Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 8 от общо 8
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Въпрос относно банковата сметка

Здравейте ще идваме в Англия със съпругът ми .И имам един въпрос.Може ли предварително да си изкараме банкова сметка в БГ, която ще важи в Англия или това задължително трябва да стане в Английска банка

Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Въпрос относно банковата сметка

Цитирай Първоначално написано от plamenna90 Виж мнението
    Здравейте ще идваме в Англия със съпругът ми .И имам един въпрос.Може ли предварително да си изкараме банкова сметка в БГ, която ще важи в Англия или това задължително трябва да стане в Английска банка
    Първо пристигате, после си отваряте сметки. Ако искате нормална сметка, в нормална банка.
    Иначе има и вариант с виртуални банки, но там таксуват яко, а има и други неудобства.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Иванка Виж мнението
    Първо пристигате, после си отваряте сметки. Ако искате нормална сметка, в нормална банка.
    Иначе има и вариант с виртуални банки, но там таксуват яко, а има и други неудобства.
    Но си е вариант - вадиш си с-ката предварително и по нея може да си получаваш заплащането.

Старо куче Аватара на rosbg
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

След като те вземат на работа обаче...
    Don't dream your life, live your dreams.

По-страшен от СПИН -а, по-опасен от рака...сега за сега си остава простака!

Има ли смисъл, като няма значение....

Yes! I am promiscuous. Аватара на korry
    Post Thanks / Like

банките - класически (с реален офис на улицата) или виртуални (апп ) искат да им предоставите доказателство за адреса ви в Англия че да ви се отвори “английска” банкова сметка.

Отварянето на английска банкова сметка може да ви се види помпозно надуто процедурно усложнено нещо за което си назначавате час за интервю - в сравнение с отварянето на банкова сметка в България.

Мисля че сега новодошлите си отварят сметки използвайки приложения като Revolut и други подобни. Но трябва да си знаете английския адрес - питай брат си дали можеш да ползваш неговия.

Нямам представа как ставаше номера с доказателствата за адрес какво минаваше
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Като пристигнете, изберете банка и попитайте на място какви доказателства за адрес ще приемат. Съвсем неотдавна отворих сметка в Nationwide на клиент, поискаха писмо от лекар, че е регистриран в практиката, договор за наем и писмо за council tax. Клиентът не работи още. Ако мислите, че няма да се справите сами, потърсете помощ от някой, който може да ви свърши работата, има колеги, които са в Лондон и знаят изискванията и на други банки. Успех!
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря ви за информацията.Отностно иншурънса който е по добрият вариант да се регистрираш към агенция за работа и тя да ти помогне с издаването на иншурънса или ти сам да си звъннеш и да си отидеш на интервюто

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от plamenna90 Виж мнението
    Благодаря ви за информацията.Отностно иншурънса който е по добрият вариант да се регистрираш към агенция за работа и тя да ти помогне с издаването на иншурънса или ти сам да си звъннеш и да си отидеш на интервюто
    Преди 01.01.2014 на инервюто за NINo беше трудно и затова маше нужда от съдействие.
    След тази дата - когато вече имаме пълен достъп до пазаера на труда - интервюто е на практика формалност.
    Какво ще стане след Brexit - никой не знае.
    Но прави разлика между агенция, която те наема от името на работодателя и агенция, в която се регистрираш и само ти посочва свободни работни места. Тези, вторите - няма да си бутнат пръста, за да ти помогнат.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Въпрос относно издаване на банкова сметка към Natwest.
    От Stefko777 във форум Дом, бит, устройване в UK
    Отговори: 0
    Последно мнение: 17-01-2018, 15:31
  2. Укриване на доходи. Могат ли да проверят банковата сметка.
    От JohnyK във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 46
    Последно мнение: 17-04-2015, 14:30
  3. Затворили са ми банковата сметка, аз съм в България - търся компетентен отговор?
    От svetliio във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 14
    Последно мнение: 12-01-2014, 17:53
  4. Кой има достъп до банковата ми сметка в България
    От nevermind във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 9
    Последно мнение: 16-06-2012, 12:18
  5. Нужда от спешно съдействие относно банкова сметка!
    От rhymov във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 20
    Последно мнение: 22-08-2008, 21:31

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker