Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати от 26 до 35 от общо 35
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Британско Гражданство - Нови Бариери за ЕС Граждани

Цитирай Първоначално написано от bmwww Виж мнението
    Добре , аз като си вляза в персонал такс акаунта ми показва , че за последните 5 години имам фул national insurance cntribution . Това не значи ли , че са ми непрекъснати здравните права ?
    Ако си работил в UK непрекъснато това е добре. Това за което му трябва на човек CSI / ЕЗОК или реципрочно здравно договаряне е за само за периодите в които не си работил. Тоест да речем от да речем за 5 годишният период не си бил на работа една седмица (безработен си бил или не си въртял бизнес), тогава трябва да си имал CSI/ЕЗОК или договор за реципрочност накакъв между двете държави.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Само малка поправка, не е една седмица а за повече от месец
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    Само малка поправка, не е една седмица а за повече от месец
    Това къде го пише?

Старо куче
    Post Thanks / Like

Навремето се коментираше това тук във форума за ПР за жълта синя карта. А такива не се издаваха ако имаш дупки . Къде го пише ми е трудно да ти кажа
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

5. БЛАГОДАРЯ marto9304 thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Последно след разговор с адвокати, казаха който е нямал CSI / EHIC в моменти когато се е водил self-sufficient най-добре да изчака още 6 години от получаване на пре-остановен или напълно остановен статут. Това разбира се е индивидуален въпрос за всеки. Казаха че графата за discretion важи но ако откажели гражданство заради CSI / EHIC (де факто проваляйки се като човек от добър характер), след това дори и да кандидаства след време на ново когато и покрил изискванията вече, шанса да откажели и тогава бил висок защото тогава човек щял да има регистър че му е било отказвано вече и тогава пак шанса да му откажели щял да бъде голям.

За всеки случай всеки сам трябва да си проследи историята на пребиваване и така да си прецени защото всичко пре всеки е различно.

7. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! lordm, deijei liked this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от marto9304 Виж мнението
    Последно след разговор с адвокати, казаха който е нямал CSI / EHIC в моменти когато се е водил self-sufficient най-добре да изчака още 6 години от получаване на пре-остановен или напълно остановен статут. Това разбира се е индивидуален въпрос за всеки. Казаха че графата за discretion важи но ако откажели гражданство заради CSI / EHIC (де факто проваляйки се като човек от добър характер), след това дори и да кандидаства след време на ново когато и покрил изискванията вече, шанса да откажели и тогава бил висок защото тогава човек щял да има регистър че му е било отказвано вече и тогава пак шанса да му откажели щял да бъде голям.

За всеки случай всеки сам трябва да си проследи историята на пребиваване и така да си прецени защото всичко пре всеки е различно.
    Поправи ме, ако греша, но изискването за good character не беше ли свързано с липса на присъди и т.н., а не със законността на пребиваването? Знам, че това е изискване за lawful residence, но ми се струва, че заключението на този адвокат е пресилено, че ако ти откажат веднъж, шансът за отказ е много по-висок. Говоря по личен опит - имам отказ за посетителска виза на основание, освен че ниската ми заплата на държавен служител тогава нямала да ме стимулира да се върна в България (при положение, че това бяха държавни заплати и при положение, че вече бях ходила в Кралството на друго посещение и се бях върнала), но и освен това, заключаваха, че това, което съм казвала в искането за визата, не било вярно (един вид, съм ги излъгала). Това не ми попречи да получа друга виза след това. Просто разсъждавам по принцип, моля мнението ми да не се приема за съвет да се кандидатства, без да отговаряш на условията. Всеки си решава сам. Аз бих чакала - и без това кандидатствах за гражданство 7 години след като придобих право да кандидатствам, не го смятах за важно.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

9. БЛАГОДАРЯ marto9304 thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! marto9304 liked this post
    Recommend marto9304 recommended this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Поправи ме, ако греша, но изискването за good character не беше ли свързано с липса на присъди и т.н., а не със законността на пребиваването? Знам, че това е изискване за lawful residence, но ми се струва, че заключението на този адвокат е пресилено, че ако ти откажат веднъж, шансът за отказ е много по-висок. Говоря по личен опит - имам отказ за посетителска виза на основание, освен че ниската ми заплата на държавен служител тогава нямала да ме стимулира да се върна в България (при положение, че това бяха държавни заплати и при положение, че вече бях ходила в Кралството на друго посещение и се бях върнала), но и освен това, заключаваха, че това, което съм казвала в искането за визата, не било вярно (един вид, съм ги излъгала). Това не ми попречи да получа друга виза след това. Просто разсъждавам по принцип, моля мнението ми да не се приема за съвет да се кандидатства, без да отговаряш на условията. Всеки си решава сам. Аз бих чакала - и без това кандидатствах за гражданство 7 години след като придобих право да кандидатствам, не го смятах за важно.
    И аз не знам вече и се чудя.. Всеки казва различно. Адвоката с който говорих даде различни примери но не може и да гарантира на сто процента какво би решил оценителя. Спомена горното и като вариант. При всеки случай всеки слуай е строго индивидуален и всеки сам трябва да си оцени ситуацията.

Вероятно и аз като теб ще чакам още 5-6 години. Това че са ти отказали пък тогава е супер брадва. Отгоре на това със държавна работа. Поне са се наредили нещата.

Сега тези дето са били self-sufficient или студенти тях най-много ги афектира CSI / EHIC промяната.

11. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Това че са ти отказали пък тогава е супер брадва. Отгоре на това със държавна работа. Поне са се наредили нещата.
    Като го гледам със сегашните си очи, тогава наистина не бяхме изпипали нещата, защото не познавахме логиката на тези молби, първа ни беше. Де да ни беше посъветвал някой да се обърнем към специалист, ама... На това отгоре уцелихме и период точно след скандала с бизнес визите за българи и после разбрахме, че е бил предизборен период и е имало "депеша" да режат колкото могат повече, за да може да изкарат процентите на емиграцията ниски. Както и да е - минало-заминало. Всеки такъв опит учи човека на нещо. Успех и на тебе!

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

13. БЛАГОДАРЯ marto9304 thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Като го гледам със сегашните си очи, тогава наистина не бяхме изпипали нещата, защото не познавахме логиката на тези молби, първа ни беше. Де да ни беше посъветвал някой да се обърнем към специалист, ама... На това отгоре уцелихме и период точно след скандала с бизнес визите за българи и после разбрахме, че е бил предизборен период и е имало "депеша" да режат колкото могат повече, за да може да изкарат процентите на емиграцията ниски. Както и да е - минало-заминало. Всеки такъв опит учи човека на нещо. Успех и на тебе!
    Благодаря Мила

Колкото до твоят случай, това показва парадокса на политиките. Ше ги видим по-нататък сега от догодина също какво/как. Радвам се че нещата са се наредили все пак накрая!!

Поздрави

.................. Аватара на VIA_AVE
    Град
    друго измерение
    Post Thanks / Like

Ако си бил безработен и си имал ЕЗОК карта тя би се зачела като частна здравна застраховка. Ако си нямал нито CSI нито ЕЗОК в периода когато си живял във страната като безработен, студент на full time образование или самоиздържащ се гражданин на ЕС / ЕЕА или Швейцария, пребиваването ти се е водело нелегално, тъй като е било във разрез със законодателството на ЕС за свободно движение и пребиваване.

От там идва и въпроса - как хората да докажат законно пребиваване когато всъщност са имали липса на CSI / ЕЗОК в гореспоменатите периоди.

Ако си нямал валиден CSI или ЕЗОК за седмица- месец - два в даден период включително защото си си търсел нова работа докато си живял на острова, това пак се брои де факто за незаконно пребиваване.

В момента пре-остановен и остановен ЕС статут се издава без изискване за доказателство за CSI или ЕЗОК, а просто на базата че присъстваш. За това, този статут не е гаранция за нищо защото полиците и правилата за легитимността му могат да си ги променят както и когато си поискат. Всички права които са обещани могат да бъдат променяни бидейки не-граждани.

За да станат хората граждани обаче, трябва да докажат освен даденият им пълен остановен ЕС статут след 5 години пребиваване, също и ЕЗОК / CSI здравното покритие.

Та в момента хиляди са във лимбо
    Да попитам, ако някой е наясно: Възможо ли е да се покрие целият необходим 6 годишен период за гражданство със застраховка CSI ? В смисъл, ако човека не работи и е издържан от член на семейството. Става въпрос за Човек с не европейско гражданство,който е с пресетълд статус. Ако има посочената застраховка, дали след 6 години може да кандидатства за граждансто ? И евентуално препоръка на сайт за покупка на застраховка. Благодаря
    Vaya Con Dios ! По Паралелите...

Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (1 регистрирани и 1 гости)

1. dimi_m

Подобни теми

1. Британско гражданство
    От mariya_ във форум Британско поданство
    Отговори: 7
    Последно мнение: 26-03-2014, 21:44
  2. Отговори: 6
    Последно мнение: 27-12-2013, 14:25
  3. Британско гражданство
    От helen_b във форум Правна
    Отговори: 2
    Последно мнение: 03-11-2009, 21:03