Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 3 от 5 ПървиПърви 12345 ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 75 от общо 102
    Напреднал
    Град
    Currently London
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Уволняване/Съкращение

Цитирай Първоначално написано от zmei4o_pk Виж мнението
    Влизах си в акаунта в данъчното.Там все още се водя наета. Нямам П45.
    Мислите ли, че компанията, за която работих биха могли да ме водят все още наета, за да си присвоят 80те % ?

Бях дала предизвестие до 12 април, но им казах, че биха могли да ме освободят във всеки един момент дотогава.
    Разбрахме се последният ми ден да е 21 март, но ме изгониха още на 17ти, че много кашлях.

Подадох за Юнивърсъл кредит веднага, след като останах безработна. Там съм казала, че емплоймънта ми е приключил на 21 март.
    Какво да очаквам? Идеи?
    Имаше предаване по ITV тази седмица на Мartin Lewis и доста от въпросите зададени бяха по тази тема. Изгледайте го по техният плейър, може и да се намери отговор.

Успех!!
    Влюбен в Нова Зеландия...
    ... И отблизо е прекрасна!.......

2. БЛАГОДАРЯ zmei4o_pk thanked for this post
    Старо куче Аватара на Bupyc
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от zmei4o_pk Виж мнението
    Влизах си в акаунта в данъчното.Там все още се водя наета. Нямам П45.
    Мислите ли, че компанията, за която работих биха могли да ме водят все още наета, за да си присвоят 80те % ?

Бях дала предизвестие до 12 април, но им казах, че биха могли да ме освободят във всеки един момент дотогава.
    Разбрахме се последният ми ден да е 21 март, но ме изгониха още на 17ти, че много кашлях.

Подадох за Юнивърсъл кредит веднага, след като останах безработна. Там съм казала, че емплоймънта ми е приключил на 21 март.
    Какво да очаквам? Идеи?
    Не мисля, че може да излъже, въпреки, че някой може и да опитат. Върху тези 80% се плащат данък и NIN и всеки може да види дали е била платена някаква сума за NIN за периода когато си била освободена от работа.

"To be eligible for the subsidy employers should write to their employee confirming that they have been furloughed and keep a record of this communication."
    Последно редактирано от Bupyc : 04-04-2020 на 09:28

4. БЛАГОДАРЯ zmei4o_pk, Мила thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

А дали мога да работя за друг работодател докато съм furloughed . Сцепиха се да ми звънят и аз не вдигам . Това е от сайта на правителството :

Working for a different employer
    If contractually allowed, your employees are permitted to work for another employer whilst you have placed them on furlough.

For any employer that takes on a new employee, the new employer should ensure they complete the starter checklist form correctly. If the employee is furloughed from another employment, they should complete Statement C.

Според мен мога , ама знам , че нещо ще се объркат нещата .
    Последно редактирано от bmwww : 04-04-2020 на 12:38

Старо куче Аватара на cyberfan
    Град
    Walton-on -Thames
    Post Thanks / Like

По това което си постнал, явно може. Най-логично, тогава да не взимаш нищо от твоя работодател (въпросните 80%), но когато той възобнови работа, да ти се пази мястото.

YOU'LL NEVER WALK ALONE!

Старо куче
    Post Thanks / Like

В сайта на правителството няма нищо , намирам това от вестниците :

Can I work for another employer if I am furloughed?
    Staff may be able to work for another employer so long as it does not breach the contractual obligations set out. They should only work outside of the hours they would normally work with the job they have been furloughed from.

Taking an extra weekend job at a supermarket, or running deliveries in the evening, may not breach obligations if your contract stipulates a 9am-5pm working day, for example.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Но пък от друга гледна точка е логично да си намеря сега работа , защото примерно не ме устройват тези 80% или не ме устройва да стоя в нас до Юни и като всичко приключи да си остана на тази работа която съм намерил сега . Така моя работодател тепърва трябва да търси шофьор , а е ясно , че не може да намери сега и да му каже чакай ме докато почне работата . Та ако той не ме стимулира да се върна при него , то няма да има готовност да започне работа от ден 1ви когато всичко свърши . Значи опитвам се да разбера къде е истината и логиката , защото ме устройва 80% и да си лежа в нас от финансова гледна точка , но не ме устроива да бездействам до Юни . Работа има и ме викат и се чудя какво да правя . Ясно е , че ми се ще хемд а взимам тези 80% хем да си бачкам някъде до Юни и след това да се върна на старата работа . Така ще си помогна финансово вместо да бездействам . Но ако загубя тези 80% то тогава съм на кантар .

Напреднал
    Post Thanks / Like

Can I work for another employer if I am furloughed?
    Staff may be able to work for another employer so long as it does not breach the contractual obligations set out. They should only work outside of the hours they would normally work with the job they have been furloughed from.

Taking an extra weekend job at a supermarket, or running deliveries in the evening, may not breach obligations if your contract stipulates a 9am-5pm working day, for example.

Такъв е отговора на Inews.

https://inews.co.uk/news/business/fu...lained-2523854

Post Thanks / Like

Старо куче
    Post Thanks / Like

Е това е ясно , гледам наблегнали са на тоя стартер чек лист та после да ти хакнат 80-те процента

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от bmwww Виж мнението
    Е това е ясно , гледам наблегнали са на тоя стартер чек лист та после да ти хакнат 80-те процента
    И защо си мислиш така? Аз не виждам нищо подозрително или прикрито.

Старо куче Аватара на zmei4o_pk
    Post Thanks / Like

До автора на темата: Нямаш ли начин да започнеш работа като селф емплойд? Така не нарушаваш договора със сегашния ти работодател.
    бъди добър до смърт, или ...поне се опитвай!

Старо куче
    Post Thanks / Like

Ами не , имам де ама не искам селф , винаги ми се е струвало много несигурно това за мен .

На почивка
    Post Thanks / Like

This is not good , but i like the true , Universal Credit it is like like 'hell on earth . Скоро това чака 30 % от британците .Те ще загубят жилищата си .
    Последно редактирано от kanarinapred : 06-04-2020 на 13:06

Старо куче
    Post Thanks / Like

Обърка темите

На почивка
    Post Thanks / Like

Обърка темите
    Не съм . След уволнение следва универсал кредит . Е след три месеца де . Не веднага

Старо куче
    Post Thanks / Like

Аз не мисля да клеймвам Унивърсал кредит (£390 на месец) . Това не си заслужава .

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от kanarinapred Виж мнението
    Не съм . След уволнение следва универсал кредит . Е след три месеца де . Не веднага
    Стига си лъгал де - така наречения „универсал кредит“ го получаваш още същия месец.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Аз не мисля да клеймвам Унивърсал кредит (£390 на месец) . Това не си заслужава .
    Не знам за вашия район, но в Лондон минимума е £408, а като им покажеш договора за наем - плащат и него, така че е съвсем нормално да получиш над £1000.

На почивка
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Иванка Виж мнението
    Не знам за вашия район, но в Лондон минимума е £408, а като им покажеш договора за наем - плащат и него, така че е съвсем нормално да получиш над £1000.
    Договора за наем никога не се плаща на 100 %. Както и помощите за отопление . Имах приятел на помощи , включваше си печката през зимата само сутрин from 7am to 8 am за целия отоплителен сезон му даваха 100 паунда . Беше италианец с британски паспорт . В момента да си на универсален кредит в УК е истински кошмар . Някой българи от малките градчета в БГ ще стоят и ще се мъчат в УК ,но няма да се върнат в БГ , защото кво ще правят в Ямбол или Първомай . Другия вариант е да плащат наем в София или Пловдив , което не е вариант . Които е по пробивен ще се махне от тежката обстановка в Лондон след Брексит и коронавирус и ще изберат друга западна държава
    Последно редактирано от kanarinapred : 07-04-2020 на 08:49

Старо куче
    Post Thanks / Like

Договора за наем никога не се плаща на 100 %. Както и помощите за отопление . Имах приятел на помощи , включваше си печката през зимата само сутрин from 7am to 8 am за целия отоплителен сезон му даваха 100 паунда . Беше италианец с британски паспорт . В момента да си на универсален кредит в УК е истински кошмар . Някой българи от малките градчета в БГ ще стоят и ще се мъчат в УК ,но няма да се върнат в БГ , защото кво ще правят в Ямбол или Първомай . Другия вариант е да плащат наем в София или Пловдив , което не е вариант .
    Брексит ти осмисли живота, кво ли би правил без брексит...
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

23. ХАРЕСВАМ! Ego sum liked this post
    На почивка
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    Брексит ти осмисли живота, кво ли би правил без брексит...
    Каквото правя и сега цяло лято на морето , на вилата и така , ще си почивам . Брексит + коронавирус = катастрофа за вирнатите носове

На почивка
    Post Thanks / Like

Договора за наем никога не се плаща на 100 %. Както и помощите за отопление . Имах приятел на помощи , включваше си печката през зимата само сутрин from 7am to 8 am за целия отоплителен сезон му даваха 100 паунда . Беше италианец с британски паспорт . В момента да си на универсален кредит в УК е истински кошмар . Някой българи от малките градчета в БГ ще стоят и ще се мъчат в УК ,но няма да се върнат в БГ , защото кво ще правят в Ямбол или Първомай . Другия вариант е да плащат наем в София или Пловдив , което не е вариант . Които е по пробивен ще се махне от тежката обстановка в Лондон след Брексит и коронавирус и ще изберат друга западна държава
    Изглеждаш доста запознат,с подробности,сигурно приятеля ти,ти е разправял.

26. Recommend bmwww recommended this post
    На почивка
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Ego sum Виж мнението
    Изглеждаш доста запознат,с подробности,сигурно приятеля ти,ти е разправял.
    Работихме заедно в един пробеишан офис в Лондон и да наистина много неща ми разказа за живота в УК . Отделно там където работех се срещах с много англичани . Много човешки съдби , отделно в самата работа имаше доста инфо директно спуснато от правителството . УК не е най прекрасното място . Състемата им е пробита . Британците най много мразят българите и тези с славянските имена . Това се видя в пълния му блясък по време на процеса Брексит
    Последно редактирано от kanarinapred : 07-04-2020 на 11:05

Напреднал
    Post Thanks / Like

Каквото правя и сега цяло лято на морето , на вилата и така , ще си почивам . Брексит + коронавирус = катастрофа за вирнатите носове
    Голям страх от тоя коронавирус. Ти изми ли си ръцете преди да седнеш да пишеш или ще го направиш след като изцапаш форума с тях?

29. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Стига си лъгал де - така наречения „универсал кредит“ го получаваш още същия месец.
    Извинявай за намесата, но ти ... още ли му се връзваш?
    Е*и - учи, и накрая - нито н**ан, нито научен!
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Страница 3 от 5 ПървиПърви 12345 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Съвет при съкращение от длъжност
    От сис във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 4
    Последно мнение: 24-07-2009, 09:08
  2. Съкращение преди пенсия
    От desi_har във форум Правни въпроси
    Отговори: 3
    Последно мнение: 21-01-2009, 15:39

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми