Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 6 от общо 6
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Въпрос за идване на пенсионер!

Здравейте, понеже не съм много наясно с нещата за устройването на пенсионер, ако може да ми помогнете.
    Майка ми ще идва, на 73 години е. Не знам дали ще и хареса тук или не, но идеята ми е (до колко е възможно, не знам), ако мога да и изкарам НИН, да я запиша на ДжиПи и от там нататък, да и плащам НИН-а. Няма да крия и да увъртъм въпроса, който ме касае! След колко време, ще може да получава, някаква пенсия или поне нещо (пак казвам, ако е възможно), защото всички знаем, какви са пенсийте в БГ?
    Друг въпрос, който ме интересува е, ако примерно не и хареса тук, мога ли да и плащам НИН-а и тя да се върне в БГ?

Ще Ви бъда Благодарен, ако ми помогнете!
    Поздрави!

П.с. Ще помоля хората да не ме съдят и да ме заклеймяват!

2. БЛАГОДАРЯ SarahJane thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! SarahJane liked this post
    Старо куче Аватара на cyberfan
    Град
    Walton-on -Thames
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Въпрос за идване на пенсионер!

Мисля, че няма как да и изкараш НИН. Освен да я назначиш на работа, то друг едва ли ще я вземе.

YOU'LL NEVER WALK ALONE!

4. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Stoyan T Виж мнението
    Здравейте, понеже не съм много наясно с нещата за устройването на пенсионер, ако може да ми помогнете.
    Майка ми ще идва, на 73 години е. Не знам дали ще и хареса тук или не, но идеята ми е (до колко е възможно, не знам), ако мога да и изкарам НИН, да я запиша на ДжиПи и от там нататък, да и плащам НИН-а. Няма да крия и да увъртъм въпроса, който ме касае! След колко време, ще може да получава, някаква пенсия или поне нещо (пак казвам, ако е възможно), защото всички знаем, какви са пенсийте в БГ?
    Друг въпрос, който ме интересува е, ако примерно не и хареса тук, мога ли да и плащам НИН-а и тя да се върне в БГ?

Ще Ви бъда Благодарен, ако ми помогнете!
    Поздрави!

П.с. Ще помоля хората да не ме съдят и да ме заклеймяват!
    1. Ти едва ли щеа можеш да вземеш НИН на майка си, защото можеш да сам да искаш интервю само ако тя ще работи. Малко ми се вижда трудно да ги убедиш, че е дошла да работи на 73 години, въпреки че теоретично не е невъзможно.
    2. Няма такова нещо "да й плащам НИН" - това е само номер, партида, по която й отиват данъците и осигуровките, ако ги получава по някакъв начин, да кажем, ако работи. Т.е. трябва да ги убедиш, че тя ще работи, да й вземеш НИН и после да ги убеждаваш, че работи като самонаето лице и да й плащаш осигуровките. Не се сещам обаче с каква цел точно искаш да правиш това? Оттук нататък да заработва пенсия ми се вижда малко трудно.... Искаш да плащаш нещо, което тя няма да ползва, пък и ще е в България? Не е ясна целта.
    3. Пенсия няма да може да получава, защото не е работила тук. Обаче има пенсионен кредит, това е помощ, която би могла теоретично да получава, от която произлизат и други облаги. За целта обаче трябва да се докаже, че има право на пребиваване, има няколко начина. Кои са те и дали някой е възможен в нейния случай, за да се отговори на този въпрос, трябва да се направи преглед на нейните конкретни обстоятелства - затова се обърни към benefit advisors. Има безплатно на английски в Citizens Advice Bureau, може да ползваш и българска фирма срещу заплащане, стига да знаят какво правят, да не приказват наизуст само за да ти вземат парите, както и да са запознати с последните изменения в законите в Кралството, буквално отпреди месеци, и да следят какво става в момента - нещата понякога се променят с дни.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

6. ХАРЕСВАМ! nesi liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря Ви много, за отговорите!
    Няма как да работи на тези години, естествено. Но идеята беше, като създадем потомство, по някакъв начин да я легализираме тук. Примерно лекарства, транспорт и т.н.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Stoyan T Виж мнението
    Благодаря Ви много, за отговорите!
    Няма как да работи на тези години, естествено. Но идеята беше, като създадем потомство, по някакъв начин да я легализираме тук. Примерно лекарства, транспорт и т.н.
    Kак така да няма как да работи?Що за начин на мислене?! 73 г. не означават присъда ! В Америка е пълно с хора на такава възраст , които упражняват различни дейности, мн често има дори сервитьорки по дайнърите, както и студенти и т.н. Майка ви може да бъде например домашна помощница в семейството ви например или детегледачка. По кой закон това не може да стане? Назначавате си я със всички необходими за това изисквания.....

9. БЛАГОДАРЯ SarahJane thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! SarahJane liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Kearny Виж мнението
    Kак така да няма как да работи?Що за начин на мислене?! 73 г. не означават присъда ! В Америка е пълно с хора на такава възраст , които упражняват различни дейности, мн често има дори сервитьорки по дайнърите, както и студенти и т.н. Майка ви може да бъде например домашна помощница в семейството ви например или детегледачка. По кой закон това не може да стане? Назначавате си я със всички необходими за това изисквания.....
    Разбрахте погрешно, но и аз не се изказах правилно! Не знае език, иначе годините не и пречат, щом тя самата си търси работа, но в България. Ако знае език, всичко се променя.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Идване в UK на жена ми която е извън Европейски съюз
    От tiberii във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 25
    Последно мнение: 28-10-2014, 13:22
  2. В Англия идваме уж за добро, а живеем как
    От Moxey във форум Общ форум
    Отговори: 0
    Последно мнение: 09-06-2008, 15:06
  3. Отговори: 10
    Последно мнение: 15-08-2007, 00:12
  4. Отговори: 9
    Последно мнение: 25-06-2007, 18:53
  5. Защо идваме от най-богатата държава?
    От 3dimensional_ME във форум Новини от и за България