Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 15 от общо 15
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране Въпрос за операция без да имам GP

Някой знае ли каква е процедурата ако нямам GP , но ми се налага малка операция ? Имам едно мастно топче дето пробвах да го стисна. Излезе нещо , но корена не и сега забира с гнои и седи отворена рана 10 дена вече . Ако ида в спешното дали ще ме оправят ?

Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Въпрос за операция без да имам GP

Цитирай Първоначално написано от bmwww Виж мнението
    Някой знае ли каква е процедурата ако нямам GP , но ми се налага малка операция ? Имам едно мастно топче дето пробвах да го стисна. Излезе нещо , но корена не и сега забира с гнои и седи отворена рана 10 дена вече . Ако ида в спешното дали ще ме оправят ?
    Не знам за спешното, но мазила от сорта на Ихтиол, мазь Вишневского и подобни е по-добре да се избягват.
    Ако пъпката е на лицето и на ниво над горната устна, е много опасно да се стиска.
    Няма ли наоколо Walk-in centre? Провери тук:

https://www.nhs.uk/Service-Search/Wa...tionSearch/663

Може да отидеш и при най-близкото GP без регистрация:
    ,,If you fall ill while away from home, or if you are not registered with a GP but need to see one, you can still contact your nearest practice to ask for treatment. You can receive emergency treatment for 14 days. After that you will have to register as a temporary resident or permanent patient."

https://www.nhs.uk/using-the-nhs/nhs...a-gp-practice/
    Последно редактирано от Иванка : 20-04-2019 на 16:57

Старо куче
    Post Thanks / Like

Не е пъпка , а капсула твърда бяла субстанция , нещо като киста . Става на въпрос ако ида в спешното нема ли да ме пратат при хирург да га изреже ?

Старо куче Аватара на cyberfan
    Град
    Walton-on -Thames
    Post Thanks / Like

Ами ти не си за спешното. Както те посъветваха, потърси най-близкия Walk In Centre.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Какво е това и как работи .Имам впредвид 24/7 ли е отворено, как работи т.е. като нямам GP и като ида там на рецепцията и им обесня проблема си те какво ще направят ? Да не да ме пратят при някой специалист след като нямам направление от личен лекар и той да ме ожъне с маса пари, обяснете по подробно кяква е процедурата. А защо да не съм за спешното като това е отворена рана инфектирана и пълна с гной ?
    Последно редактирано от bmwww : 20-04-2019 на 18:46

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Какво е това и как работи .Имам впредвид 24/7 ли е отворено, как работи т.е. като нямам GP и като ида там на рецепцията и им обесня проблема си те какво ще направят ? Да не да ме пратят при някой специалист след като нямам направление от личен лекар и той да ме ожъне с маса пари, обяснете по подробно кяква е процедурата. А защо да не съм за спешното като това е отворена рана инфектирана и пълна с гной ?
    Walk-in центровете лекуват, доколкото им е в обхвата, хора, които нямат и джипи, но ако се окаже нещо по-сложно... А защо не се регистрираш при GP? От спешното ще направят нещо, ако е спешно да се направи нещо, те ще преценят. Ако не е - ще те пратят така или иначе при GP. Никой от спешното няма да те праща при конкретен специалист, още по-малко при частник - това не е България. Преценката дали си за специалист се прави от GP-то, изобщо тук всичко започва от джипито и за мен (а и за всички местни) е безумие някой, който живее в тази страна, да няма личен лекар в нея, това понякога се възприема и като доказателство, че всъщност не живееш тук, а си турист и може след себе си да повлече въпроси какъв ти е статута... Защо си навирате сами таралежи в гащите без нужда, просто не разбирам. Успех ти пожелавам.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче
    Post Thanks / Like

И как да си взема GP . После какъв е реда ? Бууквам си час за GP отивам , показвам му проблема , той решава , че е за специалист и ме праща , специалиста си върши работата и това ли е ?

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

И как да си взема GP . После какъв е реда ? Бууквам си час за GP отивам , показвам му проблема , той решава , че е за специалист и ме праща , специалиста си върши работата и това ли е ?
    Регистрирай се - сигурно ще ти дадат формуляр за попълване на регистратурата и ще те регистрират. Ако имаш нужда от спешна помощ, могат да ти помогнат веднага, иначе по принцип регистрацията отнема няколко дена до седмица, докато ти отидат данните нагоре в Здравния борд. Иначе трябва да си вземеш час при ГП и той ще прецени дали трябва да се направи нещо в самия здравен център, може да се наложи амбулаторно да почистят и обработят раната, или ще те прати в болница на хирург, да кажем. Обаче здравните центрове ще работят чак във вторник, така че ако смяташ, че нещо лошо се развива на това място, отиди на walk-in centre или на Спешното - ако има инфекция, ако мястото е горещо, ако тупти и изглежда червено и инфектирано.

Можеш да звъннеш и на 111 - NHS 24 - работи денонощно, ако се притесняваш от английския си, просто си поискай преводач, винаги има. Ще ти зададат сто въпроса, които ще ти изглежда, че нямат нищ общо, ама имат - ще преценят дали е необходимо спешно да те прегледа лекар. Ако е необходимо, ще ти организират преглед и ще ти кажат къде да отидеш.

А после пак си се регистрирай при ГП.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

9. БЛАГОДАРЯ zhb thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! zmei4o_pk liked this post
    Recommend beni7574 recommended this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Просто трябва да отидеш в медицинския център, в чийто район живееш.
    И да се оправяш прилично с английския (естествено) или да си водиш преводач.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Въпрос за операция без да имам GP

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Walk-in центровете лекуват, доколкото им е в обхвата, хора, които нямат и джипи, но ако се окаже нещо по-сложно... А защо не се регистрираш при GP? От спешното ще направят нещо, ако е спешно да се направи нещо, те ще преценят. Ако не е - ще те пратят така или иначе при GP. Никой от спешното няма да те праща при конкретен специалист, още по-малко при частник - това не е България. Преценката дали си за специалист се прави от GP-то, изобщо тук всичко започва от джипито и за мен (а и за всички местни) е безумие някой, който живее в тази страна, да няма личен лекар в нея, това понякога се възприема и като доказателство, че всъщност не живееш тук, а си турист и може след себе си да повлече въпроси какъв ти е статута... Защо си навирате сами таралежи в гащите без нужда, просто не разбирам. Успех ти пожелавам.
    пак нещо се опитваш да вкарваш хората в някакви филми и да ги плашиш . Ти как разбра, че статута ти се определя от гп-то, при условие, че има хиляди други начини да докажеш дали си турист или работиш легално и всеки месец си плащаш осигоровки.

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: Въпрос за операция без да имам GP

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    пак нещо се опитваш да вкарваш хората в някакви филми и да ги плашиш . Ти как разбра, че статута ти се определя от гп-то, при условие, че има хиляди други начини да докажеш дали си турист или работиш легално и всеки месец си плащаш осигоровки.
    Никой няма да пита, дали си плащаш осигуровки, за да имаш и ползваш услугите на GP.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: Въпрос за операция без да имам GP

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Мислех, че ще се научиш да не ме апострофираш, защото хем цитираш, без да четеш цитираното, хем всеки път показваш, че нищо не знаеш за живота в тази страна. Никъде не съм казвала, че статутът се определя от ГП-то, както твърдиш. При ГП-то, както каза Жоро, никой не гледа осигуровките, защото здравеопазването в тази страна не е вързано за осигуровките, а е по местожителство.

Ако обаче трябва да минаваш Habitual Residence Test, се преценява дали домът ти е в тази страна и познай накъде ще водят заключенията, ако нямаш джипи и зъболекар тук или имаш, ама са в България.

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Въпрос за операция без да имам GP

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Мислех, че ще се научиш да не ме апострофираш, защото хем цитираш, без да четеш цитираното, хем всеки път показваш, че нищо не знаеш за живота в тази страна. Никъде не съм казвала, че статутът се определя от ГП-то, както твърдиш. При ГП-то, както каза Жоро, никой не гледа осигуровките, защото здравеопазването в тази страна не е вързано за осигуровките, а е по местожителство.

Ако обаче трябва да минаваш Habitual Residence Test, се преценява дали домът ти е в тази страна и познай накъде ще водят заключенията, ако нямаш джипи и зъболекар тук или имаш, ама са в България.
    А би ли ми казала на къде ще водят тия заключенията? , защото това си е лично мой избор къде ще избера лекар в България, Германия или където си пожелая.

Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Habitual Residence Test няма абсолютно нищо общо с GP-то.

Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

Само да вметна, че телефон 111 е доста полезен при положение че не е спешен случая, но все пак не търпи отлагане в рамките на ден-два (примерно в блок от почивни дни, както е в момента). Разговора найстина отнема 30 мин в разпиване, но накрая те пращат в най-близкия възможен център със записан час (в рамките на час- два след разговора) и съответно да те погледнат и да ти се обърне внимание.

17. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Имам въпрос
    От koce във форум Общ форум
    Отговори: 29
    Последно мнение: 20-12-2010, 16:17
  2. Имам един въпрос към всички
    От pavel_ivanov във форум Benefits - Помощи
    Отговори: 4
    Последно мнение: 08-04-2010, 23:03
  3. имам един въпрос
    От hiska във форум Посреднически фирми
    Отговори: 1
    Последно мнение: 18-04-2008, 14:38
  4. Имам въпрос за NIN
    От sidko във форум Self-Employed
    Отговори: 2
    Последно мнение: 02-03-2007, 22:51
  5. ИМАМ ВЪПРОС?
    От misteriya във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 16
    Последно мнение: 03-11-2006, 20:25

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker