Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 26 до 50 от общо 58
    Старо куче Аватара на Ego sum
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Българите имигранти в Англия са най-нещастните български имигранти в Европа!?

Цитирай Първоначално написано от zmei4o_pk Виж мнението
    Дими, аз съм на 50 години. Не ми писва, а ми пасва.Купони, алкохоли и тем подобни- това е в миналото. Сега съм си намерила тишинката.
    И аз скоро,това е възрастта в която не ми трябват много алкохол или дрога за да се почувствам замаян.Достатъчно е да стана по-рязко от дивана.

2. ХАРЕСВАМ! deijei, zmei4o_pk, amatoria liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Българите имигранти в Англия са най-нещастните български имигранти в Европа!?

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Незнам в Лондон как е, но тук където живея е пълна скръб. Клубовете трябва просто да ги видиш, мокет и тапети, веднъж в седмицата жива музика, някакви пенсионери с китара и пеят или караоке. Брат да кажеш, че в България е скука, ти вярно от бая години не си се прибирал. Имаш ли кинти, има всичко.Отиди лятото на cacao beach или bedroom beach, да видиш за какво става въпрос
    дими, това което на теб ти харесва не ознава че на всички други ще им хареса . някой може да ми каже че съм расист ама като видя мангали в бг и ток ме удря, това не означава че нямам приятели от циганите. имам но сякаш са от друго тесто ако мога така да се изразя.
    виждам че на теб приоритетите са ти други, няма лошо, на други са им други приоритети примерно да видят свят, ти колко държави си посетил на холидей? това искам да кажа всеки си е с различни приоритети, за теб слънчев бряг е N1 за други да посетят япония примерно е някаква цел и от бг няма как да стане докато от ук е постижимо. човек трябва да се радва на малките неща
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

4. ХАРЕСВАМ! Мила, zmei4o_pk, merry liked this post
    Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

Днес в south-west времето приличаше на ранно лято- топло и слънчево.... и тъй хапнах нещо към 14-00 и се усетих че ме тегли към алотмънта а не към пабове, дискотеки или клубове. Там имах задачата да запаля малка купчинка суха трева и няколко сухи клона върху нея- работа за 5 минути(днес и утре са последните дни когато е позволено да се правят бонфаяри та чак до октомври) Свърших работата и не ми се тръгваше нещо сякъш като магнит ме караше да остана....огледах се наоколо и веднага разбрах че птичките пееха наоколо, дърветата бяха разцъфнали.....истинска красота, съблякох се до кръста излегнах се на шезлонга които цяла зима стоеше в шеда за инструменти и с чаша горещ булион сварен в https://youtu.be/x9bklAIquG4 и се наслъждавах на природата. И тогава разбрах..... хората в големите градове живеем в клоаки и господарите ни залъгват с някви места в които пиенето е позволено и са му измислили име дори- соушълаизинг, но да се осираме ни позволяват само в събота и неделя....така че в понеделник сутринта да не помниш как ти е минал уикенда.....не мерси, предпочитам тихата природа пред шумните прасета с образ на човеци.....
    EC=WC
    "If Trump is not your president, then you are an illegal resident!!!!!"
    "Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"
    -George Orwell
    www.whatreallyhappened.com

6. ХАРЕСВАМ! merry, Rosen77 liked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Не е важно къде си, а с кого си.

8. ХАРЕСВАМ! jhoro, Sarah, Rosen77 liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По темата: Англия не ми харесва поради фактът че за 7 години тук почнаха да ми де обаждат всякакви стави... не ми харесва, че по 6 и повече месеца през зимата е сиво, депресиращо и много влажно. Имам две малки дечица и в този период просто няма къде да ги заведа на открито, където ще ни е приятно на всички. Имаме няколко приятелски семейства с деца на същата възраст. Браковете са миксирани, англичанин и украинка, англичанин и италианка, италианец и бразилка, англичанин и бразилка. Всички до един като си вземат децата от градина или училище в 3 следобяд се забиват в къщята пред телевизора. Аз като бях дете и живеех в България бяхме постоянно на някой на гости или имахме гости. Забавленията им тук са да се напият в някой пъб до забрава. Интересуват се децата им да бъдат приети в хубаво училище и да получат добро образование, но те самите не се занимават да учат децата си на живота. Пускат им телевизора и си гледат техния кеф.
    Няма с кой една ракия да изпия, камо ли четирима да се съберем за един билот.
    Всички ходят на скъпи почивки по Тайланд и Бали.
    Тук се случват много неща за Пееви път в света, но малки пионки като нас така или Инъче ги гледаме по телевизията.
    Всяка година чакам лятото да се прибера във Варна и да се постопля и топна в морето.
    Хубавите страни: държавата няма да те остави на улицата ако се случи така, че попаднеш в нужда. Парите стигат за всичко, но се попада в един капан, мъчейки се да избягаш от депресията си купуваш неща от които нямаш нужда. Бил съм собственик на кола за 20к и се чувствам много по-щастлив и спокоен с пежото за 850 кинта в момента. Пропътувал съм половината свят, и всяка година откакто съм тук освен в Бг ходя на поне още 3-4 места ИЗ Европа.
    Сега след като най-после осъзнах кое е най-доброто за мен и семейството ми е време да стягам куфарите. От тук си тръгвам с британски паспорти за двете ми дечица(ако някой ден им затрябват) и с хронични болки в кръста(дано след като се махнем да минат).

Sent from my iPhone using Tapatalk

10. ХАРЕСВАМ! Rosen77 liked this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от zmei4o_pk Виж мнението
    Дими, аз съм на 50 години. Не ми писва, а ми пасва.Купони, алкохоли и тем подобни- това е в миналото. Сега съм си намерила тишинката.
    Не разбра какво те питам. Ти цял живот ли смяташ да го работиш това , в някакви кръчми, защото ти е спокойно? Все пак не си пред пенсия или пенсионер, който вече му е все едно.
    Някак си тая работа пасва на хора, които са пенсионери или студенти, все така си мисля.
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от redhotman Виж мнението
    По темата: Англия не ми харесва поради фактът че за 7 години тук почнаха да ми де обаждат всякакви стави... <...>
    Сега след като най-после осъзнах кое е най-доброто за мен и семейството ми е време да стягам куфарите. От тук си тръгвам с британски паспорти за двете ми дечица(ако някой ден им затрябват) и с хронични болки в кръста(дано след като се махнем да минат).

Без да оспорвам другите неща, които са казал, медицината казва, че само климатът не е достатъчен фактор, за да спре развитието на ставните заболявания и болки. Промяната на времето се усеща от някои хора като болки в ставите, но липсата на промени във времето не означава, че остеоартрита (най-честата причина за болки в ставите) като цяло се повлиява, заболяването си прогресира независимо от времето.
    Is it worth moving?
    Should you move to a warmer climate to escape arthritis pain? According to the National Institute of Arthritis and Musculoskeletal and Skin Diseases, there is no evidence to support that changing location will make a long-term difference in RA.

Although drier, warmer weather may result in less pain, it doesn’t affect the course of the disease. Arthritis patients who reside in warmer climates are not spared from arthritis pain.

Many people move to a warmer, less harsh climate when they retire. This type of move may provide some benefits, but curing arthritis isn’t one of them.

https://www.healthline.com/health/ar...t-worth-moving
    Рисковите фактори са други:
    The following are some of the most common risk factors for osteoarthritis:

Age – Osteoarthritis is more common among the elderly, but even young adults can develop osteoarthritis.
    Obesity – Excessive weight can put stress on joints and promote cartilage damage.
    Injury – Significant injury, such as ligament damage, can eventually lead to osteoarthritis.
    Gender – Women are more likely to develop osteoarthritis.
    Heredity – Slight joint defects or increased joint mobility (“double-jointed”) may contribute to the development of osteoarthritis.
    Muscle weakness.
    Scoliosis or other curvatures of the spine.
    Birth defects that affect the hip joint, such as congenital hip dysplasia or congenital dislocation.
    https://brighamhealthhub.org/spine/o...m-of-arthritis
    Специално за кръста, отиди на физиотерапевт/лекар и започни да правиш промени в стила на живот, които ще ти помогнат в тази посока, независимо дали ще се преместиш или не, защото само преместването няма да накара нещата да се подобрят. Говоря от личен опит, в семейството ми има хора със ставни болки, които в единия случай се оказаха прекалено ранен остеоартрит (обикновено е възрастово изменение) и са резултат от ранни травми/ставни операции в резултат на активен спорт и на други от горните фактори. Ключът се оказа движение, съобразено с физическото състояние, намаляване на теглото, за да се облекчи работата на ставите и други методи. В случаите с болките в кръста - редовно движение и промяна на заседял начин на живот. Аз съм тази, която имах болки в кръста, работата ми не е свързана с физическа активност, но откакто се заех с въпроса, започнах да ходя редовно на йога и на друг фитнес, съобразен със състоянието ми и направих някои промени в начина си на живот, не се оплаквам вече от болки в кръста. Вероятно живея в по-влажен климат от тебе. Няма лошо да се прибереш, но се посъветвай с медицински лица и се заеми с въпроса, не чакай само климатът да оправи нещата. Успех!
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

13. ХАРЕСВАМ! amatoria liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Благодаря за съветите. Ходя на физио. Бил съм и на няколко различни кайропрактора последните 6 месеца. От около месец ходя и на плуване което значително облекчи цялостното състояние.
    Ноември бях в Тенерифе на почивка и за една седмица не ме заболя нито веднъж. В момента в който се върнахме веднага се обади. Същото се случи с друг приятел януари, който се оплаква от малко по-различни но все пак болки в кръста. За 3 седмици в Тайланд нищо, на втория ден обратно тук пак болки. Освен кръста забелязвам в студено и влажно време, че почват да ме наболяват колена, глезени, рамене, врат и ръце... под 40 съм и съм спортувал цял живот: хоби футбол, много ходене, фитнес без да се претоварвам. От миналото лято като ме почна кръста веднага спрях фитнеса, от декември спрях футбола... след като не мога да правя елементарни неща, които ми доставят удоволствие трябва да погледна другаде

15. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По темата: Англия не ми харесва поради фактът че за 7 години тук почнаха да ми де обаждат всякакви стави... не ми харесва, че по 6 и повече месеца през зимата е сиво, депресиращо и много влажно. Имам две малки дечица и в този период просто няма къде да ги заведа на открито, където ще ни е приятно на всички. Имаме няколко приятелски семейства с деца на същата възраст. Браковете са миксирани, англичанин и украинка, англичанин и италианка, италианец и бразилка, англичанин и бразилка. Всички до един като си вземат децата от градина или училище в 3 следобяд се забиват в къщята пред телевизора. Аз като бях дете и живеех в България бяхме постоянно на някой на гости или имахме гости. Забавленията им тук са да се напият в някой пъб до забрава. Интересуват се децата им да бъдат приети в хубаво училище и да получат добро образование, но те самите не се занимават да учат децата си на живота. Пускат им телевизора и си гледат техния кеф.
    Няма с кой една ракия да изпия, камо ли четирима да се съберем за един билот.
    Всички ходят на скъпи почивки по Тайланд и Бали.
    Тук се случват много неща за Пееви път в света, но малки пионки като нас така или Инъче ги гледаме по телевизията.
    Всяка година чакам лятото да се прибера във Варна и да се постопля и топна в морето.
    Хубавите страни: държавата няма да те остави на улицата ако се случи така, че попаднеш в нужда. Парите стигат за всичко, но се попада в един капан, мъчейки се да избягаш от депресията си купуваш неща от които нямаш нужда. Бил съм собственик на кола за 20к и се чувствам много по-щастлив и спокоен с пежото за 850 кинта в момента. Пропътувал съм половината свят, и всяка година откакто съм тук освен в Бг ходя на поне още 3-4 места ИЗ Европа.

Адски депресиращо си го написал. Когато човек прекара няколко години извън бг и почват всички тези причини поради които е заминал да му се струват маловажни. Най подтискащо е когато отидеш в бг и си изкараш една перфектна почивка и след това се върнеш тук. Много често забравяме че почивката с живота в дадена държава са две коренно различни неща. Всичко ще е ок докато са ти малки децата станат ли четвърти пети клас и се почва. Дано дотогава бг стане бяла държава, но за съжаление никакви перспективи не виждам. Сигурен съм че едно 95% от емигрантите биха се прибрали ако има някаква сигурност поне за децата им

17. ХАРЕСВАМ! Мила, merry, Rosen77 liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Споделям единствено и само моето и на жена ми, която не е българка мнение. Всеки знае сам за себе си и на никого не искам да натрапвам мнението си. А това, че в България няма да се върна никога е абсолютно сигурно. В края на крайщата светът не се свършва с юк и Бг.

19. ХАРЕСВАМ! steve, Мила liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Сори мислех че говориш за прибиране в бг. Но все пак никога не казвай никога. И си прав че светът не свършва с Ук и бг. Ако си намерил по добра дестинация още по добре. Само мога да ти пожелая успех и късмет

21. ХАРЕСВАМ! Мила, Rosen77 liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    Адски депресиращо си го написал. Когато човек прекара няколко години извън бг и почват всички тези причини поради които е заминал да му се струват маловажни. Най подтискащо е когато отидеш в бг и си изкараш една перфектна почивка и след това се върнеш тук. Много често забравяме че почивката с живота в дадена държава са две коренно различни неща. Всичко ще е ок докато са ти малки децата станат ли четвърти пети клас и се почва. Дано дотогава бг стане бяла държава, но за съжаление никакви перспективи не виждам. Сигурен съм че едно 95% от емигрантите биха се прибрали ако има някаква сигурност поне за децата им
    Нали, ще седят повечето тук и ще чакат, някой друг да им оправи държавата и накрая всички имигранти ще се приберат и ще заживеят щастливо в родината си.
    Недай си боже да стане някоя стагнация след брекзит, тогава ще ми е интересно да видя, нашите гастербайтери как се изнасят към България.
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

23. ХАРЕСВАМ! Rosen77 liked this post
    Mr. Herbalist Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

Незнам в Лондон как е, но тук където живея е пълна скръб. Клубовете трябва просто да ги видиш, мокет и тапети, веднъж в седмицата жива музика, някакви пенсионери с китара и пеят или караоке. Брат да кажеш, че в България е скука, ти вярно от бая години не си се прибирал. Имаш ли кинти, има всичко.Отиди лятото на cacao beach или bedroom beach, да видиш за какво става въпрос
    пич работех като медиен фотограф в канал музика за нет инфо един от първите интернет портали в бг. ходех на всички партита в Индиго и по Метрополис фор фрии .знам за какво говориш ,но едно е да идеш като подпийнал турист в България за една две седмици с няколко хъндред паунда в джобчето на ризката друго е да живееш там...от 12 години живея тук само в лондон другаде в юк не съм бил освен на екскурзия но май на север се живее по спокойно ..зависи какво търси човек

Старо куче
    Post Thanks / Like

Нали, ще седят повечето тук и ще чакат, някой друг да им оправи държавата и накрая всички имигранти ще се приберат и ще заживеят щастливо в родината си.
    Недай си боже да стане някоя стагнация след брекзит, тогава ще ми е интересно да видя, нашите гастербайтери как се изнасят към България.
    Да приемем че всички емигранти се приберат , с какво ще помогне това на държавата да се оправи? Абсолютно нищо само ще си изгубят времето и парите. А ти що не си се прибрал за да оправяш държавата?
    И кво ще ни уплаши нас една стагнация? Ммм? Малко ли стагнации имахме в бг? Като гледам тая държава от 30 г не е излязла от стагнацията та някаква си тука щяла да ни уплаши. Пък и не са само Ук и бг има и други дестинации

Post Thanks / Like

Да приемем че всички емигранти се приберат , с какво ще помогне това на държавата да се оправи? Абсолютно нищо само ще си изгубят времето и парите. А ти що не си се прибрал за да оправяш държавата?
    И кво ще ни уплаши нас една стагнация? Ммм? Малко ли стагнации имахме в бг? Като гледам тая държава от 30 г не е излязла от стагнацията та някаква си тука щяла да ни уплаши. Пък и не са само Ук и бг има и други дестинации
    Тогава не казвай, като се оправи държавата, тогава ще... никой не ти е длъжен да ти оправя държавата.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Тогава не казвай, като се оправи държавата, тогава ще... никой не ти е длъжен да ти оправя държавата.
    я ми покажи къде съм казал "като се оправи държавата"? казах че съм песимист че нещо каквото и да е ще се оправи в тая държава. е???

Старо куче Аватара на Ego sum
    Post Thanks / Like

По повод стагнацията се сетих за едно интервю на английски канал с Джанлука Виали точно преди мач на Англия срещу Италия,не си спомням на кое първенство.Та маестрото беше учуден,като го попитаха дали италианците са “under pressure”,ами ние,каза той,сме родени “under pressure”,закусваме с “under pressure”,цял живот сме “under pressure”.Какво ме питахте?

29. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Българите имигранти в Англия са най-нещастните български имигранти в Европа!?

Ние се опитваме да се адптираме, но те не ни искат. Има и свестни Англичани които могат да оценят какво струваш но пак няма да си приет. Готови са да приемат всякакви цигани (индийци, пакистанци, бангладешци и т.н). Нали са си от техните колонии. И африканците са по-приети от европейците и по-специално източно европейците.
    Расисти са на практика само дето претендират, че не са. Че дори зет ни англичанин не ни уважава. Прави се само от старх за да не би дъщерята да му покаже среден пръст. Мен ме уважават в работата и имам голяма свобода. На прктика си правя каквото си поискам. Никой не ми държи сметка къде съм и защо в определент момент не съм си в офиса. Така е обаче само защото им трябвам и се страхуват да не ме загубят. Все искат да обучавам някого, ама то с гледане само не става.
    Съгласем съм с довода, че ако нямаш нищо в България се стремиш да намериш нещото другаде. И аз и съпругата ми имаме и братя и сестри и родители, ама още откакто си бяхме в БГ са ни отритнали и като отидем там отсядаме в хотел. Че как да я чувстваме като Родина? Дъщеря ми не е била в БГ от 2001. Дървета без корен му казвам аз.
    Искам само да добавя, че ние българите не се държим един за друг. Останалите емигранти си помагат, а ние си правим мръсотии. Така че хем няма България, хем няма Англия.
    Знам само, че няма да се върна в България, но и тука не оставаме завинаги. Един познат от Словакия, казваше "Няма нещо мръсно в света в което Англия да не е замесена, че и дори да е основния мръстник". И сигурно е прав.

31. ХАРЕСВАМ! vladigbg, deijei, Rosen77 liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Българите имигранти в Англия са най-нещастните български имигранти в Европа!?

Имаш ли диагноза? Аз имам дископатия вляво. Ще пробвам плуването - на почивките помагаше. Последните години обаче все с внучките на почивки, на вили, малък басейн, а и те не ме оставят да плувам. Само трабва с тях да се занимавам и в басейна и извън басейна. Отделно ставни болки. Тест за артрит отрицателен. Диагноза - възрастови промени - износване.
    При теб може и да се оправи. Ние като дойдохме - преди много години и по-млади - всяка сутрин болки в коленете. Докато се раздвижим и после ОК. Това обаче изчезна, май се адаптирахме.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Аз съм на 37. С кръста почнах да имам проблеми още като бях в техникума 16тина годишен. Играх волейбол и се разтегнах малко повече за една топка и нещо ме сецна в кръста. До вечерта не можех да стана от леглото. След ден два изчезна. След някоя и друга година пак волейбол на плажа, същата работа. И така през годините идваше и си отиваше. Тук в Англия ми се случи като играх футбол, както си бягам, единия ми крак стъпи в малка дупка на терена и бум. Но докато това се случваше на две три години веднъж и ме държеше по 2-3 дена не ме притесняваше. От миналото лято обаче като ме хвана една не чак толкова зловеща болка, но някой път като се наведа, после не мога да се изправя. Сутрин като стана(особено ако съм спал повече от 7-8 часа) първия час два не мога да си изправя тялото и ходя наведен леко. После се отпуска кръста и е Ок. Сменихме два три матрака. В момента сме на най-теърдия мемори фоам от ИКЕА и е малко по-добре ставането сутрин. Най-добре Ми е като спа на земята, но жената се сърди... карах камиони последните три години и си мислех дали не е от това. Сега бачкам прав и има леки навеждания и натоварвания, които ме напрягат, но поне е движение. С плуването се поуспокоиха нещата(от над месец, три пъти в седмицата за по 20-25мин рано сутрин), но мискулите ми се схващат доста... ходил съм през годините на фитнес( от юни миналата година съм го спрял напълно). Имам едно лошо падане от два метра по гръб на цимента като бях на около 10, което без малко да ме парализира тогава. Може и то да е причината не знам... лекарите тука само свиват рамене и се опитват да ми кажат, че такива болки били нормални и всеки трети ги имал. Ама не проумяват някой път като ме заключи кръста не мога ни нагоре ни надолу да мръдна... 180/80 са ми мерките и се имам за слаб. Никога не съм бил повече от 86кг. Занимавал съм се активно с футбол дълги години, та до декември 2018, когато без малко да ми счупят глезена. Не съм чупил никакви кости през живота си, освен главата около 6-7 пъти. Карам колело до работа по 15мин всяка посока 4-5 пъти в седмицата, ходя пеша доста, диетата ми е добра и почти не пия алкохол, непушач. Имам се за атлетичен тип и не прекалявам с нищо...
    последно като бях при физиотерапевта ми каза, че мускулите които свързват ребрата с таза са много твърди soar. Даде ми упражнения за разтягането им... да видим какво ще стане... каза ми също, че като се наведа да се опитам да си стигна пръстите на краката гурбът ми се извива само горната част, а гръбнакът около кръста не се извива изобщо...

34. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Последно като бях при физиотерапевта ми каза, че мускулите които свързват ребрата с таза са много твърди soar. Даде ми упражнения за разтягането им... да видим какво ще стане... каза ми също, че като се наведа да се опитам да си стигна пръстите на краката гурбът ми се извива само горната част, а гръбнакът около кръста не се извива изобщо...

Това, че плуваш, е много добре, прави си упражненията. Аз бях като тебе. Сега ходя на фитнес, един ден общ, друг ден вдигане на тежести, и отделно два пъти йога. Гърбът ми е в много пъти по-добро състояние, отколкото преди години. От йогата най-много си харесвам за гърба позициите forward stand (standing, sitting), "кобра" (това ми даде и физиотерапевта, но с добавка в дишането), както и различните усуквания на гърба - виж в гугъл или опитай да отидеш на една йога, ще усетиш веднага разликата. Като отидеш другият път на физио, му кажи да ти погледне и позицията, като седиш и шофираш. Моят ме посъветва да опитам mckenzie back support, ама първо - от навита хавлиена кърпа, облечена в два чорапа, да не се развива. Аз не съм си го купила, но в колата имам настройване на lumbar support и където седя вкъщи, също имам една джаджа, да ми напомня да не забравям да седя правилно, че забравям и се изгърбвам.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

36. ХАРЕСВАМ! merry, Rosen77 liked this post
    Старо куче Аватара на merry
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Аз късно се включвам, в тази тема, но да попитам и споделя личния си опит.
    Въпросът ми е, а в Швеция интересно как са емигрантите �� Там също времето не е кой знае колко слънчево и шведите също са по-затворени хора.

За живота в Англия, природата тук не е никак лоша, стига да не сте зиморничави. Аз ползвам целогодишно колело за придвижване до работа и само около 10% от дните, заради лошо време взимам колата. Едно време всеки уикенд единият ден изкарвах децата някъде сред природата. Плащах си членство в National trust и местния зоопарк. По време на ваканциите зоопаркът беше претъпкан, но парковете на National trust не са чак толкова и винаги има нещо организирано за децата. Горещо ги препоръчвам на родители с малки деца за целогодишно посещение, ако са се изчерпали с идеи какво да правят с децата! Плюс за самите родители е разтоварващо.
    От как децата дръпнаха и вече имат свой си живот и приятели, си намерих ново хоби, колоезденето. Излизам почти всеки уикенд, стига да не вали из ведро или вятърът да е прекалено силен. За съжаление българите колоездачи не са много и все с местни се социализирам. Обикаляме по малки пътища извън градовете. Традиция е да се спре в някоя ферма, където правят кафе и домашни торти. Отделно ходя и на еднодневни походи. Любимите ми дестинации са в Уелс и крайбрежните пътеки. Потърсете информация за coastal paths. Гледките са невероятни, както казват тук breathtaking. Имат и огромни пясъчни плажове, но заради климатът плажуването е различно, по активни са хората и се практикуват разнообразни водни спортове. Не си падам по нощни клубове, ресторанти и софри със салата, ракия и български манджи. Може би и затова се чувствам добре в Англия �� За сега, да чукна на дърво, нищо не ме боли, а съм почти 20 години на този Oстров и гоня 50те ��
    Мила, и аз съм се замислила да започна да ходя на йога класове.
    Липсва ми обаче снега и нашенският начин на плажуване. Съответно отпуските все ходим някъде из континента, Алпите за ски и плажове през лятото.

38. ХАРЕСВАМ! Мила, deijei, Rosen77 liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от merry Виж мнението
    Липсва ми обаче снега и нашенският начин на плажуване. Съответно отпуските все ходим някъде из континента, Алпите за ски и плажове през лятото.
    За плажуването недей да се кахъриш чак толкова... Плуването в морето е хубаво, ама печенето на слънце.... иска се сериозно предпазване, ама МНОГО сериозно. Откакто се запознах с най-главната причина за остаряването на кожата - слънцето, си преразгледах тотално отношението към плажуването. Когато се преместих в Кралството, първо няма чак толкова много слънце, но и започнах да слагам слънцезащитен крем всеки ден и да го подновявам на няколко часа, когато съм на открито дълго време, например за спорт. Като отида в България, всички ми казват - абе защо ти изглеждаш толкова добре, сякаш младееш, пък ние остаряваме? Не че аз младея, ама онова слънце нанася вреди ден след ден, и те са с натрупване, за съжаление.

40. ХАРЕСВАМ! merry, Rosen77 liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Ами не е от слънцето . От влагата е . Влажна кожа=здрава и красива кожа . Италианци на по 90 изглеждат като българи на 50 .

Старо куче Аватара на zmei4o_pk
    Post Thanks / Like

Аз съм на 37. С кръста почнах да имам проблеми още като бях в техникума 16тина годишен. Играх волейбол и се разтегнах малко повече за една топка и нещо ме сецна в кръста. До вечерта не можех да стана от леглото. След ден два изчезна. След някоя и друга година пак волейбол на плажа, същата работа. И така през годините идваше и си отиваше. Тук в Англия ми се случи като играх футбол, както си бягам, единия ми крак стъпи в малка дупка на терена и бум. Но докато това се случваше на две три години веднъж и ме държеше по 2-3 дена не ме притесняваше. От миналото лято обаче като ме хвана една не чак толкова зловеща болка, но някой път като се наведа, после не мога да се изправя. Сутрин като стана(особено ако съм спал повече от 7-8 часа) първия час два не мога да си изправя тялото и ходя наведен леко. После се отпуска кръста и е Ок. Сменихме два три матрака. В момента сме на най-теърдия мемори фоам от ИКЕА и е малко по-добре ставането сутрин. Най-добре Ми е като спа на земята, но жената се сърди... карах камиони последните три години и си мислех дали не е от това. Сега бачкам прав и има леки навеждания и натоварвания, които ме напрягат, но поне е движение. С плуването се поуспокоиха нещата(от над месец, три пъти в седмицата за по 20-25мин рано сутрин), но мискулите ми се схващат доста... ходил съм през годините на фитнес( от юни миналата година съм го спрял напълно). Имам едно лошо падане от два метра по гръб на цимента като бях на около 10, което без малко да ме парализира тогава. Може и то да е причината не знам... лекарите тука само свиват рамене и се опитват да ми кажат, че такива болки били нормални и всеки трети ги имал. Ама не проумяват някой път като ме заключи кръста не мога ни нагоре ни надолу да мръдна... 180/80 са ми мерките и се имам за слаб. Никога не съм бил повече от 86кг. Занимавал съм се активно с футбол дълги години, та до декември 2018, когато без малко да ми счупят глезена. Не съм чупил никакви кости през живота си, освен главата около 6-7 пъти. Карам колело до работа по 15мин всяка посока 4-5 пъти в седмицата, ходя пеша доста, диетата ми е добра и почти не пия алкохол, непушач. Имам се за атлетичен тип и не прекалявам с нищо...
    последно като бях при физиотерапевта ми каза, че мускулите които свързват ребрата с таза са много твърди soar. Даде ми упражнения за разтягането им... да видим какво ще стане... каза ми също, че като се наведа да се опитам да си стигна пръстите на краката гурбът ми се извива само горната част, а гръбнакът около кръста не се извива изобщо...

Моля Ви да видите тази тема.http://www.bghelp.co.uk/forums/threa...hlight=egoscue

Методът наистина работи.Година по- късно работя на две места и тичам като коза.
    бъди добър до смърт, или ...поне се опитвай!

Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 1
    Последно мнение: 15-10-2013, 13:47
  2. Българите в Дънди не очакват наплив на имигранти
    От Suzanne във форум Новини от и за UK
    Отговори: 12
    Последно мнение: 11-02-2010, 11:48
  3. Нова дебитна карта за имигранти от Източна Европа
    От Suzanne във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 18
    Последно мнение: 28-10-2008, 08:58
  4. Отговори: 1