Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 78
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране Уволняване/Съкращение

Значи да си пусна аз темата пък дано на никой му не е полезна . Ситуацията е следната . Идва вчера малоумния ми шеф и казва - от утре не си на работа заради короната . Има и предистория . Още в сряда знаехме , че затварят плантовете от другата седмица за неопределено време . Той има 2 миксера . Едини карам аз , един сина му . Това да ви обясна ситуацията за да влезете и в неговото и моето положение . Та идва вчера и ми казва от утре не си на работа , ще трябва да ти прекратя договора . Обаче малко по-рано вчера си писахме с него и го питах наистина ли има начин да ме държи на работа на 80% от заплатата ми и той каза да , но няма да го направи да клаимвам защото правителството ще отпусне парите края на Април , а той няма пари да ни плаща на мен и сина му дотогава . Та съкрати ме и сега аз да си задам моя въпрос . Има ли право ? Това ме интересува .

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Уволняване/Съкращение

Защо да няма право? С или без корона вирус …
    Не казваш какъв договор имате? Ако си на „нула часа” - не можеш да мъркаш. Иначе - обезщетение, за неспазено предизвестие (според договора) и … към Jobcentre Plus!
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Старо куче
    Post Thanks / Like

Ами между другото не съм си виждал договора . Пуснах си CV-to по интернет и ме нае директно си почнах работа . PAYE съм , имам пейслипове , но договор не съм имал/виждал . И това основателна причина ли е да съкратиш някой , при положение , че правителството ти плаща заплатата му . Като няма пари да ми плаща до Април докато му отпуснат парите , ми да тегли заем . Яд ме е много .

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от bmwww Виж мнението
    PAYE съм , имам пейслипове , но договор не съм имал/виждал.
    Това още бе е нищо. Много работещи са Pay As You Earn (PAYE). Тиест - данък и осигуровки се удържат преди всяко плащане. Пейслиповете ще покажат колко доход и какви удръжки си имал. В случай, че не получиш Р45. После може да се окаже, че имаш данък за възстановяване.
    Ами между другото не съм си виждал договора.
    При това положение - той може да каже всичко. Че не те познава, че договора е изтекъл …

Потърси съвет от https://www.citizensadvice.org.uk/
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"

Старо куче
    Post Thanks / Like

Ам ите казват следното :

You’ll need to challenge your redundancy before your employer can pay you using the scheme.

Write to your employer saying you’re appealing against your dismissal, and say it’s because:

now that the government has announced the Coronavirus Job Retention scheme, they can afford to pay you, so making you redundant wasn’t necessary
    the scheme means they can reverse your redundancy, treat you as a ‘furloughed worker’, and pay you
    If your employer says they won’t pay you under the scheme or won’t reverse your redundancy, you should ask them to give you their reasons in writing. You should also contact your nearest Citizens Advice as soon as possible.

Проблема е , че малоумника може да ме държи и да ми плаща , но го е страх , че правителството ще си иска обратно парите . Другият му проблем е , че го е страх , че ще трябва да ми плаща докато от правителството му отпуснат парите , а това не е така . Може да ми ги плати и след това със задна дата . Иначе човека е доволен от мен , даже ми прати обяснение официално на имейл , че е много доволен , но не може да ме задържи на работа заради икономическата среда .

И не - не бъди остроумен , а обективен . НЕ , НЕ МОЖЕ да каже , че не ме е виждал защото имам пейслипове от него , чатим си всеки ден , заплата ми плаща и в такс акаунта ме води , че бачкам за него . Така , че що изобщо го каза това ?

6. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Както и да е . Писах на ситизен-а и на няколко no win no fee адвоката . Пък ще видим . По принцип може да ме съкрати ако работя за него от по малко от 2 години , НО сегашната ситуация не е такава . В смиксъл така е , но ме маха от работа по съвсем необосновани причини .
    Последно редактирано от bmwww : 27-03-2020 на 20:59

8. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Пич - изобщо не се кефя, че си в тази ситуация, но … Аз самия съм монал през това повеме от 10 пъти!
    Разбери - в живота (както и в любовта) идеа момент, коато всичко свършва. И просто търсиш друго.
    Колкото до заплащането - може работодателя ти да няма тези пари в момента! Да, правителството после ще му ги възстанови, но … после. А ти искаш пари сега!

10. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Споко, аз имам 2 подписани договора за бизнес, но отложени с неопределена дата... може да е месец, може и година. Ситуацията е пълен т@шак.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Пич - изобщо не се кефя, че си в тази ситуация, но … Аз самия съм монал през това повеме от 10 пъти!
    Разбери - в живота (както и в любовта) идеа момент, коато всичко свършва. И просто търсиш друго.
    Колкото до заплащането - може работодателя ти да няма тези пари в момента! Да, правителството после ще му ги възстанови, но … после. А ти искаш пари сега!
    Абе не е точно така , не искам пари сега . Казах му , че може и със задна дата да си ми ги плати . И второ , за да имаш тоя бизнес те задължават от бетоновия възел да имаш 20к резерва в банката за всеки камион , т.е. той има 2 камиона . Не е като да няма пари , просто е пълен нещастник .

Старо куче Аватара на zmei4o_pk
    Post Thanks / Like

Аз пък с целия си акъл подадох едномесечно предизвестие на 12 март, като им писах, че може да ме освободят във всеки един момент до крайната дата. Освободиха ме на 21ви, а от новото място си оттеглиха офертата.Ако не бях напуснала щях да получавам 80 % от много добри пари. Договорът ми беше за пълно работно време, твърда заплата.Ядосвам се за парите, но е по- важно да останем живи. И двамата с мъжа ми кашляме като магарета, аз от 11ти март, той от 18ти.
    бъди добър до смърт, или ...поне се опитвай!

Напреднал
    Post Thanks / Like

Няма право да те уволни заради коронавируса. Потърси компетентен съвет с всички документи които имаш, но не във форуми и фейсбуци. ACAS ти трябва. Мисля, че трябва да поискаш писмено становище защо те уволнява.
    Citizen Advice са пълни нещастници. Те няма да ти кажат нещо повече от това което го има в сайта им, просто защото са некомпетентни. Имах проблем аз, в чата некомпетентния служител не можа да ми помогне, викам ще ида на място в бюрото с документите. Питам трябва ли ми апойнтмънт. -Не, дроп ин е. Отивам в бюрото, -имаш ли апойнтмънт? Еми нямам. Дават ти номерче, сядаш и чакаш. Като те викнат някой те консултира на рецепцията и решава дали да те препрати към агент. Тогава ти дават нов номер, пак сядаш и чакаш. Или ти насрочва среща за следващата седмица за нещо което не търпи отлагане. Междувременно чакалнята пълна с граждани, има около 20 отделения за индивидуална консултация, които са полупразни, агентите се шляят насам-натам очевидно без работа. Повечето хора си тръгнаха с нерешен проблем като мен. Почувствах се като в българска институция. Решавам аз да дълбая още, пак се свързвам с чата и обяснявам, че в бюрото не са ми решили проблема, загубили ми реф.номер, та пак им обяснявам цялата ситуация, служителя разбира, че въпроса не е от неговата компетенция, взима ми всички лични данни и обещава, че до 2 дни агент ще ми се обади да ме консултира. Което естествено не се случи...
    Та се приготви за дълга и неравностойна борба, но според мен ще стане бития бит...

15. ХАРЕСВАМ! SarahJane liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Точно и на мен нещо ми не вдъхват доверие ситизен-а . Имам официалната му позиция която е копи/пеист от емаила ми :

To whom it may concern,
    I hereby confirm that until further notice I have terminated the contract of ..... ....... due to the economic
    climate surrounding the Coronavirus Pandemic and when a conclusion is reached would happily re-instate
    ...... immediately because of his excellent work ethic, punctuality and ability to do any task expected of him.

Имам и неофициалната му причина от WhatsApp :

I'm telling you now I'm not claiming cos there no way this government give away free money.At some stage it will have to be paid back and I will be responsible.
    I would have to pay the wages to you and r ...... then claim it back
    No chance . Also they will not pay till end of April then backdate it and in the meantime I will have to pay it .

А какви са тези ACAS ?

Напреднал
    Post Thanks / Like

Мисля, че във фейсбука в групата с документи ще получиш повече насоки, има около 15-20 000 човека. Чел съм, че има и българи/ки които работят в такива организации за защита правата на работниците. Въпросите ти са за по-компетентни хора

Старо куче
    Post Thanks / Like

Коя е тази група ?

Старо куче Аватара на Ego sum
    Post Thanks / Like

Парите които той ще получи през април са грант и не се връщат,пише го черно на бяло,както и някои други работи като НИН и пенсионни удръжки.Твоя човек се прави на луд,искай си договора и датата на освобождаване,нашия може да има други мисли,например да те освободи с по-късна дата.Нали разбираш.
    Между другото,в тези тъмни времена очакваме повече активност от HELP4BG,които от много години помагат безвъзмездно на сънародниците.

20. ХАРЕСВАМ! treven liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от zmei4o_pk Виж мнението
    Аз пък с целия си акъл подадох едномесечно предизвестие на 12 март, като им писах, че може да ме освободят във всеки един момент до крайната дата. Освободиха ме на 21ви, а от новото място си оттеглиха офертата.Ако не бях напуснала щях да получавам 80 % от много добри пари. Договорът ми беше за пълно работно време, твърда заплата.Ядосвам се за парите, но е по- важно да останем живи. И двамата с мъжа ми кашляме като магарета, аз от 11ти март, той от 18ти.
    Гледайте да оздравеете,нали знаеш,когато една врата се затваря,на нейно място се отваря друга.Може и да е за хубаво.

22. БЛАГОДАРЯ zmei4o_pk thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! SarahJane liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Казах му , че си искам п45 защото и на мен ми мина през акъла , че може да иска да ми прибере парите . Той даже ми предложи да продължи да ме води на работа . Малоумник .

Post Thanks / Like

Казах му , че си искам п45 защото и на мен ми мина през акъла , че може да иска да ми прибере парите . Той даже ми предложи да продължи да ме води на работа . Малоумник .
    A,май не е малоумник.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Коя е тази група ?
    https://www.facebook.com/groups/1948806752041448/

Напреднал
    Град
    Currently London
    Post Thanks / Like

Логично и естествено е да се започне с Договора за наемане по моето скромно мнение. Аз поне бих започнал от там. И причината е че всички условия и каузи за наемане са посочени.
    Влюбен в Нова Зеландия...
    ... И отблизо е прекрасна!.......

Старо куче Аватара на cyberfan
    Град
    Walton-on -Thames
    Post Thanks / Like

Явно ти куца логиката обаче. Човека вече каза, че не е получил писмен договор.

28. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Напреднал
    Град
    Currently London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от cyberfan Виж мнението
    Явно ти куца логиката обаче. Човека вече каза, че не е получил писмен договор.
    Ами да го изиска бе пич, и това ли трябва да ти/ му се обясни?????
    Има си официални начини.
    Влюбен в Нова Зеландия...
    ... И отблизо е прекрасна!.......

Старо куче
    Post Thanks / Like

Спотайва се , питам го как съм бил нает и не казва . Фул тайм ли , 0 hours контракт ли . Не казва .

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Pieroni Виж мнението
    Citizen Advice са пълни нещастници. Те няма да ти кажат нещо повече от това което го има в сайта им, просто защото са некомпетентни. ...
    Недей да си толкова категоричен! Citizen Advice са организация,която ползва услугите на специалисти (вкл. юристи) доброволци.
    За без пари - толкова!
    Много зависи от конкретния човек и ситуация!
    А какви са тези ACAS ?
    А де!
    Прочети https://www.acas.org.uk/
    Последно редактирано от jhoro : 28-03-2020 на 22:44

Напреднал Аватара на itso
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Ако фирмата е прекратила дейност, има право. Redundancy и чао.

Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Съвет при съкращение от длъжност
    От сис във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 4
    Последно мнение: 24-07-2009, 09:08
  2. Съкращение преди пенсия
    От desi_har във форум Правни въпроси
    Отговори: 3
    Последно мнение: 21-01-2009, 15:39

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми