Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 9 от общо 9
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Няколко въпроса за преместването с дете в Англия :)

Здравейте имам няколко въпроса конкретно към преместването с дете в Англия.Със съпругът ми ще се местим в Англия при брат ми, който е там от няколко години.Той ще ни помогне с намирането на квартира главно.Синът ми който е на 7 също ще замине с нас. Притесненията ни са главно за него.Как стой въпросът с училищата там ,кога мога да го запиша.Притесняваме това ,че той не знае английски и как ще се оправя в училище.А и той е на 7 в Англия това е втори клас нали? С какво мога да го подготвя от тук какво трябва да знае, за да не толкова назад от връстниците си?Ако живем с други хора в обща къща проблем ли ще е за социалните служби,че и те много ме притесняват.Какви документи ще ми трябва от тук трябва да са преведени и легализирани или само преведени.Ще съм благодарна на всеки, който е наясно с тия неща да ми отговори

Старо куче Аватара на cyberfan
    Град
    Walton-on -Thames
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Няколко въпроса за преместването с дете в Англия :)

Детето ще можеш да запишеш на училище, когато имате адрес предполагам. Децата възприемат бързо и той ще научи езика първата година най-вероятно, но вие може да помогнете с уроци преди пристигането. Тук при навършени 7 години започват Year 3.
    На другите въпроси, ще може да отговори някой друг, надявам се.

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Ще искат акт за раждане, може да поискат и паспорт и доказателство за адрес, брат ти знае какво е това. Отидете по възможност най-бързо да го запишете в училището, защото може да няма места и да се наложи да чака да се освободи място, вижте и в повече от едно училище около вас, ако няма място в най-близкото или в това, което сте избрали. Ако имате избор, накарай брат си да прегледа отчетите на Офстед, имат такива рапорти с успеваемостта на децата, по-добрите училища имат по-висока успеваемост. Децата по-бързо научават езика, ако има нужда, ще му осигурят допълнителна помощ за английския. Ако може детето да учи английски, докато пристигнете, ще му помогне да навлезе по-бързо. Успех!
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от plamenna90 Виж мнението
    Здравейте имам няколко въпроса конкретно към преместването с дете в Англия.Със съпругът ми ще се местим в Англия при брат ми, който е там от няколко години.Той ще ни помогне с намирането на квартира главно.Синът ми който е на 7 също ще замине с нас. Притесненията ни са главно за него.Как стой въпросът с училищата там ,кога мога да го запиша.Притесняваме това ,че той не знае английски и как ще се оправя в училище.А и той е на 7 в Англия това е втори клас нали? С какво мога да го подготвя от тук какво трябва да знае, за да не толкова назад от връстниците си?Ако живем с други хора в обща къща проблем ли ще е за социалните служби,че и те много ме притесняват.Какви документи ще ми трябва от тук трябва да са преведени и легализирани или само преведени.Ще съм благодарна на всеки, който е наясно с тия неща да ми отговори
    Не си мисли, че искам да те спирам да си доведеш детето тук, но имай предвид, че децата в английските училища са от малки расисти и гаменчета . Дано случиш на читаво училище, защо като го видят, че не знае език и изглежда объркано, веднага ще го хванат за мезе.
    Имам една колежка, бивша учителка, направо какви работи чух...бетер като нашите ученици . На 15 години момичета проституират, никой не си пише домашните, пушат зад училището трева и ако им кажеш нещо, на другият ден идват родителите и се почват разправии с учителите. Та тази моя колежка не иска вече и да си помисля да става учителка отново , каза ми,че това е най отвратителната работа, която е работила.
    То и за това има недостиг на учители тук , защото никой не иска да я работи тази професия.
    Последно редактирано от dimi_m : 15-06-2019 на 04:12

Старо куче Аватара на cyberfan
    Град
    Walton-on -Thames
    Post Thanks / Like

Е за това наемите по твоя край са толкова евтини.

YOU'LL NEVER WALK ALONE!

6. ХАРЕСВАМ! Ego sum liked this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от cyberfan Виж мнението
    Е за това наемите по твоя край са толкова евтини.

YOU'LL NEVER WALK ALONE!
    Пич ти, ако си мислиш, че в Лондон не е същото жестоко се лъжеш, и то не само в Лондон, а в цяла Англия.

Старо куче Аватара на Bupyc
    Post Thanks / Like

Детето е на 7 години. Каква проституция, каква трева. В праймари скул е съвсем различно, а след това зависи от родителите. Училището само ги учи, не ги възпитава.

Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

Моето мнение...........Училището и средата в тях ( говорим за primary school) са едно от положителните неща във Великобритания.
    Към питащата:
    - езикът за детето е най-малкият ви проблем. ще го попие като гъба и след 1-2 години ще се оплаквате че почти не говори български.
    - има много из форума за необходимите документи за записване на дете в училище
    - вашата адаптация и реализация е много по трудна от тази на детето в училище. Най-малкото ще трябва да си напаснете работното време така че да може да го водите и взимате от училище и да покривате ваканциите, които са на всеки 5- 6 седмици.
    Ходил съм на 2 училищни екскурзии като придружител. Става въпрос за 7 -годишни деца ( year 3). Класът е от 24- 25 деца Отношенията между децата са повече от нормални и приятни за наблюдение. При положение че се държат малко по-освободено в сравение с когато са в класната си стая пак не съм забелязвал да има намеци от расизъм, обиди, тормоз и др.

10. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Всичко зависи от района и училището. Има райони, в които всичко е така, както го описва Дими, както и има райони, в които е много различно - зависи къде ще се заселите и кое училище ще изберете. Прегледайте рапортите на Офстед (нещо като тукашните инспекторати по образованието), има ги онлайн и пише каква е успеваемостта в училището, може да се види и колко деца получават безплатен обяд, това обикновено показва процента на тези на помощи. Аз съм в Шотландия, но такива неща, които той описва, няма в началните училища, грижат се много за децата, специално за емигрантите, наблюдавам няколко семейства и виждам как училищата правят специални усилия да приобщят децата, да им намерят клубове по интереси, за да може да си намерят приятелчета и да идват на училище с желание. Имаше един случай с по-големи ученици (децата са на 10-12 години) и по-големи ученици нещо се опитвали да ги закачат в коридорите през междучасията - определиха на всяко момиченце по две момичета от горните класове, които през време на голямото преселение на децата от стая в стая да са около тях, за да наблюдават дали някой се държи зле с тях и да се взимат мерки веднага, на място, има и учители непрекъснато наоколо. Питаха специално момиченцата дали искат големите момичета да ги водят и да са с тях или искат да наблюдават от малко разстояние, за да не е съвсем видимо, че са придружавани. Едното го записаха в група по козметика и маникюр, макар че беше още малко за тази група, защото то това обичало да прави, тя много се запали, другата си избра друга група и така.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. няколко въпроса
    От alex_ivaylov във форум Британско поданство
    Отговори: 0
    Последно мнение: 02-04-2015, 00:02
  2. Няколко въпроса
    От barbukov във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 7
    Последно мнение: 07-03-2009, 21:32
  3. Няколко въпроса:
    От MariS във форум Пазаруване
    Отговори: 3
    Последно мнение: 11-01-2009, 20:44
  4. Няколко въпроса
    От apetrov във форум Self-Employed
    Отговори: 9
    Последно мнение: 01-06-2008, 10:37
  5. Няколко въпроса за Ltd
    От svetulkata във форум Self-Employed