Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 58
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Българите имигранти в Англия са най-нещастните български имигранти в Европа!?

Говоря си със сънародник, чиято работа е да обикаля по Европа и се среща със сънародници. Според него ние българските имигранти в Англия сме най-нещастните.
    Неговите доводи са, че ние сме най-далече от Родината. Пътуването ни е най-скъпо. Шофирането тук е в обратната страна на пътя. Англичаните са по особени като нация, испанци, португалци, гърци примерно са доста по близко до нас българите.

Климата, природата, влагата това са също фактори, които карат нас българите живеещи на Острова, да се чувстваме малко като на гости, да ни е чуждо и да ни липсва нормалния живот.
    Като се замислих, той е прав.
    Аз ще добавя, че я веригите магазини в Европа, било то Испания, Франция, Германия храни и продукти са по- близки до нашите български. По заведения също испанска, немска кухня са по близко до нас.
    Англичаните си имат собствен вид закуска, техен си вид чай, тяхно си кафе.

Начина по който се веселят е по-различен, хумора им е по-различен.
    Къщите , улици също са по-различни. Марки коли... нямат Опел а тяхната измишльотина Воксол.

Музиката им... е по-различна...
    Когато отида във Франция в провинцията в някое село се чувствам като в България. Ако е лято, пролет виждаш щъркели, лястовици. В Италия в много отношения бе също като в Родината, в Португалия, в Германия... все някак си съм като с един крак в България... тук съм като с двата крака в ...

Аз съвсем скоро правя 20 години тук и вече някак си не се замислям над тези неща, не ги усещам толкова като липса в нормалния живот, но като стъпя на континента тогава усещам какво ми липсва....
    Какво мислите вие? Прав ли съм с това което описвам!?
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

2. ХАРЕСВАМ! Rosen77 liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Българите имигранти в Англия са най-нещастните български имигранти в Европа!?

Чакай да удара един отговор ама да ме не таксуваш (да го не минеш като услуга в счетоводството) .... Мен Англия ме направи нещастен , немам чувства вече , не помня последните 5 години от живота си , немам записани емоции в мозъка от тоя ми период .

Забравих да напиша , че много ме дразнят хора които се адаптират тука , харесва им и не искат да се прибират или не се прибират в БГ, дразнят ме в такъв смисъл , че не съм като тех . Забелезвам обаче една връзка между всички такива които познавам и мен . Всичките са едно дете в семейството без братя или сестри , които са свикнали , че всичко им се полага , света е техен и нямат граници . По мои наблюдения , а аз познавам само такива - точно тия нищо не ги задържа в БГ и са някак си по фрии !
    Последно редактирано от bmwww : 28-03-2019 на 19:09

4. ХАРЕСВАМ! korry liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Българите имигранти в Англия са най-нещастните български имигранти в Европа!?

Всичко си е така. И аз след 16 години се чувствам все по-вече българин от когато дойдох.
    Англия е меката на депресията.

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

.....
    EC=WC
    "If Trump is not your president, then you are an illegal resident!!!!!"
    "Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"
    -George Orwell
    www.whatreallyhappened.com

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението

Говоря си със сънародник, чиято работа е да обикаля по Европа и се среща със сънародници. Според него ние българските имигранти в Англия сме най-нещастните.
    Неговите доводи са, че ние сме най-далече от Родината. Пътуването ни е най-скъпо. Шофирането тук е в обратната страна на пътя. Англичаните са по особени като нация, испанци, португалци, гърци примерно са доста по близко до нас българите.

Климата, природата, влагата това са също фактори, които карат нас българите живеещи на Острова, да се чувстваме малко като на гости, да ни е чуждо и да ни липсва нормалния живот.
    Като се замислих, той е прав.
    Аз ще добавя, че я веригите магазини в Европа, било то Испания, Франция, Германия храни и продукти са по- близки до нашите български. По заведения също испанска, немска кухня са по близко до нас.
    Англичаните си имат собствен вид закуска, техен си вид чай, тяхно си кафе.

Начина по който се веселят е по-различен, хумора им е по-различен.
    Къщите , улици също са по-различни. Марки коли... нямат Опел а тяхната измишльотина Воксол.

Музиката им... е по-различна...
    Когато отида във Франция в провинцията в някое село се чувствам като в България. Ако е лято, пролет виждаш щъркели, лястовици. В Италия в много отношения бе също като в Родината, в Португалия, в Германия... все някак си съм като с един крак в България... тук съм като с двата крака в ...

Аз съвсем скоро правя 20 години тук и вече някак си не се замислям над тези неща, не ги усещам толкова като липса в нормалния живот, но като стъпя на континента тогава усещам какво ми липсва....
    Какво мислите вие? Прав ли съм с това което описвам!?
    Vauxhall Motors Limited
    Vauxhall Motors logo.png
    Trading name
    Vauxhall
    Type
    Limited company
    Industry Automotive
    Predecessor
    Alex Wilson and Company (1857)[1]
    Vauxhall Iron Works (1897)
    Founded 1857; 162 years ago (as Alex Wilson and Company)[2]
    Founder Alexander Wilson
    Headquarters Luton, Bedfordshire, England

Number of locations
    Two manufacturing facilities in the United Kingdom
    Area served
    United Kingdom
    Key people
    Stephen Norman
    .......
    -----------------------------------------------------
    Нещастни са само ограничените хора.....
    Последно редактирано от DONALD TRUMP : 28-03-2019 на 20:38
    EC=WC
    -George Orwell

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от bmwww Виж мнението
    Чакай да удара един отговор ама да ме не таксуваш (да го не минеш като услуга в счетоводството) .... Мен Англия ме направи нещастен , немам чувства вече , не помня последните 5 години от живота си , немам записани емоции в мозъка от тоя ми период .

Забравих да напиша , че много ме дразнят хора които се адаптират тука , харесва им и не искат да се прибират или не се прибират в БГ, дразнят ме в такъв смисъл , че не съм като тех . Забелезвам обаче една връзка между всички такива които познавам и мен . Всичките са едно дете в семейството без братя или сестри , които са свикнали , че всичко им се полага , света е техен и нямат граници . По мои наблюдения , а аз познавам само такива - точно тия нищо не ги задържа в БГ и са някак си по фрии !
    Тия хора, които се правят, че са се адаптирали, да се погледнат от страна, за да се видят какви са аутсайдери. Имам една позната англичанка, мъжът и е поляк и на сбирки, гостита и т.н, си личи от 100км, че никой почти не си говори с него.
    Адаптират се тия, които са от малки тук, такива дошли на 20/ 30г и нагоре, никога няма да ги приемат и да се адаптират.
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

10. ХАРЕСВАМ! korry, Rosen77 liked this post
    Старо куче Аватара на Ego sum
    Post Thanks / Like

Мине се,не мине някой месец и хоп,някой доктор поставя диагноза.Ама дали на други или на себе си?Не,не си прав,както обикновено.

12. ХАРЕСВАМ! DONALD TRUMP, steve, merry liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Ego sum Виж мнението
    Мине се,не мине някой месец и хоп,някой доктор поставя диагноза.Ама дали на други или на себе си?Не,не си прав,както обикновено.
    То хубуу ама после се оказва че не доктора е поставил диагнозата ами санитаря който работи дълги щастливи години в психо-клиниката и случайно е срещнал сънародник който му е отворил третото око дет се вика и най- сетне след дълги години е осъзнал че живее в ШИТХОЛ по- стар от ОПЕЛ....... а не измишлиотинта ВОКСХОЛ!!!!! Но заеби че англия е родината на индустриалната революция, него го интересува как храната е по- различна и ГМО магазините не са същите т.е търбуха определя съзнанието ...... а и щях да пропусна- музиката....испитва нежна носталгия към чалго- ориента!!!!
    Последно редактирано от DONALD TRUMP : 29-03-2019 на 03:16
    EC=WC
    -George Orwell

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от DONALD TRUMP Виж мнението
    То хубуу ама после се оказва че не доктора е поставил диагнозата ами санитаря който работи дълги щастливи години в психо-клиниката и случайно е срещнал сънародник който му е отворил третото око дет се вика и най- сетне след дълги години е осъзнал че живее в ШИТХОЛ по- стар от ОПЕЛ....... а не измишлиотинта ВОКСХОЛ!!!!! Но заеби че англия е родината на индустриалната революция, него го интересува как храната е по- различна и ГМО магазините не са същите т.е търбуха определя съзнанието ...... а и щях да пропусна- музиката....испитва нежна носталгия към чалго- ориента!!!!
    Преди време разказах историята на малкото момче,което баща му донесъл в града с големия рейс в ютен чувал.Може би си я чел.Не знам какво е станало с него,дали е пораснало!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Как човек да не е щастлив тук, след като са налице следните:
    -виждаш слънцето в броени дни от месеца
    -живееш в постоянна влага
    -живееш в страна на студена, необразована, мързелива и лицемерна нация
    -имаш изкуствена храна в изобилие
    -плащаш висок наем за изкуствено скъпо жилище
    -плащаш лиценз за телевизор отделно от месечния ти абонамент към тв оператор
    -огромен процент от населението страда от депресия, психични и умствени изкривявания
    -наблюдаван си от камера на всеки ъгъл, но казват, че това е за твое “сейфъи”, тъй че всичко е точно
    -...
    Колкото повече изброявам, толкова повече на щастие ме избива 😎

16. ХАРЕСВАМ! Rosen77 liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

В какво се състои животът на един човек?
    Природа (место), Близки/приятели (хора) и охолство (предмети).
    В ЮК няма природа, нито близки. Излиза, че сме тук заради холният живот, но няма как да изградим щастие само на единият от 3-те компонента.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ukworker22 Виж мнението
    Как човек да не е щастлив тук, след като са налице следните:
    -виждаш слънцето в броени дни от месеца
    -живееш в постоянна влага
    -живееш в страна на студена, необразована, мързелива и лицемерна нация
    -имаш изкуствена храна в изобилие
    -плащаш висок наем за изкуствено скъпо жилище
    -плащаш лиценз за телевизор отделно от месечния ти абонамент към тв оператор
    -огромен процент от населението страда от депресия, психични и умствени изкривявания
    -наблюдаван си от камера на всеки ъгъл, но казват, че това е за твое “сейфъи”, тъй че всичко е точно
    -...
    Колкото повече изброявам, толкова повече на щастие ме избива ��
    Не бъди толкова черногледи
    Нали парцалите на зара може една жена да си ги позволи, като вземе надницата от една изчистена къща. В София, знаеш ли какви лишения са за едни гащи на зара от мола

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението
    В какво се състои животът на един човек?
    Природа (место), Близки/приятели (хора) и охолство (предмети).
    В ЮК няма природа, нито близки. Излиза, че сме тук заради холният живот, но няма как да изградим щастие само на единият от 3-те компонента.
    Нямах намерение да взимам отношение в тази тема, защото какво да коментирам в тема, в която хората предпочитат да си мрънкат за нещата, които смятат, че не им достигат. Ако им е криво, каквото и да им каже човек, няма да им се изправи и няма да му повярват. Обаче не е вярно, че в ЮК няма природа, както не е вярно, че ЮК е само Англия или само Лондон. Всъщност в страната има много изключително красиви места. Може да не са по вкуса на всички, но пък по-високият стандарт дава повече възможности да се пътува и в чужбина, отколкото ако се работи в България. Ти самият каза, че за заплатата, която ти предлагат в България, не би се върнал.

За близките - всеки си го урежда индивидуално. Познавам семейства, които всички са си тук, изключение правят много стари баби, които са предпочели да останат в България. Други пътуват по-често, защото могат да си го позволят. На мен също не ми останаха много близки там, имам малко, както и приятели, които с удоволствие виждам винаги, когато се върна. Но аз поддърам контакти с тях и оттук, чуваме се често, аз правя неща за тях, те - за мен, връзката е жива.

Да не забравяме и друго, че ако живеем тук и отиваме само за през лятото, отиваме там на почивка и както на всяка почивка - ни е много драго. Не работим, ахо-ихи с приятели, виждаме се с роднини, възкресяваме спомени. И на други места като отидем на почивка с приятели/роднини, ще е същото.

Но смятам, че който не се чувства добре тук, трябва да си намери държава, в която да се чувства добре. Ако това е България - да се връща там. Не гоня никого, просто смятам, че всеки трябва да се чувства добре там, където е. Аз се чувствам добре тук, защото душевността на шотландците, които познавам, е много близка до тази на българите, може да се каже, че не усещам разлика при тези, с които съм близка или работя. По същия начин са сърдечни и топли, готови да помогнат на човека в труден момент. Природата ми харесва. Времето не винаги ми харесва, но то и в България също не ми харесва винаги. Тук ми харесва, че имам възможност повече да се наслаждавам на природата. В България трябваше да работим допълнително, понякога до претрепване и почти без отпуска, за да докараме достатъчно средства за това, което искаме да си позволим, докато тук не е точно така.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

20. ХАРЕСВАМ! zmei4o_pk, amatoria, steve, rozanna, Rosen77 liked this post
    Старо куче Аватара на zmei4o_pk
    Post Thanks / Like

Хайде и аз да си кажа за пореден път. Живея в шотландско село, на 40 минути път от Единбург.Апартамент в малко блокче, много евтино- 80 на седмица, 4 седмици безплатно.Просторен тристаен апартамент, с големи светли стаи, хубава дограма, 7 килера, мазе и огромна градина. Садя си цветенца, подправки и малко зеленчуци.Наоколо хълмове и гори с поточета, фазаните ми идват в двора. Елени съм виждала, на стада, кротко си пасат. Езеро имаме наблизо, мъжът ми си лови там щуки.Съседите ми са любезни и усмихнати, разменяме по някой лаф, но не ми навлизат в личното пространство. В наше село има две заведения и аз работя и в двете. Нула разходи за транспорт.Пестене и на време. В свободното време си чета или си дрънкам на пианото, поработвам в градината.Много добре се чувствам тук, чак не е нормално колко добре. Не го и мисля дали ме приемат, дали не ме приемат, че вечно съм щяла да съм чужденка. Ми то си е така, чужденка съм. Българка, до мозъка на костите. Това не значи, че трябва да се чувствам виновна, че мястото където съм щастлива, е извън България.Мечта ми беше да се науча да свиря на пиано. Наех си учителка, купих си пиано и купища книги с ноти. Това нямаше да мога да си го позволя в България. На почивка в чужбина- два пъти годишно- също. Друга мечта ми беше да посетя Русия. Отивам, сега, май месец. Ще ми струва майка си и баща си, но, живи, здрави, ще е поредната ми сбъдната мечта.Догодина Ню Йорк. Фордът все още слуша, ставите горе- долу, ми това е. И аз , като Мила, съветвам всеки да отиде там, където ще се чувства добре. Животът е кратък.
    бъди добър до смърт, или ...поне се опитвай!

22. ХАРЕСВАМ! Ego sum, amatoria, Мила, steve, rozanna and 1 others liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Изводът засега е, че само "шотландците" се радват на живота, а останалите мълчаливо се съгласяват.

Post Thanks / Like

Изводът засега е, че само "шотландците" се радват на живота, а останалите мълчаливо се съгласяват.
    Страх ни е от лоши очи.

Post Thanks / Like

Идеята е да си намериш това кътче, което някой друг преди тебе го е направил прекрасно за живеене, за да може ти да се чувстваш щастлив.

26. ХАРЕСВАМ! amatoria liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от DONALD TRUMP Виж мнението
    Санитар,обаче когато даде идея на “пациентите” как да пишат на МР-то си,отдолу само отговори “готово” имаше.Поне десет,по войнишки кратко и ясно.Ами ако се кандидатира за завеждащ отделението?Ще ме е страх да стъпя в източното крило.

28. ХАРЕСВАМ! DONALD TRUMP liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Ego sum Виж мнението
    Санитар,обаче когато даде идея на “пациентите” как да пишат на МР-то си,отдолу само отговори “готово” имаше.Поне десет,по войнишки кратко и ясно.Ами ако се кандидатира за завеждащ отделението?Ще ме е страх да стъпя в източното крило.
    Мислиш ли че ще е някъв проблем за царя на сертификатите....
    EC=WC
    -George Orwell

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от zmei4o_pk Виж мнението
    Хайде и аз да си кажа за пореден път. Живея в шотландско село, на 40 минути път от Единбург.Апартамент в малко блокче, много евтино- 80 на седмица, 4 седмици безплатно.Просторен тристаен апартамент, с големи светли стаи, хубава дограма, 7 килера, мазе и огромна градина. Садя си цветенца, подправки и малко зеленчуци.Наоколо хълмове и гори с поточета, фазаните ми идват в двора. Елени съм виждала, на стада, кротко си пасат. Езеро имаме наблизо, мъжът ми си лови там щуки.Съседите ми са любезни и усмихнати, разменяме по някой лаф, но не ми навлизат в личното пространство. В наше село има две заведения и аз работя и в двете. Нула разходи за транспорт.Пестене и на време. В свободното време си чета или си дрънкам на пианото, поработвам в градината.Много добре се чувствам тук, чак не е нормално колко добре. Не го и мисля дали ме приемат, дали не ме приемат, че вечно съм щяла да съм чужденка. Ми то си е така, чужденка съм. Българка, до мозъка на костите. Това не значи, че трябва да се чувствам виновна, че мястото където съм щастлива, е извън България.Мечта ми беше да се науча да свиря на пиано. Наех си учителка, купих си пиано и купища книги с ноти. Това нямаше да мога да си го позволя в България. На почивка в чужбина- два пъти годишно- също. Друга мечта ми беше да посетя Русия. Отивам, сега, май месец. Ще ми струва майка си и баща си, но, живи, здрави, ще е поредната ми сбъдната мечта.Догодина Ню Йорк. Фордът все още слуша, ставите горе- долу, ми това е. И аз , като Мила, съветвам всеки да отиде там, където ще се чувства добре. Животът е кратък.
    Браво, че се чувстваш щастлива, обаче цял живот да правиш едно и също, да работиш в двете кръчми и да свириш на пияно,това не писва ли братче?

Mr. Herbalist Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

нещастни се чувстват само меркантилните материалисти които само смятат и цепат стотинката на 2 ..не е нужно да живеят по 10 в къща пълна с българи но го правят за по-еФтино..после баси мизерията тук.....и винаги се чувстват прецакани където и да живеят просто защото не знаят как да живеят ,аз съм зодия прасе по китайския зодиак всичко ям Теско е като пещерата на Аладин....от Лондон по-хубаво нема точно ми пасва на общата култура няма гадно горещо лято и люта зима.. свежарско е и има много фън,концерти изложби театър и кино,улични перформънси на много хай-левъл ...аз съм по нощния живот нема такава лудница като тук!! секс дръгс & рокендрол!!!като човек ходи и чат пат на работа и няма деца и жена да мрънка и да го вкарва в правия път живота е песен в Бг ми е подтискащо грозно и мръсно ,българите само мрънкат и се оплакват,не ходя по планините и грам не ме интересува природата , аз съм емигрант и се гордея с това общувам с всякакви раси и полове и мразя източен Лондон!! .....важен е трипа в мозъка ...
    Последно редактирано от steve : 30-03-2019 на 10:52

32. ХАРЕСВАМ! Мила, merry, Rosen77 liked this post
    Mr. Herbalist Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

PUNKS NOT DEAD https://www.youtube.com/watch?v=fMg9kvWYHfU от чалгата се изтрещява

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от steve Виж мнението
    нещастни се чувстват само меркантилните материалисти които само смятат и цепат стотинката на 2 ..не е нужно да живеят по 10 в къща пълна с българи но го правят за по-еФтино..после баси мизерията тук.....и винаги се чувстват прецакани където и да живеят просто защото не знаят как да живеят ,аз съм зодия прасе по китайския зодиак всичко ям Теско е като пещерата на Аладин....от Лондон по-хубаво нема точно ми пасва на общата култура няма гадно горещо лято и люта зима.. свежарско е и има много фън,концерти изложби театър и кино,улични перформънси на много хай-левъл ...аз съм по нощния живот нема такава лудница като тук!! секс дръгс & рокендрол!!!като човек ходи и чат пат на работа и няма деца и жена да мрънка и да го вкарва в правия път живота е песен в Бг ми е подтискащо грозно и мръсно ,българите само мрънкат и се оплакват,не ходя по планините и грам не ме интересува природата , аз съм емигрант и се гордея с това общувам с всякакви раси и полове и мразя източен Лондон!! .....важен е трипа в мозъка ...
    Незнам в Лондон как е, но тук където живея е пълна скръб. Клубовете трябва просто да ги видиш, мокет и тапети, веднъж в седмицата жива музика, някакви пенсионери с китара и пеят или караоке. Брат да кажеш, че в България е скука, ти вярно от бая години не си се прибирал. Имаш ли кинти, има всичко.Отиди лятото на cacao beach или bedroom beach, да видиш за какво става въпрос

35. ХАРЕСВАМ! steve, Rosen77 liked this post
    Старо куче Аватара на zmei4o_pk
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Браво, че се чувстваш щастлива, обаче цял живот да правиш едно и също, да работиш в двете кръчми и да свириш на пияно,това не писва ли братче?
    Дими, аз съм на 50 години. Не ми писва, а ми пасва.Купони, алкохоли и тем подобни- това е в миналото. Сега съм си намерила тишинката.
    бъди добър до смърт, или ...поне се опитвай!

37. ХАРЕСВАМ! deijei, Rosen77 liked this post
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 1
    Последно мнение: 15-10-2013, 13:47
  2. Българите в Дънди не очакват наплив на имигранти
    От Suzanne във форум Новини от и за UK
    Отговори: 12
    Последно мнение: 11-02-2010, 11:48
  3. Нова дебитна карта за имигранти от Източна Европа
    От Suzanne във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 18
    Последно мнение: 28-10-2008, 08:58
  4. Отговори: 1