Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 17 от общо 17
    истинска Аватара на Vicky
    Град
    Sofia
    Post Thanks / Like

Exclamation А сега накъде?!

Днес е двадесет и втория си рожден ден!
    Днес "празнувам" двойно - на "тържествена" церемония в Софийския университет и след прочувствено слово на Боян Биолчев ми бе връчена диплома за завършено висше образование. С големи букви в красивата обложка пише "Филолог, учител по руски език и литература, преводач".
    Сега като чета тези неща имам чувството, че не става въпрос за мен...
    И си задавам следния въпрос: "А сега накъде?"

Отдавна следя форума. Няма да "четкам" никого, но наистина харесвам сплотеността и съпричастността на всеки един от Вас към проблемите на другите.

Проблем имам и аз... банално!

Повече от всичко на този свят искам да продължа образованието си в Англия/Ирландия. Готова съм дори да започна отначало (все пак годинките ми са само 22 )

Откъде да започна? Какво е НЕОБХОДИМО да знам? Имам ли шанс при положение, че баща ми далеч не е мултимилионер и не мога да си позволя лукса да уча в скъп университет)? Тези, и още хиляди, хиляди въпроси!

Предварително благодаря!

щастлива Аватара на Edna
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: А сега накъде?!

Честит двоен празник!
    Хубаво,но в добрата стара Англия говорят на английски,не на руски.
    Не си споменала какво искаш да учиш...Принципно е възможно и без баща милионер,но трябва да имаш пари за таксата ,че и за фонд "И аз съм човек".
    Хубаво е,че си готова да започнеш отначало защото то найстина е начало.Незнам дали ще ти се случи някой да прояви интерес да види българската ти диплома.
    Напоследък чувам разни руски фирми да търсят хора с руски,но незнам с какво можеш да ги привлечеш след като в страната има много от бившите руски колонии,а и руснаци...Освен да се ориентираш някъде към по малко градче/селце,където няма емигранти.И пак ще бъде трудно защото никой не иска хора без опит...
    Успех ти желая!
    Life is just a mirror, and what you see out there, you must first see inside of you.

Старо куче Аватара на lady
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Честит рожден ден! Първо пийни едно няколко пъти , отпусни душата , порадвай се на новата диплома и чак след няколко дни си задавай подобни въпросиТи си само на 22.

Междувременно и оттук ще ти скалъпим някакъв отговор... пък каквото Господ каже. Поздрав

п.с. защото в англия, а не в Русия?
    The greatest mistake you can make in life is to be continually fearing you will make one.
    http://www.youtube.com/watch?v=fXF_l...eature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=Ai5u5...eature=related

Great Warriors Never Die Аватара на CYPER
    Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

Open University?
    BGHelp Търсачка

Благословен да бъде този, който няма какво да каже, но въпреки това мълчи

There are those that read the small print and learn through knowledge, while others ignore the small print and learn through expеrience

Град
    Sofia
    Post Thanks / Like

Така, моля за вашето извинение, грешката е моя
    Забравих да спомена 2 неща – в момента имам хубава работа, дори по специалността си, което всички знаем е много трудно.
    Второ – руският не е единствения език, който владея. Имам добри познания по английски, в момента привършвам 5-то (последно) ниво в (смея да кажа) доста добра езикова школа в София. А в края на годината, живот и здраве, ще се явя на CAE. Харесвам английския език и го уча с удоволствие. Е, хубаво щеше да бъде ако имах повечко време.

А относно обаразованието – все повече се замислям дали да не направя една магистратура... но ми е трудно да се ориентирам в специалностите. Имам много интереси, но ме е страх да не повторя грешката си от преди 4 години – а именно да запиша руска филология.

Въпрос към CYPER – какво представлява OPEN UNIVERSITY?

Ееее, и благодаря за пожеланията!!!

Старо куче Аватара на iva
    Post Thanks / Like

честит двоен празник и от мен

Мисля, че няма нищо невъзможно.Ако наистина амбицията ти е да учиш тук и си борбена натура мисля, че ще успееш...
    Няма да ти е лесно, но ако искаш-можеш!
    Успех!

Виж тук има инфо за университета:
    http://www.bghelp.co.uk/forums/showt...highlight=open

...и виж още малко инфо тук:
    http://www.bghelp.co.uk/forums/showthread.php?t=6111
    Последно редактирано от iva : 22-03-2006 на 11:13

Господи, удостой ме да съм оръдие
    на Твоя мир!
    Да нося вярата там, където се съмняват,
    Надеждата, където се отчайват,
    Радостта, където страдат,
    Любов, където ненавиждат.
    Да нося истината там, където се заблуждават,
    Светлина – в тъмнината.
    Господи, удостой ме!
    Да утешавам, а не да очаквам утешение,
    да разбирам, а не да очаквам разбиране,
    да обичам, а не да очаквам любов...

(Молитва на св. Франциск)

стара дръглива кучка Аватара на musholina
    Post Thanks / Like

Преди да кандидатстваш в който и да е университет или колеж в Англия погледни тук,това е официалния сайт на Universities and colleges admission service.чрез тях става подаването на документи/кандидатстването за всички колежи и университети в ЮК.Там е обяснено какво трябва да направиш преди да кандидатстваш,и какви документи и т.н.

http://www.ucas.com/studyuk/index.html

Също така потърси из сайтовете на самите университети информация за postgraduate students(магистър) за изискванията им към международните кандидати.И успех!!!

абрибърдабърче Аватара на Mona
    Post Thanks / Like

защо не погледнеш за някоя стипендия и не опиташ, сега вече има доста:

виж напр.това:
    http://www.bghelp.co.uk/forums/showt...7336#post67336
    Последно редактирано от Mona : 22-03-2006 на 23:36
    ако някой срещне някого в цъфналата ръж...

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Аз само се питам и не мога да си отговоря на въпроса защо всички искат да идват да учат в Англия? някои може ли да даде задоволителен отговор. Или просто е модерно в момента не само да се учи в чужбина,ами непременно да е Англия. Не мисля,че има по-лоши университети из другите държави.....

Great Warriors Never Die Аватара на CYPER
    Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

Ми може би, защото английският е най-разпространеният и най-лесния за изучаване език* и съответно ще им е по-лесно и практично на хората да учат на него. Пък и Usa е далечко и е по-скъпо да се учи там.

* - за т'ва не гарантирам.
    BGHelp Търсачка

Благословен да бъде този, който няма какво да каже, но въпреки това мълчи

There are those that read the small print and learn through knowledge, while others ignore the small print and learn through expеrience

ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Vicky
    Имам много интереси, но ме е страх да не повторя грешката си от преди 4 години – а именно да запиша руска филология.
    ...bitch....
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА
    ПАЗАРДЖИК-СЛАВА,СЛАВА,СЛАВА!

Post Thanks / Like

Зара е права - защо пък задължително да е Англия. Ако сега започвах отначало щях да се ориентирам към САЩ (има толкова много стипендии за там), да направя годинка, две стаж към някоя банка и след това идвайки в UK, щеше да ми е от лесно по... Повечето познати бг investment банкерс тук са минали по този път и са си много добре към момента...В тези среди, тапиите от Америка ги ценят повече от тукашните...Разбира се, зависи кой в какво иска да се специализира и до каков ниво да достигне...

ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara
    Аз само се питам и не мога да си отговоря на въпроса защо всички искат да идват да учат в Англия? някои може ли да даде задоволителен отговор. Или просто е модерно в момента не само да се учи в чужбина,ами непременно да е Англия. Не мисля,че има по-лоши университети из другите държави.....
    повечето бг студенти в чужбина учат в германия...
    така ти се струва защото си в англия,а и кръга около тебе явно ти идва в повече...
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА
    ПАЗАРДЖИК-СЛАВА,СЛАВА,СЛАВА!

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от captain caveman
    повечето бг студенти в чужбина учат в германия...
    така ти се струва защото си в англия,а и кръга около тебе явно ти идва в повече...
    Ами,няма никои около мен. просто ми прави впечатление от форума колко питания има за образование в УК и подчертават колко държат да учат тук. П мое лично мнение единствените университети заслужаващи внимание в УК са : Кеимбридж,Оксфорд,Саинт Андрю и Манчестърския. За всички останали не мисля,че си заслужава инвестицията.

Post Thanks / Like

в случай, че все пак обърнеш пак поглед към руския и Русия, това може да ти е полезно:

Руската федерация отпуска 5 стипендии за пълен срок на обучение в степен „бакалавър” или „магистър” и 5 стипендии за пълен или частичен срок на докторантура или специализация на преподаватели и изследователи. Конкурсът се провежда от Министерството на образованието и науката.

Бакалаврите се обучават 4 години, а магистратурите са с продължителност 2 години. Няма ограничение на специалностите, за които България може да предложи кандидати. Обучението по Международни отношения и специалности в областта на изкуството и културата се заплащат.

Одобрените бакалаври получават стипендия в размер на 600 рубли, а докторантите 1500 рубли, на месец. Стипендията включва таксите за обучение, като българските студенти имат право на настаняване в общежитие и стипендия за успех. Кандидатите трябва да разполагат с по 150 щатски долара на месец за целия период на обучението и медицинска застраховка.

Пътните и визовите разходи не се включват в стипендията.

Изисквания към кандидатите в бакалавърска програма:

Кандидатите трябва да са български граждани, до 25 години, завършили средно образование и с успех не по - малък от 5,00 за балообразуващите предмети за специалността. Освен това, трябва да са завършили първи семестър на първи курс, в български университет, през учебната 2005 – 2006. Задължително е отличното владеене на руски език.

Изисквания към кандидатите в магистърска програма:

За магистрите е необходимо да притежават диплома за завършено образование степен „бакалавър”, с успех не по - малко от 4.50, да владеят руски език и да не са на повече от 27 години.

Изисквания към кандидатите за докторантура и специализация:

Кандидатите за тези стипендии трябва да са докторанти, преподаватели или изследователи в български университети или научни организации. За докторантите е необходимо да имат диплома за завършено образование в степен „магистър” и да са на възраст до 35 години, а за специализантите ограничението е 55 години. Владеенето на руски език е задължително. Кандидатите трябва да не са ползвали подобна стипендия през последните 3 години.

Списък на необходимите документи и допълнителна информация можете да намерите на адрес:

http://www.minedu.government.bg/open..._menu/competit
    Последно редактирано от Mona : 22-03-2006 на 23:38

Град
    Sofia
    Post Thanks / Like

Не бих се върнала пак в Русия... може би за да видя най-добрата си приятелка, но да уча пак там? Не мисля... обичам Русия, но...

А защо Англия - основната причина е езика разбира се. Не бих се оправила в Германия да кажем, или Испания. Всички знаем колко страшно може да е "незнанието" на един език. Аз лично вече съм минавала през този кошмар в Москва.
    Пък и откак се помня винаги съм мечтала за Англия.
    Мисля за бъдещето си. Може би тези които ме критикуват са прави, но аз вярвам, че там ще се чувствам по-добре! Просто не знам откъде да започна
    Поздрави

Напреднал Аватара на Божидар
    Post Thanks / Like

Smile Re: А сега накъде?!

Ако си решила - Англия:
    Според мен, е най-добре да изчакаш една година, докато евентуално ни приемат в ЕО. Тогава и ние ще сме в графата на "студенти от европейската общност", които плащат от 2 до 3 пъти по-малко от международните студенти (в която графа сме все още в момента).
    Последната година (2005/6), цените в университетите скочиха и за тукашните студенти (до 3000 лири на година). Но веднъж като се хванеш на хорото, оправия има: Работиш и учиш. (Спокойно може да се изкарват 150+ лири на седмица, като сервитьор да речем, с 20-25 часа работа.) Плюс това, да се надяваме, че англичаните ще запазят традицията и няма да наложат ограничения за българите по отношение на работата. Досега (и сега все още), ако си със студентска виза имаш право на работа до 20 часа на седмица, което никой не спазва на практика обаче.
    Така че, ако човек е упорит и знае какво иска, е напълно възможно да го постигне.
    Успех!
    Последно редактирано от Божидар : 28-03-2006 на 13:09
    :D :D :D "Vincit qui se vincit"

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. платиха ми с чек а сега накъде п
    От roko2005 във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 5
    Последно мнение: 27-06-2014, 13:30
  2. Имам НИН от ферма, а сега накъде?
    От Yordan Ignatov във форум Търся българи наблизо
    Отговори: 6
    Последно мнение: 18-08-2010, 15:36
  3. А сега накъде?
    От Arthur's Sword EXCALIBUR във форум Новини от и за България
    Отговори: 0