Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 17 от общо 17
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Пристигане в Англия с майка пенсионер

Здравейте,

една приятелка(42 год.) ще идва с майка си(на 75 год.) в Англия с емиграционна цел т.е. за постоянно.
    Тя(приятелката ми) е завършила английска фиология, има NINo, няма банкова сметка, имат подсигурена квартира за 1 седмица. Идват с капитал от 2000(две хиляди) паунда.

Въпросът ми е: 1. Вие как виждате нещата, може ли тя да е се устрои заедно с майка си(майка ѝ е диабетичка с 2-ри тип диабет(само с хапчета) и пие хапчета за високо кръвно)?
    2. Може ли някакви насоки да ми дадете - първоначално приятелката ми каква работа може да започне?

Старо куче Аватара на rosbg
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Пристигане в Англия с майка пенсионер

Всякаква каквато си намери и може да я работи....
    Щом има NIN значи е била тук и трябва да е запозната с трудовия пазар
    А майка и защо й е....и как ще си взима хапчета
    Don't dream your life, live your dreams.

По-страшен от СПИН -а, по-опасен от рака...сега за сега си остава простака!

Има ли смисъл, като няма значение....

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от rosbg Виж мнението
    Жената решава да вземе майка си, понеже повечето нормални хора не изоставят дори домашните си любимци. В UK също има лекари, както и аптеки, в които цените на лекарствата са много често по-евтини от тези в българските аптеки.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Щом има NIN значи е била тук и трябва да е запозната с трудовия пазар.
    Тя е била тук пет пъти, но е била само на екскурзия и винаги когато е повдиган въпроса за NIN тя е казвала: "За какво ми е, не ми трябва, аз нали ще се прибирам за България". При четвъртото и идване на сила е накараха да отиде да си изкара NIN.
    Тя изобщо не е запозната с трудовия пазар в Англия.

Нейната идея беше майка ѝ да се прибира на всеки три месеца и да си взима хапчетата от България по рецептурна книжка.
    Вчера тя(приятелката ми) каза че е получила информация че лекарствата изписани в Англия са напълно безплатни за пенсионери.

Нов потребител
    Град
    BIRMINGHAM
    Post Thanks / Like

Твоята приятелка трябва да си намери работа.Колкото до майка и просто отива и я регистрира при GP в най близката поликлиника. След това минава на преглед.Ако има нужда от лекарства в Англия лекарствата са безплатни за възрасни над 60 год.Дават ти рецепта и нищо не се плаща.Успех!

Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от LACKY Виж мнението
    Твоята приятелка трябва да си намери работа.Колкото до майка и просто отива и я регистрира при GP в най близката поликлиника. След това минава на преглед.Ако има нужда от лекарства в Англия лекарствата са безплатни за възрасни над 60 год.Дават ти рецепта и нищо не се плаща.Успех!
    Кой дава рецепта и как......това да не е билет за влака ??

Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от kruxo Виж мнението
    Тя е била тук пет пъти, но е била само на екскурзия и винаги когато е повдиган въпроса за NIN тя е казвала: "За какво ми е, не ми трябва, аз нали ще се прибирам за България". При четвъртото и идване на сила е накараха да отиде да си изкара NIN.
    Тя изобщо не е запозната с трудовия пазар в Англия.

Нейната идея беше майка ѝ да се прибира на всеки три месеца и да си взима хапчетата от България по рецептурна книжка.
    Вчера тя(приятелката ми) каза че е получила информация че лекарствата изписани в Англия са напълно безплатни за пенсионери.
    как може турист да си изкара НИН.......я дай малко повече инфо

Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ivoo77 Виж мнението
    Жената решава да вземе майка си, понеже повечето нормални хора не изоставят дори домашните си любимци. В UK също има лекари, както и аптеки, в които цените на лекарствата са много често по-евтини от тези в българските аптеки.
    Пропускаш нещо много важно.....за лекарствата тук трябва рецепта, това не е Марешки

Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

Пропускаш нещо много важно.....за лекарствата тук трябва рецепта, това не е Марешки
    Хем си стара пушка в оределите редици на тоз форум, хем хабиш барут за подобни теми рядко влизам, ама като видях че на най-горната тема, последното мнение е твое, си помислих, ха, чакай да почета малко, може да има нещо интересно............. ама то............. пързалка ли се казваше или нещо подобно.

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Кой дава рецепта и как......това да не е билет за влака ??
    Ти четеш ли целите постове, или …
    Написано си е - GP (General Practitioner - Общопрактикуващ лекар).
    Като не казва, че е турист.
    Като казвате „лекарства” - уточнявайте, за какви става дума. Щото има такива, само с рецепта, а има и на свободна продажба. В Алди, Лидл, Теско …
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Аз като казвам турист тя беше на гости при нейна приятелка (не на хотел) и се възползва от нейния адрес. На интервюто за NIN е била Септември месец 2016 година. Въпросите които са я питали са били: кога е пристигнала, какво възнамерява да прави в UK, имала ли е развод някога, сменялa ли си e фамилията.
    След интервюто са и казали ако си сменя адреса или фамилията или телефонен номер трябва да ги уведоми чрез телефонния номер на jobcentre plus.

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Пристигане в Англия с майка пенсионер

Цитирай Първоначално написано от kruxo Виж мнението
    Да се запише възрастната жена на джипи тук, както са ти казали и другите и да си я следят тук, че диабетът и високото кръвно си искат следене от медицинско лице, не е винаги само хапчета. Няма да става по-млада и да я карате да пътува на 3 месеца до България, това е доста безотговорен план - жената има заболявания, които са животозастрашаващи, ако не се следят и ако не е под грижите на лекар.

За приятелката ти - не знаем какво умее, за да ти кажем каква работа да търси. Щом говори английски, може да опита всякаква работа, която може да върши. Английската филология тук не е кой знае какво предимство, защото всички говорят английски - освен ако почне да обучава неанглоговорящи на английски. Зависи дали е в район, в който има много работа, доколко е предприемчива, какво е готова да направи, за да остане и т.н. Трудно е да се каже за колко ще им стигнат тези 2 хиляди паунда, защото не знаем къде ще пристига точно, но ако е в Лондон, може да се окаже, че ще свършат за 1 месец. Да си търси квартира още от България, да види какви квартири се предлагат без агенция онлайн и доколко може да се вмести в ценовия диапазон. Успех им желая.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

13. ХАРЕСВАМ! nesi, jhoro liked this post
    Старо куче
    Град
    LLandysilio,LLanymynech,Wales
    Post Thanks / Like

То в момента не е много хубаво за идване.Не знам как е около вас,но тук при мен е доста зле. Работа трудно се намира в момента,даже доколкото знам и в АБП(Има хиляди наши сънародници които работят там,че даже и две бг агенции) няма никаква работа от месеци особенно за жени. Аз където работя само евро пазара ни държи над повърхноста(местните продажби са надолу с 90%),ама и там е много несигурно. Хепи брексит един вид.Или поне при нас. Преди имаше работа на килограм и нямаше кой да я работи,ама какво да се прави

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Carlsberg Виж мнението
    То в момента не е много хубаво за идване.Не знам как е около вас,но тук при мен е доста зле. Работа трудно се намира в момента,даже доколкото знам и в АБП(Има хиляди наши сънародници които работят там,че даже и две бг агенции) няма никаква работа от месеци особенно за жени. Аз където работя само евро пазара ни държи над повърхноста(местните продажби са надолу с 90%),ама и там е много несигурно. Хепи брексит един вид.Или поне при нас. Преди имаше работа на килограм и нямаше кой да я работи,ама какво да се прави
    Четох, че някакъв завод на форд за затворили, някъде май към южна Англия и 1700 човека на улицата. Тия Англичани така си го... с тоя брекзит, че...

Старо куче
    Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Четох, че някакъв завод на форд за затворили, някъде май към южна Англия и 1700 човека на улицата. Тия Англичани така си го... с тоя брекзит, че...
    И тук затворили някакъв цех и няколко стотин на улицата.При нас се говори за съкращения. Ако нямахме договор с едни холандци за 70 мил(3500 ел. мобилни платформи) щеше да се е случило до сега. Март имаше работа заради НешънълУайд,но след тях нищо...Само евро пазара ни държи,ама с тоя брекзит не се знае. Все пак фирмата е канадска и те имат търговска сделка с ЕУ не с ЮК.Същите холандци забавиха подписването на договор с 1 месец и беше ужас. ПДИ техниците чистеха по цял ден,ние пък си играехме с неработещи машини от 2017-та,само и само да отчитаме някаква дейност...

Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Carlsberg Виж мнението
    Темата е абсолютна пързалка, ама това не пречи да си почешем езиците.
    Подходящият момент е много абстрактно понятие. Спомням си 2004 г. пробвах да дойда в UK на студенска бригада чрез посредник, но нещата пропаднаха заради някаква драма/ забрана/ ограничение от страна на UK. Не си спомням точно какво беше, но тогава звучеше сериозна работа. Обаче пък преди почти 3 години дойдох 2 дена след като се проведе референдумът за Брекзит ( всички знаем резултата), така че живота си тече, пък ние нека си кроим планове.
    Скоро коментирахме с малка група българи че много фирми/компании/бизнеси напускат UK. Къде на майтап, къде на сериозно, някой изкоментира " тамън ще се освободи място да си направим наши бизнеси". Получи порция присмех, но според мен историята е показвала че времена на криза са плодотворна почва за тези които имат смелост, инициатива и предприемчивост.

18. ХАРЕСВАМ! zmei4o_pk, treven liked this post
    Старо куче
    Град
    Post Thanks / Like

Да де,не споря кога е подходящ и неподходящ момент,ама щом и такива отвратителни места като Сидоли и АБП не търсят,а там текучеството е нещо страшно....и то лятото когато принципно е доста силен сезон за мръвки и фафли....предполагам,че нещатата не изглеждат добре. Ама може и аз само така да си мисля,но всичките ми познати споделят същото мнение,че сега е по-страшно от всякога.Дали е така в богатите райони на острова не се наемам да коментирам,но тук е така.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Какво трябва да имаме в колата при пристигане в Англия?
    От morgot89 във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 4
    Последно мнение: 11-01-2016, 23:33
  2. Майка с учещо дете в Англия?
    От webmili във форум Образование в БГ
    Отговори: 3
    Последно мнение: 08-09-2012, 18:20
  3. Майка с учещо дете в Англия?
    От webmili във форум Общ форум
    Отговори: 1
    Последно мнение: 08-09-2012, 08:07
  4. Майка с учещо дете в Англия?