Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 26
    Напреднал Аватара на gangosan
    Post Thanks / Like

По подразбиране Не ми дават пейслип

Добър вечер
    Работих някъде около година с една агенция, накрая се разболях на работа и стоях 6 месеца за да се възстановя и сега пак работя. Обаче след като спрях да работя не ми дадоха п60 п65 ли забравих какво трябваше да получа. Скоро работих около 3 седмици на друга работа пак през тях и за 12 - 13 дни не получих и 1 пейслип даже. Звънях им по тела поне 4 пъти да ги питам ходих до офиса 4-ри пъти да ги питам за пейслип накрая ми казаха , че ще ми ги дадът , но няма и няма правят ме на луд явно. След много настояване за п60 от старата работа не са ми дали п60 за работеното около година. Търся в интернет телефон на някоя служба , но не намирам информация. Моля да ми дадете телефон на който да ми свършат работа съответните органи или правителството. Или ми дайте съвет моля ви се какво да правя. В полицията ли да отида къде?

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Не ми дават пейслип

За кво са ти пък тия документи та толко зор ? Имам впредвид , че това са незначителни документи . С една дума и за кенефа не стават .

3. ХАРЕСВАМ! steve liked this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от gangosan Виж мнението
    Добър вечер
    Работих някъде около година с една агенция, накрая се разболях на работа и стоях 6 месеца за да се възстановя и сега пак работя. Обаче след като спрях да работя не ми дадоха п60 п65 ли забравих какво трябваше да получа. Скоро работих около 3 седмици на друга работа пак през тях и за 12 - 13 дни не получих и 1 пейслип даже. Звънях им по тела поне 4 пъти да ги питам ходих до офиса 4-ри пъти да ги питам за пейслип накрая ми казаха , че ще ми ги дадът , но няма и няма правят ме на луд явно. След много настояване за п60 от старата работа не са ми дали п60 за работеното около година. Търся в интернет телефон на някоя служба , но не намирам информация. Моля да ми дадете телефон на който да ми свършат работа съответните органи или правителството. Или ми дайте съвет моля ви се какво да правя. В полицията ли да отида къде?
    Ако си работил преди 5 април и продължаваш да работиш при същия работодател - трябва да получиш P60
    Your P60 shows the tax you’ve paid on your salary in the tax year (6 April to 5 April). You get a separate P60 for each of your jobs.
    А P45 ще получиш, когато спреш да работиш при този работодател.
    You’ll get a P45 from your employer when you stop working for them.
    А пейслип - принципно са длъжни да ти дават, освен в някои случаи.
    Your employer must provide you with a payslip.
    They do not have to do this if you’re:
    - not an*employee*or*‘worker’, for example*a contractor or freelancer
    - in the police service
    - a merchant seaman
    - a master or crew member working in share fishing (paid by a share in the profits or gross earnings of a fishing vessel)
    Цитирай Първоначално написано от bmwww Виж мнението
    За кво са ти пък тия документи та толко зор ? Имам впредвид , че това са незначителни документи . С една дума и за кенефа не стават .
    Чак пък за нищо да не стават …
    Щом работодателя не иска да ги даде - значи не му е чиста работата.
    Иначе инфото може да се намери и в персоналния акаунт в https://www.gov.uk/log-in-register-hmrc-online-services
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

5. ХАРЕСВАМ! deijei, Мила liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Ако е селф малко трудно ще му дадат
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Post Thanks / Like

Винаги съм получавал пейслип и нищо не съм променял работа си обикновенна работа. Има нещо гнило.
    прочетох и тук https://www.acas.org.uk/index.aspx?articleid=6637

Старо куче
    Post Thanks / Like

Ами то и аз бачкам на фул тайм директно нает , а не през агенция ама не мога да го докажа . Нямам 1 буква черно на бяло . Нито пейслипове , нито нищо . Само кинти в банк акаунта . Обаче пък в персонал акаунта си се водя , че бачкам за тая фирма . Ако искам пейслип или п60/п45 просто нема шанс да ми дадат такова нещо . Има някой местоработи дето няма как да ти дават пейслип или договор , макар и да си нает на фул тайм директно към работодателя .

Старо куче
    Post Thanks / Like

Вие се бъзикате, с пейслипа си доказваш доходите ако ти трябва моргидж как ще вземеш?

Старо куче
    Post Thanks / Like

Е да ама аз нямам такива филми . Предполагам , че ще требва да купувам къща кеш майтапа да го оставим ама би трябвало банката ти да може да провери , че всеки месец/седмица по сметката ти влизат пари от определена фирма ! Отделно си се водя нает в персонал такс акаунта и данъци си ми удържат , просто нямам нито договор , нито пейслип !

Старо куче
    Post Thanks / Like

Няма начин, при повечето фирми вече пейслиповете са онлайн, влизаш с твоя акаунт и може да си видиш/разпечатиш пейслиповете. Банката иска пейслипове да види както и банк стейтмънти което си е задължително

12. ХАРЕСВАМ! Мила, steve liked this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Не ми дават пейслип

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    Вие се бъзикате, с пейслипа си доказваш доходите ако ти трябва моргидж как ще вземеш?
    Така е, и не е само това. Ако останеш без работа или се разболееш и се наложи да потърсиш финансова помощ от държавата за времето, в което не можеш да работиш, ако работодателят ти не ти плаща болнични, ако са недостатъчно като сума или болничните свършат, липсата на пейслипове е сериозен проблем.

gangosan, трябва да провериш дали наистина те водят по документи на работа и дали ти удържат осигуровки/данъци. Иначе институцията, за която питаш, е HMRC.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

14. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Така е, и не е само това. Ако останеш без работа или се разболееш и се наложи да потърсиш финансова помощ от държавата за времето, в което не можеш да работиш, ако работодателят ти не ти плаща болнични, ако са недостатъчно като сума или болничните свършат, липсата на пейслипове е сериозен проблем.

gangosan, трябва да провериш дали наистина те водят по документи на работа и дали ти удържат осигуровки/данъци. Иначе институцията, за която питаш, е HMRC.
    Може да си направи регистрация в hmrc и цялото му работно досие е там. Тия които му отпускат помощи няма да се занимават да му искат пейслипове, а с нина ще му проверят цялата му работна характеристика.
    Ти май много не ги разбираш нещата

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Не ми дават пейслип

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Може да си направи регистрация в hmrc и цялото му работно досие е там. Тия които му отпускат помощи няма да се занимават да му искат пейслипове, а с нина ще му проверят цялата му работна характеристика.
    Не ми обяснявай какво не разбирам, като нямаш представа. При подаването за помощи си длъжен да им покажеш пейслиповете и други документи, а те си правят техните проверки така или иначе.

Гугъл търсачка на форума

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Не ми дават пейслип

Знам за HMRC имам регистрация от давна там звънял съм им за надвзети данъци и след 15 минути разговор и чакане от 1 месец ми върнаха всичко и ми управиха такс кода. Сега конкретно питам за телефон или за имейл на тя или друга служба. Защото като търся за пейслип не излиза нищо. За други проблеми има телефони , но за тоя проблем не намирам никаква информация.

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Не ми дават пейслип

Четейки всичко написано - започнах да ае замислям. За неща, които са ми „минали през главата” (и други места на тялото)!
    Ще отговоря групово, а вие си преценете - кое за кого се отнася.
    Ами то и аз бачкам на фул тайм директно нает , а не през агенция ама не мога да го докажа . Нямам 1 буква черно на бяло . Нито пейслипове , нито нищо . Само кинти в банк акаунта . Обаче пък в персонал акаунта си се водя , че бачкам за тая фирма . Ако искам пейслип или п60/п45 просто нема шанс да ми дадат такова нещо . Има някой местоработи дето няма как да ти дават пейслип или договор , макар и да си нает на фул тайм директно към работодателя .
    Няма начин, при повечето фирми вече пейслиповете са онлайн, влизаш с твоя акаунт и може да си видиш/разпечатиш пейслиповете. Банката иска пейслипове да види както и банк стейтмънти което си е задължително
    Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Тия които му отпускат помощи няма да се занимават да му искат пейслипове, а с нина ще му проверят цялата му работна характеристика.
    При подаването за помощи си длъжен да им покажеш пейслиповете и други документи, а те си правят техните проверки така или иначе.
    1. Първата ми работа беше за една българо-британска фирма. Нмах договор (в писмен вид), не са ми давали пейслипове (седмично или месечно), нито Р60 (работих в две финансови години), нито Р45 при напускането. Даже нямах и NINo.
    Това не пречеше да ми плащат всеки месец. Не ми попречи - когато решиха, да не ми плащат за последния месец - са ангажирам всички институции и в кеайна сметка да си получа парите.
    2. Въпросните липси не ми попречиха по-късно (с вече изваден NINo) да подам апликация за джоб сиикър и да си получавам помощи няколко месеца. Джоб-центъра не са ми искали никакви документи. Даже и за семейно положение (апликацията беле за двойка).
    3. Факта, че NINo получих след приключване на работата, не попречи на HMRC, да включи national insurance contributions за този период в досието ми. И в момента са видими през акаунта ми.
    4. Когато работех за Амазон - еаботех през агенция (Transline). Те редовно, всяка седмица, ми изпращаха - първо пвйслипа, после - парите.
    5. След това работих на две места като селф. Първо - през LLP, после - като sole trader. Там вече нямаше пейслипове.
    Ако е селф малко трудно ще му дадат
    Когато си селф - наетия не си ти (като физическо лице), а „юридическото лице”'
    Не си employee, а subcontractor!
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"

Старо куче
    Post Thanks / Like

Днес говорих с колегите . Казват , че е добре да искам от шефа да ми вади пейслипове . Ако случайно ми потрябва , но общото им мнение за тоя вид "документ" е , че е маловажен като цяло . Споменаха обаче , че ако ми потрябва заем няма да ми дадат никога .

Старо куче
    Post Thanks / Like

@jhoro
    точно това имах предвид , ако го водят селф няма как да получи пейслипове
    вероятно има ткива работодатели, но аз не съм видял/чул някой да не дава пейслипове. а и след като плащат по банка няма как да скрият никакви данъци така че се губи смислъла да не дават пейслипове

Днес говорих с колегите . Казват , че е добре да искам от шефа да ми вади пейслипове . Ако случайно ми потрябва , но общото им мнение за тоя вид "документ" е , че е маловажен като цяло . Споменаха обаче , че ако ми потрябва заем няма да ми дадат никога .
    то не е важно ама по добре да го имаш а?

Старо куче
    Post Thanks / Like

Моите ми ги не дават от мързел,а не че не могат .

Старо куче
    Post Thanks / Like

някой го мързи да натисне едно копче и да разпечати пейслиповете??? да бе да. или ги разпечатват ама някой го мързи да ви ги даде? по бих го приел

Старо куче
    Post Thanks / Like

Аз бачкам за 1 човек . И точно него го мързи , щото в същото време и той бачка кат откачен .

Старо куче
    Post Thanks / Like

опитвам се да ти обясня, че не той издава пейслиповете. това е задължение на счетоводната фирма . тя ги издава но няма кой да ги вземе вероятно. сигурен съм че има по запознати от мен нека и те си кажат мнението

Старо куче
    Post Thanks / Like

Хм ... не се бях замислял , че не ги издава той . Ами значи той не ми ги праща/донася пак от мързел . Те може и да ми се издават там някъде си !

26. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Post Thanks / Like

И какво стана и вие не намирате директен тел. за връзка , на който да се оплача?

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

@jhoro
    точно това имах предвид , ако го водят селф няма как да получи пейслипове
    вероятно има ткива работодатели, но аз не съм видял/чул някой да не дава пейслипове. а и след като плащат по банка няма как да скрият никакви данъци така че се губи смислъла да не дават пейслипове
    Няма как „да го водят” селф! Все едно мен, да ме водят марсианец!
    За да бъдеш селф - трябва да се регистрираш като такъв и да работиш като такъв.
    Има работи (позиции, длъжности), които са само за селф!

Колкото до банк стеймънтс и данъците … блаженни са верующите! Мога да ти преведа ;едни пари” само щото „нямам място в сметката”!
    К'ви данъци, к'ви пет лева … упс, паунда?

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от gangosan Виж мнението
    И какво стана и вие не намирате директен тел. за връзка , на който да се оплача?
    Ами ти търсиш аналог на българската Инспекция по труда, която има право да нарежда, а тук няма такава.
    My employer refuses to give payslips – what can I do?
    If you have received no payslips from your employer, your first step should be to talk to them, asking why you are not receiving your payslips. If after challenging them nothing has changed, you should speak to your local Citizens Advice Bureau for advice on the matter. You may need to raise a grievance or, worst case scenario, take your employer to a tribunal.
    https://fmpglobal.co.uk/resources/us...k-payslip-law/
    Опитай и тук:
    Acas Helpline
    Whether you are an employer, employee or representative, you can call the Acas helpline for free and impartial advice. Simply get in touch and we'll provide you with clear and confidential guidance about any kind of dispute or query that you have about relationship issues within the workplace.
    https://www.acas.org.uk/index.aspx?articleid=2042
    Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    2. Въпросните липси не ми попречиха по-късно (с вече изваден NINo) да подам апликация за джоб сиикър и да си получавам помощи няколко месеца. Джоб-центъра не са ми искали никакви документи. Даже и за семейно положение (апликацията беле за двойка).
    Информацията ти е остаряла с няколко години. Вече няма джоб сийкър в общия случай. И правилата са други. Искат и пейслипове, и marriage certificate, и доста други работи.

Гугъл търсачка на форума

30. БЛАГОДАРЯ gangosan thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! gangosan liked this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Информацията ти е остаряла с няколко години. Вече няма джоб сийкър. И правилата са други. Искат и пейслипове, и marriage certificate, и доста други работи.
    Това сигурно ли е?
    Щото тук не виждам промяна! https://www.gov.uk/jobseekers-allowance

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. дават ли NIN в момента???
    От mafffff във форум Работа и бизнес в UK
    Отговори: 12
    Последно мнение: 29-09-2017, 10:55
  2. NIN и UTR какви възможности дават?
    От drago_man във форум Общ форум
    Отговори: 2
    Последно мнение: 10-10-2012, 11:47
  3. Отговори: 6
    Последно мнение: 10-06-2011, 22:21
  4. Отговори: 1