Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 15 от общо 15
    абрибърдабърче Аватара на Mona
    Post Thanks / Like

По подразбиране Тест по общообразователна подготовка за кандидатстуденти

Попадна ми примерен Тест по общообразователна подготовка за кандидатстуденти за 2004. Доста интересно е направен, според мен. Да не говорим с какъв ужас установих, че доста неща се забравят през годините...
    Последно редактирано от Mona : 04-04-2006 на 15:29
    ако някой срещне някого в цъфналата ръж...

charming Аватара на Suzanne
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Тест по общообразователна подготовка за кандидатстуденти

Мерси за теста...ей сега ще го пробвам

happy, happy, happy Аватара на coda
    Град
    London
    Post Thanks / Like

ujas naistina... dosta sum zabravil, otkazah se sled bg literatura i nesposobnostta mi da otgovoria sus sigurnost na 3 vuprosa samo v tazi sekcia... ste go pogledna pak kato imam vreme.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Подтискаща работа ей! Само се утешавам, че те пък едва ли могат да пишат 10 страници отговор на литературен въпрос... Монката, я дай отговорите да сверявам, че няма пизза за теб иначе

5. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    абрибърдабърче Аватара на Mona
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Akula
    Монката, я дай отговорите да сверявам, че няма пизза за теб иначе

Знаех си, че ще опреш пак да преписваш моите отговори! Ама в името на pizza-ta или я по-добре една гигантска порция pancetta е arugula, ще пробвам...
    ако някой срещне някого в цъфналата ръж...

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Mona
    Знаех си, че ще опреш пак да преписваш моите отговори!

Да бе добре, че не ми беше в класа, че щеше да стане една... война! То нали така са започвали битките едно време, че и сега де...

Напреднал
    Post Thanks / Like

аз кандидатсвах с такъв тест.тук в бг всички ми се смеят колко било лесно да се влезе с тест пред сложните изпити в Софийския университет.Може би са прави,за тях влизането е лесно,но малко оцеляват накрая и малко излизат с дипломи.Незнам дали ще се съгласите с мен,но аз мисля,че е по-добре да има лесен изпит,всеки да се пробва да види какво е,а после да е якия гърч и да останат да следват самот ези,които наистина искат.Аз познавам един младеж,които влезе в СУ,държа тежък изпит,със знания на студент 3-ти курс,счупи се да учи за изпита,влезе и 3 години си свирка и щрака с пръсти,че ще вземе диплома в СУ.Да е жив и здрав,поне ще има хубава украса за стена

Post Thanks / Like

hallkias,
    Не забравяй, че не всеки може да си позволи такса от 2000 - 2500лв на година за Нов Български Университет, защото долкото знам, само там, може да се кандидатства с подобен Тест
    Та за тези, които нямат финасовата възможност, им остава да се готвят за сложните изпити в СУ и УНСС и ТУ ..... защото в Бг само съществува понятие стидентски кредит, но на практика няма подбно нещо!

Напреднал
    Post Thanks / Like

ахах мога да представя на вниманието ви моята кредитна книжка до сега имам 48 кредита,а за да завърша ми трябват 250(моите ще са доста повече,тъй като з амоя радост имам възмойност да избирам от която програма поискам,да записвам всичко,което ми е интересно и да уча всичко,което би ми било полезно.Вмоя университет никой не ми стоварва програмата отгоре.).Искам да ви кажа,че в НБУ има доста добра система за кредити,даже я има подробно описана в сайта,който се съмнява може да погледне.Относно СУ не искам да коментирам,познавам адски много хора,които преподават там,щом те ми казха,да не се занимавам въобще със СУ значи имат нещо предвид.А чудно защо дъщерите на професорите в Су са ми колежки в НБУ,като с две думи само можеха да ги бутнат и в СУ и в УНСС?Да са живи и здрави всички колеги,защото много малко зависи от университета.В момента работя редом с хора,които са магистри в СУ ,работим рамо до рамо и взимаме едни и същи пари,смятам че този факт е достатъчно показателен.

Пичкаджия Аватара на Don_Toni
    Post Thanks / Like

1. Еееехе това е супер субективно което казваш и не въобще не може да се третира като норма. Искаш сега да кажеш, че единствени БГ университет, който влиза в международните класации не важи. Университета с най-висок бал и т.н. Недей, дай го по свободно, и аз цаках много кинти докато завърша Бургаския университет, ама не пропагандирам, че той е вси и всьо. Другото, което не всички бг студенти могат да си позволят да плащат по 2000 лева на година за да учат в НБУ. И сега понеже ти се ръсиш яко и искаш да убедиш себе си , че не се прекарваш. Споко не си прекарана - щом си учиш уроците не си вътре, ама остави правото и на другите дето учат в държавни унита да си имат самочувствие и гордост.
    Все някой трябва да върши и мръсната работа!

Post Thanks / Like

Онази сутрин гледах по телевизията, че в Бг само съществува понятието студентски кредит, реално такова нещо няма. Това е кредит за родителите, а не за стедента.
    Демек, ако аз искам да уча в НБУ, трябва да пратя мама и тати да ми изтеглят Потребителски кредит, за да мога да си позволя да уча там. А и банковата представителка каза нещо много интересно поне за мен: " засега в Бг няма университет и професия, която да гарантира , че след завършване, даденият студент ще си намери много добре платена работа по спецялността , за да може да си плати кредита" Точно по тази причина, се прави ипотека на жилище или нещо друго и ако родителите докажат достатъчно голям доход, ще може да дадат кредит за чадото им...ако ли не остава да си учи детето трудните конспекти и да се надява, че ще изкара бал достатъчен, за да влеза в държавен универитет.
    НБУ набира голяма инерция в последно време, но това не значи, че другите държавани униврситети са за подценяване....защото всички се блъскат в СУ и УНСС, а не в НБУ?

Старо куче Аватара на Aira25
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Дайте отговорите на теста

Напреднал
    Post Thanks / Like

Драги,искам да ви кажа,че нямам идеята да плюя СУ.Който си го предпочита да е жив и здрав,това е въпрос на личен избор.Аз бях студентка на СУ,но така се разочаровах,че не мога да ви опиша.Предпочитам що- годе модерно образование пред такова в духа на социалистическите порядки.Тези,които са консервативни традиционалисти нека избират каквото искат,за мен е жалко да имам самочувствието,че съм завършила,най-престижния университет в БГ и да взимам 150лв като учител,защото драги мои такава е съдбата на по-голямата част от студентите.
    Относно таксата в НБУ,тя никак не е висока,разбира се ако работиш,защото българският младеж е свикнал да разчита на мама и тати за това му се струва висока.Този университет ме научи да бъда до някъде самостоятелна и отговорна,да работя за това,което искам,а не да кисна по кафенцата и да се оплаквам как било скъпо,как мама и тати ипотекирали жилището.Освен това по никакъв начин не се чуваствам прецакана или набутана,аз съм човек,който си седи на задника и си учи дали ще съм в СУ или където и да било,ще науча,просто защото самата аз го искам-хубост насила не става-нали знаете.
    Защо избрах НБУ,ще попитате,защото се обадих на приятели в УК,където искам да уча магистър и ги попитах кой български университет е най-близо като структура,програма,обучение-до техните университети.Отговорът им беше-НБУ,Американския и Shefield,избрах най-удобния за мен вариант.
    За тези които имат съмнения относно кредитната система прилагам това->http://nbu.bg/index.php?l=128

Ако кликнете на синия текст отдолу на страницата,ще видите подробна схема как се придобива всеки един учебен кредит.
    Изписани са и минималните изисквания,за да завършиш дадена степен,но ако си наистина ученолюбив твоите кредити могат д абъдат доста повече от зададените.В НБУ има много курсове и програми за добиване на безплатни кредити,ако не те мързи можеш да напртупаш и 350 кредита.Ако бъдеш активен пишеш реферати,излагаш ги,защитаваш ги,правиш проекти,анализи и не те досрамява да излезеш пред 200-300 души да ги защитиш,можеш да направиш много кредити.
    И още веднъж искам да изкажа уважението си към колегите от другите университети,всеки избира това,което сметне за добре.За радост в бъдеще вече няма да се гледат толкова дипломите,а ще се търсят истинските знания и способности,това ще е голямото сито на Европейския пазар на труда.
    Успех на всички
    Последно редактирано от hallkias : 30-06-2006 на 06:54

Пичкаджия Аватара на Don_Toni
    Post Thanks / Like

Съгласен съм с всичко което казваш, просто трябва да сме по-толерантни с останалите, които не споделят нашия избор.
    Все някой трябва да върши и мръсната работа!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Тест по общообразователна подготовка за кандидатстуденти

моля,пратете ми отговорите от тест-а, и ако разполагате с други тестове, сьм благодарна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 0
    Последно мнение: 27-08-2012, 18:47
  2. Подготовка за TOEFL
    От eduardt във форум Образование в UK
    Отговори: 12
    Последно мнение: 17-12-2011, 15:02
  3. Подготовка за LNAT
    От Gratsiela във форум Образование в UK
    Отговори: 1
    Последно мнение: 16-08-2010, 12:01
  4. Подготовка