Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 10 от общо 10
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Arrow Издаване на P45

Здравейте!
    Не знам дaли тази тема вече съществува, но просто искам да попитам и да видя мнение от други потребители.
    Януари тази година работих за кратко от агенция в една фабрика. Февруари се преместих в друга фабрика от друга агенция. От първата поисках да ми издаде P45. Те казаха, че няма проблеми и ще получа P45. Още ги чакам и мисля че няма да ми го издадат. Имам причини да мисля така. Доколкото чета тук в интернет няма краен срок за издаване на P45, т.е може да си чакам до края на живота. В същото време на сайта не HMRC пише, че всеки работодател е длъжен да ми издаде P45, а ако не го направи след като съм го уведомил официално да се обадя в HMRC, които щели да се свържат с него да го помолят да го направи.
    Аз поне не намерих някакви правни механизми с които мога да накарам работодателя да ми издаде този документ.
    Работодателят е длъжен да го издаде по закон, но ако е решил да не го прави няма глоби или институция която да го застави по административен ред да го направи.
    В същото време в другата агенция ми облагат целия доход с 20% income tax понеже на интервюто за работа им казах, че преди това съм работил другаде, но не им представих P45. Обясних им и ги помолих да ми сменят даначният код, но те пък ми казаха да съм се обадел на HMRC те да го сменят. Много боли така да те облагат въпреки, че ще си ги възстановя тези данаци по-късно.
    Така, че въпросът ми е как да накарам първия работодател да ми издаде P45 и да не се чувствам все едно ме правят на глупак?

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Издаване на P45

Ами няма как да накараш бившия работодател да ти издаде П45. Обади се на HMRC, обясни им за какво става дума и виж те какво ще те посъветват. Такс код се променя само и единствено от HMRC.

Старо куче Аватара на cyberfan
    Град
    Walton-on -Thames
    Post Thanks / Like

Пич, след една седмица свършва финансовата година. Вече си на нова работа, това п45 е безсмислено.

YOU'LL NEVER WALK ALONE!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Доколкото знам за хора които се върнат в България този документ се използва за възстановяване на надплатени данъци. А сега аз ще имам доста за възстановяване.

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

P45 се изкарва в края на всяка финансова година, която свършва след няколко дена и пак се чака. Няма как да ти изкарат за тая година, при условие, че финансовата година още не е приключила
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

Напреднал Аватара на itso
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Обади се на HMRC. Обясни им защо мислиш че си платил повече данъци и ги помоли да проверят. Ако действително си платил повече те ще изпратят tax code на новия работодател да ги коригират.
    Както каза Зара, новия ти работодател не могат да променят tax code сами.

7. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! zmei4o_pk liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от vinetu_24 Виж мнението
    Доколкото знам за хора които се върнат в България този документ се използва за възстановяване на надплатени данъци. А сега аз ще имам доста за възстановяване.
    Обаждаш се на HMRC и ще ти оправят такс кода , както няколко човека вече ти казаха. Ще ти върнат и това което си надплатил. Важно е да си изискаш P45 щото от там може да видиш дали са ти удържали повече данъци отколкото е било нужно. Според мен са, винаги на нов работник в Ук слагат висок такс код

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    P45 се изкарва в края на всяка финансова година, която свършва след няколко дена и пак се чака. Няма как да ти изкарат за тая година, при условие, че финансовата година още не е приключила
    P45 се издава когато напускаш дадена работа и се представя на новия работодател . Предполагам го бъркаш с P60
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

9. БЛАГОДАРЯ Мила, jhoro thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! jhoro, zmei4o_pk liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Това не е вярно!
    P45 се издава при напускане на работа - сменил си пет работи за годината, имаш четири P45. (петото ще получиш, когато напуснеш сегашната)

За питащия - 20% данъци са нещо нормално, това не е грешка.
    Ако предишният работодател не ти е изпратил P45, или казва, че не може, питаш го за ,,statement of earnings". Ако и това не може, свързваш се с HMRC.
    Ако си изгубил P45, то не се издава втори път.

11. ХАРЕСВАМ! jhoro, Мила liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

То не е грешка, но му взимат данъци на база друг такс код. на него трябва да му приспаднат необлагаемия минимум и тогава да го обложат с 20%, освен ако няма селф имплойд разбира се
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

13. ХАРЕСВАМ! Мила, zmei4o_pk liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Имаш предвид P60?

15. ХАРЕСВАМ! jhoro, Мила liked this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. издаване на пълномощно
    От glabadan във форум Форум за българското посолство
    Отговори: 1
    Последно мнение: 05-02-2017, 20:02
  2. издаване на дебитна карта
    От svetlancheto74 във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 3
    Последно мнение: 07-12-2012, 06:15
  3. Последователност при издаване на докумети
    От Vulko Todoreev във форум Registration Certificates
    Отговори: 2
    Последно мнение: 14-07-2011, 09:45
  4. Издаване на NIN за студенти?
    От sando_vn във форум Студенти
    Отговори: 3
    Последно мнение: 23-09-2008, 21:00
  5. Издаване на лична карта в Uk
    От 4ove4e във форум Общ форум