»нфо «а UK Ќовини —писание ќб€ви ѕродавалник »потеки —тарт —троители ∆ълти страници “ърси
–езултати от 1 до 10 от общо 10
    Ќов потребител
    –егистриран на
    Jun 2007
    ћнени€
    43
    Post Thanks / Like

Arrow »здаване на P45

«дравейте!
    Ќе знам дaли тази тема вече съществува, но просто искам да попитам и да вид€ мнение от други потребители.
    януари тази година работих за кратко от агенци€ в една фабрика. ‘евруари се преместих в друга фабрика от друга агенци€. ќт първата поисках да ми издаде P45. “е казаха, че н€ма проблеми и ще получа P45. ќще ги чакам и мисл€ че н€ма да ми го издадат. »мам причини да мисл€ така. ƒоколкото чета тук в интернет н€ма краен срок за издаване на P45, т.е може да си чакам до кра€ на живота. ¬ същото време на сайта не HMRC пише, че всеки работодател е длъжен да ми издаде P45, а ако не го направи след като съм го уведомил официално да се обад€ в HMRC, които щели да се свържат с него да го помол€т да го направи.
    јз поне не намерих н€какви правни механизми с които мога да накарам работодател€ да ми издаде този документ.
    –аботодател€т е длъжен да го издаде по закон, но ако е решил да не го прави н€ма глоби или институци€ ко€то да го застави по административен ред да го направи.
    ¬ същото време в другата агенци€ ми облагат цели€ доход с 20% income tax понеже на интервюто за работа им казах, че преди това съм работил другаде, но не им представих P45. ќб€сних им и ги помолих да ми смен€т даначни€т код, но те пък ми казаха да съм се обадел на HMRC те да го смен€т. ћного боли така да те облагат въпреки, че ще си ги възстанов€ тези данаци по-късно.
    “ака, че въпросът ми е как да накарам първи€ работодател да ми издаде P45 и да не се чувствам все едно ме прав€т на глупак?

Manchester United Fan јватара на Zara
    –егистриран на
    Jan 2005
    ћнени€
    15 419
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране «а: »здаване на P45

јми н€ма как да накараш бивши€ работодател да ти издаде ѕ45. ќбади се на HMRC, об€сни им за какво става дума и виж те какво ще те посъветват. “акс код се промен€ само и единствено от HMRC.

—таро куче јватара на cyberfan
    –егистриран на
    Mar 2009
    √рад
    Walton-on -Thames
    ћнени€
    570
    Post Thanks / Like

ѕич, след една седмица свършва финансовата година. ¬ече си на нова работа, това п45 е безсмислено.

YOU'LL NEVER WALK ALONE!

Ќов потребител
    –егистриран на
    Jun 2007
    ћнени€
    43
    Post Thanks / Like

ƒоколкото знам за хора които се върнат в Ѕългари€ този документ се използва за възстанов€ване на надплатени данъци. ј сега аз ще имам доста за възстанов€ване.

—таро куче јватара на dimi_m
    –егистриран на
    May 2010
    ћнени€
    3 374
    Post Thanks / Like

P45 се изкарва в кра€ на вс€ка финансова година, ко€то свършва след н€колко дена и пак се чака. Ќ€ма как да ти изкарат за та€ година, при условие, че финансовата година още не е приключила
    ќбожавам н€кой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живе€

Ќапреднал јватара на itso
    –егистриран на
    Aug 2005
    √рад
    London
    ћнени€
    298
    Post Thanks / Like

ќбади се на HMRC. ќб€сни им защо мислиш че си платил повече данъци и ги помоли да провер€т. јко действително си платил повече те ще изпрат€т tax code на нови€ работодател да ги коригират.
     акто каза «ара, нови€ ти работодател не могат да промен€т tax code сами.

7. ЅЋј√ќƒј–я Zara thanked for this post
    ’ј–≈—¬јћ! zmei4o_pk liked this post
    —таро куче
    –егистриран на
    May 2011
    ћнени€
    6 039
    Post Thanks / Like

÷итирай ѕървоначално написано от vinetu_24 ¬иж мнението
    ƒоколкото знам за хора които се върнат в Ѕългари€ този документ се използва за възстанов€ване на надплатени данъци. ј сега аз ще имам доста за възстанов€ване.
    ќбаждаш се на HMRC и ще ти оправ€т такс кода , както н€колко човека вече ти казаха. ўе ти върнат и това което си надплатил. ¬ажно е да си изискаш P45 щото от там може да видиш дали са ти удържали повече данъци отколкото е било нужно. —поред мен са, винаги на нов работник в ”к слагат висок такс код

÷итирай ѕървоначално написано от dimi_m ¬иж мнението
    P45 се изкарва в кра€ на вс€ка финансова година, ко€то свършва след н€колко дена и пак се чака. Ќ€ма как да ти изкарат за та€ година, при условие, че финансовата година още не е приключила
    P45 се издава когато напускаш дадена работа и се представ€ на нови€ работодател . ѕредполагам го бъркаш с P60
    »ли вдигаш прах, или гълташ прах. Ч ’енри  исинджър

9. ЅЋј√ќƒј–я ћила, jhoro thanked for this post
    ’ј–≈—¬јћ! jhoro, zmei4o_pk liked this post
    Ќапреднал
    –егистриран на
    Aug 2018
    ћнени€
    121
    Post Thanks / Like

“ова не е в€рно!
    P45 се издава при напускане на работа - сменил си пет работи за годината, имаш четири P45. (петото ще получиш, когато напуснеш сегашната)

«а питащи€ - 20% данъци са нещо нормално, това не е грешка.
    јко предишни€т работодател не ти е изпратил P45, или казва, че не може, питаш го за ,,statement of earnings". јко и това не може, свързваш се с HMRC.
    јко си изгубил P45, то не се издава втори път.

11. ’ј–≈—¬јћ! jhoro, ћила liked this post
    —таро куче
    –егистриран на
    May 2011
    ћнени€
    6 039
    Post Thanks / Like

“о не е грешка, но му взимат данъци на база друг такс код. на него тр€бва да му приспаднат необлагаеми€ минимум и тогава да го обложат с 20%, освен ако н€ма селф имплойд разбира се
    »ли вдигаш прах, или гълташ прах. Ч ’енри  исинджър

13. ’ј–≈—¬јћ! ћила, zmei4o_pk liked this post
    —таро куче
    –егистриран на
    Mar 2009
    ћнени€
    2 422
    Post Thanks / Like

»маш предвид P60?

15. ’ј–≈—¬јћ! jhoro, ћила liked this post

»нформаци€ за темата

ѕотребители разглеждащи тази тема

¬ момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

ѕодобни теми

1. издаване на пълномощно
    ќт glabadan във форум ‘орум за българското посолство
    ќтговори: 1
    ѕоследно мнение: 05-02-2017, 20:02
  2. издаване на дебитна карта
    ќт svetlancheto74 във форум ѕари, ‘инанси, —четоводство, Mortgages, «астраховки
    ќтговори: 3
    ѕоследно мнение: 07-12-2012, 06:15
  3. ѕоследователност при издаване на докумети
    ќт Vulko Todoreev във форум Registration Certificates
    ќтговори: 2
    ѕоследно мнение: 14-07-2011, 09:45
  4. »здаване на NIN за студенти?
    ќт sando_vn във форум —туденти
    ќтговори: 3
    ѕоследно мнение: 23-09-2008, 21:00
  5. »здаване на лична карта в Uk
    ќт 4ove4e във форум ќбщ форум