Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 41
    Gas Safe Reg. Engineer Аватара на D@R
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Какво да ползвам за колики ?

Здравеи те, сина ми е на 7 дена но от 1 ден насам мисля че получава колики. Midwife`ми каза че ще доиде след 2 дена и ако продулжават тогава ще реши. Жал ми като го гледам как се мъчи и не можем да му помогнем.

Какво мога да използвам и кое е по-ефикасно ?

Всичко добро !

2. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    стара дръглива кучка Аватара на musholina
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Какво да ползвам за колики ?

Обади и се още утре и кажи че не му минава и да ти препоръча нещо без рецепта.Аз с конкретно лекарство не мога да ти помогна,защото моята не е имала колики и не сме ползвали.По принцип знам че кърмените бебета не страдат от колики или по-малко.

edition Аватара на kumana
    Post Thanks / Like

Thumbs up Re: Какво да ползвам за колики ?

Честито бебче да сте много здраво и щастливо семейство
    не мога да кажа за коликите но исках да ви честитя бебчето

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Честито бебче!!!Лекарство за колики се продава без рецепта и можеш да го вземеш веднага,но първо все пак се допитаи до акушерката.казват се Инфакол (Infacol Colic Drobs),носила съм от тях и в БГ по поръчка,струват 2.98. Иначе може да ползваш и Grippe water(мисля,че е вода в отвара от копър). Иначе моя син никога не е имал колики и ползвах физиологичните шишета на Чико(има ги в Boots).

Старо куче
    Post Thanks / Like

От техните тук ,което прероръчват и има на пазара мога да Ви уверя,че нищо не помага,просто трябва да се изживеят 3-4 месеца, от бабините знам за анасон ,но не си спомням точно как и трябва да питате в България.

Gas Safe Reg. Engineer Аватара на D@R
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от musholina
    Обади и се още утре и кажи че не му минава и да ти препоръча нещо без рецепта.Аз с конкретно лекарство не мога да ти помогна,защото моята не е имала колики и не сме ползвали.По принцип знам че кърмените бебета не страдат от колики или по-малко.
    И ние го кърмим , винаги след кърма го тупаме по гурба да се уригне но вупреки това по някога както си стои съвсем спокоен изведнъш се опъва и започва да реве. Доста газ събира в себе си и ни е мъка докато се разтовари.

Постояно чета литература на тема бебета и знам че не триабва да се дава вода на бебетата понеже те получават всичко от курмата.

Но мои колешки с практика ме съветваха че триябва да му се дава вода.
    Жена ми същто смиата че не е правилно да се дава вода .
    Вие как мислите ?

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от [email protected]
    И ние го кърмим , винаги след кърма го тупаме по гурба да се уригне но вупреки това по някога както си стои съвсем спокоен изведнъш се опъва и започва да реве. Доста газ събира в себе си и ни е мъка докато се разтовари.

Постояно чета литература на тема бебета и знам че не триабва да се дава вода на бебетата понеже те получават всичко от курмата.

Вие как мислите ?
    Ами аз не съм кърмила,ама маи не трябва да се дава вода.....моя син беше на формула и вода отказваше. До ден днешен чиста вода не пие.....правя му я с малко сок за цвят.

Старо куче
    Post Thanks / Like

И трябва да добавя,че те са предимно вечер, придружени с мъчително реване аз не се доверявах много на тукашните съвети и винаги Ви препоръчвам да си сверявате часовника със специалист от България,познавам много техни поразии включително и с моето дете на което изписаха погрешен антивиотик още на 40-я ден,те гледат винаги оптимистично,а да му мисли този с детето.

Старо куче
    Post Thanks / Like

В Boots ИМА МАЛКИ БОТИЛКИ с вода с дъх на плодове,струват между 30-50 и на тях пише от каква възраст да се дават и това може да ви ориентира аз съм ги купувала ,но моето дете е вече 7 спомням си,че беше много малък те тук не дават и сок на малки ,но моето мижаво тогава бебе ме принуди почти на 10 дни да купя компот от сини сливи и да му дам една лъжичка,защото щеше да се натрови и пръсне от запек

Нов потребител
    Post Thanks / Like

пробвай dentanox ot boots може да си го купиш без рецепта,на нас ни казаха 1во infacol но нашата дъщеря не го хареса нещо и след това ни казаха за дентанох и на нея и хареса така че е до бебето какво сте му хареса.
    Последно редактирано от Suzanne : 23-07-2008 на 08:43 Причина: кирилица!

стара дръглива кучка Аватара на musholina
    Post Thanks / Like

Вие как мислите ?
    Аз не съм давала вода или нещо друго от кърма или формула.Тя изобщо не я искаше.И на мен са ми казвали че не трябва да се дава вода,тъй като бебето получава всичко от което има нужда от кармата.Това е вярно.Даже аз като го кърмех и после го уригвах акушерката каза че нямало нужда да го уригвам,защото кърмените бебета не поемали въздух.После като мина на шише започнах да го уригвам.
    Горкото ви нещо.Сигурен ли си че захапва правилно зърното още от самото начало.Може би така гълта въздух.

чакай Тинке аз да кажа...
    Град
    TW
    Post Thanks / Like

Здравеи те, сина ми е на 7 дена но от 1 ден насам мисля че получава колики. Midwife`ми каза че ще доиде след 2 дена и ако продулжават тогава ще реши. Жал ми като го гледам как се мъчи и не можем да му помогнем.

Всичко добро !
    Голяма част от бебетата имат алергия към краве мляко. Дори ако майката употребява мляко и млечни продукти е възможно да се предаде с кърмата. Има доста по темата в интернет:
    http://kidshealth.org/parent/medical...k_allergy.html

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Честито бебче!! Да ви е живо и здраво и вие да сте живи и здрави.
    аз доколокото съм чела мисля че е много малко вероятно на тази възраст да има колики. смятате ли наистина, че това са колики?
    съвсем малките бебета изпитват болка, когато са гладни. възможно причина е да се извива от болка, ако е гладно.
    важно е как го държите. аз бих посъветвла да го държите върху ръката си по коремче, след като се е оригнало след ядене. обикновено всички деца, когато ги държиш по коремче се успокояват.
    като дойде ХВ попитайте дали правилно го държите докато кърми майката, може би не приема достатъчно храна. нека тя ви покаже, може да бъркате някъде.
    по принцип всички бебета реват, не се шашкайте. бебето не го боли ако реве, боли го само ако е гладно.
    освен това обърнете внимание на диетата на майката. може да приема някакви храни които да дразнят бебо чрез кърмата.
    иначе за водата - аз не съм давала вода докато кърмех. вси1ки казват че не е необходимо.
    важно е да сте спокойни. ако майката е нервна и бебо ще е нервен. не се притеснявайте, мислете позитивно и бъдете спокойни.
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

Старо куче Аватара на lady
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Добре дошло, на бебчето!
    Доколкото знам (а знае ли някой със сигурност?), коликите са свързани не само с храненето на майката, която кърми, а и с нервната система. За две години родих две деца и двете различни. Първата - с колики, в продължение на 2-3 месеца, след това запек при захранването, а втората - ни колики, ни запек... никакви проблеми. Гледала съм ги еднакво, дори първия път по-се престаравах. И от България анасон ми носиха, и тукашни лекове сме вземали, но станеше ли към 6:30p.m., детето се изпъваше и започваше да реве с всичка сила. Сърцето ми се късаше като я гледах. Накрая с мъжа ми намерихме начин не да ги спрем, но поне да ги облекчим. Чрез масаж. Правиш бързи движения отдолу нагоре по коремчето с цяла длан. Получава се загряване. Отвреме на време, въртеливи движения по коремчето. Сама ще усетиш как се чувства детето. Коликите не спират, но то спира да плаче и се успокоява. С татко й сме се редували, когато ми омалее ръката, почваше той. Успех, дано да му минат бързо коликите не бебенцето.
    Последно редактирано от lady : 12-04-2006 на 07:19
    The greatest mistake you can make in life is to be continually fearing you will make one.
    http://www.youtube.com/watch?v=fXF_l...eature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=Ai5u5...eature=related

Нов потребител Аватара на cabalco
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

Вие как мислите ?
    И ние със свекърва ми имахме препирни по този въпрос. Тя настояваше, че му трябва вода, а тукашните акушерки - че не му трябва. Според мене наистина не му трябва, поне докато го кърмиш, защото в кърмата си има достатъчно неща, които един вид заместват водата. Според мен тестът, по който можеш да разбереш дали бебето ти има нужда от вода, са памперсите му. Ако урината ми е съвсем безцветна, значи всичко е наред. Ако е жълта, значи е обезводнен и има нужда от допълнително водичка.

Нов потребител Аватара на cabalco
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

Всичко добро !
    Относно коликите, при нас Грипе Water pomogna, поне аз така си мисля. Скоро след като му я дадях, изпускаше газове или се изхождаше, и после се успокояваше. Но, от друга страна, при нас коликите бяха по-леки, само няколко пъти ни се случи. Не бяха редовно всяка вечер, да чукна на дърво. Иначе в началото пробвахме с Infacol, то от него нямаше много полза. Освен това, Infacol можеш да даваш само преди кърмене, докато Грипе Water може по всяко време. Това за мен беше по-удобно, защото коликите започват след като си го нахранил, а не преди това, и в този смисъл не винаги знаеш, че ще трябва да му даваш Infacol.
    Да ти е живо и здраво бебчето, желая ти много кураж, че е трудничко да си гледаме детенцата без никаква помощ...
    Последно редактирано от cabalco : 04-04-2006 на 12:44

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Честито бебче!!! За колики най-ефикасно е шише против колики на Dr Brown's. Има ги в Boots. Ние имаме племенничка в БГ, която е вече на почти 3 месеца и откакто й изпратихме такова шише, майка й каза, че няма проблеми с коликите.

Напреднал Аватара на pisanka81
    Post Thanks / Like

Да ви е живо и здраво бебчето!
    За коликите и аз като Мадлена мисля, че още е доста малко за да има колики, но нищо не се знае.
    Моята дъщеря се роди в Б-я и когато започнаха коликите й, започнахме да и даваме чай "Бебезан".Той съдържа анаснон и на нея много й помогна.Така че нищо не пречи да си поръчате от там, за всеки случай.
    А пък за водата- не виждам нищо лошо в това да се дава вода. Тя не съдържа никакви кой знае какви вещества които да натовярят стомахчето на детето. В Б-я всички дават вода на децата си от раждането, включително и аз.
    За коликите съшо се сещам че може да поставите топла кърпа например в/у стомахчето. Това също облекчава.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Thumbs up Относно: Какво да ползвам за колики ?

До всички мами които имат този проблем коликите.Моето бебе е на 1 месец, и от 2 седмици имаме зловещи колики,вечер непоносимо силни.Опитах и Бебинос, и Саб симплекс, но не помага, промених начина си на хранене като изключих изцяло прясното мляко доматите и цитрусовите плодове,както и пикантните храни.От това вече имаше полза, в интерес на истината почти вече нямаме проблем,вечер спим и двете.Надявам се да съм от полза на някого.Успех

Нов потребител Аватара на Green_angel
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Какво да ползвам за колики ?

Infacol e решението ... аз си нямам бебче още , но купувам на всяко прибиране до БГ на приятелки. Надявам се да съм ти била полезна
    Computers can never replace human stupidity

taken Аватара на gomorrah
    Град
    at home
    Post Thanks / Like

Infacol на нас хич не ни помогна.Моята health visitor-ка ми препоръча Colief, което всъщност е ензим, който разгражда млякото и се ползва предимно при бебета, които имат трудности с лактозата. Скъпо е около 10 паунда, но още от първите капки спря с коликите.
    Friends don't let friends get friends haircuts.

Post Thanks / Like

Аз пък ползвах само шишета Чико и моя син никога не е имал колики...

taken Аватара на gomorrah
    Град
    at home
    Post Thanks / Like

Е, и аз купих от на Tommee Tippee шишичките със клапичка за въздуха и това помогна колко можеше, но явно е имало бебето проблем с разграждането.
    Friends don't let friends get friends haircuts.

Напреднал Аватара на stella111
    Post Thanks / Like

Опитай с отвара от джоджен - може и сух, може и пресен. Кипваш 200 мл.вода и запарваш една щипка джоджен и като се охлади, му даваш да пие. Пиши дали е помогнало. Винаги е било много ефикасно и най-важното-изобщо не вреди.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравей и честито бебче!!
    Когато се роди сина ми , на мен health visitor ми препоръча да пия fennel tea по два пъти на ден. Това си е чай от анасон.В бг го дават на бебетата а тя ме посъветва да го пя аз за да го поема бебо чрез кърмата. Пих го докато той навърши 4 месеца и не сме имали проблеми с колики. Така че ако искаш пробвай, със сигурност няма да ти навреди пък и спомага за увеличаване на кърмата.

Мод. Употребата на кирилица във форума е задължителна!
    Последно редактирано от Мила : 23-07-2008 на 12:47 Причина: Кирилизиране

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Не ползвам услугите на Co-operative bank?Какво става?
    От meden linzer 90 във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 13
    Последно мнение: 31-08-2012, 15:41
  2. Не ползвам услугите на Co-operative bank?Какво става?
    От meden linzer 90 във форум Общ форум
    Отговори: 5
    Последно мнение: 30-08-2012, 16:42
  3. капки за колики инфакол
    От top4o1 във форум Полезни съвети за майки
    Отговори: 5
    Последно мнение: 20-09-2010, 19:29
  4. Капки за колики ???
    От captain caveman във форум Полезни съвети за майки
    Отговори: 18
    Последно мнение: 04-01-2010, 20:25
  5. компютри- как да ползвам Internet Connection Sharing