Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 6 от общо 6
    Старо куче Аватара на Sarah
    Post Thanks / Like

По подразбиране Съвет за пътуване, подаръци и пари на ръка.

Здравейте. Искам да занеса някой подаръци в Англия, и незнам дали няма да ми направят проблем на митницата ако зема накой хранителни продукти, например шоколад или шоколадови бонбони, кашкавал, лютеница, алкохол/видях че имам право на някакво определено количество алкохол/. И друго много се притеснявам колко пари трябва да им покажа на ръка и дали мога да покажа VisА, дали ще искат да видят какво има в нея. Благодаря.

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Съвет за пътуване, подаръци и пари на ръка.

Цитирай Първоначално написано от Sarah
    Здравейте. Искам да занеса някой подаръци в Англия, и незнам дали няма да ми направят проблем на митницата ако зема накой хранителни продукти, например шоколад или шоколадови бонбони, кашкавал, лютеница, алкохол/видях че имам право на някакво определено количество алкохол/. И друго много се притеснявам колко пари трябва да им покажа на ръка и дали мога да покажа VisА, дали ще искат да видят какво има в нея. Благодаря.
    На УК граница никои нищо не иска да показваш. Внимаваи с луканките,алкохол и цигари.

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

Да месни продукти, млечни продукти и мед са забранени за внос, както цигари на 10 кутии и над 1 литър алкохол.
    Но ако носиш такива и те хванат, ще го конфискуват и ще направят един протокол, но няма да те глобят.

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Старо куче Аватара на Alxambra
    Post Thanks / Like

Сара,бих те посъветвала да оставиш лютеницата.Не си заслужава.Тук също я продават в най-различни видове.Колкото до другите неща,ако не са в големи количества-няма страшно.Добре е да сложиш хранителните продукти в ръчния си багаж.(куфарите много ги подхвърлят).За цигарите си е рисковано.Аз всеки път премъквам по 10 стека,но минавам на късмет .По-добре да не разчиташ на това

Успешно пътуване!
    Последно редактирано от Alxambra : 18-03-2006 на 13:54

Никога не спори с глупак - ще те завлече на неговото ниво и ще те победи с опит.

Старо куче Аватара на Sarah
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Alxambra
    Сара,бих те посъветвала да оставиш лютеницата.Не си заслужава.Тук също я продават в най-различни видове.Колкото до другите неща,ако не са в големи количества-няма страшно.Добре е да сложиш хранителните продукти в ръчния си багаж.(куфарите много ги подхвърлят).За цигарите си е рисковано.Аз всеки път премъквам по 10 стека,но минавам на късмет .По-добре да не разчиташ на това

Успешно пътуване!
    Е, мислех да занеса нещо традиционно българско, но все още не съм решила за лютеницата:-).Иначе за цигарите и алкохола видях , че има лимит.
    Благодаря, дано да е успешно/не съм летяла със самолет, много ме е страх/.

Старо куче Аватара на Alxambra
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Sarah
    Е, мислех да занеса нещо традиционно българско, но все още не съм решила за лютеницата:-).Иначе за цигарите и алкохола видях , че има лимит.
    Благодаря, дано да е успешно/не съм летяла със самолет, много ме е страх/.
    Споко Сара.Всичко ще е наред.Летенето със самолет си е готино изживяване(по точно излитането,после става скучно).Колкото до традиционните неща,не се впягай много.Тук вече продават почти всичко.Само не съм попадала на готини луканки,но тях не е позволено да ги внасяш.Има кучета на летището и почти винаги надушват като пренасяш храна.И после почва едно тарашене..
    Последно редактирано от Alxambra : 18-03-2006 на 14:35

Никога не спори с глупак - ще те завлече на неговото ниво и ще те победи с опит.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 32
    Последно мнение: 16-12-2013, 09:39
  2. Отговори: 15
    Последно мнение: 21-03-2013, 09:05
  3. Отговори: 3
    Последно мнение: 24-12-2007, 22:31
  4. Пари за пътуване
    От Green_angel във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 2
    Последно мнение: 03-09-2006, 15:43
  5. За малко пари на ръка
    От Zayo-Bayo във форум Собствени творби
    Отговори: 19
    Последно мнение: 12-07-2006, 21:38

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си