Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 4 от 6 ПървиПърви ... 23456 ПоследнаПоследна
Резултати от 76 до 100 от общо 134

Тема: Ваксина

Ego sum
    Guest

По подразбиране За: Ваксина

Цитирай Първоначално написано от LexAlex Виж мнението
    Не се поддавайте на таквива индивиди като Его и Доналд/МАте. Четете и най- вече питайте образовани, умни и добронамерени хора. Аз не съм лекар, но работата ми и интересите ми са свързани с медицината. Имам достъп до информация, която не е тайна някаква тайна но по лесно я разшифровам защото имам някакви знания. Не се страхувайте от такива хора, те са като Гринч който искаше да открадне Коледа, защото е страхлив, самотен и егоист, но те са безобидни. Само знанията и вярата в доброто и истината дават сила. Пожелавам ви да сте здрави и силни духом през следващите няколко седмици. И дано да са за последно.
    Интересно,кой замъглен ум ще шифрова информация,която ти да разшифроваш!Ааа,сетих се-учителя K-pax.

2. ХАРЕСВАМ! DONALD TRUMP liked this post
    Recommend DONALD TRUMP recommended this post
    Dislikes LexAlex disliked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението
    Еми който иска да си вкарва непроверени ваксини от нов тип срещу заболяване което протича като тежък грип. Аз не искам, нито пък семейството ми.
    Грешиш. Бил си късметлия, каза, че си го преболедувал, но виждаш болниците са препълнени, или мислиш, че е някакъв театър?
    Сигурен ли си, че при родителите ти например този "тежък грип" ще протече както при теб? Better save then sorry.
    Какаво имаш в предвид не проверена?

4. Dislikes DONALD TRUMP disliked this post
    Ego sum
    Guest

Цитирай Първоначално написано от DONALD TRUMP Виж мнението
    Последен вопъл на един умопромачен ( пак в червено)....останалато е толкова евтина демагогия която и от вестник "Стършел" не само че нямаше да купят ами и щяха да ги подиграват по тея времена като пример за пошлост и лицемерие
    Имал бил интереси в медицината.Нали знаеш онези престилки,цяло парче отпред,а отзад се привързват с едни връзчици.Пинякога остават отворени и се виждат срамотиите на горките хорица.Оттам са и неговите интереси.

6. БЛАГОДАРЯ DONALD TRUMP thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! DONALD TRUMP liked this post
    Recommend DONALD TRUMP recommended this post
    Ego sum
    Guest

Много дислайкове събрах,отивам да си умия краката и си лягам.Който не се чувства начесан,да заповяда утре пак.

8. ХАРЕСВАМ! DONALD TRUMP liked this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Еми който иска да си вкарва непроверени ваксини от нов тип срещу заболяване което протича като тежък грип. Аз не искам, нито пък семейството ми.
    и аз това викам.....

10. ХАРЕСВАМ! DONALD TRUMP liked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    и аз това викам.....
    Интересно Зара с какво ли са пълни болниците! Повечето хора го изкрват като тежък грип, това никои не го оспорва, доста дори и без симптоми. Въпроса е, че е доста по-вирулентен по бързо се разпространява и обхваща много хора и смъртността е по висока съответно. Здравната система издъхва, и не само, за икономиката също е пагубно. Този вирус протича доста по-дълго от обикновените грипове, около 3 седмици. Не знам дали сте чували за лонг ковид, има един голям процент от хора които не могат да се възтановят с месеци.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Малко разяснения от един микробиолог. Пиште и задавайте въпроси.

https://www.facebook.com/petko.petko...19939244685717

След последния ми пост получих доста лични съобщения и отзиви, някои от хора, които не познавам лично. Благодаря на всички за вниманието. От писмата видях две допълнителни неща, които заслужават изясняване. Първо, кой съм аз? За тези, които не ме познават, аз съм молекулярен биолог и генетик, Senior Research Scientist в една от най-престижните лаборатории по генетика в света, The Jackson Laboratory. Т.е., знам за какво говоря.
    От въпросите разбрах, че има сериозно объркване на ваксините срещу коронавируса и тези срещу грип, и това е всъщност една от главните причини за недоверието. Нека да внесем малко яснота по този въпрос:
    1. Грипните вируси и коронавирусите са много различни един от друг. Ако трябва да направим сравнение, те са по-различни помежду си отколкото човекът и гъбите, например. Объркването идва от много близките заболявания, които причиняват, но като биология те нямат нищо общо помежду си.
    2. Грипните вируси са много изменчиви, защото всеки вирус съдържа седем молекули РНК, които могат да се комбинират случайно. Коронавирусът има една молекула, която трябва да се опакова като цяло. В това е и силата, но и слабостта му — той не може да се променя толкова много като грипните вируси.
    3. Поради изброените причини, противогрипните ваксини се произвеждат само по стария начин — чрез култивиране на грипни вируси, събрани от предишната година, в кокоши яйца. Такава ваксина няма претенцията да ви предпази от всеки грипен вирус, а само от предишните най-разпространени, и целта е да намали силата на заболяването, не толкова да го предотврати.
    4. Вярно е, че хора, ваксинирали се срещу грип, могат да се разболеят и да прекарат тежка инфекция. Това се е случвало и с мен. Никой не може да гарантира, че тазгодишният грип няма да е много по-различен от миналогодишния. Но все пак ваксините в повечето случаи помагат.
    5. Ваксините срещу коронавируса са много различни от тези срещу грипа. Заради разликата в механизмите на действие на тези вируси, може да се твърди с голяма доза сигурност, че те наистина ще проработят. Ефективността им трябва да се сравнява с тази на ваксините срещу шарка и полиомиелит, не с тези срещу грип.
    6. Най-често срещаният въпрос е колко време ще продължи имунитетът. За съжаление, никой не може да отговори на този въпрос сега, просто не е изминало достатъчно време, за да знаем. Но досегашният ни опит показва, че е вероятно имунитетът да е достатъчно продължителен, и да се измерва в години, вместо в месеци. Подчертавам, това е само предположение, а не твърдение, под което ще се подпиша.
    Последно редактирано от LexAlex : 05-01-2021 на 03:19

13. Dislikes DONALD TRUMP disliked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Още едно мнение на същоя микробиолог, можете д аго видите като отворите профила му от горния линк :https://www.facebook.com/petko.petko...19939244685717
    За всички, които имат съмнения как така ваксините срещу Ковид-19 са разработени и тествани толкова бързо.
    1. Принципът на всички ваксини, от кравешката шарка, поставена от Едуард Дженер през 1796, до иРНК ваксината, прилагана за първи път сега, е един и същ. На имунната система на човека трябва да се представи белтък от вируса/бактерията/рикетсията или каквато и друга гадост да е, така че имунната система да изработи антитела срещу съответния агент, без човекът да бъде убит от него преди това.
    Досега това се е правило предимно с убити или отслабени (атенуирани, на медицински сленг) болестворни агенти, вируси или бактерии. Но това не е непременно необходимо, има и по-добри начини.
    2. Ваксините на Pfizer и Moderna са най-чистият начин за решаване на проблема. Вместо да се инжектира вирус или негов белтък, се вкарва иРНК за произвеждане на шиповия белтък - единствения контакт между вируса и човешките клетки. Тази РНК не може да промени човешкия геном, а само инструктира клетките да произвеждат шиповия белтък, за да може той да се срещне и разпознае от имунната система на човека, и да се произведат антитела срещу него, които да спрат болестта.
    3. Ваксините на Astra-Zeneca, Janssen, и руската се базират на малко по-друг принцип. При тях генът за същия шипов протеин е включен в генома на съвсем друг вирус - аденовирус. Идеята е същата, но вкарването в клетките се прави по друг начин. Възможно е тези ваксини да са също толкова ефективни, но трябва да видим доказателства, защото изпитванията им още не са приключили. Моето лично притеснение е заради използването на аденовирусен носител, но се надявам да ме опровергаят.
    4. Ваксините на Sanofi, китайските, и предполагам много от другите сега в разработка, представляват пептиди от същия шипов протеин, тоест фрагменти от него, произведени в клетъчни култури. Надявам се да са напълно пречистени от клетъчните си компоненти. Засега няма данни за ефективността им, но скоро ще се получат.
    5. Вярно е, че за предишни ваксини са били необходими години за разработка, а сега бяха достатъчни 5-8 месеца. Защо? Принципът на новите иРНК ваксини е известен от 30 години насам, а ефективни липидни носители има от поне 20 години насам. Просто досега не е имало болест, за която да е било необходимо да се произвеждат такива ваксини. А сега имаше и достатъчно доброволци за участие в клиничните проучвания, и достатъчно шансове, че някои от тях ще се срещнат с вируса. Все пак не е етично да ги заразяват нарочно, нали?
    6. SARS и MERS, другите две коронавирусни болести, изчезнаха от само себе си, преди да се направи ваксина. И причината не е в някой рептил или Бил Гейтс, а защото те убиваха много по-голям процент от заразените — 10% при SARS и 20-30% при MERS, тоест заболяването си отиде с носителите. Трябваше да дойде болест, която убива 1%, за да стане пандемия. Но информацията от тези два вируса беше много полезна за разработване на новите ваксини.
    7. Казано накратко, всички ваксини се целят в едно и също място на вируса, и това няма как да е другояче, след като имунната система на човека може да разпознае само този протеин. Като извод, има голям шанс всички ваксини да са в една или друга степен успешни. Така че аз бих препоръчал на всеки да се ваксинира с която ваксина е налична, стига да е одобрена и приета за безопасна. Поради механизма им на действие, който описах, всяка една от тях ще е по-безопасна от тази срещу варицела, например, а ние всички сме ваксинирани срещу варицела от детските си години. И още нещо — противогрипните ваксини са различни всяка година, нали? Но това не е причина някой да иска всяка една от тях да се изпитва 10 години...
    И един позитивен извод накрая. Дали коронавирусът мутира и създава по-заразителни варианти? Може би да. Но единственият му начин да влезе в клетките е чрез шиповия белтък, срещу който са всички ваксини. Ако генът за този белтък мутира, много е вероятно той да загуби способността си да инфектира човешки клетки. В това е силата на коронавируса, но в това е и слабостта му в сравнение с грипните вируси.
    Последно редактирано от LexAlex : 05-01-2021 на 03:30

15. Dislikes DONALD TRUMP disliked this post
    Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

Тоя петко петков очевидно е на заплатата човеконенавистници като Гордж Сорос и Бил Гейтс......"""""and foundation funding sources, generous philanthropic donations """""като го прочета това и ми става ясно за гадовете които са спонсори.....а многото думи са за прикритие на лъжата....
    Последно редактирано от DONALD TRUMP : 05-01-2021 на 03:28
    "The war is over"- Nigel Farage
    M E G A + M A G A
    DONALD TRUMP 2020

17. Dislikes LexAlex disliked this post
    Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от DONALD TRUMP Виж мнението
    Тоя петко петков очевидно е на заплатата човеконенавистници като Гордж Сорос и Бил Гейтс......"""""and foundation funding sources, generous philanthropic donations """""като го прочета това и ми става ясно за гадовете които са спонсори.....а многото думи са за прикритие на лъжата....
    А поне знаеш ли как евреина Джордж Сорос е добил богатството си!?!? И задавал ли си въпроса защо ако се появи в Израел няма да се върне жив???? А?????? Защото тоя е предавал на СС собствените си събратя евреи и им е обирал след ликвидацията богатството в замяна.....
    "The war is over"- Nigel Farage
    M E G A + M A G A
    DONALD TRUMP 2020

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Старо куче Аватара на Bupyc
    Post Thanks / Like

21. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Motovilkov
    Guest

Доживяхме до времена, когато избощо не вярвам на напъните на американските/английски биотехнологични компании да извадят безопасна ваксина. Бих по-скоро се ваксинирал с китайска ваксина - те поне вече забавиха за Ковид.
    Достатъчно работих тук за да знам с какво качество се вършат нещата. Имам дългогодишен опит и с NHS.
    Както се казва: като знам какъв инженер съм, ме е страх да отида на доктор.

Агитации за ваксината на Бил Гейтс не и се слушат. Който иска да се боцка с нея.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Доживяхме до времена, когато избощо не вярвам на напъните на американските/английски биотехнологични компании да извадят безопасна ваксина. Бих по-скоро се ваксинирал с китайска ваксина - те поне вече забавиха за Ковид.
    Достатъчно работих тук за да знам с какво качество се вършат нещата. Имам дългогодишен опит и с NHS.
    Както се казва: като знам какъв инженер съм, ме е страх да отида на доктор.

Агитации за ваксината на Бил Гейтс не и се слушат. Който иска да се боцка с нея.
    Всички трябв да разберем, че Мотовоилката няма да си сложи ваксината и не му се чете...
    Явно не е за теб. Опитай д ане четеш!

24. Dislikes DONALD TRUMP disliked this post
    Motovilkov
    Guest

Всички трябв да разберем, че Мотовоилката няма да си сложи ваксината и не му се слушали агитации..
    Явно не е за теб. Опитай да не четеш!
    Ами няма разбира се. Да не съм луд да ставам оптно зайче на Гейтс. И без това му плащам за скапания офис.

26. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Bupyc Виж мнението
    Абе има неква истина в това. Обаче не сте видели другата страна, ако остави нещата както при шведите например, ше стане райот, натиска от обществото е огромен.
    За некой е трудно да се съобразяват , нали знаеш, законите и правилата са за идиотите, за тва и ни обясняват как да си мием ръцете кати на идиоти, щото повервай ми ако ти знаеш и го приемаш с насмешка, други 3 не знаят, а други 4 не го правят. За това на много хора им е трудно да приемат целия тоя контрол, и им се виждат някой неща глупости, но някои хора разбират, че за идиотите друг кайш няма.

28. Dislikes DONALD TRUMP disliked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Ами няма разбира се. Да не съм луд да ставам оптно зайче на Гейтс. И без това му плащам за скапания офис.
    Разбрах ме де. Да ти се поклоним ли сега, какво искаш. ВСички са уведомени!
    То не е за такива като теб, не рабра ли, просто се успокои и спри да четеш, това не е агитация а е информация за хората които имат нужда да сравнят, да си запълнят знанията и да вземат информирано решение.

30. Dislikes DONALD TRUMP disliked this post
    Ego sum
    Guest

Не мога да разбера целта ти,докторе.Няколко човека казват,че не вярват на тая ваксина,други не са сигурни,трети не иска,само ти се пънеш да обясняваш колко е просташки да не се ваксинираш.Никой друг не те убеждава да не се боцкаш,само ти си застанал с отворена уста и сърдит поглед и много държиш да покажеш колко си начетен.Каква точно ти е целта? Само не казвай,че черпиш инфо от бгмамите,или още по-лошо,член си на тая група,без да си мама.
    PS Преди време един друг умник се беше вмъкнал там тайно,под фалшива самоличност.Като се замисля,психологическите ви профили не са много различни.

32. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Post Thanks / Like

Не съм против ваксините. Децата ми имат всички задължителни имунизации от раждането си. Против съм начина по който ни набутват точно тази, вменявайки ни вина. Няма да се ваксинираме (визирам себе си и семейството ми) с нещо за което никой не иска да носи отговорност, но в същото време наричат безотговорен всеки който е избрал да не го прави. Не ме интересува какви са мотивите им да напъват толкова много за тези ваксинации, но начина по който се прави отблъсква и разколебава хората. Неадекватна агитация преливаща към открита заплаха, заплашвайки свободите ни и най-вече правото ни на избор. Няма да стане така! И не, защото не търпя някой да ми казва какво да правя, а начина по който ми се казва. Сменете първо тона и престанете да размахвате назидателно показалец и да го насочвате срещу хората, ако не желаете да виждате в отговор среден.

34. БЛАГОДАРЯ jhoro, Zara thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! няма liked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Не съм против ваксините. Децата ми имат всички задължителни имунизации от раждането си. Против съм начина по който ни набутват точно тази, вменявайки ни вина. Няма да се ваксинираме (визирам себе си и семейството ми) с нещо за което никой не иска да носи отговорност, но в същото време наричат безотговорен всеки който е избрал да не го прави. Не ме интересува какви са мотивите им да напъват толкова много за тези ваксинации, но начина по който се прави отблъсква и разколебава хората. Неадекватна агитация преливаща към открита заплаха, заплашвайки свободите ни и най-вече правото ни на избор. Няма да стане така! И не, защото не търпя някой да ми казва какво да правя, а начина по който ми се казва. Сменете първо тона и престанете да размахвате назидателно показалец и да го насочвате срещу хората, ако не желаете да виждате в отговор среден.
    Няма време някой да ви се моли, не си ли съгласен с това?Н икой не ви заплашва, вие сами се чувствате така. Дори не четете правилните материали и факти, както виждаш се опитвам да поствам неща а вие го приемате като обида. Това не е личен форум/блог и могат да се предоставят мятериали в подкерпа и на ваксините. Това, че някои хора не пишат, не значи, че не четат. Аз също имам право на избор, не само вие!!!

36. Dislikes DONALD TRUMP disliked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Една кратка информация за ваксината на Файзер.
    Прикачени мини-картинки Прикачени мини-картинки 135493372_230283591906998_4955861884773964371_n.jpg  

38. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Dislikes DONALD TRUMP disliked this post
    Post Thanks / Like

Няма време някой да ви се моли, не си ли съгласен с това?Н икой не ви заплашва, вие сами се чувствате така. Дори не четете правилните материали и факти, както виждаш се опитвам да поствам неща а вие го приемате като обида. Това не е личен форум/блог и могат да се предоставят мятериали в подкерпа и на ваксините. Това, че някои хора не пишат, не значи, че не четат. Аз също имам право на избор, не само вие!!!
    Аз уважавам избора на хората, които искат да се ваксинират и нямам никакво намерение да ги разубеждавам. Единственното нещо което желая е да получа същото отношение към мен и тези, които не желаят да се ваксинират (поне на този етап), без да бъда наричан елементарен, безотговорен и егоист. Не, че се връзвам много на тези приказки, но започва лЕЕко да дразни.

40. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Аз уважавам избора на хората, които искат да се ваксинират и нямам никакво намерение да ги разубеждавам. Единственното нещо което желая е да получа същото отношение към мен и тези, които не желаят да се ваксинират (поне на този етап), без да бъда наричан елементарен, безотговорен и егоист. Не, че се връзвам много на тези приказки, но започва лееко да дразни.
    Там е работата, че ти се асоциираш с такива хора които не само, че не искат, но искат да изкарат и тези които искат идиоти, както виждаш и заглавието на темата е такова. Нямям намерение да те обиждам заради това, че не искаш ваксина. Но както виждаш им аи хора които просто са за спорта, те нито се интересуват, пренебрегват фактите и разпространяат лъжлива информация, е за това пиша. Какво ще стане ако всички започнем да се обиждаме?
    Един въпрос имамкъм теб, Каков ше стане ако всички кажме няма да си сложа ваксина?!

42. Dislikes DONALD TRUMP disliked this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Това си е твой, личен избор! За „скапания MS Office“.

Аз си имам LibreOffice, а и ползвам Microsoft 365 - целия Office пакет - онлайн. Безплатно!
    Освен другите онлайн услуги на Google - Google Docs, Sheets и Slides.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Напреднал
    Post Thanks / Like

Един въпрос. По спокойни ли ще се чувствате ако един голям процент от хорта си сложат ваксина?

45. Dislikes DONALD TRUMP disliked this post
Страница 4 от 6 ПървиПърви ... 23456 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Създадоха ваксина срещу хероин
    От Мила във форум Други новини
    Отговори: 1
    Последно мнение: 23-07-2011, 13:13
  2. Температура след ваксина
    От sagittarius във форум Здравни съвети за бебета и деца
    Отговори: 4
    Последно мнение: 22-06-2010, 01:24
  3. За противогрипната ваксина?
    От Дети във форум Здраве и здравеопазване
    Отговори: 12