Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 4 от 21 ПървиПърви ... 2345614 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 76 до 100 от общо 524
    Старо куче Аватара на Bupyc
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Кабинета на Тиквата обяви военно (пардон) извънредно положение в БГ!?!?!?

Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението
    Там е работата, че няма да стигне за 3 месеца. Днес отивам да търся още консерви.
    Хората се запасват, чащото не вярват на Торите, че могат да овладеят ситуцията. В момента няма достатъчно информация - карантината може да продължи от 1 месец, или до Юли, а може и до края на годината.
    Китай овладяха разспространението на вируса, но още са в карантина.

От един заразен се заразяват още 100 (при неизолирано общество). Без карантина след 2 седмици ще има 100хил заразени.
    А и парите за тестове свършиха, така че вече никой не знае каква точно е бройката на заразение. Може пък така да е по-добре.

Напреднал Аватара на itso
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Кабинета на Тиквата обяви военно (пардон) извънредно положение в БГ!?!?!?

Просто отказват да тестват в съотвествие с политиката на изграждане на "herd immunity". УК изглежда е единствената държава в света която има доста заразени и не предприема никакви карантинни мерки.
    Логиката е ясна, икономическата активност продължава някакси, доста болни и възрастни хора ще измрат, което е добре за NHS и бюджета. Ще измрат и много които не могат да получат болнична помощ заради липсата на капацитет.
    Само не знам дали правителството си мисли че ще оцелее като почне да нараства броиката на труповете.

3. ХАРЕСВАМ! Motovilkov, deijei liked this post
    Старо куче Аватара на Ego sum
    Post Thanks / Like

Аз пък,винаги съм си мислил,че срещу грип,имунитет не се изгражда.

Напреднал Аватара на itso
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Изгражда се за текущия щам. Като мутира, отначало. Това е една от причините тази теория да е проблемна. Колкото повече заразяване има толкова повече се увеличава вероятноста за мутации.

6. БЛАГОДАРЯ Ego sum thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Post Thanks / Like

Из нета се въртят статии за повторно заразени,за излекувани които продължават да носят опасни бацили по десетина дни.Въобще-бъркотия.И няма гаранция,че утре,новата мутация няма да убива и здрави хора.Питам се,можем ли да си дадем сметка,пред какво сме изправени.

8. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Ego sum Виж мнението
    Питам се,можем ли да си дадем сметка,пред какво сме изправени.
    Не.

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Това може да е вярно за отделни части на Италия, но не за всички. Имам приятели, които живеят в Сицилия и вчера говорих с тях. ПРиятелката ми е учителка, затворени са училищата, те подготвят уроци и ги изпращат на учениците си електронно. Всъщност учителите са спрени от работа само от няколко дена, а децата - от по-рано. Но иначе си ходят по магазините, никой не ги е спрял да излизат навън. Каза ми, че имало много опашки по месарниците, откъдето хората били свикнали да пазаруват месо. На тях не им се чакало на опашка, просто намерили магазин без опашка, напазарували си каквото им трябва и се прибрали. Не се оплака от криза за тоалетна хартия, както тук.

Но пък от България приятелка ми се оплака днес, че магазините били напълно опразнени, не можала да купи елементарни неща като хляб и олио, да не говорим за тоалетна хартия - добре че била купила достатъчно засега преди седмица, без да подозира какво ще стане. Много беше гневна от мерките в България...

Аз не мисля, че тактиката е точно "да оставят населението да се заразява и който оцелее", това е действителността, но не желаната действителност. Не мисля, че има здравеопазване, което може да се справи, ако всички се тръшнат болни едновременно. По-скоро това е реалността, графиката е от ББС, отпреди половин час. Целта е да се забави разпространението и да се намали така, че да може здравеопазването да помогне на тези хора, които ще го карат по-тежко и са най-рискови. Затова и се спира тестването на всички, защото изяжда ресурси. Повечето хора ще го изкарат като една настинка или грип, но ще се справят без медицинска помощ. Затова медицинската помощ трябва да се пренасочи към тези, които наистина ще имат нужда от нея.

Прикачен файл 8978

Аз не твърдя, че мерките в ЮК са най-адекватните. Но смятам, че никой не знае с точност кои мерки са по-адекватни, защото такава ситуация никога не е имало досега и само времето ще покаже. Вижда ми се смешно решението на Тръмп да спре самолетите за 30 дни. Ми тя епидемията няма да отмине за 30 дни... И в България с това масово затваряне на магазини... Струва ми се, че политиците повече се грижат да не ги обвинят в липса на мерки против вируса. Не си дават сметка, например, когато затворят магазини и услуги за месеци - как ще оцелеят тези хора без заплати, например? Тези последствия ми се виждат по-страшни - голяма криза ми се види, че се задава.
    На тебе ти изглежда смешно с рестрикциите на Тръмп , ама я го попитай собственика на хотела в Банско дали му е смешно, като сега трябва 2 седмици да държи тия англичани с коронавирус в хотела си под карантина, защото властите няма да ги пуснат да си тръгнат ей така. Затварянето на граници е с цел да не се вкарва вирус от вън, ако има заразени вътре в страната, те да се лекуват докато се овладее положението , а не постоянно да прииждат от вън хора, защото това край няма...
    Ако си в Америка на почивка и се тръшнеш болна, две седмици престой в болницата, доста солено ще им излезнеш на американците

Post Thanks / Like

Из нета се въртят статии за повторно заразени,за излекувани които продължават да носят опасни бацили по десетина дни.Въобще-бъркотия.И няма гаранция,че утре,новата мутация няма да убива и здрави хора.Питам се,можем ли да си дадем сметка,пред какво сме изправени.
    От толкова много информация вече е трудно да се разбере кое е вярно и до колко. Казва ли ни се всичко или нещо се прикрива?! Най-добре да се спре да се чете каквото и да било и да се следват инструкциите от правителства и здравни институции.

12. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Bupyc Виж мнението
    Незнам защо си мислиш, че този форум е само заради твоята височайша особа. Ставаше въпрос за Мотовилков.
    Защото всички цивилизовани хора като ги цитират се досещат че става въпрос за тях..... незнам колко си грамотен но си ме цитирал и аз ти отговарям......и напротив ти ми пишеш в темата а не аз в твоята така че ти се мислиш за "корона" а не за най- обикновен, безвреден и скучен вирус какъвто си....Piss off.
    DONALD TRUMP 2020

Старо куче
    Post Thanks / Like

Там е работата, че няма да стигне за 3 месеца. Днес отивам да търся още консерви.
    Хората се запасват, чащото не вярват на Торите, че могат да овладеят ситуцията. В момента няма достатъчно информация - карантината може да продължи от 1 месец, или до Юли, а може и до края на годината.
    Китай овладяха разспространението на вируса, но още са в карантина.

От един заразен се заразяват още 100 (при неизолирано общество). Без карантина след 2 седмици ще има 100хил заразени.
    Ами и аз се опитвам това да кажа ама явно им се струва майтап работа. Проблема ще дойде когато хиляди болни се струпат на нхс, каквато и леглова база да осигурят, няма да има кой да работи, няма да има персонал и тогава повечето ще ги отброят като неспасяем случай. А в Европа е застаряващо население и далите фира ще са от порядъка 6-7% , в Ук повече поради липса на кадри и закъснели мерки да лекуват болните. Тук някои се мислят за богоизбрани след последните избори и това ще им изиграе много лоша шега
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

15. ХАРЕСВАМ! itso liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от itso Виж мнението
    Просто отказват да тестват в съотвествие с политиката на изграждане на "herd immunity". УК изглежда е единствената държава в света която има доста заразени и не предприема никакви карантинни мерки.
    Логиката е ясна, икономическата активност продължава някакси, доста болни и възрастни хора ще измрат, което е добре за NHS и бюджета. Ще измрат и много които не могат да получат болнична помощ заради липсата на капацитет.
    Само не знам дали правителството си мисли че ще оцелее като почне да нараства броиката на труповете.
    С една/две думи пенсионна реформа

17. ХАРЕСВАМ! itso liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

От толкова много информация вече е трудно да се разбере кое е вярно и до колко. Казва ли ни се всичко или нещо се прикрива?! Най-добре да се спре да се чете каквото и да било и да се следват инструкциите от правителства и здравни институции.
    Кои правителства? Че бг тиквата поне на думи по добре се справя. Има хамериканско, китайско бг Ук и т.н.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от DONALD TRUMP Виж мнението
    Защото всички цивилизовани хора като ги цитират се досещат че става въпрос за тях..... незнам колко си грамотен но си ме цитирал и аз ти отговарям......и напротив ти ми пишеш в темата а не аз в твоята така че ти се мислиш за "корона" а не за най- обикновен, безвреден и скучен вирус какъвто си....Piss off.
    Ниска топка

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    Кои правителства? Че бг тиквата поне на думи по добре се справя. Има хамериканско, китайско бг Ук и т.н.
    Ами, според зависи къде си.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Ами, според зависи къде си.
    Ммм не съм съгласен

Post Thanks / Like

Тук съм на мнението на deijei,правителствата са на тяхната си страна,защитават корпоративни интереси и не бръснат народа за слива.Не вярвам това да е тайна за някого.Така че,нашето българско “всяка коза за свой крак”,може и да ни помогне.Както някой беше написал,в такива времена е по-добре да си купиш пистолет,след това е лесно да си намериш и макарони,и тоалетна хартия,и други дефицитни благинки.

П.С. Драга”М”,забележи-заяждам се и с други!

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Pieroni Виж мнението
    Единственото, което не разбрах е с какво тоалетната хартия помага срещу коронавируса???? Лекарства добре, сапуни добре, дезинфектанти добре, но с какво по дяволите тоалетната хартия ще ти помогне срещу вируса??? Даеба тъпото стадо, изкупили всичко на едро сякаш свършва света. Ядат ли я, носовете ли си секнат, гъза ли си бършат с нея??? Да не може човек да си купи 1 ролка тоал.хартия да си избърше гъзъ
    Парадоксалното е, че само на ТХ налитат! Останалите хартиени артикули с подобно предназначение (салфетки, носни кърпички, домакинска хартия …) си стоят!

За заинтересованите - мога да развалям банкноти 50 паунда на по 5. Количествата са ограничени!
    Лошото е, че и едните, и другите са … пластмасови!
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Старо куче
    Post Thanks / Like

Тук съм на мнението на deijei,правителствата са на тяхната си страна,защитават корпоративни интереси и не бръснат народа за слива.Не вярвам това да е тайна за някого.Така че,нашето българско “всяка коза за свой крак”,може и да ни помогне.Както някой беше написал,в такива времена е по-добре да си купиш пистолет,след това е лесно да си намериш и макарони,и тоалетна хартия,и други дефицитни благинки.

П.С. Драга”М”,забележи-заяждам се и с други!
    Нещо такова предполагам

Последно редактирано от deijei : 16-03-2020 на 22:31

25. ХАРЕСВАМ! Desperado71 liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    Ами и аз се опитвам това да кажа ама явно им се струва майтап работа. Проблема ще дойде когато хиляди болни се струпат на нхс, каквато и леглова база да осигурят, няма да има кой да работи, няма да има персонал и тогава повечето ще ги отброят като неспасяем случай. А в Европа е застаряващо население и далите фира ще са от порядъка 6-7% , в Ук повече поради липса на кадри и закъснели мерки да лекуват болните. Тук някои се мислят за богоизбрани след последните избори и това ще им изиграе много лоша шега
    В Италия в някои болници докторите трябва да изберат 1 от 3 тежко болни пациенти кого да поставят на командно дишане като знае, че останалите 2 със сигурност ще умрат.
    Има опашки за ковчези и погребения.

В Корея една избягала от болницата пациентка с вирус е заразила над 8 хил други по веригата.

Абе не е майтап този вирус. Силно заразен.

27. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Post Thanks / Like

Ниска топка
    Сега пък се мислиш за Стоичков
    DONALD TRUMP 2020

Post Thanks / Like

В Италия в някои болници докторите трябва да изберат 1 от 3 тежко болни пациенти кого да поставят на командно дишане като знае, че останалите 2 със сигурност ще умрат.
    Има опашки за ковчези и погребения.

В Корея една избягала от болницата пациентка с вирус е заразила над 8 хил други по веригата.

Абе не е майтап този вирус. Силно заразен.
    Моят съвет е спасявай се от Англия , защото това и тука се очаква да стане. Днес го слушах Борис, всичко е препоръки, които някой незнам дали ще ги изпълнява. В Италия при такива строги мерки, снощи 380 човека са умрели, в Англия децата си ходят на училище, баровете пълни и всичко е ок. Следя сайта на българското министерство на външните работи, относно степента на заразата в различните държави, онзи ден беше 2, днес е 4 от 5. Преди малко съобщиха, че затварят границите в България за 4 държави, едната е Великобритания

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Моят съвет е спасявай се от Англия , защото това и тука се очаква да стане. Днес го слушах Борис, всичко е препоръки, които някой незнам дали ще ги изпълнява. В Италия при такива строги мерки, снощи 380 човека са умрели, в Англия децата си ходят на училище, баровете пълни и всичко е ок. Следя сайта на българското министерство на външните работи, относно степента на заразата в различните държави, онзи ден беше 2, днес е 4 от 5. Преди малко съобщиха, че затварят границите в България за 4 държави, едната е Великобритания
    Още един алармист като Грета Тумберг- "Светът ще свърши след 2 години", Заради такива паникиори като тебе знаеш ли колко бе-гета ще пострадат !!!!! не че give the shittt разбира се .......евала на англичаните: заведенията са на 6, баровете са на 6, магазините са заредени ( с тоалетната ви хартия) на 6, няма паника (чудя се в коя англия живеете!!!)
    DONALD TRUMP 2020

Старо куче
    Post Thanks / Like

Още един алармист като Грета Тумберг- "Светът ще свърши след 2 години", Заради такива паникиори като тебе знаеш ли колко бе-гета ще пострадат !!!!! не че give the shittt разбира се .......евала на англичаните: заведенията са на 6, баровете са на 6, магазините са заредени ( с тоалетната ви хартия) на 6, няма паника (чудя се в коя англия живеете!!!)
    Да видим след седмица как ще е, а?

Старо куче
    Post Thanks / Like

Сега пък се мислиш за Стоичков
    Ха ха, напомни ми за една моя съседка от Шотландия, лика прилика с мая новоселска тук (гледай от 5:30)

33. ХАРЕСВАМ! DONALD TRUMP liked this post
    Post Thanks / Like

Много смело говориш и то в държава, където няма никакви мерки, за да се предпази населението

Страница 4 от 21 ПървиПърви ... 2345614 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 17
    Последно мнение: 14-03-2013, 07:31
  2. Отговори: 0
    Последно мнение: 09-05-2012, 18:51
  3. Отговори: 76
    Последно мнение: 09-08-2007, 22:15
  4. Имаме си военно аташе в Uk
    От edin balgarin във форум Форум за българското посолство
    Отговори: 6
    Последно мнение: 04-07-2006, 08:31
  5. Червени мераци за военно положение