Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 14 от общо 14
    Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

По подразбиране Смяна задно стъкло

През нощта на улицата някой е счупил задното стъкло на колата ми с камък. Обадих се в полицията и регистрираха случката , дадоха ми реф. номер и само толкова. Да се обаждам ли на застрахователя, защото застраховката ми има само- участие (excess) задължителни £150 и доброволни £250, общо стават 400 , а застраховката покрива отделно за Windscreen £50. Не мисля, че трябва да се обаждам на застрахователя, защото самоучастието ми е голямо и ще покрие поправката или тези 50 са отделно от самоучастието и при всички случаи ще ми ги върнат, но ще цамбурне NCB ми за следваща застраховка? Тези £50 играят ли и за задно стъкло или само за предно? Някой има ли опит с тези неща от застрахователната материя?

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Смяна задно стъкло

Цитирай Първоначално написано от cibik Виж мнението
    През нощта на улицата някой е счупил задното стъкло на колата ми с камък. Обадих се в полицията и регистрираха случката , дадоха ми реф. номер и само толкова. Да се обаждам ли на застрахователя, защото застраховката ми има само- участие (excess) задължителни £150 и доброволни £250, общо стават 400 , а застраховката покрива отделно за Windscreen £50. Не мисля, че трябва да се обаждам на застрахователя, защото самоучастието ми е голямо и ще покрие поправката или тези 50 са отделно от самоучастието и при всички случаи ще ми ги върнат, но ще цамбурне NCB ми за следваща застраховка? Тези £50 играят ли и за задно стъкло или само за предно? Някой има ли опит с тези неща от застрахователната материя?
    Обади се на застрахователя и ги попитай колко точно би ти било самоучастието, ако клеймваш само за задно стъкло. Може да ти приложат само 50-те паунда, макар че не е точно windscreen. Виж и колко струва смяната на стъклото. Ние сме клеймвали само предно стъкло, самоучастието беше 50, не засегна NCB изобщо, но нещата са различни за различните полици. Когато се обаждаш, ясно кажи, че искаш първо попиташ какъв excess би платил, ПРЕДИ да решиш дали да направиш клейм. Не могат да се чарджат, ако си казал, че просто питаш за информация. Разговорите се записват и ако после кажат нещо друго, можеш да оспориш - при мен имаше клейм, по време на приемането на информацията служителката ми каза, че имам право на courtesy car и когато после ги попитах кога ще мога да си я взема, те ми казаха, че в полицата ми нямало оборотна кола, не съм платила за тази екстра и съм нямала право - аз не помнех дали съм платила, сменям застраховките през година-две и не помнех какво съм тикнала точно. Но като ги попитах - защо тогава вашата служителка ми каза, че имам право? Служителката, с която разговаря, каза, че ще прослуша разговора и след това ми върна обаждането и каза - понеже сме ви казали, че ще имате courtesy car, ще ви дадем - само защото предишната беше недогледала ми дадоха courtesy car за тяхна сметка, карах я към един месец.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Така мислех първоначално, да питам само, но те няма да отговорят на general questions, без да ми влязат в акунта и да се убедят, че съм застрахован при тях и каквото и да отговорят , а и да не правя клейм, ще направят рекорд, може да обменят данни с други застрахователи и ще пострада NCB където и да търся нова застраховка. Със сигурност, ако търсиш застраховка при едни и си дадеш всички данни, после другите имат основните и не ги искат отново. Не знам дали това не се случва само ако си търсил с търсачките, не конкретна компания.
    Смяната вероятно ще бъде 180-400 и май не си заслужава да рискувам по-висока застраховка заради 50пнд...
    Всъщност не знам защо слагат тази мижава сума в полицата, след като смяна на стъкло винаги е повече. Дали не е само уловка, от обажданията да събират статистика къде се случват такива бели и там да вдигат застраховките...

Старо куче Аватара на zmei4o_pk
    Post Thanks / Like

Ние сме сменяли счупено по наша вина задно стъкло. Контактувахме само с Аутоглас и платихме около 70. Но клейм бонусът не пострада въобще. После сменявахме предно стъкло, счупено от камъче на опесъчаващ камион. Стъклото вероятно е скъпо, че е с нагревател, но пак платихме същата сума, пак на Аутоглас и пак бонусът не беше прекъснат.
    бъди добър до смърт, или ...поне се опитвай!

Старо куче Аватара на cyberfan
    Град
    Walton-on -Thames
    Post Thanks / Like

Е колко да ти сложат? Ако сложат колкото е смяната, че и половината дори, колко човека ще са съгласни да платят? Прозорци не се сменят всяка година все пак.

YOU'LL NEVER WALK ALONE!

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Така мислех първоначално, да питам само, но те няма да отговорят на general questions, без да ми влязат в акунта и да се убедят, че съм застрахован при тях и каквото и да отговорят , а и да не правя клейм, ще направят рекорд, може да обменят данни с други застрахователи и ще пострада NCB където и да търся нова застраховка. Със сигурност, ако търсиш застраховка при едни и си дадеш всички данни, после другите имат основните и не ги искат отново. Не знам дали това не се случва само ако си търсил с търсачките, не конкретна компания.
    Смяната вероятно ще бъде 180-400 и май не си заслужава да рискувам по-висока застраховка заради 50пнд...
    Всъщност не знам защо слагат тази мижава сума в полицата, след като смяна на стъкло винаги е повече. Дали не е само уловка, от обажданията да събират статистика къде се случват такива бели и там да вдигат застраховките...
    Ако изрично им кажеш, че искаш само да попиташ, ПРЕДИ да подадеш иск (клейм) и не направиш иск да ти поемат щетата - няма клейм, следователно, няма защо да има загубен No Claim Bonus. И да направят рекорд, няма основание за намаляне на no claim bonus, защото няма клейм, т.е. ще си получиш бонуса. Ако купиш застраховка при друг застраховател, този ще трябва да ти издаде документ, че имаш еди-колко си години NCB, защото не си поискал от тях да ти покрият щетата. NCB се губи, когато направиш иск за щета (клейм) или когато друг шофьор направи иск за щета (клейм) към твоя застраховател, ако сте участвали в произшествието и ти си виновен. Ако само разговаряш за нещо, но не направиш клейм (иск за щета), няма клейм, няма загубен NCB. Но трябва да го кажеш изрично в началото, че искаш само да попиташ, ПРЕДИ да решиш дали да правиш клейм - иначе може да го запишат като клейм.

Гугъл търсачка на форума

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Сетих се и за още едно нещо, защо в случая може да не е добра идея да се обаждам на застрахователя- Когато правиш застраховката има въпрос "къде нощува колата" и аз съм отговорил в гараж, защото имам и при нужда мога да докажа. Ползвам го когато е за по-дълго...Ако се сетят да питат, как нощувайки в гаража, стъклото е счупено на улицата през нощта? Е, мога да кажа, че не е през нощта, не може да се докаже (освен ако не искат полицейската справка, където казах, че е м/у 5 вечерта и 10 сутринта), а и едва ли за 50пнд ще се задълбочават, но все пак да отбележа риска...

Старо куче Аватара на Ego sum
    Post Thanks / Like

1.Windscreen=предно стъкло.
    2.Имаш ли застраховка на NCB?
    3.Застрахователя не иска данни от полицията за инцидента.

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

1. Естествено, че е предно, но един на който се обаждах да ми даде цена за смяна, каза, че се отнася и за задно...
    2. Нямам. Това го правят джигити, които 2 пъти всяка година клеймват, на парктика аз на 10-15г един път може да се занимавам със застрахователи (няма гаранция де)...
    3. Има право да поиска. Само на обаждане за клейм ли да вярва или на снимка или на фактура за поправката? В някои случай застрахователя те праща при негови доверени гаражи.

Старо куче Аватара на Ego sum
    Post Thanks / Like

Очевидно имаш всички отговори и само ни проверяваш.

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Ego sum Виж мнението
    Очевидно имаш всички отговори и само ни проверяваш.
    Не е така, просто разсъждавам и постепенно стигам до изводите...

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

В края на крайщата вместо по тел, направих Live Chat в сайта им, въобще не питаха как,кога е станала повредата, казаха ми кой е техният "стъклар", в сайта им направих апликейшън, давайки номера на полицата. Чакам да се обадят кога ще стане. Няма да е засeгнат NCB, за което се опасявах да контактувам с тях. Ще платя само £50, което е моят ексес (погрешно мислех, че 50 е това което те покриват, всъщност е обратното, това е моето самоучастие само за стъкло).

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

В края на крайщата вместо по тел, направих Live Chat в сайта им, въобще не питаха как,кога е станала повредата, казаха ми кой е техният "стъклар", в сайта им направих апликейшън, давайки номера на полицата. Чакам да се обадят кога ще стане. Няма да е засeгнат NCB, за което се опасявах да контактувам с тях. Ще платя само £50, което е моят ексес (погрешно мислех, че 50 е това което те покриват, всъщност е обратното, това е моето самоучастие само за стъкло).
    Точно както и аз обяснявах - радвам се, че се е получило и на задно стъкло, не само на предно.

Гугъл търсачка на форума

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Точно както и аз обяснявах - радвам се, че се е получило и на задно стъкло, не само на предно.
    Благодаря. В събота ще го сменят...Заблудата дойде, защото в полицата за ексес си пише задължителен и доброволен £..., но за стъклото пише само Windscreen £... Ако и там пишеше Windscreen excess, щеше да е ясно (и някъде да е пояснено, че не е само за предното). Забравих да питам (само за инфо) за стъклата на вратите в общият ексес ли влизат? Преди много години, на друга кола беше чупено стъклото на предната врата за да претарашат жабката (вероятно наркомани), но ми беше по-лесно да взема от моргата за £10 и си го смених сам.
    Последно редактирано от cibik : 19-12-2019 на 22:32

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 17
    Последно мнение: 14-09-2012, 19:38
  2. MOT и предно стъкло
    От Kearny във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 1
    Последно мнение: 02-05-2012, 14:59
  3. Пукнатина на предното стъкло
    От Katya във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 12
    Последно мнение: 26-04-2012, 23:29
  4. При смяна на адрес, смяна на GP