Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 24 от общо 24
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Въпрос относно банковата сметка

Здравейте ще идваме в Англия със съпругът ми .И имам един въпрос.Може ли предварително да си изкараме банкова сметка в БГ, която ще важи в Англия или това задължително трябва да стане в Английска банка

Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Въпрос относно банковата сметка

Цитирай Първоначално написано от plamenna90 Виж мнението
    Здравейте ще идваме в Англия със съпругът ми .И имам един въпрос.Може ли предварително да си изкараме банкова сметка в БГ, която ще важи в Англия или това задължително трябва да стане в Английска банка
    Първо пристигате, после си отваряте сметки. Ако искате нормална сметка, в нормална банка.
    Иначе има и вариант с виртуални банки, но там таксуват яко, а има и други неудобства.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Иванка Виж мнението
    Първо пристигате, после си отваряте сметки. Ако искате нормална сметка, в нормална банка.
    Иначе има и вариант с виртуални банки, но там таксуват яко, а има и други неудобства.
    Но си е вариант - вадиш си с-ката предварително и по нея може да си получаваш заплащането.

Старо куче Аватара на rosbg
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

След като те вземат на работа обаче...
    Don't dream your life, live your dreams.

По-страшен от СПИН -а, по-опасен от рака...сега за сега си остава простака!

Има ли смисъл, като няма значение....

Yes! I am promiscuous. Аватара на korry
    Post Thanks / Like

банките - класически (с реален офис на улицата) или виртуални (апп ) искат да им предоставите доказателство за адреса ви в Англия че да ви се отвори “английска” банкова сметка.

Отварянето на английска банкова сметка може да ви се види помпозно надуто процедурно усложнено нещо за което си назначавате час за интервю - в сравнение с отварянето на банкова сметка в България.

Мисля че сега новодошлите си отварят сметки използвайки приложения като Revolut и други подобни. Но трябва да си знаете английския адрес - питай брат си дали можеш да ползваш неговия.

Нямам представа как ставаше номера с доказателствата за адрес какво минаваше
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Като пристигнете, изберете банка и попитайте на място какви доказателства за адрес ще приемат. Съвсем неотдавна отворих сметка в Nationwide на клиент, поискаха писмо от лекар, че е регистриран в практиката, договор за наем и писмо за council tax. Клиентът не работи още. Ако мислите, че няма да се справите сами, потърсете помощ от някой, който може да ви свърши работата, има колеги, които са в Лондон и знаят изискванията и на други банки. Успех!

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря ви за информацията.Отностно иншурънса който е по добрият вариант да се регистрираш към агенция за работа и тя да ти помогне с издаването на иншурънса или ти сам да си звъннеш и да си отидеш на интервюто

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Благодаря ви за информацията.Отностно иншурънса който е по добрият вариант да се регистрираш към агенция за работа и тя да ти помогне с издаването на иншурънса или ти сам да си звъннеш и да си отидеш на интервюто
    Преди 01.01.2014 на инервюто за NINo беше трудно и затова маше нужда от съдействие.
    След тази дата - когато вече имаме пълен достъп до пазаера на труда - интервюто е на практика формалност.
    Какво ще стане след Brexit - никой не знае.
    Но прави разлика между агенция, която те наема от името на работодателя и агенция, в която се регистрираш и само ти посочва свободни работни места. Тези, вторите - няма да си бутнат пръста, за да ти помогнат.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

А за отварянето на банковата сметка как доказваш адрес,ако живееш в share house и нямаш договор за наем?

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

А за отварянето на банковата сметка как доказваш адрес,ако живееш в share house и нямаш договор за наем?
    Накратко казано - трудно!

Ето няколко варианта, част от тях може да имаш даже и в share house.
    ADDRESS VERIFICATION:

Mortgage Statement or Mortgage Redemption Statement
    Recent Utility Bill – Gas, Electricity, Water, Telephone (Not mobile phones)
    Current Council Tax Bill
    Current*Full*UK Driving Licence (Paper document)
    Current UK / EU Photocard Driving Licence*with Counterpart
    House or motor insurance certificate
    Current State Pension notification letter
    Current Benefits Agency letter
    Bank / Building Society / Statement
    Solicitor letter confirming completion of house purchase
    Credit Card Statements from main provider
    HMRC Tax notification documentation (this does not include P60’s)
    Account, investment or insurance documents
    Letter from Council Confirming Electoral Roll Listing
    (1) Proof of identity and address verification can not be from the same source.
    (2)*Old*style provisional driving licences are not acceptable.
    (3) Proof of the previous address should also be obtained.
    (4) Credit card statement can be used as a*second proof*of address only by the following acceptable providers: Royal Bank of Scotland Group, Barclays, Lloyds TSB, Halifax Bank of Scotland Group, HSBC, Abbey, Nationwide, Woolwich, Alliance and Leicester, Citibank, Morgan Stanley (this list includes any other brand cards that are underwritten by these main providers).
    (5) If a client has not received their most recent coding notice, they should contact their tax office who will issue an update notice on the same day, posted second class.
    (6) From a FCA regulated company on headed paper or system generated
    Последно редактирано от jhoro : 25-07-2019 на 16:48
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"

Нов потребител
    Post Thanks / Like

А monese вариант ли е,надеждно ли е.Щот аз ще се регистрирам към агенция и в последствие ще си вадя иншурънс.Как агенцията ще ми плаща щом нямам сметка

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

А monese вариант ли е, надеждно ли е. Щот аз ще се регистрирам към агенция и в последствие ще си вадя иншурънс. Как агенцията ще ми плаща щом нямам сметка
    Нямате сметка изобщо или нямате британска сметка?
    Защото, ако агенцията държи на вас, едва ли ще е проблем, да превежда парите в българска сметка.

Напреднал
    Post Thanks / Like

А monese вариант ли е,надеждно ли е.Щот аз ще се регистрирам към агенция и в последствие ще си вадя иншурънс.Как агенцията ще ми плаща щом нямам сметка
    Вариант е, надеждни са, стабилни са, не са мошеници. Ама хубаво се запознайте с таксите им, за да не сте неприятно изненадани и ако все пак се хванете с тях (аз не бих), гледайте колкото може по-бързо да се прехвърлите в нормална банка.

.................. Аватара на VIA_AVE
    Град
    друго измерение
    Post Thanks / Like

Revolut. - App. Може да си получите картата на BG адрес.

А monese вариант ли е
    Да. Успех
    Vaya Con Dios ! По Паралелите...

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Споко - не съм се обидил на никого. Много отдавна съм спрял да се впечатлявам, особено от форумни изцепки.

Колкото до преводите - този филм съм го играл. Фирмата беше британо-испанска, работата - в Централна Англия, а няколко заплати ми ги преведоха в Банка ДСК.

Вариант е, надеждни са, стабилни са, не са мошеници. Ама хубаво се запознайте с таксите им, за да не сте неприятно изненадани и ако все пак се хванете с тях (аз не бих), гледайте колкото може по-бързо да се прехвърлите в нормална банка.
    Колкото до таксите - избира се, когато има алтернативи!
    Босия - в тръните, а болния - на легло.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Револют мисля, че нямат такси за обикновен акаунт. Запознайте се с условията и лимитите им. Мисля, че са за предпочитане пред всяка виртуална банка. Почти навсякъде ще ти искат ютилити бил. Колкото по-голяма банка, толкова по-големи изисквания. Преди плащаха с чекове докато си извадиш банк.сметка, не знам дали още някой го прави. Има разни тарикати, които съдействат за откриване на банк.сметка без доказателство за адрес срещу заплащане. Някои наистина го правят, други са просто измамници. Внимавайте на кой се доверявате. Ако се разтърсите в нета сигурно ще намерите видеа и съвети как да го направите сами.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Pieroni Виж мнението
    Револют мисля, че нямат такси за обикновен акаунт.

Ако може да се живее с 200 на месец - нямат такси, да!

„No fee ATM withdrawals up to GBP 200 per month“

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Ако може да се живее с 200 на месец - нямат такси, да!

„No fee ATM withdrawals up to GBP 200 per month“
    За АТМ - ок, а за плащания през РОС-терминал имат ли?
    Ако можеш да си платиш покупките през РОС, какъв е смисъла да теглиш банкноти от АТМ?

19. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    За АТМ - ок, а за плащания през РОС-терминал имат ли?
    Ако можеш да си платиш покупките през РОС, какъв е смисъла да теглиш банкноти от АТМ?
    Като трябва да си плащаш наема на ръка...

Старо куче
    Post Thanks / Like

е що трябва да плащаш на ръка? редовните агенции правят стандинг оредер и всичко се тегли от сметката ти безкасово. а ако трябва да плащаш на ръка вече се получава сложна ситуация влизаш в една спирала от която има трудно излизане
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

22. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    е що трябва да плащаш на ръка? редовните агенции правят стандинг оредер и всичко се тегли от сметката ти безкасово. а ако трябва да плащаш на ръка вече се получава сложна ситуация влизаш в една спирала от която има трудно излизане
    Докато чакат от агенцията месец-два да ги одобрят, ако изобщо ги одобрят без никакава тукашна история, къде ще спят? И колко ще им струва? А като звъннат на Стефка от сайт с обяви за квартири под наем и си платят за 2 седмици и стаята е тяхна.
    Нека сме реалисти. Като поживеят тук и имат какво да представят на агенциите - да се местят, ако решат. Да не говорим, че сме се нагледали и на некоректни агенции, дори и в този форум има описани няколко случая.

24. ХАРЕСВАМ! treven, deijei liked this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Докато чакат от агенцията месец-два да ги одобрят, ако изобщо ги одобрят без никакава тукашна история, къде ще спят? И колко ще им струва? А като звъннат на Стефка от сайт с обяви за квартири под наем и си платят за 2 седмици и стаята е тяхна.
    Нека сме реалисти. Като поживеят тук и имат какво да представят на агенциите - да се местят, ако решат. Да не говорим, че сме се нагледали и на некоректни агенции, дори и в този форум има описани няколко случая.
    Аз незнам защо наливате пари на тия агенции, при условие,че има хиляди начини да се заобиколят агенциите. Мойто апартаментче, което го наех миналата година, се даваше също през агенция и ми искаха 800 паунда. Вечерта го открих в gumtree, директно публикувано от хазяина, иска ми депозит и наем. Също така препоръчвам да се следи Facebook, във всеки град има група, където се публикуват свободни квартири, директно от хазяина.
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

26. ХАРЕСВАМ! deijei, treven liked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

От няколко месеца има бан на таксите на агенциите. Не знам доколко го спазват, че не ми се е налагало скоро да търся.

28. ХАРЕСВАМ! Мила, Ka 2 liked this post
    Старо куче
    Град
    Chester
    Post Thanks / Like

ОпенРент сайта е хубав.Обикновено е без агенция директно от ландлорда. Депозит и наем - такси няма. Понякога ландлорда работи с агенция за огледите(Опенрент само търсят наематели чрез тяхния сайт,както и rightmove,zoopla както и съставят договор и държат депозит),но такси няма(иначе опент рент ще ги изяде).
    Гъмтрии не знам как е за наеми.За стая може и spareroom. Като цяло за наеми не е проблем стига да имате някакъв договор за работа и наема да е не много по-висок от 1/3 доход.Ако сте двама няма проблеми и на нисък доход(стига да не искате пош апартамент на някоя река с хубава гледка,градинар и рецепционист...щото и за такива съм чувал,и после се оплакват че им отказали).

Банкови сметки...обикновено по-читавите агенции имат опция да ви изкарат нещо,но таксите са малко бау.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Въпрос относно издаване на банкова сметка към Natwest.
    От Stefko777 във форум Дом, бит, устройване в UK
    Отговори: 0
    Последно мнение: 17-01-2018, 16:31
  2. Укриване на доходи. Могат ли да проверят банковата сметка.
    От JohnyK във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 46
    Последно мнение: 17-04-2015, 14:30
  3. Затворили са ми банковата сметка, аз съм в България - търся компетентен отговор?
    От svetliio във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 14
    Последно мнение: 12-01-2014, 18:53
  4. Кой има достъп до банковата ми сметка в България
    От nevermind във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 9
    Последно мнение: 16-06-2012, 12:18
  5. Нужда от спешно съдействие относно банкова сметка!
    От rhymov във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 20
    Последно мнение: 22-08-2008, 21:31

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker