Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 21 ПървиПърви 123412 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 26 до 50 от общо 524
    Mr. Herbalist Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Кабинета на Тиквата обяви военно (пардон) извънредно положение в БГ!?!?!?

Цитирай Първоначално написано от itso Виж мнението
    Китайците взеха радикални мерки и овладяха епидемията но пък няма гаранция че няма да се върне и пак да избухне. Не може да се стои безкрайно под карантина. Обаче ако успеят да открият ваксина до тогава, броя на жертвите ще е по малък.

Тук тактиката им е да оставят населението да се заразява и който оцелее. Ще има доста измрели но пък в дългосрочен план като се изгради имунитет няма да бъде по сериозен проблем от сезонния грип.

Времето ще покаже кои мерки са били по адекватни.
    да се заразяваме е по-добре в дългосро4ен план

https://scontent-lht6-1.xx.fbcdn.net...93&oe=5E935F80

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Кабинета на Тиквата обяви военно (пардон) извънредно положение в БГ!?!?!?

Цитирай Първоначално написано от steve Виж мнението
    Питай италианците и китайците.
    Иранците бяха на принципа щом алах го е пратил той ще ги излекува, а вече искат финансова помощ за да се справят с вируса. Да видим нашия Боко до кога ще устиска и дали няма да е прекалено късно за хората и икономиката
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Напреднал Аватара на itso
    Град
    London
    Post Thanks / Like

"UK's 4 stage plan" за справяне с епидемията

Старо куче Аватара на Ego sum
    Post Thanks / Like

"UK's 4 stage plan" за справяне с епидемията

Рано,рано сутринта съм го постнал,не мой така!

5. ХАРЕСВАМ! DONALD TRUMP liked this post
    Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

Китайците взеха радикални мерки и овладяха епидемията но пък няма гаранция че няма да се върне и пак да избухне. Не може да се стои безкрайно под карантина. Обаче ако успеят да открият ваксина до тогава, броя на жертвите ще е по малък.

Тук тактиката им е да оставят населението да се заразява и който оцелее. Ще има доста измрели но пък в дългосрочен план като се изгради имунитет няма да бъде по сериозен проблем от сезонния грип.

Ето че доиде времето да се съгласявам с мненията на Ицето....
    Каждый Баран должен носит свои яйца!

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    Питай италианците и китайците.
    Иранците бяха на принципа щом алах го е пратил той ще ги излекува, а вече искат финансова помощ за да се справят с вируса. Да видим нашия Боко до кога ще устиска и дали няма да е прекалено късно за хората и икономиката
    Паникиор!!!!!

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от DONALD TRUMP Виж мнението
    Паникиор!!!!!
    "Паникиоров расзтрелятъ на месте"- Георгий Жуков - 1941 г.

9. БЛАГОДАРЯ mate thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! mate liked this post
    Recommend mate recommended this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от bmwww Виж мнението
    В Италия затвориха хората , не ги пускат да излизат от домовете си за да не гледат много много , че през това време военните укрепват мостовете за да могат да минават танкове по тях .... хм ... идва нещо ама дали е коронавируса не се знае .
    Това може да е вярно за отделни части на Италия, но не за всички. Имам приятели, които живеят в Сицилия и вчера говорих с тях. ПРиятелката ми е учителка, затворени са училищата, те подготвят уроци и ги изпращат на учениците си електронно. Всъщност учителите са спрени от работа само от няколко дена, а децата - от по-рано. Но иначе си ходят по магазините, никой не ги е спрял да излизат навън. Каза ми, че имало много опашки по месарниците, откъдето хората били свикнали да пазаруват месо. На тях не им се чакало на опашка, просто намерили магазин без опашка, напазарували си каквото им трябва и се прибрали. Не се оплака от криза за тоалетна хартия, както тук.

Но пък от България приятелка ми се оплака днес, че магазините били напълно опразнени, не можала да купи елементарни неща като хляб и олио, да не говорим за тоалетна хартия - добре че била купила достатъчно засега преди седмица, без да подозира какво ще стане. Много беше гневна от мерките в България...

Аз не мисля, че тактиката е точно "да оставят населението да се заразява и който оцелее", това е действителността, но не желаната действителност. Не мисля, че има здравеопазване, което може да се справи, ако всички се тръшнат болни едновременно. По-скоро това е реалността, графиката е от ББС, отпреди половин час. Целта е да се забави разпространението и да се намали така, че да може здравеопазването да помогне на тези хора, които ще го карат по-тежко и са най-рискови. Затова и се спира тестването на всички, защото изяжда ресурси. Повечето хора ще го изкарат като една настинка или грип, но ще се справят без медицинска помощ. Затова медицинската помощ трябва да се пренасочи към тези, които наистина ще имат нужда от нея.

Кликни върху изображението за по-голяма версия

Име:	_111255390_controlled_uncontrolled_transmission_v03_640-nc.png
Разглеждания:	55
Размер:	38,0 КБ
ID:	8978

Аз не твърдя, че мерките в ЮК са най-адекватните. Но смятам, че никой не знае с точност кои мерки са по-адекватни, защото такава ситуация никога не е имало досега и само времето ще покаже. Вижда ми се смешно решението на Тръмп да спре самолетите за 30 дни. Ми тя епидемията няма да отмине за 30 дни... И в България с това масово затваряне на магазини... Струва ми се, че политиците повече се грижат да не ги обвинят в липса на мерки против вируса. Не си дават сметка, например, когато затворят магазини и услуги за месеци - как ще оцелеят тези хора без заплати, например? Тези последствия ми се виждат по-страшни - голяма криза ми се види, че се задава.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

11. ХАРЕСВАМ! DONALD TRUMP, deijei liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Това може да е вярно за отделни части на Италия, но не за всички. Имам приятели, които живеят в Сицилия и вчера говорих с тях. ПРиятелката ми е учителка, затворени са училищата, те подготвят уроци и ги изпращат на учениците си електронно. Всъщност учителите са спрени от работа само от няколко дена, а децата - от по-рано. Но иначе си ходят по магазините, никой не ги е спрял да излизат навън. Каза ми, че имало много опашки по месарниците, откъдето хората били свикнали да пазаруват месо. На тях не им се чакало на опашка, просто намерили магазин без опашка, напазарували си каквото им трябва и се прибрали. Не се оплака от криза за тоалетна хартия, както тук.

Но пък от България приятелка ми се оплака днес, че магазините били напълно опразнени, не можала да купи елементарни неща като хляб и олио, да не говорим за тоалетна хартия - добре че била купила достатъчно засега преди седмица, без да подозира какво ще стане. Много беше гневна от мерките в България...

Аз не мисля, че тактиката е точно "да оставят населението да се заразява и който оцелее", това е действителността, но не желаната действителност. Не мисля, че има здравеопазване, което може да се справи, ако всички се тръшнат болни едновременно. По-скоро това е реалността, графиката е от ББС, отпреди половин час. Целта е да се забави разпространението и да се намали така, че да може здравеопазването да помогне на тези хора, които ще го карат по-тежко и са най-рискови. Затова и се спира тестването на всички, защото изяжда ресурси. Повечето хора ще го изкарат като една настинка или грип, но ще се справят без медицинска помощ. Затова медицинската помощ трябва да се пренасочи към тези, които наистина ще имат нужда от нея.

Аз не твърдя, че мерките в ЮК са най-адекватните. Но смятам, че никой не знае с точност кои мерки са по-адекватни, защото такава ситуация никога не е имало досега и само времето ще покаже. Вижда ми се смешно решението на Тръмп да спре самолетите за 30 дни. Ми тя епидемията няма да отмине за 30 дни... И в България с това масово затваряне на магазини... Струва ми се, че политиците повече се грижат да не ги обвинят в липса на мерки против вируса. Не си дават сметка, например, когато затворят магазини и услуги за месеци - как ще оцелеят тези хора без заплати, например? Тези последствия ми се виждат по-страшни - голяма криза ми се види, че се задава.
    Тайван?

13. БЛАГОДАРЯ deijei thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от DONALD TRUMP Виж мнението
    Паникиор!!!!!
    А дано си прав
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

15. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Post Thanks / Like

За Тайван нищо не каза,драга ми М?

Напреднал Аватара на itso
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Всичко хубаво на теория но на тази графика линията за NHS capacity реално трябва да е доста по-надолу, почти долепена за долната линия..

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Всичко хубаво на теория но на тази графика линията за NHS capacity реално трябва да е доста по-надолу, почти долепена за долната линия..
    Защо смяташ така? Аз работя в тази система, вярно, в Шотландия, но не мисля, че е вярно.
    @Ego sum, от предишните ми "разговори" с тебе ми е останало много неприятно чувство, че основната ти цел е да ме захапеш, и винаги след размяна на реплики с теб ми е оставало горчиво усещане, че не е трябвало да се захващам, затова предпочитам да не водя диалози с тебе. Освен това, тъй като нито сме в Тайван, нито сме азиатци със съответната психология, нито сме преминали през това, през което те са преминали, а и сме на друг етап, смятам, че е безсмислено да се разсъждава какво е могло да се направи като Тайван. Намирам за полезно да се гледа напред и да се обмислят бъдещите ходове. Както на правителството, така и нашите собствени ходове, които може да са различни от предложените от правителството.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче Аватара на Bupyc
    Post Thanks / Like

Вирусът ще си иде така както дойде, но задаващата се глобална икономическа криза, ще продължи доста дълго. Тя вече започна между другото.
    https://www.theguardian.com/commenti...n-economic-one
    Последно редактирано от Bupyc : 15-03-2020 на 09:36

Post Thanks / Like

Защо смяташ така? Аз работя в тази система, вярно, в Шотландия, но не мисля, че е вярно.
    @Ego sum, от предишните ми "разговори" с тебе ми е останало много неприятно чувство, че основната ти цел е да ме захапеш, и винаги след размяна на реплики с теб ми е оставало горчиво усещане, че не е трябвало да се захващам, затова предпочитам да не водя диалози с тебе. Освен това, тъй като нито сме в Тайван, нито сме азиатци със съответната психология, нито сме преминали през това, през което те са преминали, а и сме на друг етап, смятам, че е безсмислено да се разсъждава какво е могло да се направи като Тайван. Намирам за полезно да се гледа напред и да се обмислят бъдещите ходове. Както на правителството, така и нашите собствени ходове, които може да са различни от предложените от правителството.
    Както правилно си отбелязала,това са “разговори”,но не по моя вина.Аз,както винаги отбелязвам само най-важното,без да се впускам в безкрайни,и според мен безсмислени тиради,водещи само и единствено до горчиво усещане в гърлото.Но да не превръщаме темата в лични обяснения.
    По повод на поста ти,аз дадох за пример Тайван.Ти очевидно реши,че те “захапвам”. Няма такова нещо,просто е отговор на въпроса ти.
    Сега ще ти дам друг пример,надявам се,че здравия ти разум ще надделее.Италия моли,светът да не прави същата грешка като тях.Грешката която и Великобритания прави в момента.Да си мием често ръцете и да не си пипаме лицето е полувинчата мярка,може да забави,но не и да спре разпространението,нали.Или това е същото като NHS,преглед след месец,операция за след два,който оцелее.
    Няма да затваряме училища,защо?Ами защото ще трябва да спрем и работниците да работят,а тогава!!!
    Ще трябва да бръкнем във фондовете за справяне с аварийни ситуации,демек в джоба на държавата,от там кризата ни е в кърпа вързана.А революциите,разбирай размирици в UK,чакат само такива интересни времена.И ей ти на,застрашаване на статуквото.Защо да не оставим няколко и без това стари хорица да стигнат по-рано,и NHS ще си отдъхне,и пенсионните фондове(управлявани от всички знаем кого) ще са доволни.

П.С. Единствено ме е яд,че не си построих една малка манифактурка за производство на тоалетна хартия.Но пък за хапчета за ограмотяване не е късно,Работя по въпроса.

Чест и почитания!

21. ХАРЕСВАМ! Bupyc, itso, deijei liked this post
    Старо куче
    Град
    Chester
    Post Thanks / Like

Божо е най-неадекватния от всички като гледам. Егати мерките - ако почнеш да кашляш или вдигнеш температура си стой в къщи! Ама няма да се обаждаш на 111!!! Няма и на изследване да се подложиш! Щото то е само за избраните! Вие плибианс нямате право! И да не си посмял да се обадиш на доктора! Ако ще умираш вече,и дроба ти прилича на швейцарско сирене,то само тогава може да се обадиш...ако има места може и да те сложим в мазето....

Как може в Германия да има над 4 хил. случая и 10-на починали. И там са застаряваща нация,че и с 1/3 повече население.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Единственото, което не разбрах е с какво тоалетната хартия помага срещу коронавируса???? Лекарства добре, сапуни добре, дезинфектанти добре, но с какво по дяволите тоалетната хартия ще ти помогне срещу вируса??? Даеба тъпото стадо, изкупили всичко на едро сякаш свършва света. Ядат ли я, носовете ли си секнат, гъза ли си бършат с нея??? Да не може човек да си купи 1 ролка тоал.хартия да си избърше гъзъ

24. ХАРЕСВАМ! DONALD TRUMP liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Pieroni Виж мнението
    Единственото, което не разбрах е с какво тоалетната хартия помага срещу коронавируса???? Лекарства добре, сапуни добре, дезинфектанти добре, но с какво по дяволите тоалетната хартия ще ти помогне срещу вируса??? Даеба тъпото стадо, изкупили всичко на едро сякаш свършва света. Ядат ли я, носовете ли си секнат, гъза ли си бършат с нея??? Да не може човек да си купи 1 ролка тоал.хартия да си избърше гъзъ
    Че и още няма големи листа по дърветата!

Старо куче
    Град
    Chester
    Post Thanks / Like

Оня ден като кихнах в Теско и всичко се разбяга... Поне успях да гепа последното брашно. Аз съм си с настинка цяла зима(работя на студено),ама накрая да имам някаква полза от нея.

То хубаво викат да си взимаме дезифектанти,ама от къде? Гел за ръце не съм виждал от бая време вече,че даже и сапуна е кът. В къщи изпадат в ужас,щото всички ползват мокри кърпички,пък такива трудно се намират. Аз май на салфетки ще минавам,щото тоалетната хартия е кът. Няма Теско,Б§М, Асда, Костко и подобни. 5 магазина трябваше да обикалям да купя седмичните продукти(без презапасяване).

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Carlsberg Виж мнението
    Божо е най-неадекватния от всички като гледам. Егати мерките - ако почнеш да кашляш или вдигнеш температура си стой в къщи! Ама няма да се обаждаш на 111!!! Няма и на изследване да се подложиш! Щото то е само за избраните! Вие плибианс нямате право! И да не си посмял да се обадиш на доктора! Ако ще умираш вече,и дроба ти прилича на швейцарско сирене,то само тогава може да се обадиш...ако има места може и да те сложим в мазето....

Как може в Германия да има над 4 хил. случая и 10-на починали. И там са застаряваща нация,че и с 1/3 повече население.
    Защо на рошавият да не би да е взел някакви мерки? всички държави си затварят границите, за да си спасят населението и да не идват други болни от държави, че тогава става чудо,обаче нашият ларж, всички граници отворени и ми залепили табела навсякъде, че трябна да си мия ръцете, . Еми аз ръцете си ги мия ръцете, даже се и къпя,но явно на тия тука не им е навик да го правят...
    Да не говорим, че като ходя по магазините и видя някой кеър дошъл на пазар с униформата леко нацапана в кафяво, направо ме хваща погнуса , като го видя как се търка в храните.
    Последно редактирано от dimi_m : 15-03-2020 на 12:53

Post Thanks / Like

Може би защото знае нещо което другите лидери не знаят!

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Защо на рошавият да не би да е взел някакви мерки? всички държави си затварят границите, за да си спасят населението и да не идват други болни от държави, че тогава става чудо,обаче нашият ларж, всички граници отворени и ми залепили табела навсякъде, че трябна да си мия ръцете, . Еми аз ръцете си ги мия ръцете, даже се и къпя,но явно на тия тука не им е навик да го правят...

Post Thanks / Like

Последно редактирано от Bupyc : 15-03-2020 на 12:53

30. БЛАГОДАРЯ Pieroni thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! itso, Мила liked this post
    Post Thanks / Like

И в UK е така в момента. Вече тестват само които са били в чужбина или знаят, че са имали контакт с доказано заразени. Всички останали се самоизолират за 1 седмица и се тестват, ако положението им се влоши.
    Последно редактирано от Bupyc : 15-03-2020 на 12:52

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Да не говорим, че като ходя по магазините и видя някой кеър дошъл на пазар с униформата леко нацапана в кафяво, направо ме хваща погнуса , като го видя как се търка в храните.
    Рошавия няма кой да го спонсорира, за да затвори границите и затова изчаква колкото се може повече, но ще се наложи рано или късно. Това е цената на Брекзит.

Post Thanks / Like

Страница 2 от 21 ПървиПърви 123412 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 17
    Последно мнение: 14-03-2013, 07:31
  2. Отговори: 0
    Последно мнение: 09-05-2012, 18:51
  3. Отговори: 76
    Последно мнение: 09-08-2007, 22:15
  4. Имаме си военно аташе в Uk
    От edin balgarin във форум Форум за българското посолство
    Отговори: 6
    Последно мнение: 04-07-2006, 08:31
  5. Червени мераци за военно положение