Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 5 от общо 5
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Какви документи са нужни за предоставяне пред НОИ и НАП при завръщане в България сега -2019?

Здравейте!
    Имам нужда от съвет, който знае разбира.
    Започнах работа в Англия през лятото на 2015
    в добре известна Английска компания.
    Навърших 60г., вече се уморих и искам да се прибирам вече в България.
    Какви точно документи е нужно да взема от съответните служби тук за признаване на трудовият стаж от НОИ / НАП- здравни осигуровки, пенсионно осигуряване и т.н..?
    Знам, че има изменения последните години като смяна имената на формуляри и т.н..
    Изобщо ще се признава ли трудовият стаж от НОИ/НАП след излизането на Англия от Европейският съюз?
    Нямам намерение да се пенсионирам тук и доколкото знам внесените ми тук пенсионни осигуровки са невъзвратими и ще отидат за Английските пенсионери. Или бъркам?
    Ако някой е компетентен по описаните по горе въпроси моля да помогне със съвет

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Какви документи са нужни за предоставяне пред НОИ и НАП при завръщане в България сега -2019?

Никой ли не знае подробности?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Какви документи са нужни за предоставяне пред НОИ и НАП при завръщане в България сега -2019?

https://public-online.hmrc.gov.uk/lc...ate=CA3916.xdp

Форма U1/E104, попълвах онлайн за приятел на вашата възраст преди 2 години, но не помня дали го принтирах след това и изпратих по пощата.
    Лично мнение: докато не е настъпил Брекзит би трябвало да ви се признае стажа пред НОИ, както и възстановяване на здравно-осигурителния статус.

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от lz1qu Виж мнението
    Здравейте!
    Имам нужда от съвет, който знае разбира.
    Започнах работа в Англия през лятото на 2015
    в добре известна Английска компания.
    Навърших 60г., вече се уморих и искам да се прибирам вече в България.
    Какви точно документи е нужно да взема от съответните служби тук за признаване на трудовият стаж от НОИ / НАП- здравни осигуровки, пенсионно осигуряване и т.н..?
    Знам, че има изменения последните години като смяна имената на формуляри и т.н..
    Изобщо ще се признава ли трудовият стаж от НОИ/НАП след излизането на Англия от Европейският съюз?
    Нямам намерение да се пенсионирам тук и доколкото знам внесените ми тук пенсионни осигуровки са невъзвратими и ще отидат за Английските пенсионери. Или бъркам?
    Ако някой е компетентен по описаните по горе въпроси моля да помогне със съвет
    Правилно те е посъветвал ukworker22 за U1, обаче не знам с пенсионирането как точно ще стане, защото 60 г. не е възраст за пенсиониране в нито едната от двете страни. Подава се за пенсиониране в страната, в която живееш към момента. Пенсията, ако има и от двете страни, се получава поотделно от двете страни. Здравните осигуровки ще ти ги признаят по друг ред, чети тук.

След излизане на ЮК от ЕС, никой не може да ти каже какво ще се признава и какво - не, не е договорено още.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Какви документи са нужни за предоставяне пред НОИ и НАП при завръщане в България сега -2019?

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Правилно те е посъветвал ukworker22 за U1, обаче не знам с пенсионирането как точно ще стане, защото 60 г. не е възраст за пенсиониране в нито едната от двете страни. Подава се за пенсиониране в страната, в която живееш към момента. Пенсията, ако има и от двете страни, се получава поотделно от двете страни. Здравните осигуровки ще ти ги признаят по друг ред, чети тук.

След излизане на ЮК от ЕС, никой не може да ти каже какво ще се признава и какво - не, не е договорено още.
    Най добре е да звъне в нои или да им пише,служителите са много запознати и ще му кажат какво да прави. Аз ходих миналата година в нои и се изненадах от обслужването, много любезни и всичко ми обясниха.
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

6. БЛАГОДАРЯ zmei4o_pk thanked for this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Какви документи са нужни за регистрация на фирма и какви разходи има
    От iceeto във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 1
    Последно мнение: 13-06-2012, 21:55
  2. Какви документи са нужни за работа в UK?
    От dantez във форум Професии и работа
    Отговори: 2
    Последно мнение: 24-12-2011, 05:22
  3. Отговори: 22
    Последно мнение: 30-01-2006, 06:19

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •