Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 29
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Британско Гражданство - Нови Бариери за ЕС Граждани

Здравейте

По данни на Индипендънт вече за Британско гражданство ще се изискват доказателства за задължителна здравна застраховка. Хората които не са работели в даден период ще трябва да доказват че междувременно са имали Comprehensive Sickness Insurance (CSI). Тези които пък са били студенти - също.

Европейската Здравно Осигорителна Карта щяла да бъде зачитана за CSI или поне хората имащи ги.

Предизвикателство което много хора срещат е това че българският ЕЗОК е валидна само за една година за всички които не са пенсионери или под 18 години. Много хора също не са си вадили нито CSI нито са си вадили или подновявали своят ЕЗОК който е валиден само за една година, за в сравнение със други страни като Великобританиа, чийто ЕЗОК е за 5 години.

Ако някой си е вадил български ЕЗОК всяка година, предполагам че дори да сте загубили старите си, може и да може да опитате да получите копия на старите въз основа на GDPR и правото си на SAR - subject access request.

Всичко това със CSI / ЕЗОК изискванията е важно, защото въз основа на него при кандидатура за гражданство оценяват дали правомерно сте получили и остановен / пре-остановен статут. Тоест, статута който сега се дава на граждани от ЕС за пребиваване не гарантира нищо за в бъдеще до колкото разбрах от последните промени, защото при кандидатстване за гражданство ако този CSI / ЕЗОК не е бил на лице при безработица или full time образование, то това би се било в разрез пък със вътрешният имиграционен закон на кралството.

Това ще рече, че правителството може да каже в даден момент при кандидатстване за гражданство 'този уседнал статут не е валиден защото не сте били легално в страната'. Това ще рече че могат не само да откажат гражданство тогава, но и да отнемат остановиият статут на европейският гражданин и да го депортират?

Сега аджеба се чудя как хората ще доказват лигитимно присъствие при това че или CSI ги прецаква защото или не са си направили, или давността и бюрокрацията на ЕЗОК картите им ги прецакват, особено хора са забравили да ги подновят, или са забравили да си ги извадят, или не са можели да ги подновят поради една или друга причина.

Какъв ви е филма във главата сега с тези промени ако все още не сте гражданин. Какво може да се направи за да се докаже изгубен период на ЕЗОК или CSI? Какви идеи имате?

Това е статия относно изискванията за гражданство включващи и CSI.

https://www.independent.co.uk/news/u...036.html%3Famp
    Последно редактирано от marto9304 : 30-05-2020 на 04:54

2. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! lordm, zhb liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Британско Гражданство - Нови Бариери за ЕС Граждани

Поправи ме ако греша ама тези изисквания винаги ги е имало за ситизен. Би било хубаво да ги махнат доста се разшумя по този въпрос.
    Ако някой е минал през перманент резиденс не би трябвало да има проблем предполагам, там всички тези неща се изискваха.
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

4. БЛАГОДАРЯ marto9304, lordm thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! lordm liked this post
    Mr. Herbalist Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

извода е 1 не се напъвай за британско гражданство бачкай по малко лежи на бенефити прави си кефа и нямай грижа.!!..бенефита ти доказва престоя. аз съм на юнивърсъл кредит поработвам и мисля още 4години (така ми идва отвътре някакси )за да взема минималната пенсия .мога и просто да доплатя около 2000
    паунда общо за четири години от тези които съм работил ,но не съм платил достатъчно иншурънс да се брои за пенсия....никога не мисля да ставам бритиш!!! не съм някой превзет кариерист
    Последно редактирано от steve : 30-05-2020 на 13:52

Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от marto9304 Виж мнението
    Здравейте

По данни на Индипендънт вече за Британско гражданство ще се изискват доказателства за задължителна здравна застраховка. Хората които не са работели в даден период ще трябва да доказват че междувременно са имали Comprehensive Sickness Insurance (CSI). Тези които пък са били студенти - също.

Европейската Здравно Осигорителна Карта щяла да бъде зачитана за CSI или поне хората имащи ги.

Предизвикателство което много хора срещат е това че българският ЕЗОК е валидна само за една година за всички които не са пенсионери или под 18 години. Много хора също не са си вадили нито CSI нито са си вадили или подновявали своят ЕЗОК който е валиден само за една година, за в сравнение със други страни като Великобританиа, чийто ЕЗОК е за 5 години.

Ако някой си е вадил български ЕЗОК всяка година, предполагам че дори да сте загубили старите си, може и да може да опитате да получите копия на старите въз основа на GDPR и правото си на SAR - subject access request.

Всичко това със CSI / ЕЗОК изискванията е важно, защото въз основа на него при кандидатура за гражданство оценяват дали правомерно сте получили и остановен / пре-остановен статут. Тоест, статута който сега се дава на граждани от ЕС за пребиваване не гарантира нищо за в бъдеще до колкото разбрах от последните промени, защото при кандидатстване за гражданство ако този CSI / ЕЗОК не е бил на лице при безработица или full time образование, то това би се било в разрез пък със вътрешният имиграционен закон на кралството.

Това ще рече, че правителството може да каже в даден момент при кандидатстване за гражданство 'този уседнал статут не е валиден защото не сте били легално в страната'. Това ще рече че могат не само да откажат гражданство тогава, но и да отнемат остановиият статут на европейският гражданин и да го депортират?

Сега аджеба се чудя как хората ще доказват лигитимно присъствие при това че или CSI ги прецаква защото или не са си направили, или давността и бюрокрацията на ЕЗОК картите им ги прецакват, особено хора са забравили да ги подновят, или са забравили да си ги извадят, или не са можели да ги подновят поради една или друга причина.

Какъв ви е филма във главата сега с тези промени ако все още не сте гражданин. Какво може да се направи за да се докаже изгубен период на ЕЗОК или CSI? Какви идеи имате?

Това е статия относно изискванията за гражданство включващи и CSI.

https://www.independent.co.uk/news/u...036.html%3Famp
    чакай нови 6 години без дупки в кариерата и стани бритиш щом те влече ...или си на зор нещо!? за сетъл статут трябва да докажеш само ,че си бил ФИЗИЧЕСКИ в УК 5год..enjoy
    Последно редактирано от steve : 30-05-2020 на 14:15

7. БЛАГОДАРЯ marto9304 thanked for this post
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

бай дъ уей като си на минимална пенсия пак може да клеймваш бенефити ...аз имам 20 години до пенсия все ще скътам някой друг лев...синтетичните наркотици са евтини ,а и колко му трябва на човек на тази възраст to feel OK!????

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Не знам но хиляди хора със pre-settled / settled eu status, де факто трябва да се чудяд как да покрият периодите на дупка или от миналото, или сегашният ако са безработни или учещи full time, в случай че нямат CSI или ЕЗОК.

Старо куче
    Post Thanks / Like

И даже и да имам сетъл статус ако за последните 6 години съм имал периоди без работа или не съм бил в УК не мога да кандидатствам за Бритиш гражданство ли ?

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от steve Виж мнението
    извода е 1 не се напъвай за британско гражданство бачкай по малко лежи на бенефити прави си кефа и нямай грижа.!!..бенефита ти доказва престоя. аз съм на юнивърсъл кредит поработвам и мисля още 4години (така ми идва отвътре някакси )за да взема минималната пенсия .мога и просто да доплатя около 2000
    паунда общо за четири години от тези които съм работил ,но не съм платил достатъчно иншурънс да се брои за пенсия....никога не мисля да ставам бритиш!!! не съм някой превзет кариерист
    И каква е тази кариеристка работа, която мога да я работя, като бритиш? Май кука, шапкар и ако не се лъжа в общината.Даване на маса мангизи за кухи надежди.
    Познавам много хора, които се изръсиха с една камара пари за тая глупост и още си работят същото- в фабрика, чистачи, хамали портиери и т.н
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

12. Recommend steve recommended this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Много внимателно.
    Кампанията срещу Българи и други европейски граждани се води от НЕДОПУСТИМИ ЗА ЕВРОПА преселници на острова вкл от рискови региони с доказано увреждане на генотипа.

При тестове последните две години проведени на Острова се оказа че от България се привличат само граждани живели някога на този остров и оставили здраво поколение.
    От малцинствени групи се привличат обаче много по специална дирижирана програма от подставени на власт в Лондон.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Дедо, кажи каква е истината за коронавируса, заеби тея фарове дето ни облъчват

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от bmwww Виж мнението
    И даже и да имам сетъл статус ако за последните 6 години съм имал периоди без работа или не съм бил в УК не мога да кандидатствам за Бритиш гражданство ли ?
    Ако си бил безработен и си имал ЕЗОК карта тя би се зачела като частна здравна застраховка. Ако си нямал нито CSI нито ЕЗОК в периода когато си живял във страната като безработен, студент на full time образование или самоиздържащ се гражданин на ЕС / ЕЕА или Швейцария, пребиваването ти се е водело нелегално, тъй като е било във разрез със законодателството на ЕС за свободно движение и пребиваване.

От там идва и въпроса - как хората да докажат законно пребиваване когато всъщност са имали липса на CSI / ЕЗОК в гореспоменатите периоди.

Ако си нямал валиден CSI или ЕЗОК за седмица- месец - два в даден период включително защото си си търсел нова работа докато си живял на острова, това пак се брои де факто за незаконно пребиваване.

В момента пре-остановен и остановен ЕС статут се издава без изискване за доказателство за CSI или ЕЗОК, а просто на базата че присъстваш. За това, този статут не е гаранция за нищо защото полиците и правилата за легитимността му могат да си ги променят както и когато си поискат. Всички права които са обещани могат да бъдат променяни бидейки не-граждани.

За да станат хората граждани обаче, трябва да докажат освен даденият им пълен остановен ЕС статут след 5 години пребиваване, също и ЕЗОК / CSI здравното покритие.

Та в момента хиляди са във лимбо
    Последно редактирано от marto9304 : 03-06-2020 на 17:16

16. ХАРЕСВАМ! treven liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Е не съм имал ЕЗОК или CSI каквото и да е . Бил съм безработен и съм се издържал със собствени средства . Нали ми се водят 5 пълни години NI и на база на това ми дадоха сетъл статус . Тази година октомври правя 6 години тук и се чудя да подавам ли за УК паспорт . Даже сега като се замисля никога не съм бил безработен в УК , просто като съм оставал без работа съм си ходил на БГ за почивка 4-5-6-7-8 месеца почти всяка година .

18. БЛАГОДАРЯ marto9304, zhb thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от bmwww Виж мнението
    Е не съм имал ЕЗОК или CSI каквото и да е . Бил съм безработен и съм се издържал със собствени средства . Нали ми се водят 5 пълни години NI и на база на това ми дадоха сетъл статус . Тази година октомври правя 6 години тук и се чудя да подавам ли за УК паспорт . Даже сега като се замисля никога не съм бил безработен в УК , просто като съм оставал без работа съм си ходил на БГ за почивка 4-5-6-7-8 месеца почти всяка година .
    Свободното пребиваване в друга страна членка от ЕС се базира на законите на ЕС. Те гласят че трябва да имаме ЕЗОК карта. Закона на Великобритания пък гласи че трябва да имаме CSI. Бидейки спазваща законите на ЕС обаче, Великобритания приема ЕЗОК да важи като CSI.

Относно изискванията ва пребиваването ти, трябва да си живял във страната минимум 5 години като за този комбиниран 5 годишен период да не си прекарал повече от 450 дни извън страната. Трябва за не си пребивавал и повече от 90 дни извън страната по време на 12 месечният период на изчакване след полученият остановин ЕС статут. Трябва и да не си нарушавал британският имиграционен закон, който се преплита със европейският поради по-рано споменатите предизвикателства. Ние бъдейки европейци живиещи на острова въз основа на общо-европейските закони, получаваме и остановен статут въз основа на тях. Само дето за него сега за да го издадат не искат доказателството CSI / ЕЗОК. Тази бариера и легитимността му на остановеният ЕС статут би била повдигнати при кадисатстване за гражданство. А остановеният статут дори човек да живее само със него без гражданство, неговата сила, превилегии с които се ползваи прочие, могат да бъдат променяни когато и както си поискат от правителството в последствие.

Имиграционен адвокат може би би била най-добрата опция преди кандидатстване за гражданство.

20. ХАРЕСВАМ! treven, zhb liked this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Свободното пребиваване в друга страна членка от ЕС се базира на законите на ЕС. Те гласят че трябва да имаме ЕЗОК карта. .
    Я кажи, в кой закон е този императив?
    Не е ли, че може да имаш и е по-добре (удобно)?
    Факта, че си гражданин на друга страна, член на ЕС, автоматично те приравнява с „туземците”!
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

22. БЛАГОДАРЯ marto9304 thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Я кажи, в кой закон е този императив? Не е ли, че може да имаш и е по-добре (удобно)?
    Факта, че си гражданин на друга страна, член на ЕС, автоматично те приравнява с „туземците”!
    Закона за UK казва че трябва да сме имали или CSI, или трябва да имаме ЕЗОК който е признат спрямо законите на ЕС и UK за да ни се признае че имаме един вид здравна застраховка.

В сайта на ЕС отдоло пише че има вариант дори да нямаме ЕЗОК да ползваме здравни услуги в друга страна членка, като без ЕЗОК може да се наложи да платим от своя си джоб. Също пише че може после да поискаме от здравната система на страната си връщане на заплатеното от нашият джоб. На острова в случая здравеопазването е безплатно, но това е и именно нещото заради което едминистративно ни искат наша си здравна застраховка, която трябва да е била на лице при оценяването за гражданство.

https://europa.eu/youreurope/citizen...s/index_en.htm

Това обаче че можем да направим това да си възвърнем парите не се води *административно* тогава ЕЗОК / застраховка и доказателство, което е легитимно при кандидатстване за гражданство и което би се водило доказателство равнимо на 'здравна застраховка' по време на безработният период.

Писах на НЗОК с въпрос в рамките на GDPR и Subject Access Request и правото ни да получим достъп до данните които организацията притежава, като отговориха следното:

Искания за копия от ЕЗОК или така наречените временни удостоверения за заместване на ЕЗОК за минал период, могат да бъдат изискани само и единствено от здравна каса, към която дадена болница има отношение по предоставяне на спешна и медицинска помощ за конкретното лице. Като доказателство, за Вашето здравно осигуряване през периода да речем от 2015 до 2020г. е предвиден формуляр Е104/S041.Такъв може да бъде издаден за Вас с подаване на заявление във Вашата РЗОК или ако се намирате на територията на Великобритания, да бъде изискан за Вас от локалния офис на HMRC.

Та се чудя ако по някакъв начин афектираните във Великобритания хора които са имали здравни осигоровки в България, дали могат все пак да намерят вратички.

На този отговор по-горе от НЗОК нищо не му разбрах. Ако накой може да разкодира и ако имаме някаква полза..

Темата е пусната за да може ако някой има идеи да сподели и да намерим решение, тъй като хората афектирани са със сигурност хиляди.
    Последно редактирано от marto9304 : 04-06-2020 на 17:41

Старо куче
    Post Thanks / Like

Някой работил в Ук , останал без работа по някаква причина, но междувременно си извадил EHIC от Ук тъй като тук си е плащал осигуровките, няма ли да се зачете като здравноосигурен? С една дума няма ли да му свърши работа?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    Някой работил в Ук , останал без работа по някаква причина, но междувременно си извадил EHIC от Ук тъй като тук си е плащал осигуровките, няма ли да се зачете като здравноосигурен? С една дума няма ли да му свърши работа?
    Ти ако си ресидънт на острова можеш да получиш и Европейска Здравно Осигорителна Карта от Великобритания. Можеш да я ползваш ако идеш в чужбина и без да си гражданин на Великобритания. Като постоянно пребиваващ на острова имаш право и на достъп до здравната система безплатно дори и да не си гражданин.

Относно получаването на гражданство обаче, административно се оказва че ти по време на пребиваването си във Великобритания е трябвало да имаш или CSI - задължителна здравна застраховта, или валидна ЕЗОК издадена от родината ти, във всеки момент на безработица на острова. Всичко това Именно за да не се възползваш от местната здравна система която е задължена спрямо Законите на ЕС да третира гражданите на ЕС като местните, които в случая на тази страна имат право до достъп на безплатно здравеопазване.
    Последно редактирано от marto9304 : 04-06-2020 на 19:14

Старо куче
    Post Thanks / Like

Е че каква е разликата? Даже ако не се осигуряваш в България няма как да ти издадат такава. А и няма как да се осигуряваш в България след като си резидент в Ук . Не споря само разсъждавам

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Е че каква е разликата? Даже ако не се осигуряваш в България няма как да ти издадат такава. А и няма как да се осигуряваш в България след като си резидент в Ук . Не споря само разсъждавам
    И да спориш нали това е идеята да намерим вариант.

Правителството на острова не го бърка дали имаме осигоровки там от където идваме. Тях ги интересува да сме със застраховка при престоя си на острова. Това ще рече - ако работиш, добре. За периода когато работиш на пълно работно време, задължителната здравна застраховка или ЕЗОК не се изисква. Когато си безработен, когато работиш на парт-тайм, кагато си self-sufficient или фул тайм студент обаче, тогава ти се изисква CSI или ЕЗОК.

Всяка здравна система във всака ЕС държава се и различава. Правителството на острова са поставили оригинално критирий от CSI, като са се съгласили въз основа на договорности с ЕС, тези ЕЗОК да се броят за CSI.

Евентуално дори да не живеем и плащаме здравни във България, те така или иначе обикновено там си се начисляват. Не знам дали можем да си платим стари начислени здравни за изминали години, както и дали БГ правителството имат някакъв формуляр който да е приет и от UK, евентуално ако здравните се изплатят със задна дата във България, да се принтира или да послужи за доказателство пред UK после че сме били осигорявани в България. При всички положения плащане на начислени здравни със задна дана пък, административно не би се водило ЕЗОК защото тази издадена карта е и директното доказателство? Това доказателство обаче важи за повечето хора само за по една година и де факто трябва човек да ги е насъбирал тези карти всяка година чрез кандидатстване за нова карта.

Мен това ме е яд че британската ЕЗОК по принцип или е със висока давност или е без давност (въз основа на скорошен разговор и сравнявайки различен опит), а българската е само една година. Това прецаква много хора които не са могли да си я заменят дори. Има и такива дето никога не са си и вадили.

Сега сме в лимбо
    Последно редактирано от marto9304 : 05-06-2020 на 03:01

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Закона за UK казва че трябва да сме имали или CSI, или трябва да имаме ЕЗОК който е признат спрямо законите на ЕС и UK за да ни се признае че имаме един вид здравна застраховка.

В сайта на ЕС отдоло пише че има вариант дори да нямаме ЕЗОК да ползваме здравни услуги в друга страна членка, като без ЕЗОК може да се наложи да платим от своя си джоб. Също пише че може после да поискаме от здравната система на страната си връщане на заплатеното от нашият джоб. На острова в случая здравеопазването е безплатно, но това е и именно нещото заради което едминистративно ни искат наша си здравна застраховка, която трябва да е била на лице при оценяването за гражданство.

https://europa.eu/youreurope/citizen...s/index_en.htm

Това обаче че можем да направим това да си възвърнем парите не се води *административно* тогава ЕЗОК / застраховка и доказателство, което е легитимно при кандидатстване за гражданство и което би се водило доказателство равнимо на 'здравна застраховка' по време на безработният период.

Писах на НЗОК с въпрос в рамките на GDPR и Subject Access Request и правото ни да получим достъп до данните които организацията притежава, като отговориха следното:

Искания за копия от ЕЗОК или така наречените временни удостоверения за заместване на ЕЗОК за минал период, могат да бъдат изискани само и единствено от здравна каса, към която дадена болница има отношение по предоставяне на спешна и медицинска помощ за конкретното лице. Като доказателство, за Вашето здравно осигуряване през периода да речем от 2015 до 2020г. е предвиден формуляр Е104/S041.Такъв може да бъде издаден за Вас с подаване на заявление във Вашата РЗОК или ако се намирате на територията на Великобритания, да бъде изискан за Вас от локалния офис на HMRC.

Та се чудя ако по някакъв начин афектираните във Великобритания хора които са имали здравни осигоровки в България, дали могат все пак да намерят вратички.

На този отговор по-горе от НЗОК нищо не му разбрах. Ако накой може да разкодира и ако имаме някаква полза..

Темата е пусната за да може ако някой има идеи да сподели и да намерим решение, тъй като хората афектирани са със сигурност хиляди.
    Забрави вече ук да ти спазва вече законите на ес и здравни карти. Тия тук си правят каквото си искат . А сега с този вирус е перфектно да ограничат притока на имигранти. Като сложат карантина 2 седмици, не знам кой ще се навие да дойде.
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

Старо куче
    Post Thanks / Like

И да спориш нали това е идеята да намерим вариант.

Правителството на острова не го бърка дали имаме осигоровки там от където идваме. Тях ги интересува да сме със застраховка при престоя си на острова. Това ще рече - ако работиш, добре. За периода когато работиш на пълно работно време, задължителната здравна застраховка или ЕЗОК не се изисква. Когато си безработен, когато работиш на парт-тайм, кагато си self-sufficient или фул тайм студент обаче, тогава ти се изисква CSI или ЕЗОК.
    ..........
    Това пък за парт тайм не го знаех сигурен ли си?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Забрави вече ук да ти спазва вече законите на ес и здравни карти. Тия тук си правят каквото си искат . А сега с този вирус е перфектно да ограничат притока на имигранти. Като сложат карантина 2 седмици, не знам кой ще се навие да дойде.
    Вероятно ще ги продължат реципрочно. Европа има около два милиона островитяни. Познавам такива които работят на Канарските Острови и включително които ходиха да ряботят на Слънчев Бряг.

Кликни върху изображението за по-голяма версия

Име:	ehic uk.jpg
Разглеждания:	62
Размер:	141,8 КБ
ID:	8997

Това пък за парт тайм не го знаех сигурен ли си?

Това за парт тайм е по-комплексно. Там вече зависело дали си бил студент тогава и разликата дали кандидатстваш за гражданство зачитайки се в даден периоз в който си бил студент който е и работел междувременно (тоест трябвало ти е CSI), или си бил работник който е и учел междувременно. Това е до колкото разбрах. Иначе си писах по-рано днес със адвокат и той отговори следвото относно дупките които хората имат при кандидатстване за гражданство, каквито й да са обстоятелствата им по индивидуални имиграционни отношения:

Име:	s1.jpg
Разглеждания:	54
Размер:	55,9 КБ
ID:	8998

Име:	s2.jpg
Разглеждания:	53
Размер:	28,2 КБ
ID:	8999

31. БЛАГОДАРЯ deijei, zhb thanked for this post
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Британско Гражданство - Нови Бариери за ЕС Граждани

Това със CSI е гадно.. аз имам клиент утре ще му пускам апликация за натурализация и той има такива дупки, но ще се опитам да замажа положението и служителя да не обърне внимание на това. Служителя който разглежда апликацията има право на discretion и да ти даде документа, дори да не отговаряш напълно на условията.
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

33. БЛАГОДАРЯ marto9304 thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! marto9304, deijei, zhb liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

От документ на парламента разбрах че човек би трябвало плаща на NHS (макар и парадокса че е безплатен), ако не се вписва във следното:

Име:	A19E3E02-F97B-4725-9C21-A20ED5AE4F18.jpeg
Разглеждания:	22
Размер:	325,1 КБ
ID:	9000

Това до колкото разбирам ще рече че ако човек е осигоряван във България, може й да му се зачете това за discretion.

За това от НЗОК бяха отговорили:

'Като доказателство, за Вашето здравно осигуряване през периода да речем от 2015 до 2020г. е предвиден формуляр Е104/S041.Такъв може да бъде издаден за Вас с подаване на заявление във Вашата РЗОК или ако се намирате на територията на Великобритания, да бъде изискан за Вас от локалния офис на HMRC.'

Документа иначе от 2017-2019 може да се намери отдоло в случай че е от полза на някого.

https://commonslibrary.parliament.uk...ings/cbp-8435/
    Последно редактирано от marto9304 : 13-06-2020 на 05:33

Старо куче
    Post Thanks / Like

Добре , аз като си вляза в персонал такс акаунта ми показва , че за последните 5 години имам фул national insurance cntribution . Това не значи ли , че са ми непрекъснати здравните права ?

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Британско гражданство
    От mariya_ във форум Британско поданство
    Отговори: 7
    Последно мнение: 26-03-2014, 21:44
  2. Отговори: 6
    Последно мнение: 27-12-2013, 14:25
  3. Британско гражданство
    От helen_b във форум Правна
    Отговори: 2
    Последно мнение: 03-11-2009, 21:03
  4. Отговори: 14