Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 16 от общо 16
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Наемане на квартира

Здравейте интересувам се как стой въпроса с наемането на квартира,ако нямаш работа.Със съпруга ми обмисляме да заминем ,но нямаме уредена работа, затова се чудим как бихме могли да си наемем апартамент

Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Наемане на квартира

Цитирай Първоначално написано от plamenna90 Виж мнението
    Здравейте интересувам се как стой въпроса с наемането на квартира,ако нямаш работа.Със съпруга ми обмисляме да заминем ,но нямаме уредена работа, затова се чудим как бихме могли да си наемем апартамент
    Наемането на квартира става с пари, не е задължително да имате работа. А цените са различни на различните места.
    Къде мислите да заминете?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

А възможно ли е някой познат да ни наеме квартира на негово име
    Последно редактирано от plamenna90 : 15-06-2019 на 07:49

4. Dislikes rosbg disliked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Иванка Виж мнението
    Наемането на квартира става с пари, не е задължително да имате работа. А цените са различни на различните места.
    Къде мислите да заминете?
    Maidstone

Yes! I am promiscuous. Аватара на korry
    Post Thanks / Like

А възможно ли е някой познат да ни наеме квартира на негово име
    Ко? Форума ли питаш?
    Питай “някой познатия” ще наеме ли апартамент в който да ви пусне вие да живеете.
    що нас питаш ��
    И да кажеш какво е станало.
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

Старо куче
    Post Thanks / Like

Без работа също можеш да наемеш.
    Вариант едно: Става с гарант (някой който е на постоянна работа и нотариално се съгласи да плаща наема вместо вас ако вие пропуснете да платите).
    Другият вариант е да предплатите за една или две години напред.
    Третият вариант е да започнете със стая в shared house - тоест с други. Там особено не проверяват къде работите, а пък и вие може да послъжете.
    четвъртият вариант е в началото да живеете в хостел или bed&breakfast, но ще ви излезе скъпо.

За вас според мен е най-приемлив вариант 3, а после вече да си търсите самостоятелна квартира.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението
    Без работа също можеш да наемеш.
    Вариант едно: Става с гарант (някой който е на постоянна работа и нотариално се съгласи да плаща наема вместо вас ако вие пропуснете да платите).
    Другият вариант е да предплатите за една или две години напред.
    Третият вариант е да започнете със стая в shared house - тоест с други. Там особено не проверяват къде работите, а пък и вие може да послъжете.
    четвъртият вариант е в началото да живеете в хостел или bed&breakfast, но ще ви излезе скъпо.

За вас според мен е най-приемлив вариант 3, а после вече да си търсите самостоятелна квартира.
    Според вас след какъв период от време прекарано в "споделено жилище" може да се наеме самостоятелна квартира.
    Попринцип брат ми живее в същия град ,но квартирата му е малка и няма как да живеем с него.Не знаем дали може той да ни наеме нещо тъй като често си сменя работата и не знам дали би бил добър гарант

Post Thanks / Like

Според вас след какъв период от време прекарано в "споделено жилище" може да се наеме самостоятелна квартира.
    Попринцип брат ми живее в същия град ,но квартирата му е малка и няма как да живеем с него.Не знаем дали може той да ни наеме нещо тъй като често си сменя работата и не знам дали би бил добър гарант
    Ами от практиката която аз съм наблюдавал - двойка която живя в шерната къща докато се изнесоха при забременяването в самостоятелен - ми около две години. Това е само един случай който лично съм наблюдавал но от ходения по гости и спомняйки си житейските истории на познати от там горе долу една две години трябват.

Говорим за хора които разчитат на труда си да оцелеят - без капитал.
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Ние си имаме капитал да си наемем самостоятелно жилище и сега, затова питах дали и по какъв начин бихме могли да наемем.Но не мога да предплатя за година-две напред(чак толкова капитал нямаме),а споделеното жилище го мислехме но до момента,в който и двамата имаме договор за работа (1-2месеца мах) да се изнесем ако е възможно,че имаме и дете което искаме да вземем после при нас.

Post Thanks / Like

Ние си имаме капитал да си наемем самостоятелно жилище и сега, затова питах дали и по какъв начин бихме могли да наемем.Но не мога да предплатя за година-две напред(чак толкова капитал нямаме),а споделеното жилище го мислехме но до момента,в който и двамата имаме договор за работа (1-2месеца мах) да се изнесем ако е възможно,че имаме и дете което искаме да вземем после при нас.
    Чувал съм че когато хората имали пари но не са в състояние да покажат редовни трудови доходи или не желаят да им надничат в кредитната история ... ами в такъв случай се плащат не един а няколко наема.

Колко на брой месечни наеми?
    Ми да речем шест. И договора ви ще е за шест месеца с опция за удължаване.
    Нещо такова

Всъщност, аз мисля че този форум няма да предложи или изясни в достатъчна степен информацията/услугата която желаете и най добре е директно да почнете комуникация с тефонните номера за контакт от сайтове като right move примерно.

Демек направо си говорете с хората които дават жилището. Парите ги имате. Сега какъв точно е пазара ви обясних ама горе долу условията.

Всичко варира нагоре надолу насам натам ама тук не е мястото за по специфична информация. Вие сте готови клиенти за някой и дано примерно от форума някой ви предложи на лично съобщение.

Пуснете и обяви че търсите във фейсбук в групи написани на бг език примерно като “квартири в Лондон” (ако искате българи и български език ) други медии са bgben.co.uk вижте банерите и обявите във форума.... ммм фейсбук ... и това е

Вече на английски търсете пак във фейсбук групи в gumtree.com. Right move
    Зяпате снимки цени харесвате свързвате се и питате конкретния човек каквото конкретно ви трябва.

Извинявайте ако постинга ми е малко назидателно наивно поучителен като тон но аз мисля че за хора като вас във вашата ситуация това е практически реалната стратегия
    Последно редактирано от korry : 15-06-2019 на 21:33
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Ако контактувате не с агенции, а с частни наемодатели - българи или друг - има шанс да намерите такива, които нямат толкова високи изисквания към доказателствата ви за постоянни доходи. Трудно е през агенции, но през частни наемодатели - не толкова. Особено ако са българи/пакистанци и т.н. с по много жилища, които отдават под наем. След като поживеете при тях, вече ще можете да поискате референции и ако имате договори за работа, може и през агенция. На първия етап, с дете, ако е толкова малко, че майката не може да работи, също ще е по-трудно, защото ако не плащате, на наемодателите ще им е трудно да ви изгонят, но не е невъзможно. Проверявайте в сайтовете, които Кори ви е препоръчал, както и в местните вестници или обяви. В различните райони е различно, трябва да се търси там, където ще се заселвате. Успех! Имайте предвид, че може скоро да тракнат кепенците за нови европейци...
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче Аватара на rosbg
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Ако до два месеца успеете да си оправите документите ще е геройство....
    До два месеца постоянна работа си е мираж /освен ако не идвате с договор/
    Don't dream your life, live your dreams.

По-страшен от СПИН -а, по-опасен от рака...сега за сега си остава простака!

Има ли смисъл, като няма значение....

Старо куче Аватара на rosbg
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Съвсем пресен случай при мен....допреди месец
    80 % от агенцийте отказваха работа, въпреки, че са на зор, докато не видят NIN....не признават временния
    Don't dream your life, live your dreams.

По-страшен от СПИН -а, по-опасен от рака...сега за сега си остава простака!

Има ли смисъл, като няма значение....

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Решихме за начало да търсим стая в споделена къща.Като за начало ще е най-добрият вариант сега остава да намерим такава къща в Maidstone.
    А да питам относно иншурънса кой е по-добрият вариант да се запишем към агенция и тя да ни съдейства за изваждането или ние сами да се обадим и да се запишем

На почивка
    Post Thanks / Like

Решихме за начало да търсим стая в споделена къща.Като за начало ще е най-добрият вариант сега остава да намерим такава къща в Maidstone.
    А да питам относно иншурънса кой е по-добрият вариант да се запишем към агенция и тя да ни съдейства за изваждането или ние сами да се обадим и да се запишем
    Научете се сами да се оправяте, няма смисъл да си давате парите на някакви агенции, за да ви изкарат документи.

17. ХАРЕСВАМ! steve liked this post
    Старо куче
    Град
    LLandysilio,LLanymynech,Wales
    Post Thanks / Like

Ако сте с добър език работа от някъде ще изкочи.Ако не е добър и няма много българи около вас( Около мен има хиляди) ще ви е сложно.А и да има българи без познати пак не става.Дръпнах майка ми и малката ми сестричка преди няколко месеца.
    Нин интервюто зависи от това къде сте. За майка ми се обадих във вторник и казаха че има свободен час в четвъртък,но тогава пък щях да я записвам в бг агенция в една фабрика,и трябваше да ги помоля за друга - следваща им свободна беше в понеделник. Уж казаха,че аз не мога да и превеждам и те щяли да намерят преводач,но на интервюто все пак аз превеждах. Писмото с нина дойде след месец и малко,като тя лично нямаше проблем да започне работа и преди това.

От агенцията и изкараха банкова сметка. Сега около вас не знам как е,но тук има няколко цеха с хиляди българи - даже бях шокиран,че живея от толкова време тук пък не знаех.

Квартира зависи. Без хубава история е сложно през агенция мисля.Аз като дойдох си платих за цяла година. Все пак има сайтове като gumtree,spareroom и можеби още,където може да се намери квартира директно от ландлорд. Друг добър сайт е Opentrent. Погледнете какво има около вас обаче. Тук около мен примерно всички са необзаведени,а обзавеждането отнема време и доста пари. В големия град наблизо от време на време се намира някой апартамент в блок тип общежитие с обзавеждане,но обзаведено жилище си е нож с две остриета. Ако нещо се счупи главоболията са страшни.
    Иначе на майка ми наема и сметките и ги плащах аз в началото,като договора за наем е на мое име.

Успех.

19. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Наемане на квартира в UK от България
    От Mirinka77 във форум Всичко за дома
    Отговори: 41
    Последно мнение: 30-04-2014, 06:40
  2. наемане на квартира
    От captain caveman във форум Общ форум
    Отговори: 3
    Последно мнение: 23-01-2013, 21:41
  3. Съвет за наемане на квартира
    От Tihicha във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 4
    Последно мнение: 21-08-2008, 08:21
  4. Наемане на квартира през интернет
    От apetrov във форум Общ форум
    Отговори: 23
    Последно мнение: 09-08-2008, 14:58
  5. Наемане на квартира
    От s_unny във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 1
    Последно мнение: 29-05-2007, 12:08

Отметки

Правила за публикуване