Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати от 26 до 27 от общо 27
    Yes! I am promiscuous. Аватара на korry
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Фиктивен еднополов брак с мъж

Цитирай Първоначално написано от kruxo Виж мнението
    Благодаря на всички отзовали се по темата и техните отговори.

Май наистина яко ме пързаля (лъже). Преди малко писах на филипинецът, че ако му е изтекла визата няма право да работи за NHS или когото и да било. Преди малко ми отговаря че още може да работи тъй като визата му все още не е изтекла.

Предварителната ни уговорка беше че тези осем бона ще ги плати на три транша при това само кеш.
    Аз исках 10 бона между другото и той ми каза че за тия пари по-добре да се прибере в Филипините и да си отвори масажно студио с тях.

Яка пързалка, нали?
    да
    правят се на недоразбрали или че уж ти не си ги разбрал а те не могли правилно да обяснят
    не се прави никога устен бизнес с незнаещи граматични времена имигрант (още повече незаконен бизнес)
    осем бона е сега пазара - виетнамец ми ги предлагяше миналата година
    няма гаранции - те никога не ги дават накуп!
    и винаги след подписа.
    а веднъж подписал просто си зависим я даде я не
    въобще нерви за глупости
    отпиши тая работа от житейските си финансови планове
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Фиктивен еднополов брак с мъж

Цитирай Първоначално написано от kanarinapred Виж мнението
    Мила само плаши . Ако са умни хората които правят фиктивен брак не би могло да се докаже . Парите се дават на ръка и те живеят в общ дом . Има стотици хиляди фиктивни бракове изпълнили целта си . Всичко е много относително . Когато аз и жена ми подписвахме брак в лондон ми беше много смешно задаваха някви малоумни въпроси . УК е разграден двор .
    Нуждата ти да изказваш мнение по всички въпроси е по-голяма от възможностите ти да си полезен по въпроса.
    Мила няма нужда да плаши никого, всеки си има глава на раменете и може да реши да я използва или не и дали иска да рискува свободата си и собствения си имиграционен и друг законов статут, за да получи едни пари, които му обещава някой, който според мен лъже. Питащият е задал въпроси, но според мен има и други въпроси, над които си струва да помисли, преди да вземе решение, каквото и да е то, затова смятам, че като ги задавам, му помагам да се ориентира в обстановката. Ти нямаш необходимия опит, за да даваш съвети в тази посока. Европеец си и си подписал брак с европейска гражданка, който не води до имиграционни последствия, съответно за държавата няма особено значение дали е фалшив или не. В общината няма причина да се правят особени проверки, общината не издава визи. Кое точно не разбра от това, което съм писала:
    Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Вие хубаво ще сключите брак в общината, но разследването после при искането на визата изобщо не се прави от общината, а от съответните власти и е вероятно да нагазиш там, където изобщо не си сънувал.
    https://www.gov.uk/government/public...-sham-marriage
    Мила е сключила брак с британец и впоследствие е кандидатствала за виза на тази база, като е доказвала по съответния начин пред Хоум офис, че бракът й не е фалшив, за да получи виза на базата на този брак.

Аз смятам, че питащият е заблуден и не знае истината по 2 пункта (може и да не е питал, не знам):
    1. за сегашните обстоятелства около визовия статус на филипинеца - виза се отказва, когато има причини за този отказ - какви са те?
    2. че доказателствата за истински брак се проверяват от общината - ако филипинецът му е казал това, го е излъгал съзнателно. Доказателствата се представят не пред общината при сключване на брака, а пред Хоум офис при искане на визата.

Всички знаем, че Хоум офис може да се бави с издаването на визите, но ако всичко беше наред с визовия статут на филипинеца, дали щеше да се напъва да дава 8 бона на ръка на друг за визова измама, или просто щеше за една осма от тези пари да си уреди визовия статут по нормалния начин? Отделно, NHS e достатъчно голяма организация и не се сещам защо ще нарушава имиграционните закони, при положение че за работодател, който даде работа на имигрант без законов статут, съществуват следните наказания:
    You will commit a criminal offence under section 21 of the 2006 Act, as amended by section 35 of the Immigration Act 2016,if you know or have reasonable cause to believe that you are employing an illegal worker. You may face up to 5 years’ imprisonment and/or an unlimited fine.
    chrome-extension://oemmndcbldboiebfnladdacbdfmadadm/https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/773780/An_employer_s_guide_to_right_to_work_checks_-_January_2019.pdf
    Разбира се, че е възможно да се осъществи имиграционна измама и тя да не бъде хваната. Въпросът е, че питащият към момента няма и хабер как точно става всичко и че филипинецът го лъже в тази посока. Ако някой е почнал да ме лъже отсега, аз бих помислила дали искам да се свържа с него чрез брак, който може да доведе до много неприятни възможни последствия за мен. Освен възможно депортиране заради визова измама, възможно криминално минало и други наказания, един брак поражда и доста други законови последствия и връзки (не само имиграционни). На мястото на питащия много бих се замислила каква част от истината знам за този човек, с който ще се свържа законово, дали този човек примерно няма тъмно криминално минало, ако се свържа с брак с него, как това би могло да навреди на собствения ми статут. Щом отсега ме лъже, дали няма да се окажа в едно много неприятно положение, което дори не знам какво е към момента и от което не знам как и кога ще мога да се измъкна. И дали 8 бона (които не се знае дали ще получа) ще могат да ми платят евентуалните каши, в които се забърквам и които дори не знам какви са. Просто въпроси, които смятам за разумно всеки в подобно положение да си зададе и да си търси отговорите на тях. Успех на питащия при взимане на решението!
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 2 гости)

Подобни теми

1. Фиктивен брак
    От dimi_m във форум Общ форум
    Отговори: 12
    Последно мнение: 21-01-2018, 22:01
  2. Отговори: 16
    Последно мнение: 27-01-2014, 07:59
  3. Отговори: 2
    Последно мнение: 27-10-2006, 18:36

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми