Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 11 от общо 11
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Опит за измама чрез фалшиво обаждане от Банка

Ползване на лични данни чрез фалшиво обаждане от Банка , какви права има потърпевшото лице . Опит за измама и то в много голям размер.
    Взети са всички мерки и е спряна измамата.
    Въпроса е:
    потърпевшото лице може ли да оспорва институцията,която не е взела навременни мерки да го уведоми за извършване на парични преводи и отпускане на едновременно няколко кредити.

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Опит за измама чрез фалшиво обаждане от Банка

Цитирай Първоначално написано от Tomyves Виж мнението
    Ползване на лични данни чрез фалшиво обаждане от Банка , какви права има потърпевшото лице . Опит за измама и то в много голям размер.
    Взети са всички мерки и е спряна измамата.
    Въпроса е:
    потърпевшото лице може ли да оспорва институцията,която не е взела навременни мерки да го уведоми за извършване на парични преводи и отпускане на едновременно няколко кредити.
    При толкова малко информация - едва ли някой ще се наема да дава съвети.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

3. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    При толкова малко информация - едва ли някой ще се наема да дава съвети.
    Що, аз мога да съветвам: мислете и четете!
    Обзалагам се, че в сайта на въпросната банка е описано доста подробно за телефонни измамници, също и за ,,phishing emails". Т.е. - банката си е свършила работата.
    Ако звънят от непознат номер и някой се представя за служител на банка, най-лесното е учтиво да отклоните разговора и да позвъните на въпросната банка на номер, за който сте сигурни, че е техен (има го напечатан на дебитни и кредти карти, на писма от банката, в интернет...) и да се разберете.

5. ХАРЕСВАМ! Мила, nesi liked this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Опит за измама чрез фалшиво обаждане от Банка

Aз бая номера съм блокирал, като: застрахователи,разни благотворителни фондации, социологически агенции и т.н . Даже от банката, където ми е сметката, доста пъти ме търсят, за да ми пробутат някакви кредитни карти , та последният път най - любезно ги помолих, да не ме търсят, защото нямам интерес от такава карта, също така за пари и сметки, не обичам да говоря по телефона. В тая държава, доверие нямам на никой
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Иванка Виж мнението
    Що, аз мога да съветвам: мислете и четете!
    Обзалагам се, че в сайта на въпросната банка е описано доста подробно за телефонни измамници, също и за ,,phishing emails". Т.е. - банката си е свършила работата.
    Ако звънят от непознат номер и някой се представя за служител на банка, най-лесното е учтиво да отклоните разговора и да позвъните на въпросната банка на номер, за който сте сигурни, че е техен (има го напечатан на дебитни и кредти карти, на писма от банката, в интернет...) и да се разберете.
    Това е ясно. Почти при всяка комуникация, банките съветват:
    Never share a bank One Time Passcode (OTP), with another person, not even bank employee.
    Never download software or let anyone remotely log on to your computer or other devices following or during a cold call.
    Never enter your Online Banking or bank card details after clicking on a link in an email or text message.
    If you’re ever asked to do any of these, refuse and contact us immediately.
    По-скоро няма как да се отговори на въпроса:
    Цитирай Първоначално написано от Tomyves Виж мнението
    Въпроса е:
    потърпевшото лице може ли да оспорва институцията, която не е взела навременни мерки да го уведоми за извършване на парични преводи и отпускане на едновременно няколко кредити.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    По-скоро няма как да се отговори на въпроса:...
    Отговорът е ясен - банката няма как да носи отговорност, че някой първо приказва, а после мисли.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Преди няколко дена партньорката получи обаждане от банката от фрауд тима и искаха да потвърди три транзакции понеже се усъмнили, че някой нелегално се опитва да точи от кредитната й карта... тя им затвори и след малко й пратиха съобщение със същото искане. Не са я питали никакви детайли освен дата на раждане и да потвърди че трите назовани суми са нейни... едвам я навих да им отговори. От толкова мошенници вече няма как да се вярва и на истинските обаждания...

Sent from my iPhone using Tapatalk

10. ХАРЕСВАМ! zmei4o_pk liked this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Опит за измама чрез фалшиво обаждане от Банка

Цитирай Първоначално написано от redhotman Виж мнението
    Преди няколко дена партньорката получи обаждане от банката от фрауд тима и искаха да потвърди три транзакции понеже се усъмнили, че някой нелегално се опитва да точи от кредитната й карта... тя им затвори и след малко й пратиха съобщение със същото искане. Не са я питали никакви детайли освен дата на раждане и да потвърди че трите назовани суми са нейни... едвам я навих да им отговори. От толкова мошенници вече няма как да се вярва и на истинските обаждания...

В този случай, май ти си постъпил глупаво. На нейно място не бих им отговорил или пък да си пращам даните , а бих отишъл в най близкият клон, за да проверя на място какво се случва, а не да си давам личните дани с смс- си , на хора които незнам какви са. Те утре могат да и звънна и да искат друга информация, уж да сверят нещо по картата и ти ще я накараш пак...Най добре си смени картата, за да не и изтекат парите към африка.
    Аз съм си направил в картата сейвинг акаунт там си държа повечето пари,,та дори и да я изгубя, немогат да ми дръпнат парите, защот от банкомат немогат да се теглят от там пари. В нормалната сметка, където си тегля от банкомата, гледам да не държа много пари
    Последно редактирано от dimi_m : 06-05-2019 на 21:53
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

12. ХАРЕСВАМ! Motovilkov, nesi liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Бяха доста специфични със сумите, които са излизали от картата... не знам кой друг би имал подобна имформация. Плюс единственото, което са питали е DOB

Старо куче Аватара на rosbg
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Това е нормално....на мен ми се е случвало доста пъти, но с СМС само да потвърдя с ДА или НЕ
    Don't dream your life, live your dreams.

По-страшен от СПИН -а, по-опасен от рака...сега за сега си остава простака!

Има ли смисъл, като няма значение....

Напреднал Аватара на nesi
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от redhotman Виж мнението
    Бяха доста специфични със сумите, които са излизали от картата... не знам кой друг би имал подобна имформация. Плюс единственото, което са питали е DOB

Да това наистина е така, много банки имат практика да се обаждат и те питат за определени транзакции, особено ако са направени няколко такива в един и същи ден. На мен ми се е случвало също. Но когато имаш някакви съмнения направи това което е казано в предишния пост!

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 6
    Последно мнение: 10-06-2011, 22:21
  2. Пазете се Българи-фалшиво съобщение от банка
    От A,ДОБЪР ДЕН! във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 11
    Последно мнение: 26-05-2010, 09:44
  3. Получаване на смс ако имате пропуснато обаждане
    От lordm във форум Телефонни услуги, GSM
    Отговори: 12
    Последно мнение: 28-01-2010, 10:32
  4. Опит за измама.....
    От ROSSI_46 във форум Au-pair
    Отговори: 15
    Последно мнение: 28-03-2009, 13:26

Отметки

Правила за публикуване