Здравейте.

Прочел съм не малко теми в форума, но за мен остават няколко въпросителни.
Такава рядкост ли е да си на работа като "нает", а не "самонает"? Кое е по-добрият вариант? Защо?
При евентуално заминаване ще искам да си търся работа в сферата на токовете (electrician, electrician mate, junior electrician и т.н.) или системи за контрол на достъп (бариери, камери и хотелски контрол на достъп). В момента се занимавам със системи за контрол на достъп. Образованието ми е висше, пак свързано с токове, но съм чувал че не им пука какво си учил. Към кой град да се насоча, според професията която търся? Имам къде да остана в Лондон, но предпочитам някой по-малък и спокоен град.
Ако реша да се възползвам от възможноста и отседна в Лондон - до колкото разбрах първото което трябва е телефонен номер, след това да направя е да си уговоря интервю за НИН и на края банкова сметка. Та започва търсенето на работа ( или вече е било започнало ). Къде да бъде то? Indeed, друг сайт или агенция?
Хвърлих едно око на обявите в един сайт. Струва ми се че повечето са от агенции. За първоначална работа като "electrician mate" или "junior electrician" не изискват 18th edition. Предполагам, че след като започнеш работа в сферата, спестиш парички и вече можеш да изкараш и някой курс, след това би трябвало и да те повишат???
Евентуално стартово ще имам около 1000 паунда. Мисля че ако отседна в Лондон при приятел ще ми стигнат, но ако реша да отида в друг град, то ще са ми до никъде и ще съм принуден да хвана първата работа.
Обмислял съм и Шотландия, но до колкото прочетох и запомних, нещата с квартирата са по-трудни и ще трябват повече парички.
Предполагам че работата в Лондон ще се определя и от квартирата, защото инъче ще имам сигурно над 1 час пътуване до офиса. И не знам дали това е нормално.
Нивото ми на английски не е лошо. Базата ми за сравнение се основава на техническата литература която е трябвало да чета и хората с които съм общувал до сега.

Поздрави