуменица беше към 22-3 часа, а от Анкона около 17-18. За Патра +3-4 часа ако не се бъркам. От Игуменица голяма част от пътя минава през планина, а от Патра почти само покрай морето. Като километри и от Патра и от Игуменица беше почти еднакво.

Не съм минавал от Англия до България през ферито, само от Германия, така че не знам колко точно ще отнеме. За ориентир ако тръгнех късно следобяд от Щутгарт, на другата сутрин късно в Анкона, на обяд ферибота, на другата сутрин към 5 часа в Игуменица и до 12-1 часа следобяд на границата.

Румъния не ми се коментира, само кошмари се сещам :d

Post Thanks / Like

Преди не правеха никакви проблеми да си вземеш дек и да ползваш седалките, не знам дали нещо не се е променило. Стая няма смисъл, ферибота е огромен и има евтин ресторант+бар+басейн и дискотека даже. Има какво да се прави през пътуването. Ако е вечерния от Венеция е невероятна красота при точно при залез. Ферито е доста високо, над сградите и е страхотна гледка при залез.
    От Венеция до Игуменица беше към 22-3 часа, а от Анкона около 17-18. За Патра +3-4 часа ако не се бъркам. От Игуменица голяма част от пътя минава през планина, а от Патра почти само покрай морето. Като километри и от Патра и от Игуменица беше почти еднакво.

Не съм минавал от Англия до България през ферито, само от Германия, така че не знам колко точно ще отнеме. За ориентир ако тръгнех късно следобяд от Щутгарт, на другата сутрин късно в Анкона, на обяд ферибота, на другата сутрин към 5 часа в Игуменица и до 12-1 часа следобяд на границата.

Румъния не ми се коментира, само кошмари се сещам :d

Мисля,че избора на този вариант зависи от времето с което разполагаш. Аз смятам,макар,че е повече каране - оттук - Германия,Унгария,Сърбия - ако си с добра кола - от 36 часа до 45 часа(това е минималното и макс.за което ние сме вземали разстоянието и е вкл. и времето за чакане на границата в Унгария и Сърбия. А миналата година имаше трафик на нашата граница и се отакара повече от 3 часа....

Нов потребител
    Post Thanks / Like

знае ли някой фирма за вадене на евро 1?

Нов потребител Аватара на teodorv
    Post Thanks / Like

Най-добър е пътя през Франция, Белгия, Люксембург, Германия, Австрия, Унгария и Сърбия. Излиза ми 32 часа с чакане по магистралите и спиранията до тоалетна. Тоя път го минавам средно 2 пъти годишно и е супер ама зимата в Сърбия между Ниш и Българската граница е ужас. С автомобил десен волан да пътуваш е ужас и също с автомобил с Английски регистрации е кофти да минаваш в Сърбия щото ще те спират доста често.

Град
    Лондон
    Post Thanks / Like

Зна4и и аз да попитам за ва6ето мнение по въпроса.
    Ще си ходя с кола до Бг, до Варна. Понеже имам Англииска застраховка, вземах си Зелената карта оня ден и Сърбия (естествено) не влиза. Та трябва да плащам 110 Евро за застраховка да мина от там. Но понеже ше стоя в БГ пове4е от 30 дни, сигурно ще ми искат Сърбите (на връщане) и допълнителни пари щото съм излязал от 30 дни срок на тяхната застраховка (нали толкова беше?).
    Замислям се да мина през Румъния, вместо Сърбия, хем ще спестя 110 Евро, хем и до Варна през там излиза по-малко като разстояние.
    Съветвах се с познати- пътищата в Румъния не са толкова зле (международните де -единия Тимишоара -надолу, другия Сибиу и през Букурещ- Русе), но колоните са убииствени-няма изпреварване, натоварено, полизаи, и т.н. т.е в бензин може да излязат парите и същите.
    Та не знам кое от двете "злини" е по-малка, спезиално за ходене до Варна, какво мислите?

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от violinivo
    Зна4и и аз да попитам за ва6ето мнение по въпроса.
    Ще си ходя с кола до Бг, до Варна. Понеже имам Англииска застраховка, вземах си Зелената карта оня ден и Сърбия (естествено) не влиза. Та трябва да плащам 110 Евро за застраховка да мина от там. Но понеже ше стоя в БГ пове4е от 30 дни, сигурно ще ми искат Сърбите (на връщане) и допълнителни пари щото съм излязал от 30 дни срок на тяхната застраховка (нали толкова беше?).
    Замислям се да мина през Румъния, вместо Сърбия, хем ще спестя 110 Евро, хем и до Варна през там излиза по-малко като разстояние.
    Съветвах се с познати- пътищата в Румъния не са толкова зле (международните де -единия Тимишоара -надолу, другия Сибиу и през Букурещ- Русе), но колоните са убииствени-няма изпреварване, натоварено, полизаи, и т.н. т.е в бензин може да излязат парите и същите.
    Та не знам кое от двете "злини" е по-малка, спезиално за ходене до Варна, какво мислите?

Аз пътувам с кола до Варна,тази година е 6-та поред. За Румъния мен ако ме питаш забрави. Ние караме през Сърбия. Верно е за застраховката,дори пишат и часа на влизане(миналата година се наложи да си тръгнем половин ден по рано за да се вместим в часовете. Иначе по миналата година бяхме като теб и платихме за 2 м(тогава беше 80 Евро за 1 м и 120 за 2 м,сега не знам как ще е). Иначе аз в момента издирвам компания да дава застраховка за Сърбия,ама засега нямам късмет. Ти кога ще пътуваш?

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от teodorv
    Най-добър е пътя през Франция, Белгия, Люксембург, Германия, Австрия, Унгария и Сърбия. Излиза ми 32 часа с чакане по магистралите и спиранията до тоалетна. Тоя път го минавам средно 2 пъти годишно и е супер ама зимата в Сърбия между Ниш и Българската граница е ужас. С автомобил десен волан да пътуваш е ужас и също с автомобил с Английски регистрации е кофти да минаваш в Сърбия щото ще те спират доста често.
    колко съкращаваш от А1 с това отскачане до Люксембург??/

Град
    Лондон
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara
    Аз пътувам с кола до Варна,тази година е 6-та поред. За Румъния мен ако ме питаш забрави. Ние караме през Сърбия. Верно е за застраховката,дори пишат и часа на влизане(миналата година се наложи да си тръгнем половин ден по рано за да се вместим в часовете. Иначе по миналата година бяхме като теб и платихме за 2 м(тогава беше 80 Евро за 1 м и 120 за 2 м,сега не знам как ще е). Иначе аз в момента издирвам компания да дава застраховка за Сърбия,ама засега нямам късмет. Ти кога ще пътуваш?
    Аз пътувам Иули месец, зна4и мен проблема ми няма да е относно време, защото няма да бързам за никаде, даже сме решили да спираме за нощувки из Европата, та вероятно ако мина през Румъния ще преспим в Сегед и оттам на следващия ден имам цял ден да я прекося, щото ве4ер през Румъния няма да карам.
    На километри дистанцията оттам я дават по-малка, влизаш през Русе и си за два-три 4аса във Варна, ина4е прекосяваш цяла България а пък и пътя след Ниш до границата в Сърбия знаеш какъв е. За моста в Русе проверих - там ти излиза едно 50 - 60 Евро (в двете посоки), щото има секви такси дет се плащат....
    Абе не знам, треба да видя колко излиза таксата за джа месеза за застраховка в Сърбия, ако не е катастрофално по-скъпа, маи си остава наи-сигурния на4ин.

.
    Post Thanks / Like

През Люксембург не знам дали се съкращава пътя и колко но е идеална спирка за гориво, беше най- евтино от всичките страни по пътя, иначе аз предпочитах да минавам през Словения, Хърватско и Сърбия вместо Унгария, първо заради по-евиния бензин в Словения, второ заради унгарските митничари и полицаи, пътя като километри е с минимална разлика.

Зара, имай предвид , имал случаи с германска застраховка, Сърбия включена в застраховката и до централата на компанията в Германия се бях обаждал и пак не ми я признаха сърбите на границата въпреки протестите ми, така че да не станат изненади. МОже и да се е променило вече но имай предвид.

Страница 1 от 32 12311 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 2 гости)

Подобни теми

1. Пътуване с кола от БГ до ЮК
    От HoOki®™ във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 2
    Последно мнение: 31-05-2014, 23:32
  2. пътуване до англия с кола?
    От boji_dar79 във форум Общ форум
    Отговори: 0
    Последно мнение: 20-10-2012, 19:18
  3. пътуване до БГ с кола
    От kintexa_stz във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 3
    Последно мнение: 19-06-2009, 06:04
  4. Пътуване с кола от БГ до UK - 2007 год.
    От komshiqta във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 53
    Последно мнение: 30-12-2007, 11:13

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker