Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 3 от 3 ПървиПърви 123
Резултати от 51 до 57 от общо 57
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Няма такава държава …. казват някои.

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    А някой изобщо как ще разбере, че аз не си живея на адреса си , като по лична карта постоянният ми адрес се води в София и писмата за данъците си ги получавам по пощата на същият адрес,както е по лк.Това, че работя в Англия,какво значение има, може да са ме пратили в командировка ей така да не повярваш
    Говорим за настоящ, а не за постоянен адрес!
    Освен това се попълва декларацуя, а за ”деклариране на неверни данни” се носи „наказателна отговорност по чл. 313 от Наказателния кодекс”!
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Говорим за настоящ, а не за постоянен адрес!
    Освен това се попълва декларацуя, а за ”деклариране на неверни данни” се носи „наказателна отговорност по чл. 313 от Наказателния кодекс”!
    Какво значи настоящ и постоянен адрес според теб? Сара пита дали може да гласува? естествено,че може, гласува където се води по лк.Иначе ти може да живееш на 30места и в всяка община( квартал) да си регистриран, но гласуваш от където ти се води лк.
    Даже на мен ми се налага да се регистрирам в друга община в София и сега като съм си в България, смятам да го направя, не че задължително , но имам имот там и е хубаво да фигурирам в тази община, но нямам право да гласувам, защото по лк не се водя там
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

Mr. Herbalist Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Няма такава държава …. казват някои.

Тази държава… няма оправия казват други.

Трети нищо не казват, хващат си куфарите, билета и си казват не ми пука за тази държава.

Аз съм от четвърта група българи….

Преди 20 години разбрах, че нямам шанс да променя нещата в държавата, разбрах, че на държавата не и пука за граждани без връзки и без истински мечти и казах СБОГОМ на Родината.

Тогава не знаех, че“ Няма такава държава“, знаех, че има държава на име Великобритания, която дава шанс на тези които я обитават, независимо от къде са и какви са. Държава в която успяваш да сбъднеш мечтите си..

Знаех, че Великобритания нямаше с магическа пръчка да ми помогне да сбъдна мечтите си, но поне нямаше да ми попречи.

В Родината никога не успях да работя, това което завърших… не, че нямах знания и документи, а понеже нямах връзки.

Многократно ми бе отказвано да ме назначат по специалност завършена в техникум с мотива нямаш стаж…. Бях учил 4 години ….за нещо, което нямаше как да започна да работя без връзки.

В Лондон завърших образование за 4 месеца и успях да си намеря работа, без стаж.. без връзки.

Винаги ще съм благодарен на Дейвид, който когато му позвъних, ме попита имаш ли квалификацията, имаш ли шофьорска книжка, имаш ли автомобил?

Отговорих му да, да, да , а той ми каза ок ли си да започнеш понеделник.

Английския ми бе на много ниско ниво.. нямах стаж, нямах връзки, но тези неща нямаха значение за да сбъдна мечтите си.

Да работя работа, за която бях учил, да получавам пари които заслужавам и да ме оценяват за това което съм, а не връзките ми.

Стана така, че работих за компанията над 10 години и дори станах шеф на англичани.

След 20 години живот на Острова и посещавайки десетки други държави по света, осъзнах, че няма такава държава като България. Не заради природни красоти, климат и какво ли не подобно.

Няма такава държава заради управниците, системата и хората в нея.

Разбрах за себе си, че държавата няма оправия… за да се оправи нещо, трябва да се осъзнае, че има проблем, да се поиска промяна и да се направи промяна.

В България всички знаем, че нещата не са както трябва!

В България знаем, че обаче вината не е в нас! Виновни са ни турци, немци, руснаци и кой ли не друг, но не ние самите.

Понеже не осъзнаваме, че има проблем в нас, а обвиняваме други… нищо не можем да направим и подобрим нещата.

Оплакваме се от системата, вината е в нея!

Това всички го знаем!

Когато обаче избягаме от Родината и сме на хиляди километри от системата, познайте какво най- често се случва!?

Отново имаме проблеми, не успяваме да постигнем това което искаме. Ядосваме, се, че англичаните на разбират български, яд ни е, че не ни признават дипломите, че правилата тук са по-други и номера от Родината тук не минават.

Възмущаваме се от по-скъпите цигари, алкохол и какво ли не друго.

Плюем и Родината която ни е изгонила, ненавиждаме мащехата Великобритания за по-различния живот, мразим често и сънародници които са тук и които ни предлагат работа, ама не ни плащат колкото ни се иска. Сънародници, които дават квартири, ама по правила, които не ни харесват и какво ли не.

От изброените по-горе неща става ясно, че често проблемите не са в СИСТЕМАТА, а някъде по-дълбоко, някъде в нас самите.

Аз хванах куфари, дойдох тук, но не си мълча, не се предавам.

Не се отказвам от идеята, че нещата може да са по-добре.

Родината не е само на територията на България. Родината е навсякъде където има и един българин.

По тази причина се опитвам за много неща да е по-лесно на сънародниците да решат проблема си, да получат професионално свършена услуга или консултация.

Да не чакат да им се случи проблем на тях самите, а да ги предупредя и предпазя предварително. Да имат възможността да се вържат с някой и да не се притесняват, че ще бъдат измамени или излъгани, а ще им се свърши обещаното.

Мен все още ми пука за България и въпреки, че нямам намерение да се прибирам и живея там, въпреки, че се прибирам все по-рядко и по-рядко там, не се отказвам от идеята да сме държава, която е по-различна, по-добра, по-желана, по за пример.

Преди години реших и писах, няма повече да гласувам на избори за български политици.

Не се интересувам от политика, нямам желание да се намесвам в политика.

Вчера в Родината бе основан нов политически продукт, партия с име „ Няма такава държава“.

Зад нея стои личност, която поляризира българите, едни харесват Слави и екипа му други, го ненавиждат, трети са безразлични.

Чудех се дълго какво да е моето мнение. Длъжен съм да имам такова и да го споделя.

Замислих се кой ни управлява в момента – бивш бодигард, военен, полицай и човек с прякори които няма смисъл да изброявам.

Замислих се, че демокрацията в Родината дойде на вълни СДС, докара нещо и изчезна… НДСВ, докара нещо и изчезна…

Остават си едни постоянни БСП ( бившите БКП) имайки предвид, че като младеж съм пял 45 години стига, никога не бих си и помислил да искам още от това което бе.

Другите постоянни са партията ДПС, която е движение за права и свободи и защитава част от българското население, в която аз не влизам Другите са Герб с Бат Бойко , бившия бодигард на Тодор Живков.

Пропускам и Волен Сидеров с Атаката, който ми напомня на Фараж .

А пък двамата ми напомнят на Хитлер.

Каквото и да мислите за Слави, екипа му и партията му, запитайте се само едно.

Какво по-лошо може да стане, ако влязат и те в парламента!?

Аз лично, не смятам, че те ще направят нещо и да подобрят нещата коренно, едно знам, че няма да ги развалят, понеже по-лошо от това няма накъде.

Нещата в българската политика, са така сгомясани, че по-зле няма как.

Това което Слави и екипа му може да направят е да разбъркат нещата още повече, това сгомясаното да се размирише още повече и да се усетим, че сме в една сгомнясана история, от която най-после трябва да излезем.

Бях писал и преди

70 милиона британци и парламент от 650 депутата

Близо 6 милиона сингапурци и парламент близо 80 човека депутати.

България със 7 милиона население и 240 депутати.

Е оливаме се с бюрокрация, излиза, че обожаваме бюрокрация и връзкарство!

България е една от малкото държави по света където задграничния паспорт важи за 5 години само, а не 10. Защо е това !? Ами бюрокрация, такси пари.

В България се чудят за какво да ти вземат пари, пълномощни, нотариуси, декларации апостоли, електронни подписи и какво ли не.

За 20 години живот във Великобритания веднъж не ми се е наложило да ползвам нотариус тук.

В Родината когато издадеш генерално пълномощно на човек, напишеш му името, ЕГН-то и каквото трябва там, ако човека си смени личната карта пълномощното е невалидно!?

Защо е това!? Заради бюрокрация и какво ли не.

Държавния апарат на Република България не иска да става по-лесен и удобен защото ще трябва да се съкратят връзкари държавни съжители. Не иска и населението и да е по учено, да знае чужди езици.. понеже ще се лъже по-лесно.

В скандинавските държави като Норвегия започват да учат английски от 4 годишни и го говорят перфектно.

Мисля, че ви стана ясно какво имам предвид.

Въпреки, че Слави е конфликтна личност и живее неговия си живот и гледа на нещата отгоре и не смята, че някой може да му казва нещо си, той все пак като влезе в политиката има шанс да направи промяна и да се започне с това което трябваше отдавна да стане.

Надявам се той да направи така, че нещата да се осветлят покажат и започнат да се променят.

Аз смятам и че 120 депутати са много за България. Смятам, че и българите по света е редно да можем да гласуваме и да даваме мнението си.

Има една държава, която където и да сме по света винаги ще ни е в сърцата!

Нека да няма такава държава, да ни прокужда и да ни кара да не вярваме в себе си и да се отказваме, че може и нещата да са по добре.

Ако решите да гласувате на избори, не мислете със стомаха си и правете избор заради кебапчета, не мислете и кой изглежда по-добре на плаката и кой ви е обещал нещо.

Мислете, че е крайно време нещата да започнат да се развиват по един по-различен начин.

Каквото и да става с политиката, се надявам да не бъдем излъгани за пореден път и някой да убие и последната надежда, че нещата може да са по-различни, по-добри!

съгласен съм този път с тебе ,но няма ли да го смениш най-после този манталитет да даваш себе си за пример..води се за проява на лоши маниери на мене ми е по-скоро забавно, но някои хора се връзват яко...има и други начини да подкрепиш тезата си иначе излиза малко като ода за възхвала написана от теб за теб..добре че този път няма автобиографично видео

http://www.faktograf.bg/content/blga...rubsa.facebook
    Последно редактирано от steve : 08-10-2019 на 12:07

4. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Ego sum liked this post
    .................. Аватара на VIA_AVE
    Град
    друго измерение
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Няма такава държава …. казват някои.

Тази държава… няма оправия казват други.

Трети нищо не казват, хващат си куфарите, билета и си казват не ми пука за тази държава.

Аз съм от четвърта група българи….

Преди 20 години разбрах, че нямам шанс да променя нещата в държавата, разбрах, че на държавата не и пука за граждани без връзки и без истински мечти и казах СБОГОМ на Родината.

Тогава не знаех, че“ Няма такава държава“, знаех, че има държава на име Великобритания, която дава шанс на тези които я обитават, независимо от къде са и какви са. Държава в която успяваш да сбъднеш мечтите си..

Знаех, че Великобритания нямаше с магическа пръчка да ми помогне да сбъдна мечтите си, но поне нямаше да ми попречи.

В Родината никога не успях да работя, това което завърших… не, че нямах знания и документи, а понеже нямах връзки.

Многократно ми бе отказвано да ме назначат по специалност завършена в техникум с мотива нямаш стаж…. Бях учил 4 години ….за нещо, което нямаше как да започна да работя без връзки.

В Лондон завърших образование за 4 месеца и успях да си намеря работа, без стаж.. без връзки.

Винаги ще съм благодарен на Дейвид, който когато му позвъних, ме попита имаш ли квалификацията, имаш ли шофьорска книжка, имаш ли автомобил?

Отговорих му да, да, да , а той ми каза ок ли си да започнеш понеделник.

Английския ми бе на много ниско ниво.. нямах стаж, нямах връзки, но тези неща нямаха значение за да сбъдна мечтите си.

Да работя работа, за която бях учил, да получавам пари които заслужавам и да ме оценяват за това което съм, а не връзките ми.

Стана така, че работих за компанията над 10 години и дори станах шеф на англичани.

След 20 години живот на Острова и посещавайки десетки други държави по света, осъзнах, че няма такава държава като България. Не заради природни красоти, климат и какво ли не подобно.

Няма такава държава заради управниците, системата и хората в нея.

Разбрах за себе си, че държавата няма оправия… за да се оправи нещо, трябва да се осъзнае, че има проблем, да се поиска промяна и да се направи промяна.

В България всички знаем, че нещата не са както трябва!

В България знаем, че обаче вината не е в нас! Виновни са ни турци, немци, руснаци и кой ли не друг, но не ние самите.

Понеже не осъзнаваме, че има проблем в нас, а обвиняваме други… нищо не можем да направим и подобрим нещата.

Оплакваме се от системата, вината е в нея!

Това всички го знаем!

Когато обаче избягаме от Родината и сме на хиляди километри от системата, познайте какво най- често се случва!?

Отново имаме проблеми, не успяваме да постигнем това което искаме. Ядосваме, се, че англичаните на разбират български, яд ни е, че не ни признават дипломите, че правилата тук са по-други и номера от Родината тук не минават.

Възмущаваме се от по-скъпите цигари, алкохол и какво ли не друго.

Плюем и Родината която ни е изгонила, ненавиждаме мащехата Великобритания за по-различния живот, мразим често и сънародници които са тук и които ни предлагат работа, ама не ни плащат колкото ни се иска. Сънародници, които дават квартири, ама по правила, които не ни харесват и какво ли не.

От изброените по-горе неща става ясно, че често проблемите не са в СИСТЕМАТА, а някъде по-дълбоко, някъде в нас самите.

Аз хванах куфари, дойдох тук, но не си мълча, не се предавам.

Не се отказвам от идеята, че нещата може да са по-добре.

Родината не е само на територията на България. Родината е навсякъде където има и един българин.

По тази причина се опитвам за много неща да е по-лесно на сънародниците да решат проблема си, да получат професионално свършена услуга или консултация.

Да не чакат да им се случи проблем на тях самите, а да ги предупредя и предпазя предварително. Да имат възможността да се вържат с някой и да не се притесняват, че ще бъдат измамени или излъгани, а ще им се свърши обещаното.

Мен все още ми пука за България и въпреки, че нямам намерение да се прибирам и живея там, въпреки, че се прибирам все по-рядко и по-рядко там, не се отказвам от идеята да сме държава, която е по-различна, по-добра, по-желана, по за пример.

Преди години реших и писах, няма повече да гласувам на избори за български политици.

Не се интересувам от политика, нямам желание да се намесвам в политика.

Вчера в Родината бе основан нов политически продукт, партия с име „ Няма такава държава“.

Зад нея стои личност, която поляризира българите, едни харесват Слави и екипа му други, го ненавиждат, трети са безразлични.

Чудех се дълго какво да е моето мнение. Длъжен съм да имам такова и да го споделя.

Замислих се кой ни управлява в момента – бивш бодигард, военен, полицай и човек с прякори които няма смисъл да изброявам.

Замислих се, че демокрацията в Родината дойде на вълни СДС, докара нещо и изчезна… НДСВ, докара нещо и изчезна…

Остават си едни постоянни БСП ( бившите БКП) имайки предвид, че като младеж съм пял 45 години стига, никога не бих си и помислил да искам още от това което бе.

Другите постоянни са партията ДПС, която е движение за права и свободи и защитава част от българското население, в която аз не влизам Другите са Герб с Бат Бойко , бившия бодигард на Тодор Живков.

Пропускам и Волен Сидеров с Атаката, който ми напомня на Фараж .

А пък двамата ми напомнят на Хитлер.

Каквото и да мислите за Слави, екипа му и партията му, запитайте се само едно.

Какво по-лошо може да стане, ако влязат и те в парламента!?

Аз лично, не смятам, че те ще направят нещо и да подобрят нещата коренно, едно знам, че няма да ги развалят, понеже по-лошо от това няма накъде.

Нещата в българската политика, са така сгомясани, че по-зле няма как.

Това което Слави и екипа му може да направят е да разбъркат нещата още повече, това сгомясаното да се размирише още повече и да се усетим, че сме в една сгомнясана история, от която най-после трябва да излезем.

Бях писал и преди

70 милиона британци и парламент от 650 депутата

Близо 6 милиона сингапурци и парламент близо 80 човека депутати.

България със 7 милиона население и 240 депутати.

Е оливаме се с бюрокрация, излиза, че обожаваме бюрокрация и връзкарство!

България е една от малкото държави по света където задграничния паспорт важи за 5 години само, а не 10. Защо е това !? Ами бюрокрация, такси пари.

В България се чудят за какво да ти вземат пари, пълномощни, нотариуси, декларации апостоли, електронни подписи и какво ли не.

За 20 години живот във Великобритания веднъж не ми се е наложило да ползвам нотариус тук.

В Родината когато издадеш генерално пълномощно на човек, напишеш му името, ЕГН-то и каквото трябва там, ако човека си смени личната карта пълномощното е невалидно!?

Защо е това!? Заради бюрокрация и какво ли не.

Държавния апарат на Република България не иска да става по-лесен и удобен защото ще трябва да се съкратят връзкари държавни съжители. Не иска и населението и да е по учено, да знае чужди езици.. понеже ще се лъже по-лесно.

В скандинавските държави като Норвегия започват да учат английски от 4 годишни и го говорят перфектно.

Мисля, че ви стана ясно какво имам предвид.

Въпреки, че Слави е конфликтна личност и живее неговия си живот и гледа на нещата отгоре и не смята, че някой може да му казва нещо си, той все пак като влезе в политиката има шанс да направи промяна и да се започне с това което трябваше отдавна да стане.

Надявам се той да направи така, че нещата да се осветлят покажат и започнат да се променят.

Аз смятам и че 120 депутати са много за България. Смятам, че и българите по света е редно да можем да гласуваме и да даваме мнението си.

Има една държава, която където и да сме по света винаги ще ни е в сърцата!

Нека да няма такава държава, да ни прокужда и да ни кара да не вярваме в себе си и да се отказваме, че може и нещата да са по добре.

Ако решите да гласувате на избори, не мислете със стомаха си и правете избор заради кебапчета, не мислете и кой изглежда по-добре на плаката и кой ви е обещал нещо.

Мислете, че е крайно време нещата да започнат да се развиват по един по-различен начин.

Каквото и да става с политиката, се надявам да не бъдем излъгани за пореден път и някой да убие и последната надежда, че нещата може да са по-различни, по-добри!

Уча за изпит . Там срещнах въпрос с непознатa за мен дума - "canvassing"

Въпрос :

Which of the following actions is known as "canvassing" ?

A. Persuading people to vote for a political party

B . Caring for animals at a local rescue shelter

C. Volunteering for an environmental charity

D. Donating blood to help people

Аз избрах отговор А. Предполагам че съм посочил верния отговор. Предполагам също, че мнението ми е в правилната тема.

ПС. Предположението е основа на всички грешки. Възможно е да греша. ( мои размисли и мисли )
    Vaya Con Dios ! По Паралелите...

6. БЛАГОДАРЯ DONALD TRUMP, Zara thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! DONALD TRUMP liked this post
    Recommend DONALD TRUMP recommended this post
    Старо куче Аватара на никанор
    Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от steve Виж мнението
    съгласен съм този път с тебе ,но няма ли да го смениш най-после този манталитет да даваш себе си за пример..води се за проява на лоши маниери на мене ми е по-скоро забавно, но някои хора се връзват яко...има и други начини да подкрепиш тезата си иначе излиза малко като ода за възхвала написана от теб за теб..добре че този път няма автобиографично видео

http://www.faktograf.bg/content/blga...rubsa.facebook

...макар че си малко разточителен с цитатите ...
    Perfect stranger

"Не спори с глупака , хората може да не разберат разликата "

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Какво значи настоящ и постоянен адрес според теб? Сара пита дали може да гласува? естествено,че може, гласува където се води по лк.Иначе ти може да живееш на 30места и в всяка община( квартал) да си регистриран, но гласуваш от където ти се води лк.
    Даже на мен ми се налага да се регистрирам в друга община в София и сега като съм си в България, смятам да го направя, не че задължително , но имам имот там и е хубаво да фигурирам в тази община, но нямам право да гласувам, защото по лк не се водя там
    Не според мен, а според Закона за гражданската регистрация:
    Чл. 93. Постоянен адрес е адресът в населеното място, което лицето избира да бъде вписано в регистъра на населението.
    (2) Постоянният адрес е винаги на територията на Република България.
    (3) Всяко лице може да има само един постоянен адрес.
    (4) Български граждани, живеещи в чужбина, които не са вписани в регистъра на населението и не могат да посочат постоянен адрес в Република България, се вписват служебно в регистъра на населението от район "Средец" на гр. София.
    (5) Постоянният адрес на гражданите е адрес за кореспонденция с органите на държавната власт и органите на местното самоуправление.
    (6) Постоянният адрес на гражданите служи за упражняване или ползване на права или услуги в случаите, определени в закон или друг нормативен акт.
    (7) Постоянният адрес може да съвпада с настоящия адрес.

Чл. 94. (1) Настоящ адрес е адресът, на който лицето живее.
    (2) Всяко лице има само един настоящ адрес.
    (3) Настоящият адрес на българските граждани, на които мястото на живеене е в чужбина, се отразява в регистъра на населението само с името на държавата, в която живеят.
    Предполагам, че много от вас са подавали Заявление за напускане на страната (за освобождаване от здравни вноски) или нещо подобно!
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Не според мен, а според Закона за гражданската регистрация:

Предполагам, че много от вас са подавали Заявление за напускане на страната (за освобождаване от здравни вноски) или нещо подобно!
    Жоро щом си плащам данъците в дадена община всяка година, никой неможе да ме лиши от правото да гласувам за човек ,който смятам, че ще ми харчи парите от данъците по предназначение,нали за това се избира кмет?.
    Последно редактирано от dimi_m : 11-10-2019 на 22:25
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

Страница 3 от 3 ПървиПърви 123

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 16
    Последно мнение: 05-06-2016, 16:02
  2. Отговори: 1
    Последно мнение: 27-03-2014, 07:35
  3. Няма такава жена
    От Jurgen във форум Общ форум
    Отговори: 20
    Последно мнение: 24-08-2009, 21:56
  4. Отговори: 0
    Последно мнение: 03-09-2007, 00:47

Отметки