Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 4 от 5 ПървиПърви ... 2345 ПоследнаПоследна
Резултати от 76 до 100 от общо 102
    Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Уволняване/Съкращение

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Извинявай за намесата, но ти ... още ли му се връзваш?
    Е*и - учи, и накрая - нито н**ан, нито научен!
    Ти пък, на всяка манджа - мерудия!
    Хайде да помислим сега: за какво ми е да му отварям на Канарчето очите за помощите във Великобритания, след като твърди, че е в България? И що реши, че вторият ми пост е насочен към него, след като съм цитирала друг потребител?
    Писала съм за тези, на които би им свършило работа.
    Все пак това е публичен форум, не сме на лични съобщения и в затворена група.
    Последно редактирано от Иванка : 07-04-2020 на 17:24

2. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Иванка Виж мнението
    Ти пък, на всяка манджа - мерудия!
    Хайде да помислим сега: за какво ми е да му отварям на Канарчето очите за помощите във Великобритания, след като твърди, че е в България? И що реши, че вторият ми пост е насочен към него, след като съм цитирала друг потрбител?
    Писала съм за тези, на които би им свършило работа.
    Все пак това е публичен форум, не сме на лични съобщения и в затворена група.
    Аз много добре знам как работи системата в УК и не само в УК ,но и в Германия Белгия и тн . УК системата е пробита

Старо куче Аватара на Ego sum
    Post Thanks / Like

Ето един,който скоро ще е безработен заради коронавируса.Предполагам,той вече си е взел помощите https://news.bg/crime/otzovaha-konsu...ronavirus.html

Старо куче
    Post Thanks / Like

Добре , пак съм в играта . Значи напуснах работа средата на Юни . Бях furlough до края на Май . Тоя днеска ми плати 2те ми изработени седмици от Юни ама без холидея . Питах го и каза ..... абе направо ви копвам

You got paid for 7 weeks off
    U took a week at Xmas and haven't acrued any more with the lockdown and I made sure u got paid for lockdown.
    Think I have been fair and honest with u

Кво правим сега ? Почнах Септември и Декември взех 1 седмица . Сега тая година бях furlough от края на Март до края на Май и работих до Юни . Аз ли бъркам или кво става .

Старо куче
    Post Thanks / Like

Зависи на фирмата кога свършва финансовата година, при всяка е различно, не е задължително да е края на годината. Ако знаеш кога почва новата лесно ще си ги сметнеш
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Старо куче
    Post Thanks / Like

Проблема е че когато и да свършва имам 13 дена и той ми твърди , че трябвало едва ли не да съм благодарен задето ме бил оставил на furlough и вика , че нямам холидей .

Старо куче
    Post Thanks / Like

Ами ако неговата финансова година свършва края на май ти реално нямаш холидей , някои фирми може и да практикуват прехвърляне на стар холидей в другата година, но аз лично не съм чул да е масова практика
    Холидей се ползва в текущата година ако не го ползваш го губиш. Мисля на пейслипа пише колко холидей ти остава

Старо куче
    Post Thanks / Like

Това го чувам за първи път . Какво общо има финансовата с холидея . То всички свършваме Април пък холидея е от Януари до Декември . Разбирам те какво казваш , но няма логика .

Напреднал Аватара на diamonde
    Post Thanks / Like

да ,трябва да ти плати,звънни на UK acas employees helpline 0300 123 1150

Старо куче
    Post Thanks / Like

Точно сега се замиклих и четох в ГОВ . Там пише , че иле е от Януари до Декември или ако не е упоменато е от първия ми работен ден на тази работа .

Старо куче Аватара на Bupyc
    Post Thanks / Like

Нашите са от 1 Април до 31 Март.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Ама имаш договор нали . Аз и договор нямам предоставен . Значи или ми е от Януари или от първия ми ден когато съм почнал . Така го тълкувам .

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от bmwww Виж мнението
    Това го чувам за първи път . Какво общо има финансовата с холидея . То всички свършваме Април пък холидея е от Януари до Декември . Разбирам те какво казваш , но няма логика .
    Пак чети, ама и на други места.
    Юридическите субекти в ЮК има свободата да декларират „начало и край на финансовата си година“ по свой избор. В зависимост от обстоятелствата.
    Фирма с клиенти само в ЮК би се придържала към „стандартното, 6 април - 5 април“. Друга, с клиенти в Европа - към 1 януари - 31 декември. за трета определяща може да е ... „Китайската Нова година“!
    Ама имаш договор нали . Аз и договор нямам предоставен . Значи или ми е от Януари или от първия ми ден когато съм почнал . Така го тълкувам .
    Това, че нямаш официална бланка с титул „Договор“ не означава, че нямаш изобщо такъв.
    По презумпция договорите са писмени и устни, с еднаква тежест. Достатъчно е да се докаже, че въз основа на договорка, сте извършвали дадено действие (работа).
    Задължението се доказва по много начини. Даже и с мейл, в който пише „Сумата от **** паунда, няма да Ви я платим, щото не ни кефиш!“
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Старо куче
    Post Thanks / Like

Значи сега се сетих , че преди да ме сложи furlough каза , че ще ме маха и тогава го питах колко холидей имам и каза 7 дена . Това беше края на Март . Значи годината си е от Януари.

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Сега, седейки пред компютъра и без „отвличащи вниманието фактори“ (като например началници, в работно време) се зачетох по-внимателно в обстоятелствата, и си мисля, че има натрупани няколко независими обстоятелства.

Общи:
    • Какъв е размера на полагащия се отпуск и за какъв период?
    • Кога започва и кога свършва този период?
    • Има ли опция за прехвърляне на целия или част от неизползвания отпуск, за следващия период?

Моментни:
    • Доколкото тази година беше обявен Lockdown (карантина) - месеците април и май ... отпуск ли са за теб или Lockdown?

Пп. Дъщеря ми работи в ресторант и все още си е вкъщи. Ще започнат работа чак след 6 юли, но парите не са спирани.
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"

Старо куче
    Post Thanks / Like

Ние сме били lockdown Април и Май . Края на Март ми каза , че имам 7 дена .

18. БЛАГОДАРЯ jhoro thanked for this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Ние сме били lockdown Април и Май. Края на Март ми каза, че имам 7 дена .
    А каза ли, къде са в момента тези 7 дни?
    Използвани, анулирани, подарени (на някого) ...

Старо куче
    Post Thanks / Like

Човека си е боклук тарикат . Естествено , че имам холидея просто иска да го заграби . Всичко друго са предположения и конспирации . Тъкмо смени съединителя за 2 бона и сега иска тези 1000 паунда да ми ги открадне . Хич да не е порабогил съм си в УК . Няма опция да нямам холидей.

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Абе, я чакайте да ви питам нещо, така и така за работа си говорим. Има една черна в работата, старият шеф от къде я домъкна, ама само ме плаши, че щяла да викне тия от юниън или там някакви други институции( не запомних кои бяха), защото съм и викал на главата и едва ли не съм расист.. Е аз и викам, но не постоянно, ама шефа нищо не ми казва, това е по важно! Та тая, ако вярно вземе да ги викне тия, да не вземат да ми направят някакви ядове.
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

Старо куче
    Post Thanks / Like

С тия дискриминационни глупости в световен мащаб що пък не

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Абе, я чакайте да ви питам нещо, така и така за работа си говорим. Има една черна в работата, старият шеф от къде я домъкна, ама само ме плаши, че щяла да викне тия от юниън или там някакви други институции( не запомних кои бяха), защото съм и викал на главата и едва ли не съм расист.. Е аз и викам, но не постоянно, ама шефа нищо не ми казва, това е по важно! Та тая, ако вярно вземе да ги викне тия, да не вземат да ми направят някакви ядове.
    Бих бил много внимателен на твое място. Това са новите расисти, лошото е че не можеш копче да им кажеш. Хората със светла кожа имат много по малко права

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Една жена разправяше във фейсбука, че негъра съквартирант я заключил отвън и стояла няколко часа на дъжда, като се прибрал и му държала сметка и изхвърлил всичките вещи от кухнята, тропал и на вратата и и викал да си ходи от където е дошла, спънала се в техния боклук в кухнята и го разпиляла и неговата приятелка (също негърка) извикала полиция и я обвинила че я е нападнала с нож. Полицията арестувала нашенката и е държала в ареста почти 1 денонощие и жената си изгубила работата.
    Аз също съм имал допир, живял съм с такъв който уж ми беше приятел(издържах 10 дена) и наскоро пак с негърска двойка от която с мъка се отървах, разваляйки 6 м. Договор за наем още в началото. Сегашните ми комшии също са негри, май и от 2-те страни. Трябва да им напомняш постоянно, че са човешки същества, а не биомаса и да ги поставяш на мястото. Който казва, че не е расист да иде да живее 1 седмица с такива и после да дойде да ми се обади, а ако още си ги харесва да им лапне черния шпек и да им оближе червения задник. На работа недей да правиш каквото и да е глупости, щото много лесно ще те изгонят. Аз не крия, че съм расист, но си ги псувам от другата стая, не в лицето, пък те нека си знаят

Старо куче
    Post Thanks / Like

Черните са най-голямите расисти . Ако някой ги защитава да се врътне към Южна Африка . Да не говорим , че още са на ниво вещици и магии . Например убиват негрите албиноси и поверието е да ги слагат в бетонни основи на сгради , изнасилват млади бели момиченца за дълголетие и т.н. Живях с поляк който на 3 години е отишъл с техните там . Сега е на 30 и преди 1 година дойде в Англия . Такива неща ми е разправял , че ум да ви зайде , а за расизма няма и да споменавам . Те са още маймуни в буквалния смисъл т.е. първобитни . Аз съм работил с много и всичките печени , всеки път като ме видят ме срират да си говорим , но не съм живял с такива , а и няма да го направя . А ти си придобил от английския расизъм , мразиш ги с усмивка на лице . Това така и не го усъвършенствах Спорил съм с англичани за това . Викам им , добре бе имам немска овчарка , а не доберман , защото харесвам немски овчарки , а не доберман . Говоря си със съседите в ляво , а с тези от дясно не защото не ги харесвам . И те ми викат , че така не може , трябвало ми причина да не харесвам добермани или съседите . Правят се и те на луди ама ги разбирам , просто връзват гащите .
    Последно редактирано от bmwww : 28-06-2020 на 13:20

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Черните са най-голямите расисти . Ако някой ги защитава да се врътне към Южна Африка . Да не говорим , че още са на ниво вещици и магии . Например убиват негрите албиноси и поверието е да ги слагат в бетонни основи на сгради , изнасилват млади бели момиченца за дълголетие и т.н. Живях с поляк който на 3 години е отишъл с техните там . Сега е на 30 и преди 1 година дойде в Англия . Такива неща ми е разправял , че ум да ви зайде , а за расизма няма и да споменавам . Те са още маймуни в буквалния смисъл т.е. първобитни . Аз съм работил с много и всичките печени , всеки път като ме видят ме срират да си говорим , но не съм живял с такива , а и няма да го направя . А ти си придобил от английския расизъм , мразиш ги с усмивка на лице . Това така и не го усъвършенствах Спорил съм с англичани за това . Викам им , добре бе имам немска овчарка , а не доберман , защото харесвам немски овчарки , а не доберман . Говоря си със съседите в ляво , а с тези от дясно не защото не ги харесвам . И те ми викат , че така не може , трябвало ми причина да не харесвам добермани или съседите . Правят се и те на луди ама ги разбирам , просто връзват гащите .
    Когато бях ученик, баща ми ни направи екскурзия в юар за две седмици. Доста обикаляхме , Кейптаун, Претория и т.н. Спомням си, че тогава всички хубави къщи се обитават от бели, а тия черните живееха в гета. Тогава Мандела беше на власт, та тия се бяха кротнали тогава и не правиха мизерии.
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

Старо куче
    Post Thanks / Like

Получава се малко като с германците, вменяват им вина без да са виновни за престъпленията на нацистите, нямам идея как е в Америка, но в Европа няма никакъв расизъм даже напротив тези с тъмната кожа имат повече права от всички останали

Страница 4 от 5 ПървиПърви ... 2345 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Съвет при съкращение от длъжност
    От сис във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 4
    Последно мнение: 24-07-2009, 09:08
  2. Съкращение преди пенсия
    От desi_har във форум Правни въпроси
    Отговори: 3
    Последно мнение: 21-01-2009, 16:39

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми