Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 3 от 3 ПървиПърви 123
Резултати от 51 до 58 от общо 58
    Yes! I am promiscuous. Аватара на korry
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Българите имигранти в Англия са най-нещастните български имигранти в Европа!?

мен Англия ( Лондон ) е ролър костър. Тук посетих И Ада и спокойствието.
    Всъщност не е само средата, а моя мозък как реагира на ситуациите.
    Онази вечер сънувах кошмари а на сутринта бях в прекрасно настроение.
    Бях много зле с парите. Сега съм просто зле но съм настроен правилно да посрещна предизвикателствата, а не със страх.
    Закусих страхотен традишънъл брекфаст в Уидърспуна. Проверих си пощата и научих че съм се провалил на интервюто за работа, но си напазарувах с кеф с кредитната карта, говорих с приятелка, пих кафе с приятел, сготвих си и бъбрихме с бившето гадже.

Радвам се че се отървах от ступора, когато буквално лежах осран и оповръщан във флат заринат с кенчета.
    Нервите ми са болни но сега ми е спокойно на чисто легло с измити зъби изкъпан намазан с лосиони.

В България пак бях кълбо от нерви но нямаше топла вода и зимата не усещах спокойствието което парадоксално съм изпитвал тук - без пари без работа и без бъдеще но тук и сега такова дебело и чисто спокойствие.

Спокойствието в България беше скука и досада а тук си е като инжекция с диазепам.

Във Франция избягах от себе си и зависимостите си , като се върнах повърнах в храстите до гарата защото знаех какво ще ми се случи след като извиках такси и се обадих на дилъра да ме чака до нас....

Във Виетнам избягах но вече бях луд а там се шокирах и просто не можех да не пия. Като се връщах в самолета сънувах че до мен гърми бомба. Като кацнах ме задържаха заради брадата ми се стори но в метрото разбрах за бомбите в Брюксел които май сънувах. С пресъхнало гърло слязох от метрото и хванах такси от страх.

Как съм могъл да го обичам? Защо се появи когато се пазех и бях уязвим защо позволих да ме победи едно тъпо хлапаче и да ме накара мен да порасна .

Тук разбрах колко съм тъп. И колко силен. И колко слаб.

В България бях или изнервен или отегчен.

В Манчестър и Ливърпул бях шматка неспособна да осмисли ландскейпа от ужасяващо мрачни средновековни улички с грозни къщи редом до квартали курорти в горите.

Много е красива природата в Англия
    Много са грозни част от градовете й

Лондон е това което се чувстваш в момента - един и същ квартал ми изглежда различен

България мирише на въглища и прах
    И жажда
    борбата (която губим и сигурно ще изгубим) сега е за повече директни долари в ес без посредничеството на паунда...

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Българите имигранти в Англия са най-нещастните български имигранти в Европа!?

Цитирай Първоначално написано от bmwww Виж мнението
    Ами не е от слънцето . От влагата е . Влажна кожа=здрава и красива кожа . Италианци на по 90 изглеждат като българи на 50 .
    Не искам да натрапвам мнението си, но поговори с дерматолог или прочети повечко от проверени медицински източници. Ако откриеш истината сега, можеш да се предпазваш. Вероятно след години ще я откриеш, но може да е късно.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

3. ХАРЕСВАМ! merry liked this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Българите имигранти в Англия са най-нещастните български имигранти в Европа!?

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    За плажуването недей да се кахъриш чак толкова... Плуването в морето е хубаво, ама печенето на слънце.... иска се сериозно предпазване, ама МНОГО сериозно. Откакто се запознах с най-главната причина за остаряването на кожата - слънцето, си преразгледах тотално отношението към плажуването. Когато се преместих в Кралството, първо няма чак толкова много слънце, но и започнах да слагам слънцезащитен крем всеки ден и да го подновявам на няколко часа, когато съм на открито дълго време, например за спорт. Като отида в България, всички ми казват - абе защо ти изглеждаш толкова добре, сякаш младееш, пък ние остаряваме? Не че аз младея, ама онова слънце нанася вреди ден след ден, и те са с натрупване, за съжаление.
    Ти пък за едно стареене да киснеш лятото в дъждовната Шотландия и да се мажеш с кремове, вместо да се препичаш на някой плаж и да се къпеш в морето
    Пък и до плажовете има заведения, там се се подмладявам с една студена бира, като напече.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Не искам да натрапвам мнението си, но поговори с дерматолог или прочети повечко от проверени медицински източници. Ако откриеш истината сега, можеш да се предпазваш. Вероятно след години ще я откриеш, но може да е късно.
    Хммм китайците явно отдавна са наясно с това. Там колкото си по бял толкова си по пош. На слънце се излиза само с чадър даже като шофират имат си слънцезащитни ръкавици. Беше ми много странно това.
    В бг ми направи впечатление че хора на 30-ина години изглеждат на по 40 и повече. Предполагам и храните си оказват някакво влияние
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

6. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    Хммм китайците явно отдавна са наясно с това. Там колкото си по бял толкова си по пош. На слънце се излиза само с чадър даже като шофират имат си слънцезащитни ръкавици. Беше ми много странно това.
    В бг ми направи впечатление че хора на 30-ина години изглеждат на по 40 и повече. Предполагам и храните си оказват някакво влияние
    Точно така е. Аз за първи път обърнах внимание на това, когато забелязах, че много неправилно определям възрастта на хората в Шотландия - винаги ги "подмладявам", в някои случаи, с до 10 години. Кожата след 40-г. възраст на хора, живели в слънчеви страни и особено тези, които са се пекли здраво на слънце или са ходили на солариум изглежда доста различно от тази на хора, които не са били изложени на слънце в такава степен. Естествения цвят на кожата също има значение, аз съм с доста светла кожа и за мен това има голямо значение. Хората с тъмна кожа, които никога не изгарят, са мааалко по-защитени, но не напълно, за жалост. За Великобритания се смята, че за да се произведе необходимото количество витамин Д е необходимо излагане на слънце само от 5-15 минути около обяд - това е за хората със светла до средно-светла кожа. За тъмнокожите - малко повече. Оттам нататък...

Това клипче е много образователно - добре изглеждащата кожа сега може да има невидими поражения от слънцето, които се виждат на тази специална камера. Гледайте, за да видите, когато си слагате слънцезащитен крем, КАК трябва да се слага, за да има действително защита.
    https://www.youtube.com/watch?v=o9BqrSAHbTc

Който се интересува от темата, да чете какво казват лекарите в днешно време по въпроса.
    https://www.bbc.co.uk/programmes/art...ght-do-to-skin
    https://www.bbc.co.uk/programmes/art...-as-a-safe-tan

За тези, които ходят на солариум:
    https://www.youtube.com/watch?v=gYFNdY0ILJk
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

8. БЛАГОДАРЯ deijei thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Rosen77 liked this post
    Старо куче
    Град
    LLandysilio,LLanymynech,Wales
    Post Thanks / Like

Аз съм си щастлив тук. Да по-възрастните бритиши не ни гледат с добро,ама аз с тях нямам работа.Тези около моите години(около 30-30+) са по-различни. Аз и в България нямах кой знае колко приятели(малко ама качествени),като и тук е така,но пък на мен ми стига.Пари не смятам,но определено ми се вдигна стандарта на живот последните 2 години и нещо.Да карам от обратната страна на пътя също не ми пречи. Тук на село няма хора и проблем с качеството на въздуха няма. От скоро живея в 3-стайна къща в сравнително нов "cul de sac" estate и комшиите са тихи. Наемите тук на село са си евтини. Със сметките не ни излиза повече от 900 на месец(FTTP интернет включен в тия пари). Всеки си има приоритети в живота. Някои харесват да са в кръчма всеки ден след работа и да има много хора,други като мен предпочитат тишина и спокойствие през седмицата,и ако искат забавления събота и неделя да са им на близка дистанция. Аз съм доволен. Студените зими от България не ми липсват.

10. ХАРЕСВАМ! zmei4o_pk, Мила, Rosen77 liked this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Българите имигранти в Англия са най-нещастните български имигранти в Европа!?

Цитирай Първоначално написано от Carlsberg Виж мнението
    Аз съм си щастлив тук. Да по-възрастните бритиши не ни гледат с добро,ама аз с тях нямам работа.Тези около моите години(около 30-30+) са по-различни. Аз и в България нямах кой знае колко приятели(малко ама качествени),като и тук е така,но пък на мен ми стига.Пари не смятам,но определено ми се вдигна стандарта на живот последните 2 години и нещо.Да карам от обратната страна на пътя също не ми пречи. Тук на село няма хора и проблем с качеството на въздуха няма. От скоро живея в 3-стайна къща в сравнително нов "cul de sac" estate и комшиите са тихи. Наемите тук на село са си евтини. Със сметките не ни излиза повече от 900 на месец(FTTP интернет включен в тия пари). Всеки си има приоритети в живота. Някои харесват да са в кръчма всеки ден след работа и да има много хора,други като мен предпочитат тишина и спокойствие през седмицата,и ако искат забавления събота и неделя да са им на близка дистанция. Аз съм доволен. Студените зими от България не ми липсват.
    зависи, ако живееш в някое село със старци и няма близък град наоколо, аз бих откачил. То в такива села, или по скоро малки градчета, трябва да работиш някаква тъпа работа,защото е супер зле и заплащането не е кой знае кво. При мен не е кой знае какво, ама намира се чат- пат и работа с добро заплащане от 13- 17 паунда на час,та пак става. Иначе, наемите са супер ниски, като при теб, транспорта също

Старо куче
    Град
    LLandysilio,LLanymynech,Wales
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: Българите имигранти в Англия са най-нещастните български имигранти в Европа!?

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    зависи, ако живееш в някое село със старци и няма близък град наоколо, аз бих откачил. То в такива села, или по скоро малки градчета, трябва да работиш някаква тъпа работа,защото е супер зле и заплащането не е кой знае кво. При мен не е кой знае какво, ама намира се чат- пат и работа с добро заплащане от 13- 17 паунда на час,та пак става. Иначе, наемите са супер ниски, като при теб, транспорта също
    Не ,селото е модерно и изненадващо със сравнително доста младо население.В естейта(които си е сравнително голям) са най-вече млади хора с дечица. Приятелката ми обаче по се разбира с комшиите(едва ли някой се учудва от факта,че места се приема по-добре от един тъмен балкански субект като моя милост).Иначе има сравнително големи градове в близост.Аз лично предпочитам Cheshire пред Shropshire,но то си е до вкус. Работа също има. Аз съм в инжинерния тийм на фирмата и заплащането е почти двойно над минимума. Всеки си знае за себе си,но и ти си прав.И аз бих полудял ако живея по средата на нищото и няма с кой и една бира да изпия.

Страница 3 от 3 ПървиПърви 123

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 1
    Последно мнение: 15-10-2013, 13:47
  2. Българите в Дънди не очакват наплив на имигранти
    От Suzanne във форум Новини от и за UK
    Отговори: 12
    Последно мнение: 11-02-2010, 11:48
  3. Нова дебитна карта за имигранти от Източна Европа
    От Suzanne във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 18
    Последно мнение: 28-10-2008, 08:58
  4. Отговори: 1