Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси

CYPER IT SERVICES - Компютърен Специалист Софтуерни и Хардуерни Услуги в Лондон 078 2653 8174 cyper.bg www.CYPER.org

Резултати от 1 до 11 от общо 11
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране Проблем с HDD

Здравейте, реших да си направя санитарна профилактика на лаптопа и падна майтап! Отворих го да почистя праха и се чудех дали да откача захранването на биоса или да го извадя от каналчето през която върви кабелчето му и си викам :вади бе, тъкмо ще видиш какво ще стане. Та завърших профилактиката сглобих всичко, включих го и но буутабъл дивайс! Влязох в биоса съответно и погледнах листа на буут приорити 1.HDD0 2.USB HDD 3....etc. О.К., преди имаше в листа Windows boot manager , какъв е проблема- имам един RAID мСАТА ХДД, който обаче е сбор от два, коита са фабрично по този начин. ID0, HDD0 non bootable и ID1 Kingston SMSR150 . ДА, ама няма как да го ричвам този втория, който е същия ама с друго име! Понеже има малко , но много важни неща на него не искам да преинсталирам Уиндоуса. Купих един mSATA to USB дивайс на USB3 обаче идва втория проблем-като го сложа на друг компютър не може да го прочете, защото моя мСАТА е 2А , а USB3 дава до 0.9А ! Сега поръчах един друг адаптор mSATA SSD To 2.5" SATA 6.0 GPS Adapter Converter Card Module Board.Не зная той дали ще ми свърши някаква работа също. Не зная вече какво да мисля. Някакви идеи как да стане буутабъл отново или как да си извадя файловете от него поне ?

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Проблем с HDD

Имаш ли под ръка друг пц? Свали си life cd Ubuntu и го пусни на твоя да буутне, ще може да си свалиш файловете от твоя хард.
    Вероятно хдд ти търси UEFI mode потърси в биоса да го смениш, сега вероятно е legacy
    Последно редактирано от deijei : 22-01-2020 на 21:21
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

3. БЛАГОДАРЯ Kearny thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Kearny liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Сменях всички нагласи на БИОСа, на Легаси на УЕФИ нищо не се променя. Направили са така HDD то за по-висока скорост на работа. Никога не съм се занимавал с Убунту, може ли на флаш да го направя, защото лаптопа е без CD, имам външно но не е тука в момента. Ще отворя да видя някое видео в тюба за убунту.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Грешката е моя, повечето лаптопи вече са без сд а всеки има усб . Виж това надявам се да ти помогне
    https://tutorials.ubuntu.com/tutoria...k-on-windows#0

6. БЛАГОДАРЯ Kearny thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Нали няма като направя този буутъбъл USB да ми форматира HDD то и да инсталира този Убунту?

Старо куче
    Post Thanks / Like

Няма ако не натиснеш инсталл. Дори и да натиснеш има няколко въпроса от рода в коя част на света си каква клавиатура искаш и т.н. чак тогава стига до формат на хдд пак пита и ти казва че след този процес ще загубиш всички данни и чак тогава ако продължиш става необратимо

Вероятно въпроса ти беше дали при направата на буутъбъл усб няма да ти инсталира убунту? Няма . Като го направиш този усб и буутнеш лаптопа от усб тогава имаш две опции - live Ubuntu и инсталиране. Даже инсталирането стои като икона на десктопа. Ако решиш да инсталираш кликаш на иконата . Поне така беше на предишните версии на убунту скоро не съм правил чиста инсталация. Но и не вярвам да се е променило нещо съществено при новите версии
    Последно редактирано от deijei : 23-01-2020 на 01:11

9. БЛАГОДАРЯ Kearny thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Направих флашката, влязох в Убунуту, на Other Locations ми излиза Computer(което явно е флашката, защото показва обема на флашката), а на Networks има Windows Network, но когато кликна на нея излиза надпис Unable to access location(no such file or directory)
    Не зная, това ли е пътя да видя нещата от Уиндоус?
    Изглежда трябва да се довлоадва |Samba софтуер
    Последно редактирано от Kearny : 23-01-2020 на 01:31

Старо куче
    Post Thanks / Like

Мисля че беше във фолдър media. Виж там дали ти се появява хдд.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Падна голчма борба и се оказах победен. Не става и не става! Опитах и с Уиндоуска флашка и пак не става. Ходих до един шоп който се занимават с ремонт на компютри и там избуксуваха хората. Архитектурата на хард драйва е проблем. Не мога да видя едната половина изобщо. Преинсталирах Уиндовса току що, изгубих инфо и това е. Мерси за помощта, поне си направих Линуксова флашка и си поиграх с линукса

Старо куче
    Post Thanks / Like

Странно, да не би да е бил криптиран?

Старо куче
    Post Thanks / Like

Не, не е криптиран. Странно е всичко, което се случи от изваждането на захранването....

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 14
    Последно мнение: 09-01-2013, 22:42
  2. Проблем със зъб
    От dsys във форум Здраве и здравеопазване
    Отговори: 11
    Последно мнение: 23-09-2009, 19:21
  3. проблемче с пс-то
    От HuKu5556 във форум Интернет и компютри
    Отговори: 3
    Последно мнение: 17-07-2009, 23:32
  4. Има проблем/няма проблем