Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 4 ПървиПърви 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 26 до 50 от общо 78
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Уволняване/Съкращение

Вече се примерявам , че си има и малоумници . Значи нема пари да ми плаща до края на Април , а сега като напуснах трябва да ми плаща другия петък и по другия отпуската което е 12 Април . Та излиза , че няма 1000 паунда ли . Ако е така да затваря тоя бизнес и да отива в Хермес

Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от bmwww Виж мнението
    Вече се примерявам , че си има и малоумници . Значи нема пари да ми плаща до края на Април , а сега като напуснах трябва да ми плаща другия петък и по другия отпуската което е 12 Април . Та излиза , че няма 1000 паунда ли . Ако е така да затваря тоя бизнес и да отива в Хермес
    https://en.wikipedia.org/wiki/69230_Hermes
    DONALD TRUMP 2020

Старо куче
    Post Thanks / Like

Абе тоз Хермес колко стоки загубиха и окраднаха, не е истина. Започвайки от книги та чак до нов модел iPhone.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Тия ситизен-а са ми пратили някаква бланка да попълня и чак тогава ще се свържат с мен . Общо взето от въпросите в бланката ми се вижда , че ще ме карат да взимам помощи . Явно това им е силата

Старо куче
    Post Thanks / Like

На моя глупав шеф явно някой му е налял акъл и днес ми е писал , че ще си ме държи на работа , но ще ми плати когато вземе парите от правителството .

Старо куче Аватара на cyberfan
    Град
    Walton-on -Thames
    Post Thanks / Like

Твоя глупав шеф, сигурно се е изплашил, че ще фалира, ако ти плаща преди той да получи парите от помощите. Сега сигурно се е консултирал с когото трябва и е разбрал, че дотам няма да се стигне.

YOU'LL NEVER WALK ALONE!

Старо куче
    Post Thanks / Like

Да , точно .

Старо куче
    Post Thanks / Like

Furloughed workers
    If you and your employer both agree, your employer might be able to keep you on the payroll if they’re unable to operate or have no work for you to do because of coronavirus (COVID-19). This is known as being ‘on furlough’.

You could get paid 80% of your wages, up to a monthly cap of £2,500.
    https://www.gov.uk/government/public...oughed-workers

провери щото мисля че трябва ти да клеймваш в hmrc директно за 80% а другите 20% ти ги плаща работодателя
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Старо куче
    Post Thanks / Like

Ами тази врътка е по договаряне и при супер коректен работодател . Такива много ясно , че няма или аз не познавам никой . Базовото са си 80% и работодателя върши цялата работа . Моята приятелка е за агенция даже и я направиха на 80% до 1 Юни , като и казаха , че може и да е за повече време .

Иначе това казва gov.uk : You cannot apply for the scheme yourself. Once agreed your employer must write to you confirming you have been furloughed to be eligible to claim.

Старо куче
    Post Thanks / Like

е как ще ти плати тогава ?

Старо куче
    Post Thanks / Like

Е със задна дата , като получи парите . Значи понеже вече при моята приятелка това се случи , а и днес се зачетох след като тоя ми писа . Процедурата е следната . Трябва да те пита искаш ли да те направя furloughed , ти му казваш да и това е , той си действа натам .

Старо куче
    Post Thanks / Like

да де ама той тези 80% няма да ги получи. както каза по горе
    Once agreed your employer must write to you confirming you have been furloughed to be eligible to claim.
    ако е толкова задръстен , може и да не е наясно с това. макар че си има счетоводители които би трябвало да го посъветват какво да направи

Старо куче
    Post Thanks / Like

Не , това е извадка от текста с която исках да ти покажа , че аз не трябва да правя нищо и затова не ти се струва логична , защото не е целия текст . Той ще ги получи тези 80% . Аз не трябва да клаймвам нищо . Ето го целия текст :

Both you and your employer must agree to put you on furlough - so speak to your employer about whether they can claim. You cannot apply for the scheme yourself. Once agreed your employer must write to you confirming you have been furloughed to be eligible to claim.

Any UK employer with a UK bank account will be able to claim, but you must have been on your employer’s PAYE payroll on 28 February 2020. You can be on any type of contract, including a zero-hour contract or a temporary contract.

И да , много е тъп моя работодател , сигурно счетоводителя го е чатнал , че по-добре да ме запази отколкото да ми плаща отпуската + 1 седмица (миналата) и да ме загуби като работник .

Старо куче Аватара на Ego sum
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    да де ама той тези 80% няма да ги получи. както каза по горе
    Once agreed your employer must write to you confirming you have been furloughed to be eligible to claim.
    ако е толкова задръстен , може и да не е наясно с това. макар че си има счетоводители които би трябвало да го посъветват какво да направи
    Ще ги получи,когато му ги отпуснат,т.е. по-късно.А дотогава работника кара на мускули,щото и юнивърсъл кредит няма.Щото се завъртаме откъдето сме тръгнали.Май и в България е така.

Старо куче
    Post Thanks / Like

В България не е точно така , там съотношението е различно, но пък ако те съкратят взимаш 80% от възнаграждението си /не съм сигурен в %/. Вероятно за това толкова много хора са се прибрали, играят на сигурно , няколко месеца ще взимат доста добри пари от бюрото по труда
    Като мине цялата тази лудница тогава може да правим някакви сравнения

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    В България не е точно така , там съотношението е различно, но пък ако те съкратят взимаш 80% от възнаграждението си /не съм сигурен в %/. Вероятно за това толкова много хора са се прибрали, играят на сигурно , няколко месеца ще взимат доста добри пари от бюрото по труда
    Като мине цялата тази лудница тогава може да правим някакви сравнения
    В България …
    Чл. 54б. Дневното парично обезщетение за безработица е в размер 60 на сто от среднодневното възнаграждение или среднодневния осигурителен доход, върху който са внесени или дължими осигурителни вноски във фонд "Безработица" за последните 24 календарни месеца, предхождащи месеца на прекратяване на осигуряването, и не може да бъде по-малко от минималния и по-голямо от максималния дневен размер на обезщетението за безработица.
    (2) Минималният и максималният дневен размер на обезщетението за безработица се определят ежегодно със Закона за бюджета на държавното обществено осигуряване.
    Кодекс за социално осигуряване
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Старо куче
    Post Thanks / Like

Навремето май бяха повече

Старо куче
    Post Thanks / Like

В България да , 60 % се взимат , но идват след 1 година . Процедурата е много бавна . И на мен ми минава през главата да се прибера . Имам право на 10 месеца борса по 1700 на месец . Ама последния път ги взех след 1 година чак .

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

В България да , 60 % се взимат , но идват след 1 година . Процедурата е много бавна . И на мен ми минава през главата да се прибера . Имам право на 10 месеца борса по 1700 на месец . Ама последния път ги взех след 1 година чак .
    Ако ползваш осигурителни права от ЮК - може би.
    Но ако си работил в БГ и се регистрираш в АЗ (а после в НОИ) -плащанията започват веднага.
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"

Старо куче
    Post Thanks / Like

Да така е . Аз говоря от УК в БГ . То в БГ няма много смисъл ако си на 500лв. да се регистрираш . По-добре да дойдеш 2 седмици на ферма и тогава .

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Да така е . Аз говоря от УК в БГ . То в БГ няма много смисъл ако си на 500лв. да се регистрираш . По-добре да дойдеш 2 седмици на ферма и тогава .
    Първо - в момента няма как да си на 500 лева - минималната заплатата е 610.
    Второ - 2 седмици не оправят нещата. По-горе цитирах „среден доход за последните 2 години (24 месеца)”
    Трето - 1700 лв/.месечно (тавана) ще вземеш само за месец с 23 работни дни. По 74,29 лв на работен ден. Ако са 22 дни - ще получиш 1​634,38. За 21 раб.дни - 1560, а за 20 раб.дни - 1485.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Не си наясно нещо . Оправят те 2 седмици . В БГ се взима впредвид само последната работа . Знам тая точка в закона която е за среден доход от последните 24 месеца но тя не важи , не знам защо . В БГ максималния осигурителен доход е 3000лв т.е. ти ще взимаш 60% от 3000лв. или 1800лв. при всички положения , без значение колко работни дни е месеца , защото в Англия даже и 20 работни дни да е ти пак взимаш над 3000лв. Така , че ако месеца е с работни 20 работни дена за които си взел 2000 паунда то ти си вземал по 100 паунда на ден или 230лв. на ден т.е. от борсата ще ти дадат 140лв. на ден за 20 работни дни . Ако е с 23 работни дни ще взимаш 3000лв/23=130лв по 60% = 78лв. х 23 раб.дни 1794лв. Ако е с 20 работни дни 3000лв/20 150лв. х 60% = 90лв. х 20раб.дни=1800лв. Имам доста експириънс по тоя въпрос Точн отова му е якото , че винаги заплатата ти в УК е по-голяма от максимално осигурителния стаж в БГ и затова винаги вземаш максималното обезщетение .

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Вижда се, кой не е наясно. Ето, чети - ЗАКОН ЗА БЮДЖЕТА НА ДЪРЖАВНОТО ОБЩЕСТВЕНО ОСИГУРЯВАНЕ ЗА 2020 Г.
    Чл. 11. Определя се дневен минимален размер на обезщетението за безработица за 2020 г. - 9,00 лв., и дневен максимален размер на обезщетението за безработица за 2020 г. - 74,29 лв.
    90 лева на ден, ама друг път!

Старо куче
    Post Thanks / Like

Не знам , ама знам , че брат ми миналата година взимаше 1700лв за 6 месеца . Както и да е . Има ли смисъл да спорим за 100-200лв. разлика

Старо куче Аватара на zmei4o_pk
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от zmei4o_pk Виж мнението
    Аз пък с целия си акъл подадох едномесечно предизвестие на 12 март, като им писах, че може да ме освободят във всеки един момент до крайната дата. Освободиха ме на 21ви, а от новото място си оттеглиха офертата.Ако не бях напуснала щях да получавам 80 % от много добри пари. Договорът ми беше за пълно работно време, твърда заплата.Ядосвам се за парите, но е по- важно да останем живи. И двамата с мъжа ми кашляме като магарета, аз от 11ти март, той от 18ти.
    Влизах си в акаунта в данъчното.Там все още се водя наета. Нямам П45.
    Мислите ли, че компанията, за която работих биха могли да ме водят все още наета, за да си присвоят 80те % ?

Бях дала предизвестие до 12 април, но им казах, че биха могли да ме освободят във всеки един момент дотогава.
    Разбрахме се последният ми ден да е 21 март, но ме изгониха още на 17ти, че много кашлях.

Подадох за Юнивърсъл кредит веднага, след като останах безработна. Там съм казала, че емплоймънта ми е приключил на 21 март.
    Какво да очаквам? Идеи?
    бъди добър до смърт, или ...поне се опитвай!

Страница 2 от 4 ПървиПърви 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Съвет при съкращение от длъжност
    От сис във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 4
    Последно мнение: 24-07-2009, 09:08
  2. Съкращение преди пенсия
    От desi_har във форум Правни въпроси
    Отговори: 3
    Последно мнение: 21-01-2009, 15:39

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми