Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 6 ПървиПърви 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 26 до 50 от общо 134

Тема: Ваксина

Motovilkov
    Guest

По подразбиране За: Ваксина

Леко с алкохола, не започвайте от сутринта.

2. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението
    А от 2 PM добре ли е? Щастлив БРЕКЗИТ
    "The war is over"- Nigel Farage
    M E G A + M A G A
    DONALD TRUMP 2020

4. Dislikes LexAlex disliked this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Ние „не започваме“ - просто ... поддържаме промилите!
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

Хаха, вирусите не можели да бъдат произведени от клетката (а защо мислите че им е нужна тя??), и ваксината била днк...

Измишльотината е тРНК която е "помощник" при превода на ДНК във всичко от което организма има нужда.
    Проблемът тук е че не само ще има неконтролируеми lost in translation ситуации, ами и ако праснат една обратна транскриптаза като при вируса на СПИН, ще стане още по-весело, защото ще може да се мине и в обратна посока от РНК в ДНК.

Трудно ми е да опиша ограниченията в умствените капацитет на хората, които съзнателно ще искат да си боднат това чудо, с 1 дума. Същото важи и за по-възрастните, които в крайна сметка дори не разбират с какво ги бъдат, но понеже им се живее вечно - са съгласни да им ивжектират всякакви ...
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

7. БЛАГОДАРЯ jhoro, mate, Zara, DONALD TRUMP thanked for this post
    Recommend DONALD TRUMP recommended this post
    Dislikes LexAlex disliked this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от RNOH Виж мнението
    Хаха, вирусите не можели да бъдат произведени от клетката (а защо мислите че им е нужна тя??), и ваксината била днк...

Измишльотината е тРНК която е "помощник" при превода на ДНК във всичко от което организма има нужда.
    Проблемът тук е че не само ще има неконтролируеми lost in translation ситуации, ами и ако праснат една обратна транскриптаза като при вируса на СПИН, ще стане още по-весело, защото ще може да се мине и в обратна посока от РНК в ДНК.

Трудно ми е да опиша ограниченията в умствените капацитет на хората, които съзнателно ще искат да си боднат това чудо, с 1 дума. Същото важи и за по-възрастните, които в крайна сметка дори не разбират с какво ги бъдат, но понеже им се живее вечно - са съгласни да им ивжектират всякакви ...
    А за евентуалните автоимунни последици ... не ми се мисли!

Досега знаех, че „Фаза 3 - клинично изпитване“ и „Фаза 4 - изпитвания за постмаркетингово наблюдение“ продължават поне десетина години, ама ...

Справка - „Какво представлява клиничното изпитване?
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"

9. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

На мен ми е интересно,колко няма да отидат да се боцкат.Да наричате хората,които смятат да се ваксинират е меко казано,простащина.Личния избор не е идиотщина.

11. БЛАГОДАРЯ LexAlex thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! LexAlex liked this post
    Recommend LexAlex recommended this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от katiogi Виж мнението
    На мен ми е интересно, колко няма да отидат да се боцкат. Да наричате хората, които смятат да се ваксинират .... е меко казано,простащина. Личния избор не е идиотщина.
    Не стана ясно - кой и какво ги нарича?
    Лично аз няма да се ваксинирам. Отново! никога не съм се ваксинирал - след 18 годишна възраст.
    Предпочитам да се запиша на курс, по „Скокове БЕЗ парашут!“

13. Dislikes LexAlex disliked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Интересно колко идиоти ще ходят да се боцкат.
    Цитирай Първоначално написано от katiogi Виж мнението
    На мен ми е интересно,колко няма да отидат да се боцкат.Да наричате хората,които смятат да се ваксинират е меко казано,простащина.Личния избор не е идиотщина.
    Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Не стана ясно - кой и какво ги нарича?
    Лично аз няма да се ваксинирам. Отново! никога не съм се ваксинирал - след 18 годишна възраст.
    Предпочитам да се запиша на курс, по „Скокове БЕЗ парашут!“
    Ех, Жоре, Жоре...
    Обикновено ние, дамите, не сме по обидите, ама ти пък можеше и да прочетеш първия пост от създателя на темата, преди да задаваш излишни въпроси...
    Думите отлитат, писаното остава.

На вълка врата му е дебел, защото сам си върши работата.

15. БЛАГОДАРЯ LexAlex thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! LexAlex liked this post
    Recommend LexAlex recommended this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Иванка Виж мнението
    Ех, Жоре, Жоре...
    .. ти пък можеше и да прочетеш първия пост от създателя на темата, преди да задаваш излишни въпроси...
    Можеше, ама не виждам сми! Пост се пише „завършен“ - без очаквания, кой какво би могъл да прочете!
    Нямам желание да чета цялата тема!

17. Dislikes LexAlex disliked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от RNOH Виж мнението

Трудно ми е да опиша ограниченията в умствените капацитет на хората, които съзнателно ще искат да си боднат това чудо, с 1 дума. Същото важи и за по-възрастните, които в крайна сметка дори не разбират с какво ги бъдат, но понеже им се живее вечно - са съгласни да им ивжектират всякакви ..
    .

Искаш д акажеш, че от това синтезирано РНК на ваксината , може да се възпроизведе вирус в човешката клетка ли?!

19. Dislikes DONALD TRUMP disliked this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Боже, то било много интересно тук, аз мислех,че форума е умрял отдавна.

докторке, къде се загуби и ти толкова време?😀

Тези ваксини са измислена работа, както и самия вирус. Който иска да се ваксинира и да влезе у тези 70% дето трябва да ваксинират, аз ще съм от другите останали проценти.

да не говорим, че е пълен матраш с тези ваксини. Слагат първа доза, другата не знам след колко си трябва са се сложи, обаче уминиците решават,че ще е след 12 седмици , плюс може и да е от другия производител...Не благодаря, мил ми е живота. По скоро ще умря от Ковид, отколкото да ставам опитно зайче за клинична фаза изпитване или там както се води.

някой спомена Тръмп.....и аз мисля,че ще управлява още 4 г....мекотелото безмозъчно Алцхаймер няма място начело.

21. БЛАГОДАРЯ jhoro, DONALD TRUMP thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! jhoro, DONALD TRUMP liked this post
    Recommend DONALD TRUMP recommended this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Ваксина

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението

докторке, къде се загуби и ти толкова време?😀

Тези ваксини са измислена работа, както и самия вирус. Който иска да се ваксинира и да влезе у тези 70% дето трябва да ваксинират, аз ще съм от другите останали проценти.

да не говорим, че е пълен матраш с тези ваксини. Слагат първа доза, другата не знам след колко си трябва са се сложи, обаче уминиците решават,че ще е след 12 седмици , плюс може и да е от другия производител...Не благодаря, мил ми е живота. По скоро ще умря от Ковид, отколкото да ставам опитно зайче за клинична фаза изпитване или там както се води.

някой спомена Тръмп.....и аз мисля,че ще управлява още 4 г....мекотелото безмозъчно Алцхаймер няма място начело.
    И най тъжното е, че тука хората правят това което им кажат.

23. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Ego sum
    Guest

По подразбиране За: Re: Ваксина

Искаме,не искаме,ще ни ваксинират постепенно,като ни спрат от пътешествията,няма къде.По ученическо време,си пишехме сами извинителни бележки,сега ще е малко по-трудно.

Motovilkov
    Guest

докторке, къде се загуби и ти толкова време?��

Скоро Харис ще е президент, Байден няма да изкара дълго, той не е много здрав.

Относно ваксините - ако си ваксиниран, можеш ли да бъдеш носител на Ковид?

26. ХАРЕСВАМ! LexAlex liked this post
    Dislikes DONALD TRUMP disliked this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Ваксина

Цитирай Първоначално написано от Ego sum Виж мнението
    Искаме,не искаме,ще ни ваксинират постепенно,като ни спрат от пътешествията,няма къде.По ученическо време,си пишехме сами извинителни бележки,сега ще е малко по-трудно.
    Друг път...веднага ще му измислят цаката, с-у някаква сума пари, да ти изкарат фиктивен документ, че си чипиран, както с медицинското за шофьорски курсове

28. Dislikes LexAlex disliked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Скоро Харис ще е президент, Байден няма да изкара дълго, той не е много здрав.

Относно ваксините - ако си ваксиниран, можеш ли да бъдеш носител на Ковид?
    И туберколата е преносима и можеш да я пренесеш, но я няма или е много много рядка. Това е и смисъла на груповия имунитет , поне 70-80% ако го имат, ще изчезне и този вирус както и вирусите на туберколозата, вариолота, полиомиелита и т.н. За съжаление, напоследък с тези антиваксърски глупости много майки не си ваксинират децата и някои от много заразните вируси могат да започнат да се разпространяват, и децата им ще пострадат.
    На въпроса ти конкретно - да , ти си преносител, но представи си ти си с ваксина а женати не е , имате контакт с човек с ковид, твоето тяло ще унущожи вирусите които са попаднали в тялото ти за часове, и ти ще си рисков преносител 1000 пъти по малко отколкото твоята жена която ще бъде преносител и заразител дни и седмици. Когато имаш имунитет, придобит по естесвен начин или чрез ваксина ти си един стопер за веригата.

30. БЛАГОДАРЯ proletina13 thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! proletina13 liked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

[QUOTE=Zara;761920]Боже, то било много интересно тук, аз мислех,че форума е умрял отдавна.

докторке, къде се загуби и ти толкова време?��

някой спомена Тръмп.....и аз мисля,че ще управлява още 4 г....мекотелото безмозъчно Алцхаймер няма място начело.[/QUOTE]

Само в твоите болни фантазии в които си въобразяваш, че дразниш хората, като пренебрегваш фактите и истината.

А относно твоя "матраш", има логика защото при първото ваксиниране вероятността да придобиеш имунитет е 95 %, втория джаг или втората ваксинация е за 100 %. Но в сегашната извънредна ситуация е по-добре да се пренебрегнат тия 5 % и да се обхванат колкото се може повече хора за да се върви към групов имунитет. Боримс се с времето за животи, за икономика и такив ами ти работи дето явно теб не те интересуват. За това отлагат във времето втория джаг/инжекция за момента.

Коя е тази докторка?!
    Последно редактирано от LexAlex : 04-01-2021 на 13:21

32. Dislikes DONALD TRUMP disliked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Това няма да стане, винаги е имало регистри, ще е така около 1-2 години още, и постепенно хората ще проумеят сами и ще престанат да се страхуват и повечето ще с еимунизират. Отрицанието идва от страха, а страха от невежеството!

34. Dislikes DONALD TRUMP disliked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Друг път...веднага ще му измислят цаката, с-у някаква сума пари, да ти изкарат фиктивен документ, че си чипиран, както с медицинското за шофьорски курсове
    Има толков аинформация в деншно време, срамота е да не с еинформираш или да те мързи да прочетеш. Друг е въпроса, че трябва да отсееш информацията, но ако не можеш поне следвай науката, благодарение на която си жив може би. Науката не може да даде отговори на всичко, но в случая може, но и те имат нужда от време и за тях много неща се развиват и научават в движение, за това и всичко е така динамично и някои решения ни се струват нерационални в деншната ситуация.

36. Dislikes DONALD TRUMP disliked this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

И най тъжното е, че тука хората правят това което им кажат.
    Това е нонсенс!
    Хем са хора, хем ... „правят това, което им кажат“!
    Искаме - не искаме, ще ни ваксинират постепенно, като ни спрат от пътешествията - няма къде.
    По ученическо време, си пишехме сами извинителни бележки, сега ще е малко по-трудно.
    Мога и аз да ги ваксинирам с „Универсална ваксина - 7,62×39 mm“ (СКС-45 и АК-47).

Пак ще играем на „стражари и апаши“!

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от LexAlex Виж мнението
    И туберколата е преносима и можеш да я пренесеш, но я няма или е много много рядка. Това е и смисъла на груповия имунитет , поне 70-80% ако го имат, ще изчезне и този вирус както и вирусите на туберколозата, вариолота, полиомиелита и т.н. За съжаление, напоследък с тези антиваксърски глупости много майки не си ваксинират децата и някои от много заразните вируси могат да започнат да се разпространяват, и децата им ще пострадат.
    На въпроса ти конкретно - да , ти си преносител, но представи си ти си с ваксина а женати не е , имате контакт с човек с ковид, твоето тяло ще унущожи вирусите които са попаднали в тялото ти за часове, и ти ще си рисков преносител 1000 пъти по малко отколкото твоята жена която ще бъде преносител и заразител дни и седмици. Когато имаш имунитет, придобит по естесвен начин или чрез ваксина ти си един стопер за веригата.
    по твоята логика защо тези с антитела трябва И се ваксинират?

39. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Това е нонсенс!
    Хем са хора, хем ... „правят това, което им кажат“!

Мога и аз да ги ваксинирам с „Универсална ваксина - 7,62×39 mm“ (СКС-45 и АК-47).

Пак ще играем на „стражари и апаши“!
    Слушай Георги, ако помислиш за хората а не само за себе си, ако например погледнеш от другата страна , например на хора като мен който искат да спрат тази пандемия която засяга всички ни и свободата на всички ни, няма да разсъждаваш толкова егоситично. Например аз искам да се ваксинирам, за да не се разболея и за да подпомогна спирането на пандемията, а ти приемша това като заплаха. А честно ли е спрямо мен и хора като мен, да се ваксинирам/е да съм част от решаването на проблема а ти да мрънкаш, и в същото време д аполучаваш всичките и същите облаги от свободата, само защото си тарикат и те е страх най-вече, или инат.....Ако го приемеш като оговорност, повярваш в науката ще си отворип очите. НИкои няма д ави кара насила, но отговорността трябва да бъде на всички, живееш в ОБЩЕСТВА, разберете го, и колкото повече се грижим един за друг толкова по-успели ще сме, за това БГ е и на това дередже, всеки дърпа към себе си и се мрази. Това беше и поуката от тази пандемия - да мислиш за ближния за слабия и да с иотговрен към себе си, смейството си и обществото. Това ще е бъдещето, полулацията на земята се увеличава, и живееем в огромни ерии в струпани хора на малко място. И за да има здравеопазване за всички и адекватна грижа, трябва да сме отгворни. Колкото по-бързо Българина го осъзнае, толкова по-добре ще за страната като цяло. И да, аз ще се ваксинирам и не те искам на един самолет, ресторант или някъде другаде с мен, това не е заплаха а морално право, а ще стане и задължително за такива дето не искате да проумеете истината. Много е важно Георге, много, да се гвоори истината.

41. ХАРЕСВАМ! proletina13 liked this post
    Ego sum
    Guest

Цитирай Първоначално написано от LexAlex Виж мнението
    Това няма да стане, винаги е имало регистри, ще е така около 1-2 години още, и постепенно хората ще проумеят сами и ще престанат да се страхуват и повечето ще с еимунизират. Отрицанието идва от страха, а страха от невежеството!
    Изглеждаш доста сигурен,надявам се да си ме разбрал правилно!
    И още нещо,ти-като ваксиниран ще имаш антитела или каквото там имаш и много лесно ще се пребориш с всякакъв вирус,правилно ли разбрах?

Напреднал
    Post Thanks / Like

по твоята логика защо тези с антитела трябва И се ваксинират?
    МНого грешиш в това, че мислиш, че е моя логика. Няма моя логика. Всичко е факти и наука, няма как всичко да знаете и е разбираемо. Аз също.

Прекаралите Ковид, едни без симптомно други леко, трети тежко и четвърти супер тежко, образуват антитела. Предполага се, че безсимптомните и тези с леки симптоми образуват по малко, които изчезват някои до 3 месеца, някои след 6 месеца нямат, но някои имат и дори не знаят кога са го преболедували или са докладвали за някакво заболяване преди година.
    Така, я ми кажи коя държава има тоя ресурс и време да тества всичи хора за антитела и титът, титър е колко антитела имаш образно казано. Да кажем, че едни 25 % от населението вече са го прекарали, това са много ресурси и много време да се докажат всички с антитела и кои колко ги има и до каква степен е защитен, всичко е игра с времето, по добре да се започне с масовата ваксинация на всички.
    По рентабилно/ като пари, време, човешки труд/ е да сложиш ваксина на един преболедувал и да не се рискува със възможността дали има все още или не антитела/имунитет , отколкото да се губи време в изнамирането на тестове и тетсване. Освен всичко друго не се знае колко трае имунитета при всеки индивид. Ако си го преболедувал още по лесно, възможно е логически дори да нямаш реакция от ваксината. Така, американците имат тестови и ковид центрове , те са крачка напред , правят се и масово тестове за антитела, докато тук започнаха да говорят и да правят опити за бърз тест за антитела ам анещо се потули след ваксината.
    Но принципно, за мен тоз въпрос също е доста деликатен въпрос, няко препоръчват да не се ваксинирате поне 3 меса от заболяването, защото няма опасност да се резаразите. Има и други фактори в случая които са в процес на изследване на ваксинат по отношение на реакцията на човешкто тяло, например каквъ вид имунитет се създава, клиничен, стерилен/пълен и т.н.НО при всички случай, ваксината ще помогне за стопиране и до няколко месеца ще сме тип-топ. Тия глупоссти с РНК-то не им вярвайте, четет и питайте имунолози и микробиолози. Има такива хора и групи и те знаят и са учили, и ще виотговорят. Има един вирус чиято РНК предизвиква ракови образувания, и з анего измислиха ваксина, човешкия папилом. Ако ви е страх, питайте хора които разбират, те няма да седнат да ви лъжат ако не знаят някой отговор, или да си фантазират.
    Последно редактирано от LexAlex : 04-01-2021 на 16:41

44. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Изглеждаш доста сигурен,надявам се да си ме разбрал правилно!
    И още нещо,ти-като ваксиниран ще имаш антитела или каквото там имаш и много лесно ще се пребориш с всякакъв вирус,правилно ли разбрах?
    Да. Но ако искаш повече подробности и да задаваш адекватни въпроси, и да получаваш адекватни отговори, има групии с доктори където ще ти отговорят. НО с еиска четене, и не заяждане.

Страница 2 от 6 ПървиПърви 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Създадоха ваксина срещу хероин
    От Мила във форум Други новини
    Отговори: 1
    Последно мнение: 23-07-2011, 13:13
  2. Температура след ваксина
    От sagittarius във форум Здравни съвети за бебета и деца
    Отговори: 4
    Последно мнение: 22-06-2010, 01:24
  3. За противогрипната ваксина?
    От Дети във форум Здраве и здравеопазване
    Отговори: 12